Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mirip
7. júl 2009

ahojte dievčatá tak ako dietujete? ja som bola na poradni a som povedala Dr. čo mi povedala táto na diabetologii, povedal že tú dietu treba vydržať a že to že mi to ostane si nemám všímať že to sa určite upraví a nie je to natrvalo, takže sladké vylúčiť a ked sa stane že občas zhreším nevadí len nech to nie je XY-krát za deň, teda neviem ako vy ale ja sladké v týchto horúčavách ani nemusím ani netúžim jesť skor ma občas ked je až príliš dusno zvedie ovocný nanuk, aj ked si vyberám a pozerám taký aby mal čo najmenší obsah cukru aj tak sa niekedy cítim previnilo 🤐

samsulka
7. júl 2009

Mirip,já taky nepotřebuju sladké spíše více jídla tak mi dr, dneska zvedla S tak uvidíme,ale ten nanuk mě taky v obchodě lákal,ale nekoupila jsem ho, budu dělat štrůdl,ale nevám zda dneska.

bibi78
7. júl 2009

mne teda sladke chyba, ale mozno je to tym, ze mi chyba najma ovocie. ja som ho vzdy v lete jedla na kila - nemam problem zjest kilo ceresni na posedenie alebo melonu... ☹ ale co uz, musim vydrzat...

samsulka
7. júl 2009

Bibi, já ovoce můžu mi dr, říkala,že ovoce ano, ale vážit. já jím jenom meloun já ho miluju a moc ho neodvažuju hih,ale dávám si jen tak na 15g S.

editah222
7. júl 2009

Já zase trpím tím, že musím odvažovat rajčata. Já je miluju (s mozarellou) a byla jsem zvykla jich sníst víc než těch 500g co můžu teď (abych nepřetáhla svačinovejch 30g sacharidu).
Meloun jsem si dala jen 2x, těch 300g co můžu je vtipný množství, vůbec to nezasytí ☹

No a když mám chuť na sladké tak si dám dětskou přesnidávku bez cukru. Má jen 10g sacharidu a mám po ni sladko v puse jak hrom 😀

samsulka
7. júl 2009

Edi, tak já teda rajčata nevážím vůbec jím kolik chci.
No to sladko je nezvyk,co?

deni26
7. júl 2009

caute, k tym pruzkom, nasla som ich lacnejsie na www.magister.sk, stoja okolo 5OO SK (sorry, stale sa v tych eurach neorientujem). Ja nemam ziadny limit v kc, ani v mnozstve sacharidov, snazim sa jest len viac zeleniny, menej ovocia a sladkosti. ale ja som vcera tiez zjedla skoro celu strudlu, postupne cely den k jedlu, ale predsa.
Mate skusenosti s cervenou dinou? Stasne po nej tuzim ☹ . Ked mate meraci den, meriate aj pred jedlom? Preco? Nie je dolezita len ta hodnota po jedle? Ja mam asi fakt "skvelu" doktorku, mne len povedala, ze nesmiem mat 7,8.

samsulka
7. júl 2009

Deni, já měřím jen ráno na lačno před snídaní a pak jenom po hlavním jídle. Na lačno je kvůli tho zda v noci nehladovíš nevím no a td musím i před večeří když mi zvedla sacharidy od oběda do večeře.

deni26
7. júl 2009

je to divne. Hadam to bude dobre, ked hodnoty nie su az take vysoke. S nevies ako je to s tou dinou?

samsulka
7. júl 2009

abych se přiznala nevím co to je 😖

editah222
7. júl 2009

Aha, tak já rajčata a podobnou sladkou zeleninu vážím. Myslela jsem, že se to musí, abych to mohla započítat do sacharidového příjmu.

Co je to dina? Asi potřebujem slovník 😉

deni26
7. júl 2009

po cesky to bude asi cerveny meloun 🙂

samsulka
7. júl 2009

Edi, já nevím mi dr, říkala,že okurky, rajčata a papriky nemusím vážit.

Jo tak už jsme doma hihi,já ho jím denně furt skoro jsem na něm závislá. 160g dužiny vyjde na 10g S takže v pohodě si dávám dvojnásob.

editah222
7. júl 2009

Samsulko - co doktor to názor, já se z toho fakt asi zblázním.

deni26
7. júl 2009

to je super, lebo mne na tej cukrovke najviac prekaza to obmedzovanie v ovoci. Ja na melone SOM zavisla. Dokazem zjest 5 kg len tak na posedenie. Neviem teda, ci sa 320 g s tym da porovnat, ale aspon nieco 😝. Si ma potesila.

samsulka
7. júl 2009

No já vím, je fakt co dr. to názor,ale já prostě si dávám ovoce ale fakt ho raději vážím, už to mám docela od oka tak vím,ale bez melounu bych to taky nedala a naněo jsem se těšila na léto nejvíce a tak se musím omezit,ale co se dá dělat.
Já jsem an tom stejně taky bych ho snědla na posezení hihi mamča mi kopila 9kg a už je tak kousek od soboty se musím ovládat,ale těžko těžko 😝

deni26
7. júl 2009

aj ja si dnes kupim asi nejaky mensi, ak by som to nezvladala, aby som to tak velmi neprehnala. A prinutim aj manzela, aspon mi menej ostane 🙂

samsulka
7. júl 2009

no já do toho manžu nutit nemusím, on pomáhá rád ¨hih.
včera mi zrovna říkal,že by nechtěl být ženskou,že máme samé probémy, navíc v těhu no to mě potěšilo, že ještě existuje chlap, který ocení ženskou.

Koukám,že IIvuu ještě nedorazila snad už nezůstala.

deni26
7. júl 2009

tak to by jej uz ukoncilo to trapenie. Trosku jej aj zavidim, ze uz to ma za par, snad aj nam to rychlo ubehne.

V podstate ani toho mojho do melonu netreba nutit, len ho musim pred neho postavit 🙂.

samsulka
7. júl 2009

Deni, neboj to zvládneme, jen přístě pokud budu těhu jdu až ve 28tt a ne ve 25tt tak to mám dlouho-nekonečně.
Jo určitě dá nějak vědět.

deni26
7. júl 2009

len neviem ci v dalsom tehu nas nebudu kontrolovat uz od zaciatku, lebo vraj sa to opakuje.
Ja som sla na test v 28 tt a nijako mi to nepomohlo ☹

samsulka
7. júl 2009

no určitě půjdeme a zase v tom určitém týdnu, dříve se to neprojeví až v druhém polovině.

deni26
7. júl 2009

no uvidime, ja to neberiem az tak tragicky, len to ovocie.. 😒

samsulka
7. júl 2009

no já to zase moc beru a už to kašlu jím fakt jak mám hlad,ale snažím se to všechno nějak dodržovat uvidíme co to se mnou udělá.

editah222
7. júl 2009

Já jsem četla, že pokud jsem měla těhu cukrovku v jednom těhotenství tak v dalším se chodí na testy už kolem 15 týdne. Protože těhu cukrovka se může ukazat už dřív a pokud se neukáže už v tom 15 týdnu tak se chodí na testy tak dlouho dokuse se neukáže 😀 😀

evena
7. júl 2009

edit tak to je mazec 😀 😀 mě by ten test stačil bohatě jednou je to děsná ztráta času, nuda 😝

deni26
7. júl 2009

ja sa nejak velmi neobmedzujem, kedze vlastne ani neviem ako mam jest, len to ovocie a sladkosti som obmedzila

ivuu
7. júl 2009

Ahojky....

tak v diaporadně klasika..změřila mě hodinu a 20 minut po jídle a 7,0..takže dobrý...na kontorlu už nemusím..jen jsme is ještě vydupalal ten dlouhodobej hemoglobin a bude e čtvrtek....jo a na OGGT po šestinedělí..nesím se ztoho stresovat ,neminím mít vyšší hodnoty jen ze strachu...to my pěkně naštvalo
v porodnici
..CS 5 prostupná na prst, čípku kousek...pěkně se to chystá jsme prý na puli cesty 😀 😀 monitor skakal..tvrdne mi hodně břicho..no uvidíme....jo a placenta a prutoky v pořádku a znovu jsme se ujistila že do konce 40tt mě vyvolají...

odhad 3,3 kg ale má větší hlavičku..no klasika..

Werunko děkujem za info..no měje jasný že porod nezvldnu o třech kousnutí chleba a bílém jogurtu 😀 😀 😀 ted už na sebe nejsem tak přisná..citím se pak slabá jak mucha....

lehká zelenina -jako okurky,rajčat a pariky se myslím nemusí važit a započitavat a mužou se normalně mezi jídly...véc je to popsáno na těhotenskacukrovka.cz...

joa.n
7. júl 2009

Ahojky holky, tak ja v klidovem rezimu celkem slusne vse zvladam. Dnes mam celodenni mereni na profil pro dr. Hodnoty zatim dobre, jidla jim stejne jako predtim nez jsem ulehla, hodnoty se nijak nezmenily. Akorat mam pocit, ze hubnu 😒 v patek mam poradnu u gynekolozky, tak se ji na to zeptam, zda to neva.. na minule kontrole jsem ketolatky nemela, hemoglobin byl take v pohode, tak fakt nevim..
Co vy? hubnete, pribirate nebo si drzite vahu?? ja si rikam, ze kdyz mimi ted hodne pribira, mela bych ja taky, ale mam bohuzel spis opacny pocit, ach jo. 😖
Zacinam si pridavat trochu vice jidla, asi pridam na svacinach a ve dnech kdy se nemerim budu bastit trochu vic..
Taky se necham v patek premerit - abych vedela, jak uz je mimi velke.

Ivuu, nevis kolik melo tvoje mimi v 35tt? Jen abych vedet orientacne, jak cca velke muzu cekat. V 31 tt jsme meli 1700 g, coz bylo dle dr. uplne v norme.

misule82
7. júl 2009

ivuu: takže kontrola je ok, to je super 😉 o kolik máte větší hlavičku? My o týden a 3 dny.... doufám, že se nebude zvětšovat, protože pak by byl porod asi síla 😒
o tom stresu při zopakování OGTT mi mluvíš z duše, zrovna dneska jsem o tom přemýšlela.... jsem hodně velký stresař a bojím se, že si cukr zvednu sama ze strachu a že fakt ten strach neumím ovlivnit 😠

no jsem na tebe a makynu zvědavá, doufám, že sem po porodu budete chodit a říkat, jak báječně baštíte a že cukrovka je úplně pryč 😀

já jdu na ko teď v pátek, tak jsem zvědavá na CS, minule už byl 4.... utz mi asi teď dělat nebudou

joa.n: já držím stejnou váhu už 7 týdnů, no vlastně teď v pátek uvidíme, jestli náhodou neposkočila nahoru, protože jím teď víc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre