Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

rozpravocka
4. aug 2010

@lio 100g popcornu je predsa cele balenie a to ja teda nikdy nezjem 🙂 Ved toho je obrovska misa 😉

lio
4. aug 2010

@rozpravocka no jo vlastně 😀 no ale já dyž jsem si dávala popcorn, tak se od toho neumím odtrhnout ,takže brambůrky, popcorn a podobné věci ani nejím, i dyž jedniou sem vůni neodolala a manža mi rozděli misku a já ji snědla jak nic..takže sem vlastně měla půlku, ale je fakt že sem pak neměla druhou véču ale dobrý pocit sem z toho neměla 😀

rozpravocka
4. aug 2010

@lio my si to tiez vzdy rodelime a este nam zvykne aj co to ostat 😉 Ale samozrejme, ze to nebude na beznom poriaku 😉

lio
4. aug 2010
bambulka77
4. aug 2010

Ahoj holky, dlhsie som sa neukazala, nejak nebolo casu 😅 teraz v piatok 6.8. som objednana na cisarsky rez kvoli velkosti malej - odhad cez 4 kg a ja uz po jednom cisarskom, tak idem aj na druhy...chcela som sice rodit normalne, ale nechcem ohrozit malu....mam trochu strach,ale to je asi prirodzene, a som zvedava ako to potom dopadne so mnou a cukrovkou,aj ked mam obavy,ze nie dobre...ale hlavne, nech je mala v poriadku a bez nasledkov...tak sa majte pekne a drzim palce, aby ste vsetky zvladli dietku v pohodicke a v zdravi 😀

luckaa
4. aug 2010

@bambulka77 Tak hodně štěstíčka a ať jste obě v pořádku 😉

tea1909
4. aug 2010

@bambulka77 drž se, budeme na tebe v pátek myslet. Ať jste obě v pořádku a vše proběhne co nejrychleji

makinecka
4. aug 2010

@bambulka77 tak se držte holky a je super že už to budeš mít za sebou 😵

werunka21
4. aug 2010

@bambulka77 jéé, ty taky v pátek 🙂 , tak to si budeme držet pěsti navzájem 😉 . Akorát, že já jdu vyvolávat, tak u mě se to možná trošku protáhne. Tak hodně štěstíčka 😉

makinecka
4. aug 2010

no jo další dvě odpadlice a já tu budu strašit ještě tři týdny 😝 😀

tea1909
4. aug 2010

@makinecka a ja další 3 měsíce 😀 ne...já si do teď fakt užívala. a až si zvyknu na dietku, tak budu snad dál 🙂. A ty máš jít taky na termín na vyvolání? nebo jak ty to máš?

makinecka
4. aug 2010

@tea1909 já to měla jako ty neboj od 25tt dieta a někdy na mě spadla depka z toho že nemůžu jíst co chci a kdy chci a furt musím přemýšlet co kdy si vezmu atd,pak mě to zase přešlo.
já nevím, jak to budu mít to se možná dozvím v úterý jdu naposledy na dia tak uvidím co mi napíše do zprávy pro porodnici a ve středu jdu na první kontrolu do porodnice tak uvidíme s čím přijdu určitě dám vědět.

niky13
4. aug 2010

@makinecka neboj, rodis predomnou, tak ta budem doprevadzat do zdarneho konca, ja idem v piatok na poslednu navstevu k svojej gyn., tak dufam, ze potom uz len do porodky.

makinecka
4. aug 2010

@niky13 na dia ještě jdeš?mě už čekají jen prohlídky v porodnici,ty jsi kousíček zamnou to je super 🙂

niky13
4. aug 2010

nie, na dia nie je vraj potrebne, len mi zoberu na gyn. krv na kontrolu. Baby bolo naposledy malicke, tak dufam, ze pribral.

makinecka
4. aug 2010

@niky13 mě malého meřili naposledy v 31tt tak já vůbec nevím jak je velký

niky13
4. aug 2010

@makinecka mne ho merali v 33tt a mal 1940g. Malo by byt od 2000 - 2200g.

claca
4. aug 2010

Ahoj holky,konečně jsem se dostala taky k počítači,nemam ani čas Vás dočítat,měli jsme to trochu složitější než jsem čekala,ale teď je už dobře,ve zkratce to shrnu,do porodky jsem nastoupila 21.7.,dostala oxitocin,po kterém se nic nedělo,druhý den ráno jsem dostala vyvolávací tabletu,po které začaly slabší kontrakce,k tomu jsem se celkem slušně otvírala,do večera byly nepravidelné,v 17.hod jsem byla odeslána na sál,že porod již začíná,ale stále byly celkem slabé kontrakce a hlavička dost vysoko,po 18.hod.přišel manžel a Mudr mě píchla vodu,po té se kontrakce zesílily a byly po 3 min.,stále ale snesitelné,pak mě dali znovu oxitocin na posílení kontrakcí,ty posílily tak,že jsem myslela že doktora sežeru,nic méně na epidural bylo už prý pozdě,stále jsem chodila a při každé kontrakci myslela že umíram,ani nevim jak jsem seocitla na křesle a Matýska jsem asi na potřetí vytlačila,celý porod trval max.20 min,byla jsem už na konci sil,ale šťastná.Matýsek vážil 4420g a měřil 55cm-"malý" obřík,měl zvýšenou teplotu,tak ho hned odvezli do inkubátoru,za chvíli dorazil dětský doktor,že teplotu již nemá,ale má výrazný šelest na srdci,mě po 2 hod.odvezli na pokoj,spát se vedrem nedalo,ale nějak jsem pak usnula,ráno přišla dětská,že Matýska převezou na kardio,protože má stále šelest,na kardiu zjistili zúženou aortu a už šupajdil do Motola,kde mu ihned dělali katetrizaci-přes třísla zavedou balonek a v aortě ho nafouknou,roztahnou ji a zase vše vyndaj,já jsem si v porodnici užila teda svoje a rychle se zotavila z porodu,abych už mohla být s ním,4.den po porodu už jsem byla v Motole a strala se o malého,být to první dítě,tak se asi zbláznim,nikdo mě nic neřekl,byla jsem do toho rovnou hozena,sestry na kardiu sice dobré,ale neni to novorozenecké,kde ti vše ukážou a starají se i o tebe,tady během dne ani nemohla být rozložena postel,byla jsem fakt hotová,ale nabíjelo mě to,že Matýsek vše krásně zvládl a efekt zákroku byl podle lékařů 100 procentní,dnes je to týden,co jsem doma,já jsem už o 15 kg lehčí,což mě ale vyhovuje a Matýsek je úžasně hodné mimi a já si to konečně užívam,bude samozřejmě stále sledovanej,ale do budoucna ho žádná vážná omezení nečekají,krásně přibejvá,má už 4690g a jsme spokojená rodinka,zážitek který nikomu nepřeju,ale mě neuvěřitelně posílil do dalšího života🙂🙂🙂

niky13
4. aug 2010

@claca no teda, riadny nervak 😖 , dufam, ze uz ste v poriadku a nic uz vas nepostihne. Hlavne toho maleho trpaslika. Blahozelam a uz si len uzivaj maleho. 🙂

ratatooy
4. aug 2010

luccka jak jsi psala o tom že se toněkomu vrátí tak mě de řekla že když ji máme v rodině tak se ji asi za těch 20 let nevyhnu ale budu se bránit zuby nehty takže po porodu musím konečně něco shodit aby mě to nepotkalo ještě dřiv.

ducky
4. aug 2010

@claca Ahoj holka, tak gratuluju a teda valím oči. To jsi si teda užila. Ale hlavně, že vše dobře dopadlo, to je hlavní. Matýskovi přejeme teda především hodně zdravíčka.
Já nakonec porodila den před tebou a mám teda prdíkatýho uplakánka, ale nevadí, snažíme se to nějak zvládat, bohužel se nemůžu tolik věnovat malé, což mi trápí, ale zas to není na věky, na prdy už jsem nasadila probio kapky, tak snad i u nás zavládne brzy klid a mír 😉 😀

claca
4. aug 2010

@ducky i já tobě moc gratuluji,na prdíky je dobrý i Sab simplex-kapky,ale mohou se až od 3 týdnů,já se druhému synovi taky moc nevěnuji,teď tu byla máma tak to nevadilo,ale teď odjede a bude to horší,tak ať máte brzy bezbolestné bříško 😉

luckaa
5. aug 2010

@ratatooy No,tak u nás to měl jen ten děda,jak jsem psala,takže si nepřipouštím,že by mi měla zůstat,věřím,že se to po porodu hodí do klidu 😎

@claca gratuluju a hlavně,že už je všechno v pořádku...mě u první dcerky taky po porodu zjistili šelest,ale ne nic hrozného no a jak mi to řekli,tak celý dopoledne jsem probrečela,sotva jsem jí dostala na pokoj,tak takové zprávy,ale v 10 měsících jsme byli na kardiu a říkali,že není potřeba sledovat,že je to jen malý šelest,tak jsem ráda...Takže přeju s prckem jen samou radost 😉

lio
5. aug 2010

@makinecka tak jsem zpět z poradny a už konečně vím co to je v porodce nepřenášet....prý max do tří dnů po termínu a zatím to k porodu vůbec, ale vůbec nevypadá, ale známe to že ...ráno nevypadá, večer rodíme ....nevím zda to bude můj případ, bo je mi naprosto dobře ,žádné kontrakce, poslíčci, nic a navíc je mimi dost vysoko. takže si ještě užívám.
ptala se mě dr dokonce na dietu, ráno jsem měla cukr v moči, což netuším z čeho, včera jsme sice byli na véče, tak možná velké množství, že jsem zpucla, bez toho glukouše jsem jak bez ruky, nechápu, jak si bez něj mohal fungovat 🙂
takže já tu ještě chvíli strašit budu s váma 🙂

lio
5. aug 2010

@claca gratuluju k malému a jak jste to zvládli, já mám šelest na srdci také, zjistili mi ji náhodou asi až v 8mi letech, ale nikdo to neřešil, jen že existuje, žádná omezení, problémy, a před 3 roky mne internista poslat na kardio, a vše ok, šelest tam je, ale neska ji má každej pátej prej, a ted před těhu se to zase řešilo a zase klinicky nevýznamný nález, takže neboj dopadne to ok a nebudete o ní ani vědět...at se daří !

tea1909
5. aug 2010

@claca moc gratuluju k miminečku a přeju, aby teď už bylo vše za vámi a byli jste jen v pořádku. Já si na malého prďolku ještě chvilku počkám, ale ono tak hrozně utíká ... 🙂 ... tak trochu ti závidím, že už máš porod za sebou 😀

tea1909
5. aug 2010

chtěla jsem se ještě zeptat ... jak je v jsou tabulce "merrylinka" ty značky - tojúhelníček, kolečko, čtvereček a tak... je mi to neco platné? Trojúhelníček znamená, že to téměř neobsahuje sacharidy...tak to je jasné. Ale pak ty kolečka jsou glykemický index - nízký, střední, vysoký. Podle toho se mám taky řídit, nebo se to týká jen klasických cukrovkářů? Já počítám jen sacharidy?

werunka21
5. aug 2010

@tea1909 ty značky jsem nějak neřešila. Myslím, že přednější jsou ty čísla ke spočítání. Když si to spočítáš, a nepřeženeš, tak by ti glykemka správně vyskočit neměla.

ratatooy
5. aug 2010

ahoj holky a počítáte si i celkovou energetickou hodnotu?já ne jen ty cukry a snažím se aby to nebylo tučné jelikož se tuky pak taky přepáli na cukry.dneska jsem si to tak dobře spočítala že jsem se i k obědu nacpala k prasknutí,holky a papáte třeba takhle někdy zmrzlinu aspon tu bych si někdy dala když už nic,a v tabulce na tom není tak špatně co?? 😀

werunka21
5. aug 2010

@ratatooy zmrzlina má cukr, ale myslím že Ducky se tady na sváču tlačila tvarohovým Míšou. Prý má méně než rohlík a procházel ji bez problému. Když si manža zmrzku donese, tak si taky párkrát líznu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre