Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
25. júl 2010

@barchee ahojky, obecně je glykemka ráno nejhorší, já snídala dva chleby namazané sýrem, případně šunku, nebo jen ledový salát navrh apod. a po čase se mi začala glykemka při tom stejném jídle zvyšovat, ubrala jsem chleba, nebo změnila namazání,
Nevím jak velký chleba si jedla, dost závisí i na tom jaký druh. U tmavého pečiva si člověk není jist, čím je to barveno, tudíž to nelze spočítat, což např u bílého rohlíku lze....zkus změnit lučinu za sýr, nebo bez namazání se šunkou od kosti, nebo ubrat chleba, nebo místo normoš pečiva zkus ty křupavé.
navíc lučina je na lakozu horší jak sýr (mám to samé, ale nečiní mi to takové problémy, takže v těhu se tomuto nevyhýbám, co se mazání na chleba týká, jinak mléko měním za mandlové, rýžové, kokosové apod...)

labell
25. júl 2010

Ahoj,
@lio co je to za homeo??

@barchee holky sou určo zkušenější, tak poradí. Máslo ti neva? Já jím máslo skoro pořád (10g) a nebo nějaké pomazánky třeba.

lio
25. júl 2010

@labell phosphorus 9ch na podporu slinivky břišní, může to být náhoda, ale potýkala jsem s hodnotama na vyšší hranici (pod limitem) a ted poslední profil kolem 5.......

labell
25. júl 2010

@lio děkuju 😉

barchee
25. júl 2010

@labell z masla je mi na vracanie len keď ho vidím 😕 som ho skúšala aj ochutnať, ale ma naplo, tak som to hneď musela vypluť 😅

@lio no hej, veď skúšam čo mi dvíha gly, ale som mala po tej lučine krče, takže ani tá mi nerobí dobre ☹ ale zase mi nestačí jeden taký pidi chlebík na raňajky...šak budem zachvílu hladná 😖 musím vyskúšať asi iné druhy... 😉

werunka21
25. júl 2010

@barchee Ahojky, pro mě jsou snídaně taky oříšek. Snídám jeden krajíc chleba s máslem a rajčetem, můžu přidat i šunku a v pohodě, ale když si dám třeba chleba s máslem a paprikou, tak už je zle. K tomu si píchám inzulín 14j. Musíš opravdu vyzkoušet, co ti prochází a co ne. Bohužel už třetí měsíc snídám jedno a to samé 😝 ale aspoň vím, že je glykemka v pohodě.

evajza
25. júl 2010

@barchee Zkus chléb Šumava nebo špaldový chleba a uvidíš.Z vlastní zkušenosti ti mohu říct,že jsem si také ubírala jídlo,jen ať je hodnota v pořádku,ale stejně bych za chvíli už nejedla nic,hodnota mi už skákala i po špenátu s bramborem.Ve 28týdnu jsem skončila na inzulínu.Dietu jsem držela od 9týdne.

evajza
25. júl 2010

Zkus vaječinu nebo párky na snídani,dokonce mi nezvedal hodnotu ani bílý jogurt Bifidus.

lio
25. júl 2010

@evajza ale zase na tom webu nedoporučují mléčné výrobky na snídu, že ta glykemka po nich netušíc proč je vysoká

chce to zkoušet jiný druh pečiva, a třeba zjistíš že dva bílé rohlíky dáš v pohodě......chce to vyzkoušet a nemyslela sem ubírat chleba, ale když mám tmavý ve kterém nevím kolik je cukru, nedám si dva, ale bílé rohlíky si dám třeba dva....takhle jsem to myslela...až přijdeš na to, čeho si můžeš dát množství tolik aby ti to stačilo, budeš to ráda snídat každé ráno

já taky snídám to samé, s obměnou že jednou mám na chlebu plátkový sýr, jednou ledový salát, někdy jen sýr a mám k tomu rajský, ale základ mám stejný

makinecka
25. júl 2010

já snídám většinou chleba s pomazánkovým máslem,někdy vajíčka a někdy salám a teď o víkendu sem jedla i klobásy,no jo už to někdy nevydržím 😅

ducky
25. júl 2010

Ahoj holky,
tak od neděle jsem ležela v porodnici do úterý, kdy se konečně rozhodli a dali mi tabletu na vyvolání porodu. Zafungovala, v 16 hod jsem začla cítit první slabé kontrakce a ve 3.57 ráno byl malý na světě s mírama 52 cm a 4140 g.
Glymču měl naprosto v pořádku, mě teda změřili jen 2 hodiny po porodu a v pohodě, takže jsem do stravy zařadila už i nějaké sladké, ale jak už psaly holky předtím, že bych se teď na to vrhala, to ani ne. 😀
Jinak mi v porodce řekl i další dr., že pro něj cukrovku nemám, ale dietu jsem měla, což znamenalo, že mě cpali bramborama horem spodem, rýži jsem měla snad 2x a těstoviny asi 3x. Ke snídani jen chleba a tak dále, no, můžu vám říct, že některé přílohy teď chvíli vidět nemusím 😀
Jinak malej je úžasnej, jen nás docela trápí prdíky, tak to bude ještě boj.

Držte se holky, dieta se dá přežít a na konci ní jsou voňavé uzlíčky do náruče 😉

makinecka
25. júl 2010

@ducky jé ducky tak moc moc gratuluju k chlapečkovi 😵 ty se máš že už nás opouštíš,ale my už brzo to taky balíme 😀
no to jsem zvědavá jak na tom budeme v porodnici my 🙂
trocšku se těším na sladké,ale spíš na to že nebudu mít režim a budu si jíst kdy chci a co chi,třeba i mé oblíbené pomazánky atd,prostě nebude žádné omezení krom nadýmavých pokrmů k vůli prdíkům 😀

barchee
25. júl 2010

@lio biele pečivo mi velmi dvíha gly, to mám odsledované, takže 2 rohlíky vôbec nehrozia na raňajky 🙄

@evajza párky samotné alebo s čím na raňajky? Ja jogurt nezjem, mám intoleranciu laktózy 😒 po zemiakoch - zemiakových jedlách mám henď vysokú gly, takžer tam ti zlobu robili tie zemiaky 😉

akú máte skúsenosť s cestovinami? som si kúpila také tie ryžové, tak som zvedavá čo to spraví 😝

@ducky prežiť sa to dá, pre bábätko všetko predsa 😀

jáj baby jak vám závidím tie mliečne výrobky ☹ hneď by som si vedela jedálniček upraviť pestrejšie 😅 😔

lio
25. júl 2010

@barchee říkám, to musíš vyzkoušet ale pokud to máš takhle složité i s jinými potravinami, tak bych byla pro inzulín, nebo brzo umřeš hlady a nervama z toho co vše ti zvedá glykemku
já z mléčných výrobků zařadila jen jeden bílý jogurt týdne, jinak ty náhražky kde laktoza není.....jsou i jogurty bez laktozy, různé kaše které lze zalít jen vodou a tak, zase to není taková tragedie bez mléčných výrobků
@ducky velká gratulace a pohodičku po porodu , a velká závist, ale už to máme taky za pár

lio
25. júl 2010

@makinecka nedopřáváš si pomazánky? které?
já si dělám z lučiny a zeleiny i ovoce a pohoda ......zpestří to ty svačiny jedna básen

makinecka
25. júl 2010

@lio pomazánku tatarák,pikantní sýrovou,budapešťskou atd v tom všem je majonéza a to se nesmí a to si ráda po porodu dám víc než čokošku 🙂

lio
25. júl 2010

@makinecka aha já je právě obměnila a dělám s lučinou a tak....
a majoneza se nesmí...ale v ní nejsou čerstvá vejce...

evajza
25. júl 2010

Holky,já jím normálně pomazánky a glykemka v pohodě,zrovna jsem dojedla hermelínovou a jak byla dobrá.
@barchee hele a co zkusit knackebrot,třeba se bude hodit k těm párkům.
@lio a já to mám právě naopak,jogurt se mnou nic nedělá,asi fakt jen zkoušet,co můžem.Takový malí pokusní´králíci 😀 😀 😀

@ducky Velikánská gratulace 🙂 🙂 🙂 🙂

evajza
25. júl 2010

@makinecka A zrovna jsem mrkla na tu pomazánku a je na ní napsáno,že neobsahuje sladidla.

lio
25. júl 2010

@evajza mne taky jogurt nic nedělá, psala jsem o mléčných výrobcích ráno k snídani, dle webu co tu furt propagujem, a pak v souvislosti s tím, že jsem mírně alergická na laktozu, takže se taky necpu mléčným výrobky horem dolem.....jinak takový mix ovoce, zalitý bílým jogurtem , posypaný musli, ŇAM

makinecka
25. júl 2010

a já jsem blbá kráva a minulej víkend jsem žrala z Rakouska slaninu ve které byla dextróza a na oběd maso krůtí kde byla taky ,já se na to vyseru všechno si hlídám pak přestanu být na pozoru a tři dny takto žeru co nesmím 🙄 😖
teď mám výčitky co sem tím malému udělala,no nic od zítra najíždím na můj osvědčený plátkový sýr,párky a hermelín už nic jinýho do huby nedám ☹

evajza
25. júl 2010

tak po večeři glykemka 5,7 a to jsem di dala 1 a půl grahamového rohlíku k té pomazánce,ale samozřejmě s inzulínem 😀

evajza
25. júl 2010

@werunka21 máš teď ke konci nějak ten izulín snížený nebo máš pořád stejné jednotky???

werunka21
25. júl 2010

@evajza Snídaně a oběd mám stejné, ale večeři mám sníženou o dvě jednotky.

happy8051
26. júl 2010

baby kedy ste prechadzali z diety na inzulin pri akych hodnotach???

werunka21
26. júl 2010

@happy8051 pokud dodržuješ množství sacharidů, tak stačí jak máš pár hodnot nad hranicí, takže kolem 8. Hodnoty je třeba držet do těch 7,8 a snižovat množství sacharidů se taky nemá, řešením je jedině inzulín. Ale neboj, není to tak hrosný jak to zní 😉

Mám příští týden rodit a manžel se zrovna v práci dovídá, že asi út-st-čt pojede na služebku. Takže super. Samozřejmě nechce být mezi posledníma, kdo malého uvidí že. Tak asi budu dělat všechno pro to, aby si to malý rozmyslel a do neděle šel sám. A nebo nějak šikovně naplánovat s dr. to vyvolání ale víme že to se taky snadno řekne že... 😠 😔

vodnari
26. júl 2010

Tak mne robili opravné testy...lebo v tej dobe keď ich robili mali nejakú poruchu.A tie opravné mi vyšli pred záťažou 3,9 a po záťaži 4,00....júúúúj tak som rada že to takto dopadlo...tak nemusím dodržiavať žiadnu dietu a môžem si dopriať aj sladké...ale samozrejme s mierou.Veľmi ste mi tu pomohli keď som si myslela že mám cukrovku.Držte sa a za všetko ďakujem a veľa zdravíčka vám všetkým a aj vašej ratolesti.

didulka85
26. júl 2010

Ahojte! Tak uz som doma z nemocnice... Mala sa narodila 21.7. 00.01 a mala 3640 gramov a 50 cm. Isla na svet cisarskym rezom. Cukrovku nema a ani ja... Cokoladu som si este nedala, ale moj prvy hlt vinei bol ako orgazmus. 😀

makinecka
26. júl 2010

dneska jsou samé dobré zprávičky 😵
tak
@vodnari gratuluju že ti opravnej test vyšel v pořádku,to je super a závidím 😀

@didulka85 tobě gratuluju k malinké,nakonec tak velká nebyla a jakto že jsi rodila CS?taky závidím 😀
já jsem dnes byla sepsat porodopis a už si mě sestra objednala do rizikové poradny,hleděla na mě co to mám a já že mám cukrovku a ona a můžete u nás rodit a já že jo 😀 mě připadá jak kdyby neviděla nikoho s těhu cukrovkou,no to bude ještě sranda tam 😀

werunka21
26. júl 2010

@vodnari jééé ty se máš!! Taky závidím. A ať ti všechno dopadne tak dobře jako ty výsledky 😅

@didulka85 Velké gratulace, tak a teď milé dámy jsem už na řadě já juchůůů 😀 (nebo jsem na někoho zapomněla?)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre