Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

vodnari
14. júl 2010

mne tiež kázala sestrička prísť až 10.8. na poradňu a vtedy by ma poslali ku diabetologovi,ale mne sa tie hodnoty zdali vysoké a nechcem čakať zas mesiac..tak nakoniec na moju žiadosť tam idem v piatok....

makinecka
14. júl 2010

weru tak co jsem koukala na tabulku tak by měl být trošku větší,ale to snad nevadí ne,já pokud bude malý menší tu jako budu do konce září nebo jak tak to teda nééééééééééé ať už si nevymýšlí tolik.

werunka21
14. júl 2010

No já tu taky tak dlouho strašit nechci 😝 , malý pěkně půjde v termínu nebo uvidí 😀 , pořád lepší menší než moc velký, 4kiláčka se mi zrovna rodit nechce, takže já jsem zatím spokojená, snad se ještě do té doby nevypase 😀

vodnari
14. júl 2010

@werunka21 Tak ty to máš už za chvíľku..ja sa ešte pogúľam.... 😉

lio
14. júl 2010

@werunka21 HEYE me sice na gyn dali zadanku a doporučili dia, ale na dia me objednlali az za 3 týdny seeslovy zatim racionalni dieta s vynechasnim sladkosti.pak mi teprv dali na dia papir jak pise maki, a nebyt webovky, tak se placam o půl mesicku pomerance k svacine,tfuuuj.

termin dle ulzn se bere jen ulz ve 12 tt, pozdeji at je mimi jak chce velke-napred, malé-pozadu, se termín nesoupe

bys mela termin jeste pozdejc jak já

lio
14. júl 2010

@vodnari neboj taky jsem sla az za 3 týdny s tim ze jsem netusila co bude, ty si napred tim, ze si tady a můzes prostudovat ten web, je tam spousta info k pochopení i tabulka sacharidů

lio
14. júl 2010

jinak obedy jsoíu mým oříškem, nikdy mi to nedá 60gr sacharidů (maso se nepocita, nektera zelenina taky ne) a vyjde to napr tak, ze můzes 400gr brambor, to nesním ani náhodou.
ale jinak jim vse.... merim, vazim a pomoci glukometru, který mám půjčený pak po o zjistím, zda byl obed ok
sranda, občas mam to samé k obedu a večeři a hodnoty jiné......tkze to chce vychytat no

vodnari
14. júl 2010

@lio veď len vďaka vám som začala s dietou...zatiaľ som pribrala 12 kíl.....tak tá dietka mi nezaškodí..a kde nájdem tú tabulku?

vodnari
14. júl 2010

A ak môžem byť zvedavá aké máte vy hodnoty? Aby som si to trošku porovnala s mojimi....

didulka85
14. júl 2010

@vodnari ja som mala po glukozovom teste hodnotu viac ako 11. A nepicham si inzulin. Stacilo mi vynechat cukor a glykemiu mam dobru. Ja som kvoli cukrovke lezala aj v nemocnici, aby ma nastavili na inzulin, co nakoniec neurobili. Uz som mala par hypoglykemickych sokov, takze v diete uz dost povolujem.
Hlavne nejedz diabeticke vyrobky a kazde 3 hodiny nieco zjedz. Ja mam nakazane jedenie kazde 2 hodiny.

vodnari
14. júl 2010

@didulka85 Tak to ani nevieš ako si ma potešila....ja sa veľmi toho bojím...ale teraz si ma trošku ukľudnila...som zvedavá čo mne povie v piatok...

makinecka
14. júl 2010

vodnari to je těžké srovnávat se s hodnotama na každého působí něco jiného,někdo to má super a někdo ne,někomu se to zhorší někomu zlepší takže uvidíš sama až budeš chodit na dia a v pátek se dozvíš víc.

didulka85
14. júl 2010

@vodnari presne ako pise makinecka. Cukrovka je u kazdeho ina. Su tu baby co poctivo dietuju a vazia potraviny a aj tak maju vysoke hodnoty. Ja mozem zjest kilo sladkeho vodoveho melona a glykemiu mam mensiu ako 6. Ked si vsak dam big mac s hranolkami, hned mi to vyskoci.
Ale neboj, to zvladnes.

makinecka
14. júl 2010

vodnari každopádně se neboj to se vše naučíš a bude to v pohodě a rychle to uteče,já jsem sem přišla v 26tt jako ty vyplašená,neustále sem se nervovala a za chvilku sem se uklidnila a teď ti tu radím a mám 34tt skoro za sebou,to uteče jako voda a budeš mít pokoj po porodu.

makinecka
14. júl 2010

jů didul ty už to budeš mít brzo za sebou to je super,mě už teda taky moc nezbývá tím se utěšuju když na mě padne nějaká krize že ještě pár týdnů a čau dieto.

didulka85
14. júl 2010

@vodnari a ja som sa trapila s ketonuriou 2 mesiace. Co som sa ja natrapila... Teraz o desiatej poctivo veceriam vlocky s extra vlakninou s plnotucnym mliekom. Zaludok sa mi zdviha, ked sa blizi desiata hodina. 😝

didulka85
14. júl 2010

@makinecka vcera som si dala jedno nealkoholicke pivo. 😀
Predvcerom som upiekla bublaninu s ribezlami. Do cesta som dala len trosku cukru. Predstav si, ze mi to preslo... Manzelovi tiez chutila. 😀
Ja uz mozem kazdym dnom porodit. Len u nas v Bratislave je 35 stupnov, tak sa mi moc nechce... 😝

ducky
14. júl 2010

Téda, tady se to rozjelo 😀
Taky mám radost, jak Maki krásně radí, je to super, že je tu vždycky někdo, kdo pomůže těm nezkušeným 😉

Weru ty máš teda prťouska 😀 Já mám dneska váhový odhad 3800 g 😅 Ale dalo se to čekat, malá měla v termínu 3920g, takže u mě žádné překvapení.

Jsem si chtěla nechat udělat toho Hamiltona, ovšem to bych musela být otevřená na prst. A prd, na špičku a víc ani ťuk 😠 Jsem věděla, že mě Claca předběhne, tu nebyla včera ani dneska, tutáč rodí 😀

lio
14. júl 2010

@vodnari tu tabulku najdes na www,tehotenskacukrovka,cz

lio
14. júl 2010

@didulka85 u nás taky hic k padnutí☹

makinecka
14. júl 2010

sem měla včera asi nějakou krizi a psala sem manželovi přes skype,páč je na služebce sálodlouhej seznam co bych si dala a teda nebylo tam nic zdravého a nemastného a nesladkého a že toho bylo.
já jsem zvědavá jak se budu chovat po porodu jeslti budu žrát jak urvaná,nebo ani ne,naštěstí nebudeme mít tolik peněz abych si kupovala tuny jídla.

werunka21
14. júl 2010

@makinecka maki, díky za tip na ledový čaj. Normálně piju čaj jen teplý, jakmile zchládne tak ble ale ten ledový je fakt výborný. Lepší než pít čistou vodu. Navíc v té konvičce mám i přehled kolik toho vypiju 🙂
@lio taky mám problém s obědem. 400g brambor opravdu nesním a čím se teda jiným dotlačit že? Na večeři většinou dva krajíce chleba a to už kolikrát pak taky funím. Někdy je to fakt makačka to dodržet. Škoda, že ty zbylé sacharidy z oběda si nemůžu přidat do sváče - ovoce je mňam 😀

lio
14. júl 2010

@makinecka já mám tyhle stavy už ted , vylezla sem z postele a honí mě mlsná, už jsem jednou jedla mimo jídla, broskev, měla jsem hlad, nebo chut, nevím. myslím že je to v mozku, že ted to prostě nemůžem, pak budem moci, nebude čas třba ani chut, ale já nadále se chci držet zdravě, já se nikdy nepřežírala či ulítávala na sladkém, tak snad mě to nepotká, spíš, že mi příde, že bych toho byla schopná sníst víc, enbo nemusela tak přemýšelt ,co si dám

lio
14. júl 2010

@werunka21 taky už chladm čaj na zítra....piju furt minerálky, tak je příjemná změna, teplý čaj jsem neměla snad měsíc už ....
přesně tak, ty véči a obědy čím dohnat taky nevím, ale už to neřeším....,
jj ovoce je ňam

akorát jak jsem neska byla na ko u gyn, tak se zhrozila, že jsem za měs přibrala 2 kila, ale prý je to u mně jen voda....a tvrdila že ted mžu už jen 3/4 kila za měsíc max,..ale všechny chytré knihy píšou že ke konci mamča přibere půl kila za týden...nevím, nepřijde mi že žeru víc, tak se docela bojím, co mi v porodce řeknou a taky, nebyla jsem na wc a zítra du na dia tak doufám, že se vyprázdním a nějaký to deka kilčo ubyde budu mít srovnání
celý těhu nic a ted to doháním, ale je fakt že piju hrozně moc..tak snad je to jen ta voda, bo mám jen bříško nic víc ani nepocituju že bych tloustla

makinecka
14. júl 2010

lio a čemu vadí že jsi přibrala?

lio
14. júl 2010

@makinecka no ze mi dr řekla že sem přibrala moc, ze ted uz muzu max 3/4kg za mes a ja mam dve kila hore.....tak me trochu vydesila

makinecka
14. júl 2010

já vím že ses viděsila já spíš myslela proč to vadí dr žes přibrala,proč zrovna 3/4kg mají na to snad nějaký tabulky nebo co,u každýho je to jinak,si z toho nic nedělej a hotovo.

lio
14. júl 2010

@makinecka možna sem ji namlsala na to moje nepřibírání ale já věděla že ke konci je na přibírání času dost.....navic mam jen bříško, takže já sem spokojená, i dyž me neska vykolejila, ze sem jako pribrala tak "moc" uvidím zítra na dia co poví, přeci jen mám 4 kila víc než sem tam začla chodit (na dia) tak uvidíe

lio
14. júl 2010

mamča má příští týden narozky, nechtela to slavit, ze az s mimcem (mezi tím mám narozky já) a tak budem dělat tajnou "oslavičku" a vemem to s ročním výročí svatby a z té máme dort, na ten se manža těší ..a já objednala mamča cheese cake..z luciny,tvarohu, a korpus sušenky....tak ten si s chutí dám dieta nedieta 🙂)))

vodnari
14. júl 2010

@lio a koľko si pribrala zatiaľ za tehotenstvo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre