Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
1. jún 2010

jé Radul to je blbý,ale to už vydržíš,ale psala si že ti budou porod vyvolávat dřív ne?

radula75
1. jún 2010

asi budou,alespoň mudra říkala,že to nechávají do 38 týdne.Tak uvidím co mi řeknou v nemocnici,už mně tam chce zítra převést.Budu jezdit 40km daleko na kontroly 😒

didulka85
1. jún 2010

Mna caka zajtra kontrola u gynekologa. Som zvedava, co povie... Mne by mali vyvolavat tiez skor, lebo mala je o 3 tyzdne vacsia.

makinecka
1. jún 2010

to jsem zvědavá s čím holky přijdete,já jdu na utz až 22.6 a jsem zvědavá jak je malej velikej,pokud mi to dr řekne a budu mít první monitor 😵

radula75
1. jún 2010

minulý týden mi mudra řekla,že je o 2 týdny menší,do té doby jsme byli tabulkoví,tak nás zítra přeměří.Mám strach aby mi už špatně nefungovala placenta.. Pořád nějaké vyšetření a člověka to stresuje ☹

mollyweasley
1. jún 2010

No a já jdu na kontrolu ve čtvrtek, tak se taky zeptám a sice kdy si jako myslí, že bych tak mohla a měla rodit, protože už mě nebaví všem říkat, že "do měsíce každým dnem" 🙂
Včera jsme měli na večeři brambory v troubě s kuřecím masíčkem...holky, tohle bych já mohla jíst pořád.

Jinak někdo se ptal na jogurt - kupuju velkou Hollandii, je kyselá, ale kvalitní, levná, hustá. Tu buď míchám napůl s nějakým ovocným jogurtem anebo teď jsme objevili u mamky ve sklepě marmelády, co babička kdysi zavařovala dědovi (diabetikovi), tak si do toho jogurtu třeba přidám lžičku. Ještě mám touhu vyzkoušet třeba nastrouhaný karob se skořicí. Ovoce teď doma moc nemáme, kupuju akorát jabka, všechno ostatní je drahé anebo vypadá nevábně a zrovna jabka se mi do jogurtu dávat nechcou, kdo ví, jak by to chutnalo. Ale zase se z nich dá udělat slušná rýžová kaše.

ducky
1. jún 2010

@makinecka Tak já kupuju Choceňský Max a moc mi chutná. Včera ho ale neměli, tak jsem koupila Zott Jogobelu bílou a ta mi nepřijde vůbec kyselá. Já mám teda ale kliku, že mě bílý jogurt chutná, klidně i samotnej. A nejčastějí si ho dávám s banánem 😉

Dneska jsem byla naposled u své gyndr. a jednak jsem u sestřičky s překvapením zjistila, že mi kontroluje i ketony 😲 (mám je v pořádku) a pak taky, že se malej už otočil a je tedy hlavou dolů. Takže hurá vstříc normálnímu porodu. Teď už začnu chodit do porodky, tak jsem zvědavá, na čem se tam domluvíme, jaký termín by se jim zdál přijatelný 😉

makinecka
1. jún 2010

jogurty zkusím ať nejím pořád dokola 🙂
vy už tady jdete skoro všechny do finále a já tu ještě budu dlouho 🙂

mollyweasley
1. jún 2010

Tak jsem si dneska zakoupila svoje první banány snad po čtvrt roce, tak si jeden taky nakrájím do jogurtku...úplně jste mě navnadily!
Já bych taky už měla být odeslaná po čtvrteční kontrole do porodnice (konečně!), mamka už se nemůže dočkat, protože věří, že tam mi s termínem udělají jasno a nejpozději do dvou týdnů bude babička 🙂

emers
1. jún 2010

makinecka: já právě jsem na inzulínu a díky tomu můžu jíst i více sacharidů 😉

radula75: tak to držím moc palce!!! já jsem taky zvědavá jak dopadneme na další kontrole na UTZ, doteď to bylo dobrý, ale taky se trochu bojím...

vlckulka
1. jún 2010

@ducky díky za pár rad, mrkla jsem na stránky o těhotenské cukrovce a budu se řídit podle toho, co tam uvádějí a budu počítat a vážit, jen nevím, zda odpovídá 250g sacharidů i pro případ, kdy čekám dvojčata, ale předpokládám, že v tom asi moc velký rozdíl nebude. Také mne to zaráží, proč mě nepošlou do dia poradny, no uvidím, zkusím se na to znovu poptat, až půjdu do poradny. Již jsem se na to jednou ptala a stejně mi bylo řečeno, že mám omezit sladké.

claca
1. jún 2010

@vlckulka já myslím,že platí stejná dieta na jedno i dvě děti,jde o hodnotu cukru v krvi,proto nesmíš přesahnout ty sacharidy.

ducky
1. jún 2010

@mollyweasley Jen si dej 😀 Pro mě je to teď jedna z největších mňamek 😀 😀 Ó, jak hluboko jsem klesla 😀 😀 😀
U nás se to už zas tak neprožívá, je to druhé vnoučátko a vlastně u všech třetí, takže všichni tak nějak trpělivě čekají 😀

@vlckulka Nemáš vůbec zač, dovedu si představit, jaké máš pocity, když ti nikdo nic neřekne. Je to teda naprosto zarážející, ptž ty následky neléčené cukrovky jsou vážné a ty ještě ke všemu čekáš dvojčátka. Omezit sladké je fakt rada nad zlato 😝
A souhlasím s Clacou, taky myslím, že i pro tebe je těch 250 g (nebo bys možná mohla zkusit 275 g, co tu mají některé holky), to jsou totiž jen cukry. V tom není maso, vajíčka - bílkoviny a pak taková zelenina jako salátová okurka, rajče, paprika, ty mají fakt málo cukrů, takže nám v poradně říkali, že je ani nemusíme počítat. 😉

makinecka
1. jún 2010

já si buud muset zajít koupit ty karobový kokina,dnes sem měla krizi a slintala sem po mé oblíbené velké Milce s karamelem a ořechem,kterou mám ve špajzu a nesmím ji sníst 😝 tak se těším až ju sežeru po porodu 😀

mollyweasley
1. jún 2010

Ducky, právě že pro moje rodiče je to vnouče první, tak už jsou natěšení, mamka navíc pracuje pár metrů od nás, tak to bude mít z první ruky. Tchánovci bydlí trošku dále, takže ti přímo u zdroje nebudou, ale zase to pro ně bude už druhé vnouče, takže žádné vzrůšo 🙂 Teda aspoň u holčičky, kdyby to byl kluk, první a navíc nositel příjmení, tak to by možná i slzu štěstí zamáčkli 🙂

Vlckulko, sacharidy bych i u dvojčat držela na 250 gramech, ono to stejně většinou nejde sežrat 🙂 Spíš ale potřebuješ víc bílkovin, takže maso, sýr, kefír, jogurt, vajíčka...možná i sója, fazole s rýží...ale u těch rostlinných bílkovin vím, že je problém v tom, že neobsahujou všechny potřebné složky, takže i když jich sníš hodně, tak ti to stejně moc nepomůže.

mollyweasley
1. jún 2010

Maki, tak pak napiš, jak ti chutnají 🙂 Držím palce, ať na tom nejsi stejně, jako můj ctěný rozmlsaný muž 🙂

vlckulka
1. jún 2010

holky, všem vám moc děkuji, budu dodržovat těch 250g sacharidů, pro ty moje drobečky to prostě udělám, jsem po IVF a nechci nic zanedbat, ať si doktoři říkají co chtějí - koumala jsem nad tím a vykoumala jsem, že převážnou část mého jídelníčku bude tvořit zelenina (rajčata, okurky), drůbež, brambory, jogurty, vejce, chléb - naštěstí to pro mě není nic katastrofálního, protože stejně je to ve své podstatě to, co mám ráda i za normálních okolností a sladkosti a cukr oželím

makinecka
1. jún 2010

@vlckulka určitě bych se ale na to zeptala opět v poradně a řekla že chceš k diabetologovi,kterej ti bude kontrolovat hladinu cukru v krvi 😉

makinecka
1. jún 2010

aspoň budeš vědět že dietu držíš dobře a že se to nezhoršuje
mě to vyhovuje že mě kontrolují a měří cukr a vím na čem jsem 😉

vlckulka
1. jún 2010

@makinecka jsem na ně připravená, budu je s tím otravovat

makinecka
1. jún 2010

to je správnej přístup,ono jak se jim někdy nechce tak na to prdí ti doktoři nebo co 😕

syraell
1. jún 2010

vlckulka
on by mohl byt taky rozdil v prijmu sacharidu u dvojcatek - rozhodne se nekde zaregistruj...

werunka21
2. jún 2010

Tak jsem si včera k obědu udělala žemlovku ze dvou rohlíků, tří jablek, skořice na ochucení, trochu drcených ořechů a bašta. Vyloženě jsem se přežrala ale byla jsem překvapená, hodinová glykemka parádní - 7,1 😀

ducky
2. jún 2010

@werunka21 Tak super, já o žemlovce uvažuju už delší dobu, jsem si říkala, jaký je rozdíl mezi štrúdlem a žemlovkou, když se obojí dělá bez cukru 😀 Tak paráda, to asi asi udělám taky. A hned celý pekáč, spočítám si porci a budu si debužírovat 😀
Manžel to nejí, malá taky ne, ale já si dám 😝 😀

makinecka
2. jún 2010

já mám v plánu udělat v neděli lívance,mě bez cukru manžovi s cukrem a dát si tam nějaké ovoce a myslím že to bude mňam ovšem nemám na čem měřit tak nemůžu posoudit co to udělá,škoda 🙂

makinecka
2. jún 2010

to počítáte z celé dávky že kolik se může sníst?takže já musím spočítat kolik mouky,vejce a mléka dám dohromady a vypočítám si kolik smím na oběd?

werunka21
2. jún 2010

@ducky Ty rohliky byly sojové, nevím o kolik se sacharidově liší od normálních bílých, nikde jsem to nenašla.
Pořád přemýšlím, jaká může být asi bez cukru bábovka?

ducky
2. jún 2010

@makinecka Maki mě na to manžel udělal tabulku v Excelu. Zadám tam suroviny, kolik mají hodnotu ve 100 g, kolik jsem jich skutečně dala do jídla a ono mi to vyplivne, kolik toho můžu sníst. Takhle jsem si např. spočítala kuře na paprice. Zvážila jsem cibuli, smetana to má na obale, mouku na zahuštění a pak jsem si určila, že omáčka bude tvořit 10 g z mého jídla. Vyfluslo mi to, že se jí můžu dát 119 g, což byly asi dvě naběračky, takže pohoda. Stejně bych to udělala i s žemlovkou. Zvážím rohlíky, mlíko, jablka a ono mi to vyplivne hodnotu 😉

@werunka21 Tak to vůbec netuším teda, kolik mají sójové rohlíky 😅 Ale já to ani moc nepotřebuju, právě díky mé tabulce, kam si to naházím a vyjde mi příslušná dávka 😉

makinecka
2. jún 2010

@ducky hmm to je luxus,to musím manželovi dnes předhodit ať mi taky vytvoří tabulku,on to umí já moc ne 🙂

ducky
2. jún 2010

@makinecka Maki já jsem na to taky dřevo. Já když zjistila, jak bych si třeba ty omáčky musela počítat, tak jsem udělala scénu, že budu jíst jen brambory s masem, že mi to počítání přijde strašně složitý 😀 😀 A manža mě uklidňoval, že mi udělá tabulku, tak hned sedl a udělal a je to fakt super 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre