Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
26. júl 2010

@werunka21 a já už mám před sebou jen tebe a Lio juchůůůůůů 😀

didulka85
26. júl 2010

Predpokladali, ze Sara bude mat cez 4 kila a bali sa, ze by sa to skomplikovalo. Takze zvolili cisarsky rez. Ale uz nikdy viac. Ine baby po porode behali ako srnky a my po cisarakoch sme sa len ucili sediet a chodit.

vodnari
26. júl 2010

@didulka85 blahoželám....moooooooooc...moooooooc.....mooooc.

makinecka
26. júl 2010

@werunka21 kdy jdeš do té porodky abych věděla na kdy ti naplánují vyvolání pokud do té doby neporodíš dřív 😵

werunka21
26. júl 2010

@makinecka jdu ve středu a ani bych se nedivila, kdyby si mě pozvali už na pátek. Když říkal že dia vyvolávají ve 39tt 😅 . Ani by mi to nevadilo 😀

makinecka
26. júl 2010

@werunka21 a to všem vyvolávají v 39tt?ja nechcu já chci rodit sama 😀

lio
26. júl 2010

@makinecka já už porodopis sepisovala, poslali mě do rizikovky a z rizikovky do normoš, dr se divil, co tam semnou má dělat, že mám celkový cuk v pohodě a mimi není obří, jen tedy napsal nepřenášet, du ve čtvrtek,tak jsem zvědavá co mi poví dr tam......to bude mazec, co dr to názor....jo a ve čtvrtek du taky naposled na dia, čeká mne ještě jeden profil a trochu jsem to jídlo uvolnila ve smyslu, že jím "kdy chci" ne přesně na hodiny, ono to plus minus vychází, ale jím dle potřeby.....tak sem zvěedavá...
každému v 39 nevyvolávaj......

blondinka42
26. júl 2010

ahojte v ktorom tyzdni ste boli pit tu sladku vodu?ja som v 32 tyzdni ale som este nato nebola.

lio
26. júl 2010

@didulka85 gratulace veliká, at si brzy fit

lio
26. júl 2010

@blondinka42 ve 24tt, pokud máš dispozice v rodině či věk nad 30 měla bys na něj dávno jít

lio
26. júl 2010

ted jsem si dala nesladkou palačinku s tvarohem a do něj namixovala broskev na chut a oslazení......
dobrůtka

happy8051
26. júl 2010

kocky, este jedna otazka... ked ste prechadzali na inzulin vyzadovalo to hospitalizaciu???

blondinka42
26. júl 2010

@lio to vazne?ako je mozne ze ma na tu vodu doktorka este neposlala?

werunka21
27. júl 2010

@makinecka taky bych raději rodila sama ale tak nějak, abych si mohla říct "dneska je hezky, dneska by to šlo" 😀 . Strašit tam a čekat, jestli vyvolávačka zabere nebo ne se mi taky nechce 😝 . Všude nevyvolávají ve 39tt, to by asi Ducky tak dlouho nepřenášela, ale tam kam chodím zrovna já to tak asi dělají

@happy8051 ne, dia dr. ti podle tvého profilu normálně sama nasadí inzulin. Myslím, že hospitalizace je zbytečná.

@blondinka42 už to asi nedělají všem, jen "rizikovým", kdyžtak se na to poptej v poradně a vyžádej si ho.

makinecka
27. júl 2010

@werunka21 no tak to jsem zvědavá c čím přijdeš ve středu,určo mi tu napiš já jsem zvědavka 😀
no a já jdu za 14 dní do porodky tak uvidíme s čím přijdu,do té doby mám klid 🙂

werunka21
27. júl 2010

Tak brouzdám po netu a hledám info. A našla jsem tohle "Zvláštní skupinou matek jsou diabetičky, které musí porodit před termínem, protože u nich placenta stárne rychleji a riziko odumření plodu po termínu je vysoké." Se divím, že Ducky nechali tak dlouho přenášet. Počkám do zítřka, uvidím na kdy si mě chtějí pozvat a pak zkusím ten kořeněný nápoj, fyzickou námahu (stejně mě čeká úklid společných prostor ve vchodě tento týden) ještě nějaký ten sexík (první pokus nezabral), tření bradavek a já nevím, co ještě všechno 😀 😀 . No a když to nezabere, holt nastoupí vyvolávačka.

evajza
27. júl 2010

@didulka85 zase příjemná zprávička po ránu,gratulace k princezně a jak se jmenuje????
@werunka21 tak jsi teda na řadě,kdy máš termín????
Včera jsem byla na rizikové poradně,malá má 2,160kg,ale zatím hlavou nahoře,prý má ještě čas 2týdny na otočení,tak tiše přemlouvám 😉 😉 😉

makinecka
27. júl 2010

@evajza neboj taky se brzo dočkáš,už jen Werunka,Lio,já a pak jseš na řadě ty to je už za chviličku 🙂

evajza
27. júl 2010

@werunka21 já se ptala na ten nástup a dr. mi řekla,že pokud neporodím sama,tak 39týden hospitalizují.

fim
27. júl 2010

Ahoj holky, jsem podruhé těhotná a bohužel opět mám cukrovku. Poprvé stačila jen dieta a s nějakým dřívějším porodem moc nepospíchali. Nadávala jsem, že já se tak moc snažím a oni nedělejaí vůbec nic. Nakonec po mých dotěrných dotazech padlo, že mám teda přijít třeba 3 dny před termínem. A já nakonec rodila stejně o týden dřív sama od sebe. 😝
Teď je to kapánek horší, mám vyšší hodnoty nalačno a tak už padla zmínka o malé dávce inzulínu na noc. Jsem z toho přešlá mrazem, páč co si budem povídat - už jen ta dieta mi otravuje život a říkám si, že snad by nebylo tak zle. Hodnoty po jídle mám ukázkové, a to i když občas zhřeším dortíčkem. Tak mi teda řekněte.....
Má některá z vás taky inzulín kvůli lačným hodnotám? A kolik jsou? Ty moje se pohybují od 6,0 minimálně do 7,0 maximálně. ☹ S inzulínem se snad v nejhorším naučím zacházet rychle. Hospitalizaci v nemocnici nemůže potřebovat nikdo z nás, kor s malým dítětem. 😒

werunka21
27. júl 2010

@evajza mě právě taky řekli, že vyvolávají ve 39tt, což už jsem. Kontrolu mám zítra a to už si mě naplánují. Nedivila bych se, kdyby už na pátek (aby to v tom 39tt stihli). Uvidím zítra.

werunka21
27. júl 2010

@fim Ahojky, z inzulinu si nic nedělej. Zvykneš si a je to v pohodě. Bude ti celkově líp, když budeš vědět, že máš všechny hodnoty OK. Noční inzulin bere jen Evajza

makinecka
27. júl 2010

@werunka21 jakej máš pocit z toho že už brzo si půjdeš pro mimi,já jak tam byla včera na ten porodopis tak mě chvilkama mrazilo,když jsem si představila že brzo si tam půjdu pro malého mojeho 😵

werunka21
27. júl 2010

@makinecka zvláštní , pořád to bylo tak nějak v nedohlednu a teď když vím, že mě to nejpozději do týdne čeká 😅 .Bude mi chybět bříško 😀 . Ale jestli bude tak hodný, jako je v bříšku, tak to bude zlatý dítě 🙂 . Už abychom byli doma 🙂 .

luckaa
27. júl 2010

Ahoj holky,tak jsem tu dneska z poradny a z velkého UZ,dozvěděla jsem se ty hodnoty takže 4,38-10,29-10,44 je možné,že po dvou hodinách je to ještě o něco vyšší než po hodině?Dostala jsem od doktora dietu a budu chodit pravidelně každý měsíc na nějaký profil,na lačno,pak si dám sváču a hodinu po sváče další odběr a pak oběd a hodinu po obědě další odběr....Jinak nikam k diabetologovi mě neposlal

makinecka
27. júl 2010

@luckaa tady jde vidět že co doktor co jinej postup,je zajímavé že tě na dia neposlal,ale hlavně že máš dietu a budoi ti dělat odběry,totéž dělají mě na dia akorát já si tu krev po snídani,obědě a večeři beru sama do takových tyčinek a pak to nesu na dia a tam mě berou na lačno,takže je to podobný 🙂
jakou dietu ti daly kolik sacharidů?

makinecka
27. júl 2010

ještě mám dotaz,mám si brát krev hodinu a půl po jídle ale mě se někdy nechce čekat tak si ju vycucnu třeba už za hodinu a deset minut,nebo za hodinu a čtvrt,myslíte že to vadí 😅

luckaa
27. júl 2010

@makinecka V papíru co jsem dostala je napsáno,že by se nemělo překračovat 250g

makinecka
27. júl 2010

@luckaa tak to máš trochu míň než já ,já mám 275g a to sem ani nikdy asi neprojedla 🙂

luckaa
27. júl 2010

@makinecka Fakt?Mě to přijde nějak málo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre