Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mariankah
2. júl 2015

@ivanya

Ale nikdy nepocitia pohyby babatka, ako ty a nikdy ho nebudu dojcit 😉 , a podla mna my zeny sme silnejsie osobnosti 😝

Ten glukomer je pokazeny 😖

zuza2008
2. júl 2015

@mariankah dám ti vědět, až budu něco vědět 😉

ivanya
2. júl 2015

@mariankah Hehe ale pocitia 😀 Mm uz parkrat prilozil usta k brusku, ze sa ide s malym porozpravat a dostal kopacku rovno do pusy 😀

Skusala som dnes ten chlieb z DMka so znizenym obsahom sacharidov a cukor vybehol len na 5,3. Teraz na obed som natlacila 200g kuracej zivanskej, tak uvidime co to povie.

mariankah
2. júl 2015

@zuza2008
dakujem 🙂

mariankah
2. júl 2015

@ivanya

Dik za info, pozriem ho aj ja, aby som mala co jest. lebo domaci razny sa mi uz takmer minul ☹

zuza2008
3. júl 2015

@mariankah tak jsem dnes volala na tu diabetologii a paní doktorka mi řekla, že ty hodnoty jsou bohužel na inzulin. Přišla jsem tam a říkám, že si myslím, že je ten glukometr vadný. No a opravdu! Byl špatně nastavený, měřil v jiných jednotkách, takže jsme měla čtyři dny zbytečný stres. Teď mám nový, tak už by to mělo být ok. 🙂 Díky za podporu, měj se hezky.

mariankah
3. júl 2015

@zuza2008

Som velmi rada, ze sa to vyriesilo 🙂, a ze sme sa nemylili 😉 . Takze prijemne meranie a hlevne bez stresu 🙂

lucy1377
6. júl 2015

ahojte, minuly tyzden mi diabetologicka povedala, ze mam vysoke hodnoty cukru, cize mam mat dietu, nejest sladke atd. o 2 tyzdne idem na dalsiu kontrolu. chcem sa spytat, co v tom pripade, ked aj o tie 2 tyzdne budem mat zle vysledky? to uz sa dava inzulin?

vvia
6. júl 2015

@ivanya prosim ta aky je to chlieb, citim sa hrozne po ranajkach, tusim chlieb bude problem, na dia som zatial nebola iba mam potvrdenu cukrovku, no mala som ju aj pri prvej malej.

ivanya
6. júl 2015

@vvia Obidva kupovane v Dmku, maju viacej druhov aj ciabaty a bagety, tak sa da vybrat... len ta cena...ale tak co usetrim na sladkostiach ide na nakup chleba 😀

ivanya
7. júl 2015

Dievcata, skusali ste niektora brezovy cukor? Ako vam to zvysilo hodnoty?

miskaska
9. júl 2015

Ahojte, tak od zajtra začínam s diétou a meraním cukru. Teraz som si len tak odmerať cukor hodinku po jedle (klasický rožok, šunka, toastovy syr a maslo) a cukor bol 4,8...Čo vravíte na túto hodnotu. Totižto mala som fakt tesne výsledky glukozoveho testu.

ivanya
9. júl 2015

@miskaska Vyborna hodnota po hodine a klasickom rozku 🙂

miskaska
9. júl 2015

@ivanya že? Ja stále dúfam, že to cukrovka nie je, ale aj tak budem dodržiavať pokyny lekárky. Myslíš, že to môžem risknut, niečím zhresit a potom odmerať cukor? Čo ak to bude OK? 😝

ivanya
9. júl 2015

@miskaska Jasne, ze poskusaj. Ja som tiez skusala kadeco 🙂 napriklad krupicovu kasu s grankom a hodnota mi vybehla na 7.2. Skusala som vselico, aj bonbony 🙂 no ak budes mat dobre hodnoty aj pri dalsich jedlach, tak si myslim, ze dietu nebudes musiet drzat. Lebo fakt mat 4.8 po bielom rozku je wau, ja chlieb ani pecivo ani cestoviny vobec nemozem, lebo aj z kusku mi leti cukor do vysin viac ako po jednom paradnom cokoladovom bonbone 😀

miskaska
11. júl 2015

Ahojte, tak od vcera dietujem a meriam cukor..dnes stacilo len na lacno, ale pomerala som si aj po ranajkach..
Napisem Vam hodnoty, mne sa zdaju uplne OK.
Nalacno 4,4
1 hod. po ranajkach (biely rozok s maslom, biela kava a supla som tam pol lyzicky cukru 😅 ) - 6,7
1 hod. po obede (drzkova polievka - bez drziek, ryza s masom) - 5,8
1 hod. po veceri (zapekane zemiaky s mletym masom a kyslou kapustou) - 4,7
Nalacno 4,4
Dnes som merala hodinku a dve po ranajkach, bola som hladna ako vlk, tak som si dala 3 krajce toastove celozrnneho chleba so smotanouvou pomazankou a bielu kavu, opat som pridala torchu cukru. Po 1 hod. 6,1 a po 2 hod. 5,1.

Dnes uz dalej nemeriam, prsty mam rozpichane. Zajtra mam merat po dvoch hodinach. V pondelok to posielam doktorke, som zvedava, co na to povie. Mala som merat aj z mocu, ale nikde som nezohnala tie blbe pasiky...ked som sa konecne dotrepala do vydajne zdravotnicky potrieb, tak mali z technickych pricin zatvorene..nuz, co...pocka to do pondelka.

ivanya
11. júl 2015

@miskaska Hodnoty mas vyborne, jedine ten biely rozok ti vybehol na 6,7 ale to si myslim, ze je OK, kedze si merala uz po hodine. Som zvedava co ti povie. Ale asi bude chciet vidiet viacej hodnot.

chelonka
11. júl 2015

@miskaska mne pri sebinkovi tiež vyskočil cukor a diabetologyčka mi znova robila ten test, ale podrobnejší a to tak, že mi odobrali krv zo žili, potom som vypila glukozu a potom 3 hodky po sebe merali hladinu cukru v krvi

miskaska
12. júl 2015

@chelonka mne povedala, že by to bolo zbytočné robiť opäť, ja by som však bola rada, keby som ten test mala spravený poriadne. Klasický 3 hodnoty a krv zo žily. Mám fakt tesný výsledok, po. 120 min. mám 7,9.... O týždeň idem na odbery, ešte aj očné pozadie si mam dat skontrolovať. Držala so poctivo diétu?Podľa meraní mam cukor v norme...

miskaska
13. júl 2015

Baby, toto ale na cukrovku nevyzera...dnes som poslala doktorke tabuľku s nameranymi hodnotami...ja som dokonca zhresila..vcera sme sa zastavili v Azijskom bistre a dala som si chrumkavu kacicu s rezancami, bol tam dokonca aj kapustovy salat s cukrom aj v polievke bolo citit cukor a dve hodinky po obede 4,4...som v soku zmerala aj svojmu priatelovi a ten mal 6,5, ci kolko...tak sme sa smiali, ze kto ma cukrovku 😀
Dokonca mi rano s rezervou prechadza kava s malou lyzickou cukru a dnes na jemno dzem...som z toho jeleň.

ivanya
13. júl 2015

@miskaska To fakt nevyzera na cukrovku, som zvedava co povie dok. Ja som vcera skusila jeden trojuholnik pizze a hranolky, zapila som to 0,3 dc kofoly a hned bolo po hodine a pol 6,5 😀

miskaska
13. júl 2015

@ivanya a po hodine a pol je hodnota 6,5 v poriadku, nie? Do hodiny 7,8 a do dvoch 6,7..ci kolko ma byt.

ivanya
13. júl 2015

@miskaska Ja mam od mojej dia nakazane po hodine a pol do 6.

miskaska
13. júl 2015

@ivanya veď to ani zdravý človek mať nemusí....

chelonka
13. júl 2015

@miskaska ja som doržiavala bo ked som nedodržiavala tak som mala vysoký cukor. ale ked sa robil ešte u gyn. tento test, tak u nej som mamala cukor ešte v poriadku až potom v dalšej poradni zrazu na tom pasiku čo sa kontroluje moc tak kolonka pre cukor bola úplne čierna. tak ma poslala k diabetologyčke a ta mi znovu spravila komplet test. a mne ani glukomer nedavala, bo tiež je bolo divne ked mi robila test že na lačno som mala tiež 4,4 a inak aj potom po tej glukoze som nejak extra tie honoty vyoke nemala ale boli zvýšené a vôbec som si nemerala glukozu jak ty, jedine každu nedelu som si 4 x robila odber krvy s prsta do tej mini skumavky v pondelok jej to nosila a v utorok volala na výsledky a vždy boli ukážkové. no a k tomu dodržiavaniu ako cukor som vysadila - hlavne do kavy a čaju som prestala davat uplne, nepiť tie gebuziny kola, a pod.. a davky som si dala vačšie bo to čo mi povedala že si mam dať mi absolutne nestačilo a tiež som mala tie hodnoty OK.

chelonka
13. júl 2015

@ivanya no to hlavne koli tej kofole 😀

miskaska
14. júl 2015

Baby, este sa chcem spytat jednu vec..po ovoci Vam cukor skace? Ci je to OK. Kolko mozete naraz zjest ovocia?

ivanya
14. júl 2015

@miskaska Je to ok, ale velmi zalezi od typu ovocia. Malinko mozes z bananu alebo hrozna, naopak melonu aj 200g, ja zvladnem aj nektarinku/broskynu + par ceresni k tomu a cukor je do 6. Aj jahody, cicoriedky, maliny mozes vo vacsom mnozstve.

lea132
24. júl 2015

Kocky vysla mi po teste vysoka hodnota po dvoch hodinach (8,2), doktor ma poslal na diabetologiu, dnes som bola, sestricka mi dala glukometer, dve hodiny po ranajkach som mala 3,9 a dve po obede 6,0..to je v pohode? Nejak som sa neobmedzovala, na obed som mala normalnu "restauracnu" porciu reznuca amer.zemiakov

ivanya
24. júl 2015

@lea132 A kolko mas mat?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre