Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evajza
11. júl 2010

Ahoj holky,tak se hlásím po týdnu.cukr se mnou pěkně mává,už si píchám 10-10-9 a ráno hodnota stále přes 10,zítra jdu na kontrolu,tak to vidím na super dávku 😒 😒 😒 po ránu.Dneska jsem měla děsnou chuť na sladké,ale odolala jsem,už ať je to za mnou,jen mám strach atˇ mi cukrovka nezůstane.

evajza
11. júl 2010

Jinak jsem skončila u svého gynekologa a ten mne poslal do rizikové poradny,tak 10týdnů to budu muset vydržet jinde,holky dělali Vám nějaké testy z krve ohledně cukru????

lio
11. júl 2010

@evajza ahojky, to je mi líto, že ti to takhle lítá. já na dia chodím jednou za 4 týdny a vždy mi berou krev na ten celkový cukr v krvi, ten se dozvím vždy při další návštěvě, Jdu ve čtvrtek a jsem zvědavá na výsledek z prvních dní diety.....a mám už jen na 4x papírky na měření profilu, tak su zvědavá, kdy mne pozve příště a co mi řekne ohledně porodu, zda dřív, císař, vyvolávačka, normoš....uvidíme

werunka21
11. júl 2010

@evajza Ahojky, vidím že jsi na tom stejně jako já. Teda dokud mi dr. inzulin nevyměnila za jiný. I tak si sice píchám 14j a snídám jeden krajíc chleba se zeleninou, ale mám to pod kontrolou. Zkus se zmínit, jestli by nepomohla změna inzulínu. Jinak mám dojem, že je to beznadějné, aspoň mě se ty hodnoty vůbec nehly a byla jsem z toho taky děsně zoufalá.

makinecka
12. júl 2010

Weru ty už máš jenom tři týdny do termínu,to to letí

werunka21
12. júl 2010

@makinecka jo jo, ten konec letí hrozně. Ale pak to čekání už se asi zase táhne. Nějak mi to pořádně nedochází, ale těším se 🙂 . A manža taky, jak malý dítě 😀. Už si plánuje vypuzovací sexík, tak nevím, jestli jen nekecá 😀

makinecka
12. júl 2010

Weru tak to jsem zvědavá jestli u vás zabere,my se taky 14 dní před termínem na něj chystáme,aby se to tam pěkně změkčovalo
v pátek jdu zase na dia,minulej týden sem jedla víc,ale počítala čestně tak snad to nějak nelítalo a příští týden po měsíci na gyndu,dr měl dovču tak jsem zvědavá jak vypadáme.

ducky
12. júl 2010

Holky nechci vám nebo manželům kazit radost, ale my vypuzovali už 2x a malej se ani nehne, takže dle mého další babská rada která nefunguje ☹
Ale třeba budete mít kliku 😉

Claca já teď doufám, že by s ním mohla pohnout ta bouřka, co hlásí na úterý. Minulý týden nic, tak ale třeba je teď víc nachystanej 😀

makinecka
12. júl 2010

ducky právě proto já začnu vypuzovat 14 dní před termínem a snad to aspoň trošku zabere,pravidelným tréninkem

makinecka
12. júl 2010

holky může se nějakej tuňák ve vlastní šťávě nebo v oleji?že bych si ho nandala na chleba,mám na to chuť.

ducky
12. júl 2010

@makinecka Tuňák ve vlastní určitě, ten pak nemá ani gram sacharidu. Ten v oleji už asi něco bude mít, tak toho bys musela započítat 😉

luckaa
12. júl 2010

Ahoj holky,ještě jednou k Vám vlezu po nějaké době pro radu.Dneska jsem byla na testech na cukrovku a když jsem byla s první dcerou,tak jsem měla nalačno 4,59 a po hodině 9,32 a dneska jsem byla taky a už nalačno jsem měla 5,3 😕 ,vím,že je to ještě normální hodnota,ale přijde mi to už tak dost vysoké...jakou hodnotu jste měli vy nalačno?Díky

werunka21
12. júl 2010

@luckaa Ahojky, já měla 4,8 a po dvou hoďkách 11. Už se to blíží k hranici, ale pořád to je v normě, tak těžko říct jak to posuzují. Každopádně ti určitě všechny přejeme negativní výsledky 🙂

skriatok3333
12. júl 2010

@werunka21 Ahoj,ako to tu tak čítam tak ste už skoro všetky na konci tehu,odkedy vám zistili cukrovku a odkedy si picháte insulin,mám pocit že ako bude bábo rásť tak budú rásť aj jednotky insulinu,však?Ja si pichám len 10 dní,zatial je to v pohode aj ked niekedy neodolám,ale vždy mi pomôže citronova šťava,alebo grepy,len ked si pomyslím že ma toto čaká do decembra,ach jaj.!! 😉

luckaa
12. júl 2010

@werunka21 Díky moc,taky doufám,že to bude negativní,no uvidíme,kdyžtak se tu mezi Vámi brzo objevím 😖

werunka21
12. júl 2010

@skriatok3333 jéjda už od 18tt 😲 ? To ti nezávidím. Většina jsme tady od půlky cca 24tt, ale někdo, teď zrovna nevím, taky dost brzy. Do toho 34tt se to prý zhoršuje a pak se to může zlepšit. Se mi třeba zlepšily večerní hodnoty, ale pořád je to na inzulín. No většina jsme tu už hodně blízko ke konci. Jsou tady i nové, ale spíš asi jen nakukují 🙂

evajza
12. júl 2010

@werunka21 To jsem jáááááááá 🙂 🙂 🙂 ,já držím dietku od 8týdne těhu.

werunka21
12. júl 2010

@evajza Ty bláho to jsi ty? A ty jsi měla cukrajdu i v prvním těhu, že ti na to došly tak brzy? Já se druhého těhu už teď obávám, že mě to čeká zase ale s tím rozdílem, že o hodně dřív 🙄

makinecka
12. júl 2010

evajza a to ti zjistili tak brzo???

evajza
12. júl 2010

Jsem zpět z kontroly,připadala jsem si v lékárně jako stará babka,2dávky ampulí inzulínu,100jehel,dvoje proužky a za týden znovu kontrola 😨 Inzulín mi zvedl na 18-12-12 a ať ještě počítám se zvednutím 😀 Dnes obídek rybí prsty,120g brambor a půlku rajčete a hodnota 7,2,uvidíme co večeře,ale hlavně jsem zvědavá na to ráno ☹

lio
12. júl 2010

@makinecka já tuňákuju ve vlastní šťáve vcelku často a poho, tak si dej.-)))

makinecka
12. júl 2010

všichni na konci nejsou,pár už ano,pár spěje ke konci a někdo sem vždy přijde nový,akorát třeba tak často nepříspívá,což je škoda protože všechny zkušenosti jsou dobré

evajza
12. júl 2010

@makinecka mne poslal dr. na tu sladkou vodu už tak brzičko,v rodině máme skoro všechny s cukrovkou a ani mi jí nedali pít,hodnotu jsem měla na lačno 5,9,tak šup na dietologii,dostala glukometr a dietku.U prvního dítka jsem to měla stejné,ale nikdo mne nikam neposlal a malý se narodil s porodní váhou 3,850,přibrala jsem v těhu 20kilo.Teď mám +8nahoře,tak aspoň ta váha půjde rychleji dolů,ikdyž stále ještě nejsem nakonci 😀

makinecka
12. júl 2010

evajza aha tak to jo,nás asi taky budouhnát při druhým těhu brzo na test a moooc bych si přála aby byl negativní,ale o tom pochybuju,ale naděje je.
to seš dobrá že to tak dlouho vydržíš,no nic jiného ti ani nezbývá,mě už to někdy pěkně štve,ale už to nějak doklepu

evajza
12. júl 2010

@makinecka já to ze začátku až tak nedodržovala,sem tam jsem si dala i zmrzku,ale teď mám fakt obavy,když ty hodnoty jsou tak vysoké,ale už to doklepu 😵

makinecka
12. júl 2010

a jaký má malá váhový odhad při velkém utz?my měli 1495g v 30+5,takže akorát

evajza
12. júl 2010

@makinecka no já jdu na kontrolu za 14dní,váhu nevím.

lio
12. júl 2010

@makinecka my meli 1800 v 30+0, ale pred 3 týdny ny gyn mi delala taky a zdá se, ze moc nepribilo,resp se srovnal s týdnama...tak snad no....

didulka85
12. júl 2010

Ahojte! Davno som tu nebola, tak napisem, co mam nove... Hodnoty cukru mam stale nizke, takze sa cukrovka nezhorsuje. V diete dost povolujem. Ale jem kazde dve hodiny a vobec nepriberam. 🙂
Minuly piatok som bola na ultrazvuku a mala ma uz 3461 gramov. Takze sme 2 tyzdne popredu. Doktor povedal, ze to nevidi na prirodzeny porod.

werunka21
12. júl 2010

@evajza ... 😀 😀 😀 😀 lékárna mě pobavila

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre