Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makyna12
11. aug 2009

ahoj holky, tak se po delší pauze hlásím a dočítám...se dvěma dětma není tolik času jako dřív.

Misul a Joa.n držím palce....ať je to podle vašich představ a hlavně ok...

julia30
11. aug 2009

ahojte tiez sa po dlhsom case hlasim 🙂

mirip ked si mala babatko v 30+3 1700g babatko znamena to, ze si len o 1tt dopredu a to je normalne aj pri zenach, ktore nemaju cukrovku tehotensku 🙂 takze si v pohodicke potesim ta ja som mala 30+3 1800g a hned som sa pytala gyndacky ci je to okis a ona ze jasne, ved ma aj odchylku merania plus minus 300g 🙂 takze klidecek. Inak v niektorych knizkach pisu take hmotnosti babatka a v niektorych ine ;) takze napr ja mam doma 2 knizky a v jednej by som mala mat teraz 1800g babatko a v durhej 2500g a to je sakra rozdiel 🙂 takze to neriesim, lebo aj tabulky maju vzdy dolny a horny limit.

a dokonca sa mi podarilo pribrat za psoledny mesiac 2kg a ked mi zajtra na to nieco diabetologicka nieco povie tak ju poslem niekam 🙂 lebo ona je trapna a ona by bola najradsej aby som schudla este v tehotenstve kedze mam obezitu 🙂 ale ked som to preberala s gyndackou tak jednoducho mi povedala, ze nech sa drzim rad ale vsetko ostatne nech ignorujem nakolko ona je uplne vysadena na obeznych ludi a vsetci co su obezni tak su sami za to zodpovedni a tak 🙂 ja nehovorim, ze to neni aj moja chyba ale od malicka som drzala diety a chudla som a dokonca som bola aj na specializovanom otucnovacom pobyte (ak ste videli film 7 hladovych tak nieco podobneho 🙂 ale pohodicka.

no takze takto sme na tom. Ja som zo zaciatku sledovala kazdy den svoje glykemicke hodnoty a teraz uz len raz do tyzdna alebo tak dajako. Dokonca si sem tam dovolim citronovu zmrzku alebo nejaku inu zmrzku nakolko mam pocit ze som sem tam tak vycerpana ze az no 🙂 dnes rano som sa merala a mala som na lacno 4.3 🙂 coz som sa potesila a uvidime za takych 40min ako budem mat po 1.5 hodine ;)

btw. DAVIJA aj mne zakazala moja diabetologicka po 18.00 jest 🙂 ale hahaha vzdy si nieco dam minimalne kyslu smotanu, syr, zeleninu alebo nieco podobne a asi aj vdaka tomu nemam ketony v moci ;) coz ma tesi 🙂

takze nestresovat, lebo ked som stresovala dvihal sa mi cukor viac ako ked som si dala zmrzku. BTW ja mam zakazane akekolvek cukry a akekolvek ovocie, dokonca sa na moju psychiku snazila posobit tak, ze mi chcela aj citronovu a grepovu vodu zakazat (chap vytlacena citronova stava z cerstveho citrona s vodou), ktora napomaha upravovat cukor v krvi :D tak som jej povedala, ze preco ked to ma jasne pozitivny vplyv na znizovanie cukru v krvi. A ona na to, ze ani ona to nikdy nepila len cistu vodu a bylinkove caje cely zivot tak ze ci chcem mat zdrave dieta, ved tie citrony a grepy su vsetky striekane 🙂 tak som si povedala, ze toto neni dovod pre mna ;)

a este mozno rada pre prirodzene obeznejsie tehule 🙂 ked sa bojite diabetologicky, ze vam bude nadavat spravte to co ja ;) pri prvej navsteve som jej jasne povedala, ze od jakziva som tucna a ze aj diety cely zivot drzim aj chodim cvicit a plavat a stale som tucna, takze to ona asi velmi neporiesi, od vtedy ma nechala na pokoji a nerypala do mna, lebo do vsetkych ostatnych rype ;)

drzim palce vsetkym 🙂

deni26
11. aug 2009

Ja som si na zaciatku myslela o mojej doktorke, ze nie je bohvieaka, lebo mi nic o diete nepovedala, ale pri druhej navsteve mi vysvetlila, ze kazdy z nas je iny a na kazdeho jedlo inak posobi. Preto je uplne jedno, ci sa budes napchavat sladkym, ked ti to nezdvihne cukor. Mne napriklad strasne dviha cukor muka, cestoviny, ovsene vlocky a vsimla som si, ze musim vecer jest, lebo ked som rano velmi hladna, mam po ranajkach vysoku hodnotu, aj ked jem kazdy den velmi podobne. Aj diabetikom viac cukor stupa napr. po vyprazenom jedle, ako ked si daju nieco sladke.
Moj maly mal v 31+1tt 1496 g, takze v pohode, ja jem sladke kazdy den, aj ovocie. Len tie trojhodinove intervaly su mi cim dalej tym dlhsie 🙂, stale som hladna, ale snazim sa ich dodrziavat. Za sest tyzdnov som nezmenila vahu a nemam pocit, ze malemu nejako skodim, proste nieco nesmiem v takom mnozstve, ako by som chcela, a nieco uplne vynechavam, ale pre mna je ta dieta uplne v pohode. Ale po porode sa aj tak chystam na nejaku obrovsku cokoladovu bonbonieru 🙂.

lenuska101
11. aug 2009

Ahojte dievcata. Tiez patrim k tehulkam, ktorym diagnostikovali gestacny diabetes melitus. V 25. tyzdni som absolvovala o-GTT, ale vysledky z neho a to, ze su zle, mi boli oznamene az dva tyzdne na to, kedy som mala riadnu poradnu, co mi pripada byt zvlastne. Dokonca moja doktorka si zlu hodnotu ani nevsimla, musela som ju upozornit na to, ze mi sestricka hovorila, ze mam zly vysledok. Po 2 hod som totiz mala 9,8 a nase laboratorium malo hranicu do 8. Tak ma doktorka poslala k diabetelogovi, kde mi sestra vystavila kartu a povedala, priblizne aku dietu mam dodrziavat. Od toho dna som teda zacala s dietou. Povedali mi, ze nemam jest nic, co je vyslovene sladke, ovocia pomenej, ostatne mozem jest vsetko, aj prilohy, ale s mierou. Neskor mi lekar povedal, ze ovocie mam urcite jest, lebo v tehotenstve potrebujeme dostatok vitaminov, ale mam si ho rozdelit na mensie davky. Mne nikdy nevraveli nic o 3- hod intervaloch medzi jedlami, takze tie ani nedodrziavam, ja musim jest odjakziva casto, takze dlhsimi prestavkami medzi jedlami sa netrapim. Po mesiaci diety a velmi castych kontrol, kedy som mala skoro vzdy dobre vysledky, len sme zistili, ze hod po jedle, hoci si dam len maly kus celozrnneho peciva, mi vyskoci cukor nad 8, mi lekar pre istotu nasadil inzulin v malej davke raz denne rano pol hod pred jedlom. Dal mi aj glukomer, robim si pravidelne merania, ked bol moj diabetolog teraz par tyzdnov na dovolenke, mala som mu moje hodnoty posielat sms-kou, bol spokojny 🙂

bibi78
11. aug 2009

lenuska, wow, posielat hodntoy smskou, to je dost dobre... 😀 , ale aspon vies, ze mu na Tebe zalezi, to je mily pristup.

deni, ja som uz teraz cim viac hladnejsia. este mam 2 tyzdne do porodu - planovaneho, inak 4 tyzdne do povodneho terminu a ledva vydrzim tie 3 hodiny, takze ked mam hlad, tak sa najem kludne aj o 2 hodky alebo ked viem, ze mam vydrzat, lebo obed este nie je hotovy, resp. este mame hodku, kym pride a objedname si nieco v restike, tak si dam nejaky maly snack, napr. slivku alebo nektarinku.... urcite netreba silit tie 3-hodinove intervaly, lebo je horsie, ked hladovies ako ked si nieco das... inak, obcas aj ja mam chut na vyslovene nieco sladke a prave teraz som si dala 3 tablicky cokolady Barily - moja, od detstva, oblubena... A to som mala pred hodinou chleba so sunkou a rajcinou a nektarinku... akoze desiata... no co uz, maly vyzera byt ok, moc mam v poriadku, tak snad sa narodi ok a bude zdravucky - to je priorita, vahu vobec neriesim, aj keby mal 8 kg...

marketa137
11. aug 2009

ahoj holky, tak jsem se vrátila z diabetický poradny a mam glukometr a pokud za 14 dní nebude zlepšení jen dietou tak nasadí inzulín. Ve čtvrtek se ještě objednam do rizikové poradny. jen tedy za ty 4 roky je pokrok, glukometr poloviční a nemusim se píchat jehlama ale mam rovnou tu jehlu zabudovanou a píchne to samo. měřila mě glykémii a opět na lačno 7,2 ☹

davija
11. aug 2009

Julia, dam krk na to, ze chodime k rovnakej doktorke (Korecova, Trencin)!!! 😀
Aj mne rozpravala, ze si v zivote nekupila banan, lebo su to sajrajty striekane... A to s tym nejedenim po siestej... U mna sa navyse o obezite neda hovorit, momentalne mam 65kg na 165cm, no a za ten posledny tyzden som schudla skoro kilo, co ma riadne stve. ☹ Ale pani doktorka bude asi spokojna. Mne ani tak nechyba sladke vo forme cokolady, ale mam strasnu chut na ovocie - hrozno, banany, nektarinky.... 😲 Boze ked to vidim v obchode...

Lenuska, vobec nestresuj. Ako som sa tu uz stazovala, mne oznamili vysledky az po DVOCH mesiacoch!!! Dovtedy lezali takpovediac u doktora v supliku. Mam teda naozaj iba par tyzdnov na to dostat cukor do prijatelnej normy...

bibi78
11. aug 2009

editah, vdaka za recept!!! prave som to dojedla a kedze to ma tak malo sacharidov, tak som si dopriala aj zavarane uhorky a 2 suchare k tomu.
ja som si casto robila sopsky salat, ktory je velmi syty, sviezujuci a velmi jednoduchy: uhorky, cervena cibulka, paprika, rajciny, popripade ina zelenina podla chuti, nakrajam na male kocky a pridam "pasterizovany" feta syr, mlete korenie a pokvapkam olivovym olejom, pripadne trochou citronu. sol vobec netreba, lebo feta je slany sam o sebe. ako prilohu mam nejaky peceny chlebik alebo bagetu. mozete toho zjest aj za vandel, sacharidov je tam minimum. 😉

julia30
11. aug 2009

davija 🙂 je to presne tak 🙂 a presne ta doktorka 🙂 a bolo mi povedane, ked som ukazala "napisala" cez net vysledky ked som si robila po jedlach testy tak to bolo stale v pohodicke, tak mi povedali, ze ked bude najhorsie uplne ze zle tak mam prestat k nej chodit, ze uz to mme aj tak v podstate zapar a ked bude babo stale tak ako je tak pohodicka ;) inak mame medzi sebou tyzden rozdiel 🙂 ja osm teraz 33tt 🙂 btw. chodis aj na cvicenie na tehule? a nepozname sa aj nahodou 🙂 ?

editah222
11. aug 2009

Bibi - jsem ráda, že ti chutnalo. Já mám vajíčkové omelety ráda na všechny způsoby a můžu je pořád, ale protože mají slepičí vejce moc cholesterolu tak si teď hodně kupuju křepelčí. Je s tím sice víc práce a i cena je trochu jinde, ale co by člověk neudělal pro svoje tělo 😀 😀

Já už teď ty moje hodnoty na glukoměru taky moc neřeším, v pátek jdu na utz a pokud malá bude furt velikostně +, - pár dní ve správném týdnu tak už se budu měřit jen občas, kdyby se mi náhodou ta cukrovka ještě nějak rapidně zhoršovala. 😉

Market - hlavně zůstaň v klidu, stres ti zbytečně zvyšuje cukr. Uvidíš, třeba budeš mít hodnoty OK a kdyby náhodou ne tak inzulin není tak strašný. Neublíží ani tobě ani miminku, spíš naopak. Ale držím ti palce, aby jsi vydržela jen na dietě.
Máš pravdu je super jak jde technika rychle dopředu, teď už je kontrola glukometrem skoro sranda 🙂

deina
12. aug 2009

Ahojte baby, asi sa k vam budem musiet pridat. Zase. Uz som v tejto teme raz bola, pri prvom tehotenstve a teraz som tiez mala zvyseny cukor - zajtra idem na nejaky predlzeny test, ale uz som radsej nasadila dietu, pre istotu, predpokladam, ze sa to aj tak len potvrdi. Vlastne som od zaciatku tehu obmedzovala cukor, ale nie az tak dietne. No a ja si vobec nepamatam, ako pocitat sacharidy - viete mi niektora poradit? Idem skusit hladat na net...

editah222
12. aug 2009

Ahoj Deina - takže potvrzuješ pravidlo, že těhu cukrovka se v 99% znovu ukáže v dalším těhotenství 🙂 Mě se nejlíp počítají sacharidy na kalkulačce www.flora.cz Je to hrozně jednoduché a je tam obrovské množství potravin (i hotová jídla). Někdo vystačí s tabulkou sacharidů, ale mě se víc líbí, že nemusím nic počítat, protože PC to udělá 😀

deina
12. aug 2009

To znie ako nieco pre mna, ja a matika, to nejde dokopy. 😀

Az 99% to je? Ani som nevedela...

No a este si nepamatam, kolko sacharidov ktore jedlo mohlo mat - viete mi to priblizne napisat, nejako som to nenasla na nete a neviem, kedy budem vyslana k dia doktorke, idem zatial len na dalsi test. Napr ranajky - bolo to okolo 4 SJ? 😨 Mala som taku super brozkurku, kde to bolo pekne napisane, ale to bolo daaaavno...

davija
12. aug 2009

Julia - neviem, ci si ma budes pamatat, pretoze ja som bola na cviceni iba raz, nejako tesne pred tou mesacnou prestavkou. Myslim, ze jedna holka v inej teme pisala, ze uz to zase byva, ale v niekde v Druzbe? Ked ja strasne nerada cvicim. 😝 No uvidime ci sa tam dnes dokopem ist.
Baby cvicite pravidelne? Viem, ze pohyb pomaha znizovat cukor, treba vyslovene cvicit, alebo myslite ze stacia prechadzky?

editah222
12. aug 2009

Já jsem dostala tohle doporučení:
40g S - snídaně
30g S -svačina
60g S - oběd
30g S - svačina
60g S - večeře
30g S - 2večeře

Ale já jsem si to musela upravit tak, že mám 2 snídaně - jedna má 15g S a druhá zbytek, stejně jako večeři si rozděluju na dvě části. Ale to má každá jinak 🙂
Další super stránka je www.tehotenskacukrovka.cz

deina
12. aug 2009

Vdaka, Editah. 🙂 Ja zatial len tak orientacne, ani neviem, ake som mala vysledky, zajtra uvidim.

bibi78
12. aug 2009

davija, ja som si vytlacila tehotenske cviky, aj som si robila velke plany, ze budem cvicit od zaciatku a doteraz som neurobila okrem prechadzok nic. a tie prechadzky tiez len obcas... 😠 takze ja som zly priklad, som uplne leniva a ziadne tehotenske cvicenia som neabsolvovala, iba tie predporodne kuzy, ale to bolo skor o dychani a praktickych veciach pre porod... baby, vy fakt cvicite? 😅

deina
12. aug 2009

Aj ja som lenivec, strasny... mam napalene Zorababy a cvicila som to iba raz, aj to nie cele. 😅 Ale prechadzky su, to sa inak neda pri malom, aspon ten sa mi stara o pohyb.

editah222
12. aug 2009

Já procházky nedělá, protože toho moc neujdu (všechno a všude mě tlačí a bolí mě kyčel) takže si to vynahrazuju cvičením na bolonu asi 3x týdně, někdy víc, jindy míň. 🙂

julia30
12. aug 2009

davija ja chodim pravidelne ked vladzem 🙂 chodime tam taka trojka alebo dvojka 🙂 no a ja som ta co sa k vsetkemu vyjadruje :D inak mne velmi pomahalo do 31 tt som chodila plavat 3xtyzdenne dala som 3x500m tyzdenne a to bolo super vtedy teraz uz nezvladam 🙂 ani psychicky ani fyzicky :D take tak a prechadzky su tiez super vec 🙂 a pomaha to

jakatka56
12. aug 2009

Zdravím Vás,mám na vás dotaz,jenom nevím,jestli mi na něj některá dokážete odpověděť??Jsem ve 27 tt a byla jsem na tom užasném glykemickém testu-na lačno mi hodnota vyčla 4.16 a po 2 hodinách po vypití té sra... byla hodnota 7.82,myslela jsem si,že je to jenom nějak zvýšené,ale kupodivu jsem se zmílila a můj gynekolog mě poslal do jakési rizikové poradny do Brněnské nemocnce v Bahunicích,a tak se ptám,zda některá z vás neví,co tam semnou budou provádět,jak dlouho takové vyšetření trvá a hlavně jestli si mě tam můžou nechat-z toho mám asi největší strach.Děkuji!od té doby jsem na tom docela s nervama bledě...Katka

julia30
12. aug 2009

Jakatka56 no to mas este na hranici normy lebo hranicna hodnota je 7.8 takze to si nemusi ani vsimnut doktorka. Nechat by si ta vobec nemali si myslim ja, este ti mozu max pre kontrolu urobit OGTT test to je to pitie tej sra... 🙂 mne to tiez robili este raz, lebo u mojej doktorky sa to nerobi presne predpisanym sposobom. Musi sa pri tom iba sediet a nic nepit nejest a nechodit cikat az po tych 2 hodinach a hodnoty sa maju odoberat na lacno, po hodine a po dvoch hodinach. Takze tak nejako.

hlavne sa neznervoznuj lebo to zvysuje cukor v krvi a mas to hranicne ;) tak aby sa ti to z nervozity nezvysilo. hlavne klidecek vsetko ti vysvetlia a podla mna ta nechaju len na jemnej diete ;) klidek ;)

deni26
12. aug 2009

ahojte baby, k tomu cviceniu. Bibi, ja mam tiez doma nekonecne vela DVD pre tehotne, ale mna to samu nebavi, tak som chodila na tie cvicenia pre tehotne s porodnou asistentkou a bolo to fakt super. Ja som totiz tiez hrozne leniva, ale ked vidim ostatne, asi by som sa hanbila necvicit 😉 , tak mi to dobre padlo. Uz sa nam to skoncilo, tak mi to celkom chyba, lebo teraz sa neviem prinutit ani na prechadzku, ked som sama.
S tymi trojhodinovymi intervalmi: snazim sa, ale urcite sa netrapim. A meriam sa ozaj uz len sem-tam. Nemam na to nervy. Skusam to len pri niecom novom. A zacinam papat viac sladkosti, to ma trosku trapi, ale nezblaznim sa z toho, my sme s vahou tak tyzden a som predsa tehotna. Ja v podstate aj tak nemam nic zakazane. A podla mna je to aj hlupost, kde mame zobrat vsetky tie vitaminy pre mimi, ked nic nesmieme? Papat, ale s mierou, to sa mi osvedcilo, ale ja asi nemam take hrozne hodnoty, ja neviem.

joa.n
13. aug 2009

ahoj holky, tak ja hlasim stale stav 2v1. Chodime na pravidelne kontroly do porodky, dneska mame termin porodu a Kacence se proste nechce na svet 😒 Dneska nataceli monitor a vse v poradku, takze lehke prenaseni pani doktori jeste schvalili. Pokud neporodime prirozene, tak v pondeli uz jdu OPRAVDU na vyvolani. Uz se na tu nasi prdelku moc tesim.. 😵

Jinak ted poslednich nekolik dni jim normalne, sem tam zobnu i neco sladkeho. Potrebuju silu na porod, tak uz tu dietu tolik nehrotim. 😉

bibi78
13. aug 2009

joa.n, tak vela stastia! nech uz mas malicku pri sebe, to musi byt uzasny pocit. potom daj vediet.
ja som vcera zozrala 4 rady coko Barily (12! kocociek), nemohla som odolat, strasne, ale aspon som potom vynechala veceru a mala len 1,5 chleba s rajcinou. ja som to uz tiez prestala tak sialene sledovat, uz v poslednej dobe vynechavam desiatu, pretoze mam neskore ranajky a potom idem s manzelom na obed - v obednom case - takze desiatu by som nemala ako vtesnat.
inak, neviem, ci som pisala, ale mna caka cisarsky 24.8., dost zavcasu, ale dr. nechce riskovat, ze by sa maly pytal von sam a prisla by som do porodnice s jednou nohou "vonku". 😠 tesim sa, ze to ide celkom rychlo, uz je dalsi tyzden zase v tahu... aj ked trochu sa bojim toho, co ma caka... tak zelam pekny den!

marketa137
13. aug 2009

Ahoj holky v úterý jsem byla na diabetologii a mam glikometr a tedy hodnoty dost vysoký a po jídlech který by se asi neměli ani jíst mam hodnoty ok. V úterý mam volat na výsledky z náběrů a jestli budu mít glykemie vysoký tak mě vezmou dřív než mam jít a rovnou inzulín. A 3 září jdu do rizikový poradny a na UTZ 😉 . jen jsem zvědavá teda co budu moct jíst 😒

saronka
13. aug 2009

ahoj holky.. tak jsem dostala také výsledky na cukrovku... mám po dvou hodinách 7,5 v laborce řekli, že je to ok, ale moje doktorka mě i tak podílá do poradny..a mám už nasadit dietu... nevíte v praze kde ty poradny jsou?? mám totiž gynekologa mimo prahu ale žiju v praze..tak si chci najít někoho tady..kdyby mi hrozilo chodit až do porodu

julia30
13. aug 2009

saronka a marketa137 tu je adresa pre vas obe, http://www.tehotenskacukrovka.cz/ marketa tu je popis co je to dieta pri tehotenskej cukrovke ;) a saronka myslim, ze tie doktorky, ktore tuto stranku spravuju su v Prahe a su tusim v Apolinari. Ale to si uz nepamatam tu sa preklikas cez hentu stranku a vyzera to ze su najnormalnejsie a maju prax.

drzim palce

davija
13. aug 2009

Julia, tak to Ta teda obdivujem, pravidelne cvicit a plavat. 🙂 Blbe je, ze sa ani nemam na co vyhovorit, som iba leniva... Ja si Ta asi pamatam z toho cvicenia. Bola tam jedna baba, co sa ku vsetkemu vyjadrovala 🙂, taka blondinka, silnejsia?...
Dnes som bola na kontrole a glykemia mi riadne klesla, az sa doktorka cudovala, takze inzulin zatial nenasadila. No brali mi krv na nejaky test, ktory ukaze, ako som na tom bola posledne tri mesiace a to asi nebude ziadna slava predpoladam. Takze este neoslavujem. (Iba trosicku)
Ked som dnes sedela u doktorky v cakarni, vysla jedna babicka a tesila sa, ze ma dobre vysledky a ze si dnes da zmrzlinu, bola zlata. Ja som si dnes na obed dopriala cestoviny, teda CESTOVINY, kde bolo viac cestovin ako masa a zeleniny - mnam. Ale viem, ze dieta pokracuje, no uz to mame "za par"... 😎
Bibi, ty ides na cisarsky kvoli cukrovke, alebo ze babo je otocene hlavou hore?

julia30
13. aug 2009

davija tak blondyna neni som a isto som tam najtlstejasia na celom cviceni ;) tomu ver zasa nejaky ten odhad mam :D

dnes som necvicila nic, ani nic nerobila akurat varila a bolo morcaci tejk a pecene zemaky 🙂 a uhorka cerstva a pred tym som si dovolila dat 2x slivku v cokolade lebo som mala straaaaaaaaaasnu chut na sladke a kedze ma vcera pochvalila a rano som mala aj tak vysledky po vcerajsovecerovych prehreskoch na prd ;) tak nevadi uz som zasa nabehla okrem tych sliviek dnes na taku tu dietu a hodnoty su upravene ;)

uvidime aky bude vysledok vecer. teraz riesim ine lebo sa mi z niecoho vyhodila koprivka na rukach a nohach a neviem z coho :( vyzera to najskor na novy praci prasok takze vecer musim ist kupit stary co som do vtedy kupovala nech vyperiem v tom 🙂 lebo toto zjavne nepojde ;(

davija a kde si bola vcera? lebo najblizsie cvicenie je az 9.9. takze najskor sa stretneme asi tam, teda ak budeme este cele :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre