Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

deina
28. dec 2007

Liaa, dakujem. 😅

Inak dnes som si kupila ten bezcukrovy dzem z predajne zdravej vyzivy - je "boruvkovy" (borievkovy?), neobsahuje ani cukor, ani umele sladidla, ani fruktozu, no skvele. Ale bol riadne mastny! 😀

Uz som raz pisala, ze odkedy som vysadila cukor, mnohe veci sa mi zdaju ovela sladsie ako predtym. No a v poslednom case uz sa mi ani kakao uz nezda horke (zvyknem si dat nizkotucne mlieko s kakaom - take to nizkotucne holandske kakao bez cukru), to je sranda.

deina
28. dec 2007

Ozaj, vcera som bola na ultrazvuku a maly vazi 1400g. Ale nam narastol! 😵 A ta vaha je vraj uplne normalna, primerana, takze sa tesim.

certica
28. dec 2007

boruvka je cucoriedka. teraz rozmyslam, co je borievka - neni to ina drevina/rastlina? normalne som v pomykove 😅 😀
deina, to je inac uplne normalne, ze ked prejdes na menej vyrazne jedla, tak sa ti po case akoby obnovia chutove pohariky, aj ine organy si trochu oddychnu 😀 a ovela intezivnejsie vnimas chute. napriklad pri pôste alebo inych ocist.kurach sa to da nasledne velmi dobre rozlisit

adetka, mäta je tvoja oblubena? 😀 to som naposledy v detstve jedla, sranda

deina
28. dec 2007

Takze cucoriedka? Nevedela som si predstavit, co to ta "boruvka" je. 😀

elia
28. dec 2007

Aj ja ked si dam teraz mandarinku alebo pomaranc, tak mam pocit ze je to hrozne hrozne sladke, predtym sa mi to zdalo skor sladko-kysle. Manzel mi slubil ze v pondelok pojde do tej predajne zdravej vyzivy, tak snad uz aj ja budem mat ten dzem bez cukru.

Jej Deina, to teda rastie, to aj nase asi bude mat tak nejak podobne. Nase naposledy merali v 19. tt a to malo 264 g. Ale my este stale nevieme pohlavie, male sa stale kryje.

deina
28. dec 2007

Trochu som sa bala toho merania, ze co ak bude velke (kedze sa hovori vela o velkych babetkach a cukrovke - makrosomia), ale ma uplne normalnu velkost. 🙂 Hoci na vahe asi este len zacina priberat, ale dufam, ze aj nadalej bude rast takto pekne, v norme.

Prestudovala som dzem a aj ked je bez cukru, tak ma viac sacharidov ako dia dzem, ktory si zvyknem kupovat (tiez bez cukru, ale sladeny fruktozou) - to je ako mozne? 😕 Ale aj tak je tam tych sacharidov malinko, som zvedava, ako bude chutit. 🙂

liaa
28. dec 2007

Deina-no pokud je řádně drahá,tak to bude ono! 😀

U nás mají více druhů.První jsem měla jahodovou,(pak rakytníkovou ale to bylo od jiné firmy a ta až tak dobrá nebyla) a ted mám borůvkovou 😀 .Moc dobrá!Rodina mi ty marmelády krade!!!.-)

Deina to je OKi nápad s tím kakaem.Sranda je,že já kakaso nikdy moc nepila.V poslední době ale mám šílenou chuť na šálek horké čokolády.Děti si to ted v zimě dávají celkem často a já jim to připravuji a uplně se mi zbíhají sliny 🙂 🙂 Ale to holandské-pravé s tím nízkotučným mlékem-to zní fakt skvěle!!.-)

liaa
28. dec 2007

certica-taky jsem si už i dříve všimla,že většina lidí tím stálým přisolováním,maggi,glutamany,cukry...ztrácí citlivé vnímání přirozené chuti jídel.Já už před těhu jsem tyto věci omezovala(dochucovadla)a pak mi to všude připadalo šíleně silně dochucené!.-)
A s tím sladkým,to je fakt.Ted vnímám ty přírodní cukry mnohem intenzivněji.-)

Deina-z některých věcí ohledně obsahu cukru jsem taky blázen 😀

deina
28. dec 2007

Musela som najst nejaku nahradu za svoje ranajsie mlieko s Grankom a cokoladovymi cornflakmi. 😅 Tak som si kupila celozrnne cornflaky, zevraj fitness, su velmi dobre, mlieko vymenila za nizkotucne a granko za holandske kakao - len zo zaciatku som ho trosku prisladzovala umelym sladidlom, ale uz to nemusim robit, chuti mi take, ake je. Uz sa mi vobec nezda horke. 😅

Mlieka by som sa vzdat nedokazala. Som zvyknuta vypit denne dost vela mlieka (s grankom), tak pijem teraz nizkotucne, najma vecer (na palenie zahy to robi dobre).

Tusim je ten dzem francuzsky.

elia
28. dec 2007

A to nizkotucne mlieko pijes cerstve? - lebo ja lezim a na nakupy chodi manzel, a vzdy mi donesie iba nizkotucne trvanlive, vraj cerstve maju vsetky iba polotucne (a to chodi do hypermarketov). Tak neviem ci sa len zle diva, ale to trvanlive mi chuti dost umelo.

liaa
29. dec 2007

Elia u nás od září chodí na nákupy taky jen manžel-tak až pujde,dám mu za ukol ať se mrkne.-))))a napíšu!

Já mám zase problém,že mléko nerada-takže bych chtěla zcela nějakou náhražku za kravské mléko.Synovi(když měl alergii na kravské)jsem ve zdravých výživách kupovala obilná mléka.Nejvíce mu chutnalo rýžové.Ale kdoví kolik tam zas bude sacharidů.I když slaZENÉ TO NEBYLO.-)

deina
29. dec 2007

Nie, myslim, ze nie je cerstve - trvanlive (Rajo). Neviem, mne chuti rovnako ako cerstve polotucne. velmi to nerozoznam (najma nie, ked si dan don kakao). A neviem, co sa stalo, lebo mlieko som nikdy nemala rada, ale teraz ho kludne vypijem aj bez kakaa. 😕

Liaa a sojove mlieko? Byvaju aj nesladene a samotna soja asi nema vela sacharidov.

liaa
30. dec 2007

Ahojky holky bojovnice!!!.-)

No...Po pravdě Deino,mne věci ze soji moc nelákají.Nemám ráda ani sojové maso ani boby a když je někdy v něčem soja-bývá u ní napsáno,že je modifikovaná.Zatím,pokud to jde,tak se takovým produktům vyhýbám...

Po soje je mi vždy těžko a ukrutně mne nadýmá.-)))Ale třeba to mléko-bude vyjímka 😉

deina
30. dec 2007

Jej, 39tt, uz to mas zachvilku. 😵

Inak soju som este ani neskusala, hoci na zaciatku som si kupila sojove mlieko a je celkom dobre, ale predsalen si dam radsej obycajne nizkotucne. A divne je, ze mi chuti aj samotne mlieko, ktore som predtym ani za svet nevypila. 😅 Meniace sa chute...

liaa
30. dec 2007

Tak Deina a já převzala něco z tvých rad a ke svačině jsem si umíchala nízkotučný bílý jogurt s holandským kakaem 🙂 a vyšlo z toho něco jako čokoládový bezukernatý smetánek.-)A do něj jsem si rozlámala na drobno 1 čtvereček hořké čokolády bez cukru a mám svou dávku čoko chutí zase na čas uspokojenou.-))

adetka
autor
1. jan 2008

vsetko najlepsie vsetkym GD a D do noveho roku... nech sa nam dari dodrziavat dietu... a pri tom si zachovat chut do zivota... a jedla 😀

deina
1. jan 2008

Aj ja prajem vsetko najlepsie do noveho roka a krasne, zdrave babetka. 😵

Do jogurtu ma nenapdlo dat to kakao a to je vyborny napad, mnam, znie to dobre. 😅

elia
1. jan 2008

Aj ja sa pripajam, vsetko naj maminkam aj babetkam

liaa
1. jan 2008

Ahoj děvčata-tak vše nej!!!Hlavně zdraví a štastná miminka a lásku v rodině.A život co nejdříve bez DIA omezení!!.-))A těm,co musí žít s trvalou bolestí-tak ať je to co nejmenší a snesitelné!!.-) 🙂

dzej
1. jan 2008

holky, mě vyšel cukr 4,5 pak 5,8 a nakonec 4,7....ale nikde není napsaný jestli je to OK nebo ne. Nevíte?

elia
1. jan 2008

No mne Dr. povedala ze nalacno by to malo byt do 5,5; 90 min. po najedeni do 7,4 (ale niektore baby tu uvadzali normu do 7,0); no a 120 min. po zatazovom glukozovom teste by to malo byt do 7,8.

liaa
2. jan 2008

Dzej-máš to OK 😉

liaa
2. jan 2008

Tak máme na Januárovkách další miminko!!! 😀

donla
2. jan 2008

ahojte!!!

Všetkým všetko dobré v novom roku!!!! Nech nám to dobre dopadne 😉

Dnes som bola na diakontrole - tak mam výsledoček po 90 minutach 3,7 😎 . Doktorka sa pýtala, že čo som jedla; tak papala som grahamový rožok, syrokrém a paradajku. Povedala, že je to v poriadku, že to nie je zlý výsledok a že mám po malých dávkach kľudne papať aj každé dve hodiny (čo mne celkom aj vyhovuje 😀 ).

Vypytovala som sa jej aj na tie palacinky, či buchty na pare alebo knedle?????. Tak zo všetkého mi povolila, že dva kusy maximálne (samozrejme nie každý deň 😉 ) a ešte som sa pýtala na dia lekvár a dia keksík, či môžem - a ona že môžem ale len tak po troške a nie hneď po hlavnom jedle...ale po tých dvoch hodinkách ....kúsoček!!! 😵 😵 😵

Tak toľko moje novinky z dia ambulancie...... 😎

elia
2. jan 2008

Baby tak uz aj ja mam konecne dzem pre diabetikov. Manzel bol dnes v predajni zdravej vyzivy, a rovno sa spytal ktory dzem je vhodny na tehotensku cukrovku a je bez umelych sladidiel. Ten pan mu hned ponukol tento:
http://www.fytosal.sk/novinky.html - dzem z topinambur, zobral cucoriedkovy aj visnovy, kazdy za 96,- Sk.
Ake znacky mate vy? Lebo v zlozeni citam glukozovo-fruktozovy sirup - nie je fruktoza aj umele sladidlo? Ale celkovo ma na 100g 56,5 g sacharidov, tak to je v pohode.

A este ma zarazilo, ten pan vraj povedal, ze najlepsie na znizenie cukru je natriet na chlieb trochu medu, vraj po 40 min. je v krvi nizsia hladina cukru ako pred jedlom. No neviem, co vy na to? Vraj ten pan vyzeral seriozne, a je to velka predajna ktory ma aj internetovy obchod...

deina
2. jan 2008

3.7? No to je velmi dobre. 😅

Musim uz aj ja zajst k doktorke, priznam sa, ze som u nej davno nebola. 😒 Najprv som bola dlho chora, teraz ma ona dovolenku, ale aj keby nemala, tak pochybujem, ze by som k nej sla, kedze sa citim fakt mizerne. Kazdy den ma viac a viac bolia klby, neviem, co s nimi. Jedine, co nachvilku pomoze, je teply kupel, no ale nemozem sa macat cely den. 😅 A k tomu ta unava... ☹ Tak dobre mi bolo pocas prvej polovici tehotenstva - ziadne nevolnosti, unava v norme, ziadne bolesti klbov, akoby som bola uplne zdravy clovek! Ale dufam, ze sa to uz coskoro upravi. 🙂

certica
3. jan 2008

caute, tak uz aj ja mam glukozu za sebou - bola som dnes a vraj OK
nalacno 3,97
po vypiti 6,76 ... to sa mi zdalo dost, ale doki povedal, ze je to dobre, vraj maju normu do 8 😕

deina
4. jan 2008

Po glukoze je 6.7 uplne v norme, myslim si. 😉 Ja som mala 8, nieco, uz neviem, kolko to bolo.

Elia, ja mam nejaky francuzsky dzem, teraz si nespomeniem na nazov, nema v sebe ani umele sladidla ani pridanu fruktozu, uz ho len ochutnat. 😀 Fruktoza nie je umele sladidlo, myslim si, ze je to ovocny cukor, ktory je aj v ovoci (preto ho nemozeme zjest vela), len s mierou.

deina
6. jan 2008

Akurat som si citala v januarovkach, ze Liaa uz ma Filipka. Liaa, gratulujem ku krasnemu chlapeckovi, vyzera byt spokojny aj zdravy. 😵 😵

elia
6. jan 2008

Lia gratulujem. Je velmi zlatucky.

Baby aj nam sa to uz pomaly ale iste krati... 😉 Cely cas sa tesim ako po porode zjem naraz 3 cokolady, a vcera mi kamoska povedala ze kym budem kojit tak cokoladu nebudem moct jest, lebo babetka sa z nej zvyknut vyhadzovat ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre