Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
15. jún 2010

@makinecka S rajčátkama a ve smetánce. Mňááááááááám 😵

@bambulka77 Tak to bych teda být tebou zašátrala v paměti, kdy byla poslední MS 😅 Takže jsi byla u Apolináře, jo?
Tam jsou nejlepší 😉 😀

makinecka
15. jún 2010

ducky díky,asi to tak udělám zapeču s cherry rajčatama a smetanu a možná sýr a budu to mít na dva dny mňam 🙂

didulka85
15. jún 2010

@makinecka mozno so smotanou, korenim a cesnakom...

Inac dnes som prvy krat nemala ketony v moci. Na druhu veceru som si dala ovsene vlocky s extra vlakninou s mliekom. Tesim sa...

Vcera som si dala polku pizze a glykemia 6,0.

makinecka
15. jún 2010

@didulka85 no vidíš to je super takže můžeš víc jíst a ketony nebudou a hubneš pořád když si měla ty ketony?

berucka
15. jún 2010

Ahoj dievčatá, hlásim, že včera sme boli na kontrole a poslednom veľkom UTZ. Malý má 3543g, prietoky sú ok a plodová voda v dostatočnom množstve, takže všetko úplne v norme. Doktorka na UTZ sa až čudovala, prečo ma tam ešte poslali, že vraj mám krásne, zdravé bábo 🙂 Mám veľkú radosť! Už sa asi posunul dolu, lebo doktorka na gynde povedala, že ho tam mám už pekne natlačeného, ale že v tomto týždni (v Podolí teraz maľujú) ešte rodiť nebudem, takže to maľovanie snáď prečkáme! Diéta mi už ku koncu ide hrozne na nervy, ale držím sa, hlavne so sladkým. Ale musím sa priznať, že tie rozostupy medzi jedlami už až tak svedomite nedodržiavam, napr. ovocie alebo orechy do seba tlačím aj pomimo 😖 Už aby sme to mali všetky za sebou! Ja sa tak teším na zmrzlinu!!! Manžel si s mojou mamkou dáva hocikedy nanuka a ja len smutne čumím 🙄 Obdivujem a držím prsty vám všetkým, ktoré si tie dobroty budete musieť odopierať ešte celé leto. Myslím, že v lete je tých lákadiel úplne najviac. Držte sa a nepoľavujte, stojí to za to! Zdravie našich detí je nadovšetko 😉

makinecka
15. jún 2010

Beru tak gratuluju a tu dobu než prorodíš už vydržíš už jen pár dní a my ostatní to taky nějak zvládneme,není to tak dlouhá doba i když čokoládu bych si dala 🙂

berucka
15. jún 2010

@makinecka, díky moc! Teší ma, že si taký optimista a Tvoj prístup sa mi naozaj páči. Sledovala som od začiatku Tvoj vývoj tu a myslím, že robíš užasné pokroky a staviaš sa k tomu veľmi zodpovedne. Klobúk dolu a nech sa darí! 😉

makinecka
15. jún 2010

@berucka děkuju,no jo ze začátku sem byla z toho dost nervózní,ale pak sem zjistila že to není tak hrozné a dá se to vydržet pro malého miláčka vše na světě 🙂

didulka85
15. jún 2010

@makinecka najprv som schudla 2kg, ale ovtedy si drzim vahu. Vobec nechudnem.
Dnes sa nacpavam hraskom. Nemozem odolat. Jednoducho sa neda.

makinecka
15. jún 2010

@didulka85 tak se napchávej třeba ti to glykemku nezvedne 🙂 ,čerstvej je výbornej,ale mě by po něm bolelo břicho tak se těmto věcem vyhýbám 🙂

didulka85
15. jún 2010

Glykemia po bravcovom rezni v zemiakovom cesticku, 50g varenych zemiakov, kapustovom salate a po asi kile cerstveho hrasku 5,8. Parada...
@makinecka velmi som zvedava, co ten hrasok so mnou urobi. Mozno si to budem vecer vycitat.
Inac mne povedali doktori, ze je lepsie pre Saru a pre mna mat vyssiu glykemiu ako taku nizku aku mam ja, t.j. 4 max 5. Ze to s dietou nemam az tak prehanat.

makinecka
15. jún 2010

to je zajimavé já mívám taky maximálně glykemku pět po jídle a je pravda že mi řekli víc masa a sýrů,to je na hlavu napřed nejez,pak jez víc 😀

fifinna
15. jún 2010

@tocikova , to som sa dozvedela tu na tejto stranke a pytala som sa na to diabetologicky a ona ze to je sama chemia, tak ako vsetko v konzervach a pod. Ze mame jest vsetko len co je doma pripravene. No a v prvom tehotenstve som o tom nepocula a krmila som sa dia keksikmi v pohode kazdy den a malemu nic nie je.

didulka85
15. jún 2010

@tocikova mne povedali, ze to poskodzuje plod. Ked som zhanala informacie o tehotenckej cukrovke, vsade varovali pred dia vyrobkami.

syraell
16. jún 2010

Tak jsem zpět v sedle, holky! Tedy, prozatím alespoň sedim na židli🙂
Matěj je kus chlapa a má se čile k světu - zřejmě trpí podobným vlčím hladem, jako matička🙂
Jinak cukrové orgie se nekonaly, protoýe mi po sekci nasadili samozřejmě pooperační dietu ☹ Tři dny jsem prakticky nejedla, když nepočítám buj'ony a kašičky 😒
Jen to šlo, rejpla jsem do vysněného medovníku, ale kýžený stav se nedostavil - že bych skutečněla odvykla cukru? No, nebylo by to špatné...
Jak válčíte s cukrama, holky?

makinecka
16. jún 2010

@syraell gratulace k malému Matějíčkovi 🙂 ještě si to změn v pase 🙂 aha pooperační dieta s tou sme nepočítali že,ale neboj já myslím že si postupně k sladkému zase cestičku najdeš 😀

evajza
16. jún 2010

Holky co coca cola light,může se???

makinecka
16. jún 2010

já myslím že nesmí,protože tam jsou umělý sladidla a ty se nesmí

ducky
16. jún 2010

@syraell Gratulacééééé 😀 Tak ať Matějíček jen prospívá 😀
A medovník je teda na mě sladkej až až i normálně, ten nejím, tak možná, že to na tebe působilo podobně. Zkus něco méně sladkého. 😀 A s dietou to teda byla zrada 😝 😀

@evajza Určitě ne. Jak píše Maki, je v tom umělé sladidlo a u nich není prokázáno, jestli nemají vliv na plod. Holt to budeš muset bez coly vydržet 😉

makinecka
16. jún 2010

@syraell kolik vůbec malej vážil?

didulka85
16. jún 2010

@syraell gratulujem... Nech ma maly stastny zivot.

Ja som vcera vecer jedla palacinku bez cukru s troskou tvarohu, slahackou bez cukru a 2 jahodami. A glykemia 7,4. Potom som mala vycitky svedomia.

ducky
16. jún 2010

@didulka85 Didi neměj. Kolikrát vystřelí glykémka i holkám, co cukrovku nemají a ani o tom nevědí. A navíc 7,4 není tak hrozné 😉

mollyweasley
16. jún 2010

Holky, tak jsem doma...v pondělí a úterý večer jsem dostala tabletky na změkčení čípku, aby se do něj mohla zavést vyvolávačka...dneska ráno doktor pravil, že nemá šanci mi tam něco dát, jak jsem furt zavřená a že mě na propustku pustí domů, ať si odpočinu a mám se vrátit zítra odpoledne s tím, že v pátek už se do toho fakt obujou.
Doktorka na oddělení mě upozorňovala na nutnost romantického večera s manželem, tak jsem jí slíbila, že manžel samozřejmě nakluše - aktivně se podílel na vzniku, tak by se klidně mohl podílet i na konci těhotenství 🙂

Doktor se ve mně povrtal, pěkně mi od rána tuhne břicho a bolí záda i břuch, tak uvidím, jestli by z toho náhodou něco nemohlo být. Dám si večer horkou vanu, vínečko, manžílka...a do kalhotek kousek čokolády, aby mimčo vědělo, o co přichází, když je furt vevnitř 😀

Syraell, moc gratuluju a přeju ti, ať se chuť na medovník ještě dostaví v plné síle 😀

makinecka
16. jún 2010

molly s těma kalhotkama si mě pobavila a nechceš si dát vanu hned,ono ti pokud sou to poslíci přestanou a pokud sou to kontrakce tak se rozjedou a vypuzovacísexík doporučuju,už sem slyšela dost že to pomáhá 😀

makinecka
16. jún 2010

molly a tvůj mimís je jak velkej a kolik váží,dopečenej je ne?mě zajímá kolik váží mimča když mamky musí držet dietu,mě pořád nadávají že hubnu že musím víc jíst tak se bojím aby malej nebyl moc malej 😖

mollyweasley
16. jún 2010

Mimčo doktorovi vychází kolem 3 kg, spíš prý menší, než macek...nestěžuju si 🙂
Hned po příchodu domů jsem si dala sprchu, je to po ní ale pořád stejné mi přijde, tak nevím...že bychom na tu romantiku šli teď? Když mi se ale nechce, po obědě...jsem zralá na šlofíka a ne nějakou akci 😀 Navíc mě třeba ty záda bolí dost nepříjemně, že mám pocit, že kdyby na mě manžel sáhl, tak ho kopnu do holeně.

makinecka
16. jún 2010

Molly záleží jak dlouho si se sprchovala a jakou vodou,prý pomáhá horká vana a do té se naložit na nějakou dobu a vypuzovací sexík se vším všudy taky,spermie jsou dobré na toto 😉

werunka21
16. jún 2010

@makinecka myslím, že se nemusíš znepokojovat. Já dnes byla v poradně a malý je v pořádku. Já opět od minule nepřibrala ani deko ale už jsem ani nezhubla, což je fajn. Opět mi na gyndě našli ketony. Hned potom jsem měla i dia poradnu. Řekla jsem jim o těch ketonech a tam je nenašli. A to jsem jim dávala úplně stejnou ranní moč, co jsem měla ráno na gyndě a ještě jsem jim dala i čerstvou. A ketony žádné. Tak já nevím. Že by to bylo i těma různýma testovacíma proužkama?
A ráno prý nemám jíst knackebroty, ale mám si dát normálně pečivo i kdybych si měla zvýšit dávky inzulínu o 4 jednotky. Jako těhotná bych se o ty sacharidy prý neměla ochuzovat. Je fakt, že už mi dnes z těch knackebrotů natahovalo jak jsou hnusné. Tak jsem zvědavá.

makinecka
16. jún 2010

snad jo,ale nervuje mě to,příští týden mám utz tak uvidím kolik malý váží,ketony já už nemívám a jím dost a stejně ta blbá váha leze pomalu dolů,už mám dole tři kila 😒

syraell
16. jún 2010

Moc děkuju za přání, holky!
Matějíček měl nakonec "jenom" 4,160 😉 Oproti Jakubovi (4.500) mi připadal jak malá myšička. vydává strašně legrační zvířecí zvuky jako mňpukání a vrnění, je to neskutečná nádhera 😀
Po porodu měl nakonec mírně nižší cukr, doktorka ale říkala, že to mají všichni novorozenci, jenom se to u nich netestuje. Dali mu jenom líznout glukozu, díkybohu žádná hypka, ani infuze...Cukrovka byla prý plně kompenzovaná, takže ta dieta vážně stojí za to.
navíc člověk pak nemá jako bonus chuť na sladký 😀 Asi to je ve smyslu toho zakázanýho ovoce---Moc držím palce, ať to dotlučete v pojklidu!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre