Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misule82
7. júl 2009

holky v pokročilém stádiu máte už taky "bříška" občas plné zuby jako já? 🙂 už to začíná být fakt krutý a nepříjemný, tahá dolu, pne a úplně cítím, jak se mi natahují záda... malá se tam občas taky dost nepříjemně protáhne, tlačí na močák.... njn teď už to bude horší, já vím, ale jsem si musela postěžovat 😀

ale musím vám říct, že ta dieta má fakt velký plus, že hodně nepřibereme, už vidím, jak by trpěly moje křečáky atd.... kamarádka trpí od 25 tt otoky rukou a nohou a pěkně si s tím užívá 😒

ivuu
7. júl 2009

joan:nevím kolik měla malá v 35tt ja jsme měla ted utz od 31tt a to měla kolem 1780g a prý byla trošku větší...

misule právě malá ma hlavičku o 3 týdny větší.....nojo genetika je svina... 😖 😖

já přibrala max 1kg od 28tt....

joa.n
7. júl 2009

holky diky za info.. tak uvidime, co v patek dr. rekne. Dam vedet v po ko, hlavne ted lezet a vydrzet.. 😅

makyna12
7. júl 2009

misul buď v klidu...to je ke konci normál.....hlavně když už doma jednoho prcka máš a nejde tomoc odpočívat to je pak mazec 🙂
já jsem přibrala celkem 3 kg a jsem za to vděčná....při prvním těhu 13 kg a nepodařilo se mě je dát dolů... 😒

makyna12
7. júl 2009

joan naše malá měla v 35tt 2500 kg a bylo to v prý v normě...

editah222
8. júl 2009

Dobré ráno, chci se zeptat jestli se měříte hodinu nebo dvě hodiny po jídle. Doktorka mi řekla, že se mám měřit 2 hodiny po jídle a mám mít do 7,6 a na netu (tehotenskacukrovka.cz) jsem se dočetla, že se má měřit 1 hodinu po jídle a mají být hodnoty do 7,3.
Prosím pěkně o radu. Já jsem dnes měla na lačno 5 a 2 hodiny po jídle 5,5 , což si myslím je normální.

misule82
8. júl 2009

editah: já se mám měřit hodinu po jídle a mám mít do 7,8 (většina má do 7,3), 2 hodiny po jídle by to snad mělo být do 6,6
tvoje hodnoty jsou ok 😉 ale řekla bych, že je lepší měřit tu hodinu po jídle

editah222
8. júl 2009

Díky za radu. Zas mi přijde blbé, když po mně bude chtít moje diabetoložka hodnoty glykemie po 2 hodinách, abych ji dala ty po 1 hodině 😀 No nějak se s tím poperu.
Hlavně se budu snažit udržovat glykemku v normě, ale když si přestavím těch 10-11 týdnů bez cukru co na mě čeká tak mi není moc veselo. Ale rodit dřív taky nechci 😀 😀

misule82
8. júl 2009

editah: měř, jak ti řekla tvoje dr. 😉
jj ta dieta je šílená, ale stejně nám nezbývá nic jiného než to zvládnout, ale kolikrát jsem pěkně protivná 🙂 zrovna teď už mám pěkný hlad a nemám doma žádnou zeleninku, kterou bych uzobla, na nákup jedeme až odpo.... a jíst mám až za hodinku 😠
kdyby chtěla maličká vykouknout ve 38+0 a hlavně sama od sebe, tak bych byla šťastná jako blecha 😀 😀

samsulka
8. júl 2009

Holky nemáte zkušenosti s bílkovinou v moči?

evena
8. júl 2009

ahojte ... 🙂
dnes sem měla dia poradnu a dr. mi za ty hodnoty nevynadala, naopak mě pochvílila za dodržování jídelníčku, takže spadl kámen velikej ... ale strašila mě mrcha jedna ... prý min. týden rodila dvě manželky doktorů co měli cukrovku a obě na ní kašlali, dopadlo to tak že jedna dítě 4,5 kg, druhá 4,3 kg, obě děti dýchací potíže a matky potrhaný, a to sou manželky doktorů a stejně to nedodržovali, no krávy no, ohrozit takto mimča ...
KO v rizikové poradně dnes taky ok 🙂 dělai mě utz a prý vážíme 1.399 (+ - 201 g), zdá se mi to trošku moc na 29+3 ... kolik ste měli vy v tomto tt?
a taky gol s tím mým glukometrem 😀 nechali mi ho se slovama že to stejně měří odhadem tak není důvod ho měnit, že nejspíš rozbitý není 😀 jak mi vyšla ta krev ze zkumavek příliš nízká a zároveň sem si měřila glukometrem a navěřila hodnoty vysoké, tak mi bylo řečeno že pravda je prý někde uprostřed 😅 😅 takže pro přáklad na lačno sem měla teda mezi 3,5 - 7,5 😀 tak si můžu teda vybrat, no, vyvodila sem z toho závěr takový že se měřit nebudu, nemá to význam když je to až tak orientační 😀 😅

evena
8. júl 2009

proboha napsal sem že je rodila, myslela sem že rodili 😀

editah222
8. júl 2009

Evena - kamarádka je v 30 týdnu a její miminko má 1500g, takže jsi nejspíš OK. Hlavně je to jen odhad.

Co je to riziková poradna? O ničem takovém jsem ještě nikdy neslyšela, ty jsi první 🙂 O ničem takovém můj gynekolog nemluvil.

evena
8. júl 2009

edit po zjištění špatných výsledků na cukr mě dr. z gyndy poslala do poradny pro rizik. těhotenství
z tama mě poslali do dia poradny
když sem se ptala proč je to takto, tak mi to bylo vysvětlený že nemůžu chodit jen do dia poradny, že mě musí z té rizikové předávat dál a navíc sem jako cukrovkářka víc hlídaná a budu mít tedy více kontrol a utz než mají ostatní, v té poradně co mám navíc mi budou zjišťovat jak je dítě veliké a jestli je vše ok

evena
8. júl 2009

ale řekla bych že mám docela luxusní péči 🙂 na utz chodím při každé poradně na gyndě o tom se většině holek může jen zdát, povinné sou myslím jen 3 utz na těhu ...

samsulka
8. júl 2009

Eve, já taky mám pokaždé UTZ hihi, je to fajn aspon vídíme ty naše prcky.
Já do rizikovky nechodím a doufám,že nebudu.

Jinak manželky dr. nebo samotní dr. jsou nejhorší pacienti, hlavně,že nás "obyčejné" maminy sežvou jako bychom týrali nenarozené miminka. Nj to je těžký pak.
JInak docela záhul s tím tvým dr. něco mezi 😀 😀 tak to pak měříme jen tak pro radost se pícháme do prstu? mě z toho pak picne.

jinak jedna perlička jaká je moje dr.
před chvíli jsem se vrátila z pojištovny, já si připadám jak magor 2x jsem tam musela jet a víte co mi řekla ta revizní dr.?no prej na co mě tu ženou, když mám nárok na400 proužků, že se schvaluju až po těch 400 to je fakt magořina, hlavně,že se včera se mnou dr. hádala,že to tak není. Takže aspon,že tak.

evena
8. júl 2009

sam 😀 d těma dr. je fakt prča co ...
já sem ráda že do té rizikové chodím ikdyž je to komlikace, čekám dlouho než tam du, pak do jiných dveří na utz, taky čekám ... ještě ty vydýchaný čekárny, ale na druhou stranu holku vidím častěji 🙂
ale zvláštní že tam chodím jen já, bylo mě řečeno že je to normální, tak sem myslela že tam chodí každá těhule 😕 třeba mám nadstandart 😅 😅

evena
8. júl 2009

... ikdyž to čekání na chodbách před vyšetřením je spíše za trest

samsulka
8. júl 2009

vím,že tam chodí holky i jiné odsud,ale záleží na dr. možná taky budu chodit,ale v pozdějších týdnů nevím.

bibi78
8. júl 2009

evena, mas uplne priemerne babo, co sa tyka vahy, takze si na tom fakt dobre. ja som mala v 28 tt presne tolko isto, okolo 1350 g, takze pohoda, doktor bol rad, ze pohoda. uvidime, kolko to bude nabuduce...

co sa tyka doktorov, tak mozem potvrdit. neviem, ako moc je cukrovka tehotenska precenovana, ale vela zien ju malo aj v minulosti a nevedeli o tom a jediny problem bol mozno ta velkost dietata, ktore sa vacsinou pri vacsej vahe rodili cisarskym. moja svokra je tiez doktorka a povedala, ze sa koli tomu stresovat nemam, jest to, co si telo vyzaduje, mozno v miernom obmedzeni cukrov... ale snazim sa drzat tu trapnu dietu... 🙄 😉

mirip
8. júl 2009

ahojte dievčatá, ja som dnes zase zhrešila ☹ ma sesternica pozvala tak som si dala ladovú kávu, aj ked namiesto cukru v nej bol kopček zmrzliny sa cítim teraz mizerne 🤐 😖

bibi78
8. júl 2009

mirip, uz ked nieco zjes, tak si to nevycitaj, iba Ta to zbytocne stresuje. proste si si dala jeden kopcek zmrzky, to nie je nic strasneho... ja ked sa uz rozhodnem, ze zhresim, tak si to uzivam. inak to nema vyznam. treba vychutnat kazdy hlt alebo zakusnutie a potom byt ok 😵 , je vela zien, ktore tuto dietu vobec nedodrziavaju. my robime, co sa da 😉

joa.n
8. júl 2009

ahojky holky, jak valcite? doufam, ze dobre. My jsem zatim 2v1, lezime a hresime.. vcera pri mereni jsem zjistila, ze i kdyz se nehybu, hodnoty mam po jidle stejne jako kdyz doma litam a uklizim. Dokonce jsem vcera na svacu zbastila Fidorku a par susenek Kolonada, dala si kaficko a pred veceri hodnota na lacno 5.0. Takze v pohode.. 😎 sem tam si tedy neco maleho zobnu, stejne to mam nejspis za par.. 😀

miska66
9. júl 2009

Holky ahoooj, kde jste?

kolik prouzku vam schvalila pojistovna? Mi dala dr 50 ks a pak me poslala k reviznimu dr. at si jdu zazadat na dalsich 50. Tak jsem tam sla, no a ta dr mi rekla ze mi to teda schvali ze zvarenyma ocima ale jenom kvuli tomu z jsem tehotna, jinan ne a tech 50 mi musi vydrzet az do konce, coz nevydrzi . Tak si pry mam koupit, no 700stovek, to je fakt hnnus. A jeste rekla ze kdyby dr napsala ze si picham inzulin tak mam narok az na 1000 kusu za rok. ale jelikoz si nepicham tak mam narok jen na 50 za rok, tak to je fakt hnus.

misule82
9. júl 2009

misko, tak tohle nevím. Zatím mám od mudry na pojišťovnu jen 50 ks a při další návštěvě se budu ptát na další, takže až pak budu chytřejší, jestli mi vůbec nějaký dá...

jinak já dneska na lačno 4,8, po snídani 8,7 a pak jsem se měřila další hodinu po, protože se mi ta hodnota zdála hodně vysoká a 4,9.... to aby se v tom prase vyznalo, jak ty hodnoty jsou vůbec pravdivý 😠 měřit znovu se mi nechtělo, protože už mám jen 23 ks proužků a na ko jdu až 27.7....

samsulka
9. júl 2009

Misko, to je blbost.kdyby sis přečetla co jsem psala výše tak jsem byla včera na pojištovně taky nevím jakou máš ty,ale já hutní a tam mi řekla revizní dr.že mám nárok na 400 proužků a potom se to až schvaluje, ještě pro jistotu si volala někam a ověřovala to. takže já tam šla úplně zbytečně.

ludmilaa
9. júl 2009

Ahoj holky. Tak ja tady nova, ale vse co se tyka cukrovky tyka i mne, bohuzel. Tak ty prouzky ja dostavam 25ks. kazde try tydny jak chodim do poradny na dia. mozna to je tim ze picham inzuli pred kazdym hlavnim jidlem.

deni26
9. júl 2009

ahojte dievčatá, ja som včera tiež zhrešila, dala som si na večeru čínske rezance s kuracím masom, kapustovo-mrkvovým šalátom a potom som neodolala cukrovému žltému melónu. A pri meraní (len tak zo zvedavosti) ma skoro vystrelo 8,3. Ale cítila som sa strašne prejedená, tak asi keby som zjedla menej aj tie hodnoty by boli menšie. Len som si potom nadávala, že som sa merať nemala 😎 .

Samsulka: ja mávam bielkoviny v moči skoro zakaždým, keď som v poradni. Vraj je to u tehotných normálne. Moj lekar to teda vobec nerieši.

samsulka
9. júl 2009

Deni,jednou se nic nestane jak zhřešíš, já to asi dneska tak poruším mám trochu pocuchané nervy tak mi pomůže se dobře najíst.

Jo? no moje dr, to hned řeší co kdyby to bylo něco akutního já jsem akorát vyplačená a bůh ví co mě ještě čeká. No moje dr.mi přijde dost ujetá už mi stačilo s těmi proužky si ji podám na další poradně.

deni26
9. júl 2009

Ja neviem o čo im ide. Veď nám ich nedávajú zo svojich. Ja neviem, či je to na Slovensku iné, ale mne tiež povedala, že 50 ks mi musí stačiť do konca tehotenstva. Ale potom neviem, kedy sa mám merať. Už mám asi len polovicu a to mám za sebou len prvý týždeň. Myslím, že zo začiatku sa každá snažíme prísť na to, čo môžeme, a čo nám ten cukor dvihne, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre