Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
2. júl 2010

@makinecka tak aj ja to proštudovala a objednala, melas to krz postu?a dyz to mam na ucet, poslou neaký iniciále?

makinecka
2. júl 2010

@lio myslíš to epi-no?já platila přes ůčet a přišlo mi to poštou asi snad za týden,poslali mi mailem kam mám poslat peníze,už ho mám doma,ale ještě sem ho nevybalila 🙂

lio
2. júl 2010

@makinecka super, to sem chtelqa vedet, no šak mas jesste cas.-)
ty jo neska je tedy megahic☹

makinecka
2. júl 2010

tak co ještě nikdo neporodil a nezbavil se diety 😀 adeptky by tu byly,ale zatím se drží 😀

ducky
2. júl 2010

@makinecka 😀 😀 Dietky jsem se ještě nezbavila, ale zbavila jsem se glukometru 😀 😀
A teda docela mě položilo, že mám ve zprávě napsáno, že vzhledem ke kompenzaci cukrovky není nutné ukončovat těhu před termínem 😠 Jako nechtěl by někdo vzít v potaz i velikost dítěte??? 😠 V den termínu bych si tipla, že malej bude skoro 4 kiláček. A přenášet rozhodně nechci 😠

lio
2. júl 2010

no sabua uz to ma nejspis za sebou, ne? mela nastup ve stredu, zbytek si uziva teplicka 2v1.-))

ducky\. aha, takze zalezi co ti napisou na dia dle toho se resi ukoncovani tehu, sem myslela, ze je to automatický, tak to su zvedava na sebe...

makinecka
2. júl 2010

@ducky no to teda tam beztak napíšou i mě a já myslela že budu rodit tak týden dřív,no nic budu muset vypudit malého jinak 😀

ducky
2. júl 2010

Lio evidentně jak komu. Zrovna myslím Sabua měla nejpozději 39tt. Oni to berou podle těch hodnot, jak se měříš, ale to přece není všechno, ne?
Se budu modlit, aby byl malej tak hodnej jako prvorozená, která šla na termín sama od sebe. 😅 I když teda popravdě malýho už bych fakt po neděli ráda vypudila. Možná se manžel dočká i nějakého sexu 😀 , akorát teda budu vymyslet jak to udělat s tou mojí kyčlí bolavou 😝

Maki tak tak a ty máš hodnoty ukázkovější než já. Takže bych radši moc nespoléhala na to, že dostaneš do zprávy něco jiného než já 😅

niky13
2. júl 2010

@makinecka mozem sa opytat co znamena epi?

makinecka
2. júl 2010

@niky13 myslíš epi-no,to je takovej balonek,kterým cvičíš roztahování hráze a může to pomoct od nástřihu,ale taky nemusí 😉

makinecka
2. júl 2010

@ducky no právě a ještě mě nakonec nechají v klidu přenášet,tak to teda né,se bude malej pak vypuzovat spermiema 😀

niky13
2. júl 2010

@makinecka o tom som este nepocula. Da sa to pozriet na nete?

makinecka
2. júl 2010

@niky13 jasně zkus www.epi-no.cz

lio
2. júl 2010

@ducky jj vím, ale sabua to mela taky kvůli veku a tak, mi říkala...no tak uvidíme.
Dle hodnot? spíš dle hemoglobinu, toho dlouhodobého "cukru" si myslím.....ale já nevím co je lepší, jestli třeba po termínu, nebo s vyvolávačkou, zkušenost nemám, ale co jsem tu tak zahlédla, tak vyvolávačka nic moc, zejména, pokud se tomu prckovi proste nechce.....
já ted jen smutně koukám, jak všici upalují k vodě, na chaty, a já zavřená doma v posteli, ne že bych se šla promenádovat v tom horku, ale někam bych jela a okoupala se.....takhle uz mením 4tričko a sem z toho akorát nas*aná🙂
tak vám všem co jste pohyblivé přeju pohodovoučký prodl víkendík 😠 😎

makinecka
2. júl 2010

@makinecka nebo je tady i diskoze o epi-nu,pod těhotenství tam si můžeš přečíst zkušenosti uživatelek po porodu,né vždy to vyšlo,ale mě to hodně pomůže psychicky pokud se mi to tam dole podaří roztáhnout 😀

makinecka
2. júl 2010

@lio ty máš ležet ještě dva týdny a pak už můžeš něco dělat?ale za zdravé mimi to přece stojí 🙂

ducky
2. júl 2010

@makinecka Taky do toho asi půjdu 😀

@lio Aha, to jsem nevěděla. Tak určitě nejen podle těch hodnot, ale i jak píšeš, jenže to já z té zprávy nepoznám, co je dobře a co špatně.
Tý jo, ty jsi vlastně chudinka zavřená doma 😅 Tak to je mi tě líto, pravda, já aspoň můžu ven, i když tam chcípám teda. Ale v neděli jedeme zase do bazénku.

makinecka
2. júl 2010

@ducky já myslím že tato metoda je zaručená,ale teda v tom vedru,ale za pokus to stojí a trochu tělocviku neuškodí 😀

lio
2. júl 2010

@makinecka no takhle, moje mudr je tak nadšená z toho, že jsem došla až jsem, že už mi řekla, že ven můzu, naposled kdyz mi to ale řekla, a já pak šla na kontrolu, tak me chtela poslat do nemocnice, ze se hajzlik cipek zase zkracuje a to fest.....a vzhledem k tomu, ze uz sem mela poslíčky, tak jsem si ze své vůle řekla, ze budu jeste do daší kontroly lezet, to je za 14 dní, mezitím uz tedy více chodím doma, ale to je spíš juknout na balkon, obrat suché listy na kytičce, pomuchlovat se s psíkem, žádná velká aktivita, navíc po 4 mes lezení sem i po tomto dost grogy ☹ no a pak zajdu i ven, ale i tak můzu jen kolem baráku a do klidu.....ale nejak ty sily nabrat musím ze, takze cím víc se to bude blížit tím víc se rozšoupnu abych tu netrčela jeste ve 42 tt 2v1, pri mem stesti......

lio
2. júl 2010

@makinecka jinak jj za zdravé mimo to stojí, proto poctive lezím uz 4 mes 😀

ducky...ta hodnota dlouhodobého cukru se udává v procentech, zkus to tam nekde vyčíst, normoš hodnota, tedy správne kompenzovaná cukrovka je do 4%.
a me ji zjistují jednou za mesíc, zatím vím jen první výsledek, ted za 14 se dozvím jak jsem se s tím prala pri prvních týdnech diety ale já se ted sem tam namátkove meeřím, a hodnoty ok, sice nic kolem 5, vše kolem 6, max 6,9, ale to je furt v limitu, tak se to snažím neřešit, nebo bych chcípla uz 🙂

niky13
2. júl 2010

@makinecka Dakujem, kuknem na to

didulka85
2. júl 2010

Dnes som sa pytala gynekologa, ako to vidi s mojim porodom. Povedal, ze pockame do terminu, potom mi urobi ultrazvuk a rozhodne sa. A ja ze ci ma nechce poslat na ultrazvuk, kedze mala je o 3 tyzdne popredu. On ze nie, ze je to zbytocne. Som zvedava, aka slonica sa mi narodi. Vsade pisu, ze cukrovkarky rodia minimalne o tyzen skor a mna necha cakat do terminu.
A este jedna vec... Dnes malej zistili tachykardiu srdca. Nechali ma hodinu cakat v cakarni a potom mi povedali, ze mam ist domov, lebo nemaju elektriku. Uzasne...
Uz nech je vonku, lebo sa zblaznim z pristupu doktorov.

ducky
2. júl 2010

@makinecka Maki tak to nevím, moje kamarádka přenášela 10 dní a nepomohl ani sex. 😔 Nakonec jí to stejně vyvolávali. Ale tak co, kdyby to nezabralo, tak bude aspoň manžel šťastnej, on chudinka teď trpí trochu, no 😅 😀

@lio Tak jediný, co jsem našla je glykovaný Hb a ten mám 3,7. Je to ono? Mám dokonce napsáno vzhledem k výborné kompenzaci 😝 😀 A to jsem teď už docela hřešila 😀 😀
Hele ne že mě ještě předběhneš 😀 😀 Jsem na řadě 😀 😀

@didulka85 Didi já když nezačnu sama, tak mě taky nechají do termínu, tak si z toho nic nedělej 😔
Ale to s tím srdíčkem, to je teda síla. Jak to, že na to nepřišli dřív? Řekli ti k tomu ještě něco? Srovná se to nebo co to jako znamená? Bych je nakopala teda 😝

lio
2. júl 2010

@ducky jj to je přesně ono. No vidíš, já dneska zhřešia a neprošlo mi to, ale už sem vyrovnala po véče na 5,3 tak ani nemám nějaký výčitky.-)

a já předběhnout tebe, heye nic mi nepřivolávej, já rodím až po mých narozkách tj po1.8.-)) jestli přežiju tropickej červenec,

didu: s tím srdíčkem to je mazec, ze neřekli nic víc, to je fakt přístup, achich, to si v péči svého gynekologa, nebo uz v porodce?

ducky
2. júl 2010

@lio Aha, tak díky. Tak to prošlo i to hřešení 😀 Já se po něm radši ani neměřila 😀
A nepřivolávám, naopak 😀 Já si nepřeji, abych byla předbíhaná 😀 😀 😀 😉 Já už chci rodit, po víííkendu chci rodiiiiiiiiiit 🙄

lio
2. júl 2010

😎 @ducky no já být tak 37+tt tak bych rodila po víkendu taky 🙂) tak držím pěsti ať ti to vyjde a ať sou v Krči na tebe hodní 🙂

ducky
2. júl 2010

@lio Tak určitě by bylo dobré ještě chvíli vydržet, to dáš 😉 Dovedu si představit, jak to musí být úmorné, jen ležet. Hlavně by mě třeba docela zajímalo, jak bych to řešila já, kdybych měla druhé těhu rizikové. 😅 Ale já jsem zas až moc velký držák, proto jsem malou taky rodila 36 hodin, že? 😅
A v Krči byli hodní už 2008, tak věřím, že budou i teď. 😀

lio
2. júl 2010

@ducky heye jestli si neležela, tak věř, že si to představit nedokážeš, a to nic ve zlém. ALe jasne, to už dám, jeste mesíc a pak uvidíme, kdy to příde 🙂
vsechny moje kamarádky co se ted chystaj na druhý byly právě zděšené a řešej, co kdyby náhodou měly rizikovku s tím samým co já, v tom případě mi dr řekla, že posílá do nemocnice, bo je všem jasné, že mamina ležet nebude. Takze já mám aspon ten luxus, že ležím doma.

krasolienka7
3. júl 2010

tak ja si teraz doma musím sem-tam merať cukor, dnes som si pred ranajkami a to bolo o pol 10 merala na lačno a mala som len 2,3 - nie je to neako málo??? a po ranajkách 5,9 - čo je v norme 🙂 len ten cukor pred ranajkami sa mi neako nezdá .....neviem...

makinecka
3. júl 2010

@krasolienka7 no jestli to nebylo dost pozdě snídat o půl desáte,tělo dost dlouho hladovělo přes noc,já snídám v sedm,dávám si na to budík abych jedla pravidelně 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre