Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
18. máj 2010

Emers díky za info. Trochu jsi mě uklidnila, ptž mě to nelítá a když mám vyšší hodnotu, tak proto, že jsem udělala dietní chybu. Tak snad na inzulínu neskončím. 😅

Molly jen jak tady popisuješ ty dorty, tak mi kape z huby jak čoklovi 😀 😀 😀
Můj manža má už teď nakázáno přinést mi do porodnice zmrzlinu Haegen Dasz 😀 😀

Jinak už jsem si taky říkala, že kus z té diety bych chtěla držet i po porodu, potřebuju zhubnout. Ale nemůžu říct, že vydržím totál bez sladkýho anebo přesně jak jste psaly, v hospůdce k obědu jedna točená Kofola, mňáááám.
Naštěstí co se pití týká, tak já jsem navyklá na čistou vodu, pila jsem jí mnoho let v práci i doma, takže to mi problém nedělá. Zrovna dneska jsem si do ní hodila plátek citrónu a je to mňamka. A občas si koupím minerálku.

Syraell téda, tak ještě že to dobře dopadlo 😅

syraell
18. máj 2010

ducky
tak koukám, že si ty seznamy do porodnic děláme všechny 😀

werunka21
19. máj 2010

Holky, nemáte přesnější info kolik sacharidů má pomelo? Někde je udáno 9,5g a jinde zase 6-12g obojí ve 100g, a pak si vyberte, že

jan12
19. máj 2010

Ahojte dievcata, vcera som bola na ultrazvuku mala ma 1800g - lekar povedal, ze zotpoveda tyzdnu, ale mne sa zda, ze ma dost na 30 tyzden. Aku ste mali vahu dietata v 30t.

ducky
19. máj 2010

Syraell jj 😀 Myslím, že se v porodnici poznají těhu cukrovkářky. 😀 Perou tam do sebe sladký o 106 😀 😀 😀

Werunko tak to bohužel nevím. Ale jestli to najdeš na tý flora kalkulačka, tak to mu bych docela věřila, házela jsem si tam ze srandy hodnoty některých jídel co mám v tabulce od dr. Moravcové a sedělo to. 😉

Jan12 mů malej měl v 30+6 1700g, což odpovídalo 31+1, takže mi paní dr. řekla, že je to naprosto v pohodě. Ty máš mimi trochu větší, ale tak zas to není o moc, tak bych se neplašila. 😉

jan12
19. máj 2010

ducky diky, moja je tiez 30+6, od 12t napreduje o 6 dni - tak by to malo byt asi vpohode 🙂

ellysa
19. máj 2010

jan12 naša mala v 31tt 1500g, potom dosť pribrala v 34tt mala odhadom už skoro 2300g, v 36 tt 2600g a na začiatku 38tt mala okolo 2980g, dnes mi ju budú znova merať, tak som zvedavá, ale tiež je od toho 12tt v priemere o 5 dní väčšia, naposledy už len o dva a to má nejaké strašne dlhé nohy, tak že to tam vyskakuje 😎
neboj, mne doki povedal, že problém by bol až keby tam šlo o výkyv hore alebo dole až mesiac a viac, týždeň-dva nič neznamená 🙂

lutsine
19. máj 2010

jan 12 jej my mame rovnaky termin 🙂

jan12
19. máj 2010

diky dievcata, tak ste ma upokojili 🙂 , lutsine no fakt, tak budeme mozno rovnako rodit, ak sa nevypytaju skor 😉

didulka85
19. máj 2010

Moj glukomer je pokazeny... Porazi ma. Zase dalsi tyzden v p...

syraell
19. máj 2010

jan12
S cukrovkou souvisí jenom velikost tkání, ne celková váha. Na gyndě ti určitě měří velikosti břicha, hlavičky a končetiny. Mě doktorka vysvětlila, že třeba máme větší hlavu a nohy, ale že kosti jsou genetická záležitost a s cukrovkou nesouvisí. Tam je rozhodující spíš velikost bříška. Při každý kontrole mi to propočítává a zjistí tím, jestli je cukrovka dobře kompenzovaná. Kdyby ne, odrazilo by se to hlavně na velikosti bříška...

jan12
19. máj 2010

syraell
meral vsetko a povedal, ze je vsetko vporiadku, ze zotpoveda tyzdnu - dufam, ze to bude nadalej takto pokracovat 🙂

didulka85
19. máj 2010

Inak rano som si skontrolovala ketony v moci a mala som ich tam maximum... A to som jedla vecer.

radula75
19. máj 2010

didulka taky se jich nemůžu zbavit,ikdyž mám druhou večeři,dostala jsem kvůli nim inzulín.. ☹

syraell
19. máj 2010

Tak holky, jeste ze si ty ketony nemam cim merit🙂 To jste dostaly v poradne papirky, ci co?
jan12
tak to je parada, moc gratuluju, ze jste tabulkovi🙂 Ja cekam nejspis dlouhonozce s velkou hlavou 😀

didulka85
19. máj 2010

Syraell dostala som take testovacie pruzky...

mollyweasley
19. máj 2010

Tak já teda ketony nemám vůbec, i proto doktor nic nenamítal, když jsem mu říkala, že na druhou večeři jím třeba půl kila jogurtu (bílý napůl s ovocným) a k tomu třeba jabko. Že to prý sice může dělat lačnou glykemii těsně pod hranicí, ale zase jsem bez ketonů a to je dobře. Při první konzultaci pravili, že kdyby se objevily ketony, mám jim to říct a pouvažovalo by se nad změnou, možná inzulínem. Tak nevím teda...
Didul, máš pech, to je strašné...jak jsi poznala, že je pokažený? Mi se párkrát stalo, že mi to hodilo chybovou hlášku, když jsem mu neposkytla dost krve. Mám Countour, jaký máš ty?
Jinak 16 euro za proužky je děs! Diabetikům, co si měří třeba 8* denně to doufám proplácí pojišťovna, jinak by asi brzo zaplakali...

radula75
19. máj 2010

proužky mi žádné nedali vždy jen na kontrole mi zkontroluje ranní moč.měla jsem je tam pokaždé.Teď jdu v pondělí tak uvidím.

didulka85
19. máj 2010

Molly hocico na nom stlacam, tak nic neukazuje... Uz som tam ala aj pruzky a nic. Je to Lifescan One touch ultra.
Mna to uz fakt nebavi... Aby som isla zase k diabetologicke.

mollyweasley
19. máj 2010

A máš na něm něco mačkat? Já mám tady ten:
http://www.glukobayer.cz/contour-ts

Dám do něj proužek, glukometr se zapne, bodnu se do prstu a kapku krve přiložím k té malé šedé čárce na konce. To se nasaje, odpočítá to 8 sekund a zobrazí výsledek. Nic nemačkám, nezapínám. V poradně ti jako neukazovali, jak s tím máš zacházet? To je fakt úžasné...

ducky
19. máj 2010

Holky tak ketony teda taky nevím. A to vám je kontrolují v dia poradně nebo na gyndě? V dia poradně jsem byla jen jednou na přednášce a pro glukometr a pak už nic, tak jedině že by gynda 😕

A glukometr mám na stejném principu jako Molly, nic nemačkám, jen vložím papírek, kapku krve a čekám 😀

mollyweasley
19. máj 2010

Na ketony jsem dostala proužky se dvěma čtverečkama, jeden na cukr, druhý na ketony. Na gyndě, aspoň u nás, mají čtverečky na cukr, bílkoviny a to třetí nevím, ale ketony to podle mě nejsou. Zkus se zeptat kdyžtak v lékárně, jestli tě ty ketony fakt zajímají, kolik by to stálo, kdyby sis to zaplatila sama.

ducky
19. máj 2010

Molly díky. Zeptám se nejdřív v dia poradně 😉

werunka21
19. máj 2010

Tak já mám taky ketony v moči, a zjišťují mi to v poradně na gyndě. A sestřička z toho nic nedělá. Prostě mi řekne, že tam jsou a že to bude tou dietou a inzulinem. Nic víc. Ono něco hrozí? Jinak mám od minulé poradny další kilo dole.

didulka85
19. máj 2010

Ja tam mam 2 gombiky... Mne len vysvetlili, ako to ma fungovat, len bohuzial nic to nerobi. Tak som to dala muzovi, nech ide k diabetologicke a vybavi to, lebo uz na to nemam nervy.
Ale ukazat mi to mohli...
Werunka ja tiez chudnem... A to si prilohy nevazim. Lebo bohuzial mi stale nevedia vypracovat harmonogram podla ktoreho mam jest.

syraell
19. máj 2010

tak to mu vazne nerozumim - me v poradne taky ketony nikdo neresi - probehla jenom vstupni prednaska a slus...Rekli nam, ze by ketony nemely byt, ale rozhodne to nikdo nekontroluje. Mozna je to v tech krevnich testech, tezko rict...

mollyweasley
19. máj 2010

Našla jsem na netu:
"ketony v moči značí, že v těle je málo sacharidů a tak se spalují tuky. Jejich odpadní látky jsou právě ketony."
http://www.porodnice.cz/node/46878
http://www.porodnice.com/poradna-MUDr.-Milena-M...

werunka21
19. máj 2010

Syraell, ono není žádné vyšetření na ketony, když jdeš do poradny určitě nosíš s sebou ranní moč. A z té moči je to poznat, tak jako bílkoviny a cukr. Pokud tě prostě sestra při tomto na ketony neupozorní, tak je vše OK a můžeš být v klidu 😉

syraell
19. máj 2010

Tak to je fajn - jenom to nejak neodpovida tomu mymu vlcimu hladu 😀

emers
19. máj 2010

ahojky,
já naštěstí taky nikdy ketony v moči neměla, by mě omylo kdybych ještě víc hubla 🙄 dávám si taky druhou večeři, ranní glykemku mívám dobrou, ale taky někdy spíš těsnější, jen jednou jsem měla nějakých 3-4, normálně mívám kolem 5...

a s těma proužkama testovacíma - mně říkali když jsem ještě neměla inzulín, že jich pojišťovna proplácí jen 50 - 1 balení a že si s nima mám šetřit na celý to období 😲 😲 😲 další že bych si musela zaplatit.
no a jak mi dali inzulin, tak mi proplácí i ty proužky, takže šetřit nemusím, taky když jim mám furt dělat velký a malý profily, tak jak že...

já u sebe pro jistotu furt nosím nějakou sladkost malinkou, kdyby náhodou ta hypoglykémie, ale při tom dodržování odstupů by se mi to nemuselo snad přihodit... ale člověk neví, mám ještě strašně nízkej tlak a z toho mi je občas taky šoufl a na omdlení

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre