Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ivigirl
30. sep 2011

@lucy56 ahojík, jé Nitra, krásné město, ex odsud pochází a se synkem tam jezdí za rodičema+ sestrama. Ale město bylo pro mě nááádherný

lucy56
1. okt 2011

@ivigirl ja som tam studovala a mam pekne spomienky na nu, a mam par dni pred porodom a nemozem byt proste doma a mysliet na to ,lebo by som sa zblaznila, tak radsej cely vikend program a mozno sa aj trochu pootvorim viac a nachystam na porod

petapete
1. okt 2011

@lucy56 - já do toho ricinovýho koktejlu nejdu, to mi přijde už takový dost blbý, to už víc věřím tomu vyvolávání😀. Ale nakoupili jsme dnes na svařák, tak už tak jako spíš kašlu na dietu ve smyslu, že prostě večer dám horkou vanu, svařák, pak sex a to mi přijde, že by mohlo pomoct víc jak ricinový olej (konkrétně ten nechráněný sex i MUDra v porodnici hodnotila jako nejúčinnější postup přípravy těch porodních cest, co se dá doma dělat😀. Já se zatím do něj nehnala, jak jsem měla buď poslíky nebo byla unavená, tak se mi nechtělo, tak teď už bez pardonu na to vlítneme pěkně každý večer až do toho úterka...)

lucy56
2. okt 2011

@petapete ja si zas myslim ze ak nic ine apon ma to precisti poriadne a to nezaskodi pred porodom, ja praktikujem aj tie horuce kupale aj sex a nic, stale sa to nechce rozbehnut same, takze neverim ze by sex bol k niecomi, sice moj doktor tiez stale kaze aby sme sexovali ale na mna to nezabera asi
inak som vcera absolvovala ten autosalon Nitra, 3 hodiny chodenia po areali a okrem tvrdnutia brucha ku koncu, ziadne ine ucinky, ziadne kontrakcie no proste nic....

devendra
2. okt 2011

Ahoj. Omlouvám se, že Vám lezu do diskuze. Sháním testovací proužky One Touch Ultra do glukoměru, tak to zkouším přes Vás, jestli některé nezbyly nějaké navíc. Díky moc.

petapete
2. okt 2011

@lucy56 - tak my dnes teda výlet do toho Zlína - ca 280km v autě, z toho pár kiláků po dálnici na Vyškov, která teda je fakt vytřásací😀, čtyři hodiny poměrně intenzivního chození po zoo - z kopce, do kopce, rovinka, schody...A nic, akorát taky tvrdnutí, ale jinak nic...Ještě jsme se stavili po cestě v Brně v Ikea a v mekáči na jídlo, teď jsme dorazili domů, dala jsem maliník, napouštím vanu, večer mám slíbený (opět) svařák (normálně si ho osladím, včera jsem se po něm měřila a po hodině po svařáku s malinko cukru jsem měla 4,6, takže svařák asi působí na cukr příznivě😀 a večer bude sex...ačkoli tomu moc nedávám ve smyslu, že by to k něčemu vedlo samo o sobě, tak doufám, že to prostě s tím čípkem musí aspoň trochu hnout a zítřejší aktivní program tomu ještě trochu pomůže a v úterý při nástupu už ten nález bude aspoň trochu příznivější...

@devendra - mám tu One Touch Ultra jednu tu tubičku (tzn. 25 proužků, který mi nejspíš zbudou, ještě mám z té předchozí tubičky a v úterý nastupuju do porodky, takže ta polovina balení mi tu asi zůstane...pokud bys měla zájem, písni mi do IP a můžeme se domluvit😉

ilonne
2. okt 2011

@petapete Já chtěla taky svařák a manžel mi odmítá vydat červené víno, že prý jsem se zbláznila, přívlastkové na svařák fakt nedá.

petapete
2. okt 2011

@ilonne - no to se mu zas nedivím😀. Já si raději koupila včera litrovku nějakýho obyčejnějšího Vavřince v obchodě...včera jsem si já dala svařák, M. si udělal do půllitru s kolou, ze zbytku budu mít svařák já ještě dnes a zítra, ať si užiju, než vlezu do porodnice😀

ilonne
2. okt 2011

@petapete No, ale já se mu divím, protože pořád taky malé říká, ať už jde ven. Dneska se po vaně cítím tak divně, bolí mě záda v kříži a mám takové nepravidelné MS bolesti. Tak snad půjde do úterka sama. Už jsem to psala v říjnu 2011.

lucy56
2. okt 2011

@ilonne
@petapete ja som si chcela tiez kupit vinecko ale bala som sa ze poletim opita do nemocky, a privlastkove mame tiez doma a mm by asi nebol nadseny a hlavne nemam si dat s kym,lebo on teraz nepije aby ma mohol v pripade potreby odviest, no a my sme nejake odolne,ked ani tie prechadzky nam nic nerobia

petapete
2. okt 2011

@lucy56 - no @ilonne už nám možná odjela😉. Já mám od M. nachystaný každý večer tak čtvrtlitr toho svařáku a opitá z toho teda nejsem😀. Piju si to sama, M. včera si teda dal trochu toho vína s kolou, dnes měl jedno pivko po výletu...ale to myslím, je snad i - pokud by vezl rodící do porodnice - povolený v nějakým tomhle minimálním množství nadýchat, příp. je to jedno pivo max. za dvě hodiny zmetabolizovaný a zas nemyslím, že by to vypuklo tak honem narychlo, že bychom si ty dvě hodinky nepočkali😀

lucy56
3. okt 2011

@petapete no moj je nejaky zasadovy zrazu, dost je vystraseny, ja som prvorodicka tak mozno preto,inak dnes mi svieti 40tt, super a to ma strasil doktor predcasnym porodom a pekne som to dotiahla daleko a nic sa aj tak nedeje, dnes poradna o chvilu uvidim co mi povie...

gabuci
3. okt 2011

@lucy56 no to sa hovorí,že klesne brucho očividne,ale ani mne sa to nestalo,o 22.00 mi odišla návšteva/sesternica/,ktorá tiež hovorila ked som jej pripomenula,že v pondelok mám ísť na poradnu,že to určite aj pôjdem,lebo bruško mám ešte vysoko,no o dve hodky neskôr mi odtiekla z ničoho nič plodová voda a skoro ráno o 5.00 už bola balá na svete./V nedeľu/Takže žiadna pondelnajšia poradna sa nekonala,ale vizita v nemocnici.

gabuci
3. okt 2011

@lucy56 acetón môže byť aj ked nemáš cukrovku,aj chvíľku cukor v moči najmä ku koncu tehotenstva .To mi potvrdila aj diabetologička/aj ona bola tehotná ked ja/.Ako píšeš to filtrovanie už to robí niekedy....

gabuci
3. okt 2011

@lucy56 no sex ,že ti nepomohol?Ani autosalón?Tak zrejme malé ešte sa neponáhľa na tento svet.Tak ten autosalón-aj ja som tam bola včera,približne 4 hodiny,je to ako riadny telocvik.Slečny moje všetko vyskúšali čo sa dalo,ešte hovorili,že je veľká škoda,že je tam tak málo áut,boli časy ked ich bolo ešte viacej,aj nákladákov/vylezú na všetko/no mne na nohy aj stačilo myslím.Takže tebe to tuším tiež bolo málo,ked sa maličké nerozhodlo sa narodiť. 🙂

ilonne
3. okt 2011

@lucy56 Ještě neodjela, mě se taky malá drží jak klíště, zítra jdu na vyvolání. Od včera teda noc stála za to, mám takové MS bolesti a křížové v zádech, ráno mi odešla zátka. Tak třeba se to rozjede i samo a nebo aspoň to vyvolání půjde jak po másle. Jinak sex by pomoci měl, ale dávka prostaglandinu ve spermatu na vyvolání porodu znamená sexovat několikrát denně. A to fakt nedám. Jo, a ten nápoj s tím ricinovým olejem podle mě vyvolá lecos a jestli porod, tak to bude jen takový vedlejší produkt. Ne vážně, i gynekoložka se zhrozila, čeho všeho jsou ženský schopný, když jsem jí to říkala.

petapete
3. okt 2011

Tak já dnes před snídaní 4,3, na snídani jsem si dala tvarohový frgál a po snídani jsem ještě ležela v posteli a hodinu po snídani 5,6...to by mě teda fakt jako zajímalo, jestli jsem tu cukrovku nakonec měla nebo ne, protože to jsou hodnoty jak u "normálního" člověka😀

ilonne
3. okt 2011

@petapete Já mám na lačno 3,8 a už docela dlouho se nemůžu nalačno dostat nad 4. Ale já tu cukrovku fakt měla. Měla jsem hodnoty po zátěžáku přes 9. A minulý týden jsem si dala ledové našlehané kafe, které je podle obsluhy v Costa Coffee zcela bez cukru jen ochucené vanilkou a po hodině jsem měla 7,1 - no to muselo být doslova nacpané cukrem, protože to jsem neměla ani po dvou kouscích borůvkového koláče, co jsem dělala doma a dala si ho ke sváče s carem (6,2). Jinak po běžných jídlech mám max. do 6,2.

petapete
3. okt 2011

@ilonne - já na zátěžáku měla právě "jen" 7,9 po těch dvou hodinách a to byla jediná "přešvihnutá" hodnota...a to jsem se tu druhou hodinu tak jako docela zamýšlela, co by, jestli ji budu mít a myslím, že jsem se tím malinko vystresovala😀, takže kdybych byla v klidu, tak bych se třeba "vlezla"...no ono je to fuk, ta dieta určitě nikomu neuškodí, ničemu to nevadilo, akorát jsem si mohla ušetřit možná ten vyvoláváný porod no😖. Ale to je zbytečný spekulovat, stejně nic nevymyslím😀. Já měla včera 7,1 po jídle u mekáče, ale to jsem se fakt hrubo přežrala - velký hranolky, polovina těch velkých kuřecích nuget (z těch 20ks) a ještě jsem k tomu sežrala i jednu tu hořčicovou omáčku, která obsahuje cukr...takže rozhodně o dost víc sacharidů, než povoleno a byla jsem v limitu 😵

ilonne
3. okt 2011

@petapete No, hlavně podle mě docela v tom Costa Coffe riskujou, výslovně jsem se jich ptala a všechny se dušovaly, že káva je naprosto bez cukru, jen ochucená vanilkou. Jako u mě vem to čert, ale při představě nějaké těžkého klasického diabetika, který z toho dostane záchvat, mě docela zamrazilo.

petapete
3. okt 2011

@ilonne - jj, to je docela dost průserový teda😖. Ale evidentně ani nevědí, co prodávají😖

petapete
3. okt 2011

@ilonne - jinak já celý těhu vlastně neexperimentovala, držela jsem se toho "ověřenýho", ozkoušenýho, aby to zbytečně nelítalo a teď si zas říkám, že vzhledem k tomu, že jsem vlastně na konci a zatím byly hodnoty pořád naprosto ok, tak vlastně kdyby to teď sem tam vylítlo, tak se vlastně nic nestane a ono to nelítá😀. Ale s radostí jsem teda zjistila, že mi přestalo chutnat sladký - teda jako čoko-tyčinky atd...jsem si předevčírem dala tyčinku Tatiana k svačině a teda žádný zázrak😀. Ale včera v zoo jsme si s Lukášem vyloženě vychutnali tatranku😀. Jsem si je koupila 4 do porodnice, abych měla takový jako "svačinky" po porodu pak a netrpěla hlady (přeci jen jak jsme zvyklý jíst 6x denně, tak se toho trochu obávám🙂), tak jsem jednu přibalila na výlet, že pro Lukáše nebo M. a snědla jsem ji já s Lucišem😀

lucy56
3. okt 2011

no baby tak ja mam novinku, idem uz dnes na prijem na vyvolavanie, je to nejako rychlo,ani som necakala taku rychlost, ja ze aspon do stredy ma bude natahovat a on ze pridite dnes o 19.00, daju mi tabletku a zajtra mozno...bude malicky na svete dufam...inak nalez rovnaky, furt 1cm ,ani jedna kontrakcia na ctg, akurat malemu bije srdiecko moc rychlo a moj tlak ze 150/105,takze sa idem este dobalit, a psychicky prichystat na to co ma caka,aj ked vlastne netusim co ma caka....
a ten ricinovy koktail som akurat kopla do seba,ked nic ine aspon ma to poprehana, ono pokial nie je telo nachystane nic zle okrem casteho chodenia na wc to nerobi ,a vraj sa to v minulosti pouzivalo bezne na vyvolavanie porodu aj ako prehanadlo

petapete
3. okt 2011

@lucy56 - no tak nakonec jdeš ca o 12hodin dřív než já, tak to jsem teda zvědavá, která budeme první😀

lucy56
3. okt 2011

@petapete no uvidime, ty uz jedno mas,tak u teba by sa to mohlo druhy krat spustit lepsie, ja som prvorodicka tak neviem ako zaberie tabletka...potom si napiseme ked budem doma ako to prebiehalo, ja sa snazim mysliet pozitivne,ako dlho asi po tej tabletke si sa otvorila a mohla ist rodit?

petapete
3. okt 2011

@lucy56 - hele, já tě raději nebudu děsit, jak to vyvolávání po tabletce probíhalo u mě, to byl fakt fičák a dost děsný, ani PA nechápala, co moje tělo na to vyvolávání dělá, tvrdila, že se nic moc dít s tím nálezem po první tabletě nebude a to, co nastalo fakt nečekal asi nikdo - já měla nepřetržitou brutální kontrakci a přitom jsem se stejně vůbec neotvírala. Ale možná to bylo třeba i tím, že jsem měla odteklou plodovku a to třeba to zhoršilo, těžko říct...uvidíme, jak to bude probíhat podruhé, ono se stejně nedá říct, jak to bude, protože každý na to reaguje úplně jinak, tak se nestresuj předem...obecně jsou vyvolávaný porody sice bolestivější, "intenzivnější", ale trvají kratší dobu než spontánní😉

lucy56
3. okt 2011

@petapete no tiez som tak citala,a mne moj porodnik povedal ze mi pred spanim tesne daju tabletku a zajtra do konca jeho pracovnej doby porodim, tak dufam ze skor to nebude,lebo dnes ma sluzbu iny doki a ten nie je bohvie aky, a asi mo tam nieco urobil dnes,lebo akurat mi zacala zatka odchadzat

petapete
3. okt 2011

@lucy56 - no hele, já od zavedení tablety porodila za 7hodin😉. A to jsem nebyla vůbec k porodu připravená, otevřená na čtvrt prstu a cs 1 😉. Ale ono ten doktor je u porodu celkem k ničemu, nejvíc ti tam sehraje roli porodní asistentka, na jakou narazíš, doktor je tam spíš jen "pro forma", víceméně si to celý vede ta asistentka, nebo aspoň u mě to tak bylo a to i přesto, že to byl problematický porod😉. Akorát teda u mě tehdy asi i "spěchali", protože jsem měla už 12hodin odteklou plodovku, tak nebylo na co čekat😉, teď ta mudra v pátek říkala, že budou postupovat pomaleji, aby se to připravilo...tak uvidíme no...

petapete
3. okt 2011

@lucy56 ale zas máš fajn, že to máš takhle "náhle", že jsi šla do poradny a hned večer nastupuješ...já tím, že to vím od pátku a od pátku prostě mám to, že čekám do úterka na příjem a pak kdovíjak dlouho ještě se bude něco chystat, tak je to děsně dlouhý a stresující a otravný😖

kaciatko81
3. okt 2011

@petapete @lucy56 kocky drzte sa 🙂 nech to mate rychlo za sebou a ste aj s babatkami v poriadku. mna este cakaju, co sa cukru tyka, tiekriticke tyzdne, tak bojujem 😒 v stredu som bola na dia kontrole a dr, ze uz mam tie hodnoty castejsie k 6, ale to by som fakt nemohla jest nic teraz... osvedcene jedla, co boli doteraz ok, tak zrazu to po nich robi, co chce... ale dal mi kontrolu zasa az o 3t, tak to asi nie je az take zle

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre