Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

eliska252
27. máj 2010

@makinecka tak načo dieta joj to je hrozné ja sa neviem kontrolovať a vážiť si jedlo to bude utrpenie pre mna

ducky
27. máj 2010

Téda holky, kdo vám vykládal ty krávoviny o mase, to byl ale kus vola 😝 Pokud se jedná o maso vařené, grilované, pečené, vůbec si nemusíte počítat, kolik ho sníte, páč je to čistá bílkovina. Pokud si usmažíte řízek, pak ano, musíte si ubrat trochu přílohy, ptž strouhanka i mouka má sacharidy.
Smažený sýr už jsem měla taky, ale jen eidam, hermoše bych se bála kvůli listérii, zrající sýry teď vůbec v těhu nejím, i když nivu i hermelín miluju.
Co se týká ovoce, můžete jakékoliv, jen opět spočítat a zvážit. Nejhůř je na tom banán, už mám v oku, pokud svačím jen banán, tak těm 30 g odpovídá 130 gramů banánu, což je takový menší banán. Váží se to bez slupky 😉
Co se týká zeleniny, tak rajčata, salátovou okurku a papriku nevážím vůbec, ale bacha na mrkev, kukuřici, hrášek a tak, překvapivě mají dost cukru, takže pokud obědváte maso, brambor, zeleninu, musíte si spočítat brambory a zeleninu, kolik si toho můžete dát, aby jste se vešly do těch 60 g.

Holky vy, co stále tápáte, opravdu navštivte stránky www.tehotenskacukrovka.cz, stáhněte si tam tu tabulku s obsahem cukru ve 100 g jednotlivých potravin a směle do toho.

@eliska252 Elisko obecně, ať máš zvýšenou jakoukoliv hodnotu, tak prostě máš cukrovku. Všechny tady máme zvednutou jen tu jednu, já třeba po hodině. Na lačno a po dvou hodinách jsem byla úplně v pohodě. Diety se neboj, já ze začátku byla taky hotová, dokonce jsem to i ořvala, ale zvykneš si, ze začátku budeš vážit, pak už budeš mít lecos v oku. A stále si říkej, že to děláš pro své miminko, ptž následky neléčené cukrovky můžou být fakt vážné. ☹

@mollyweasley Tak to jsem zvědavá, jak ti to nakonec dopadne. Podle mě by se měli řídit termínem z 12 tt, jak jsem už psala, to fakt můžou to mimi nejlépe změřit. Dej pak vědět, jak jsi dopadla 😉

Jinak nevím, kdo tu psal, že zkusil od Mekáče ten Mc Wrap. Stále mi to leželo v hlavě a dneska jsem se odhodlala. Měla jsem i střední hranolky a po hodině glykémie 6,5 😕 Když přestřelím rejži, tak mi to vylítne a ejhle, hranolky a Mc Wrap a hezká glykémka. Tak to by se jeden picnul teda 😀

werunka21
27. máj 2010

@eliska252 Neboj, to zvládneš, to jen tak děsivě zní 🙂 . Všechny jsme tak zděšeně začínali 😉

werunka21
27. máj 2010

@ducky To já zkoušela Mc wrap a hranolky a taky v poho 😀 , a ještě někdo, už nevím kdo to byl.
Jinak já měla třeba smažené tvarůžky, při tepelném zpracování by to mělo být OK, takže si je dopřávám aspoň tak 😀 .

eliska252
27. máj 2010

Tak už som volala diabetologičke tak ráno mám prísť nalačno a doniesť si aj moč. Ja si stále opakujem, že je to pre bábo a už tých pár týždňov to zvládnem. Je dobre, že viem že nie som sama čo držím dietu spolu sa to ťahá lahšie.

werunka21 vidím, že sa dá na to zvyknúť keď Vás tu čítam.

eliska252
27. máj 2010

Ozaj a čo si dávate do kávy miesto cukru? Teraz mi to došlo keď si idem kávu zalievať?

makinecka
27. máj 2010

to s tím mekáčem je fakt sranda teda 😀
jinak já teda hřeším nivou třeba ve špenátu,kde je tepelně upravená tak by to tak nemělo vadit i smaženej hermoš je tepelně upravenej,ale včera a dnes sem sežrala rohlík se syrovým hermelínem,prostě nešlo odolat a snad přežijeme 🙂

makinecka
27. máj 2010

@eliska252 nesmíš nic,jen mléko tuším,ani cukr,ani med ani umělý sladidlo se nesmí

eliska252
27. máj 2010

@makinecka tak dnes si dám menej a zajtra už asi nič nebudem sladiť

makinecka
27. máj 2010

@eliska252 však uvidíš co ti zítra řeknou,mě to hned zakázali a nacpali i tu dietu ☹ já jdu taky zítra podruhé,asi týden a něco na dietě tak uvidím,ale než jsem tam šla tak sem asi 5 dní už jedla podle tabulky aspoň trochu tak možná proto ty nízké hodnoty 🙂

eliska252
27. máj 2010

@makinecka ja som pred glukoza testom na gynekologii jedla večer koláče možno preto to zle dopadlo. tak uvidíme zajtra čo bude. Budem ti držať prst

makinecka
27. máj 2010

@eliska252 já myslela před testama na diabetologii 🙂 začala sem pomalu s dietou když mi řekli výsledky,jinak před glukózovým testem jsem jedla úplně normálně i sladké,tím se to neovlivní 🙂

makinecka
27. máj 2010

@eliska252 já tobě taky 🙂

eliska252
27. máj 2010

@makinecka ja už to teraz asi pred zajtrajškom veľmi neovplivním akurát si večer nedám nič sladké a po zajtrajšku uvidíme

eliska252
27. máj 2010

Idem trošku na slniečko a na vzduch tak pekné popoludnie prajem

claca
27. máj 2010

ahojík,tak včera jsem byla na utz,mimžo je asi o týden větší,má 2,2 kg,takže budu mít asi zase čtyřkiláčka,no nějak to přežiju,Mudr říkalal,že ideální by bylo rodit kolem 10.7.tak uvidíme,jak mluvíte o těch chutích,tak já si tak odvikla,že už ani žádné nemam,ani hlad nemam a chuť na sladké už vůbec ne,co se týče diety,tak co vim,tak se držíi v porodnici,ale když je vše Ok,tak jdeš za 3 dny domů,tak snad se to dá vydržet,no už se těšim,až budu mít vše za sebou

ducky
27. máj 2010

@werunka21 Weru tak díky za typ 😀 😀

Já se těch zrajících nějak bojím, no. Vím, že po tepelné úpravě by to mělo být v pohodě, ale nejedla jsem to celé těhu s malou, tak to dopřeju i malému. To už dám 😀

@claca Jé, tak to jsem zvědavá, jak dopadnu já. Mám termín pár dní před tebou, tak uvidím, kdy budou chtít vyvolávat nebo řezat mě. 😅

mollyweasley
27. máj 2010

Jéé, vy jste toho nakecaly, to je děs 🙂
Ale teda jenom, na co jsem si vzpomněla - hranolky a smažený sýr v restauraci, zelná polívka, jakýsi pochybný slazený čaj a koláček na závěr - 4,6 po hodině, kopec hranolků u nás doma s kečupem (Heinz, kvalitním) - 5,0. McDonaldem si teda vůbec hlavu nelámu, bez problémů bych viděla i KFC. Maso je sice v čemsi obalené, ale zas taková krize to není. Akorát kde na to brát a nekrást, že? 🙂

Už od pondělka chodím jako kachna, protože jinak to prostě nejde, je na mě určitě srandovní pohled, protože břicho skoro nemám (při mé váze vypadám tak na šestý, sedmý měsíc). Mimčoun ale očividně fakt čeká na to, až dá tatínek byt do pořádku, aby mělo kde složit hlavu a nedělit se o pelech s kočkama 🙂

claca
27. máj 2010

taky mě překvapuje,že nemam diabetickou průkazku a ostatní ji mají,ne že bych po ní teda toužila ☹ na můj dotaz proč mě doktorka řekla,že mam jen oruchu tolerance cukru,ale ne diabetickou cukrovku,tak jsem z toho jelen,myslela jsem že je to totéž 😕

claca
27. máj 2010

bože,gestační cukrovku,už mě z toho hrabe

mama1987
27. máj 2010

ja som z tej tehotenskej cukrovky jelen..☹(( moc mi chyba sladke..☹(( a vlastne ani neviem co ozaj smiem a co nie..u diabetologicky mi sestricka vymenovala zopar veci co smiem a co nie,ale velakrat sa mi stane,ze sa pozastavim pri potravine,co spominana nebola a fakt neviem,ci kupit a spapat,alebo radsej nie,ked som si neni ista..☹(( nechcem malinkej nejak ublizit..kazdy mi hovori,ze to beriem moc tragicky a dietu dodrziavam moc prisne..ja mam aj tak pocit,ze robim nieco zle tym,ze mam o tom malo informaci..☹(( som z toho ozaj blba..

claca
27. máj 2010

@mama1987 ahoj,na každé potravině máš obsah sacharidů a ten by měl sedět s počtem sacharidů,jaký máš ve stanovené dietě,např.jogurt,který jim já má 21g sacharidů ve 100g,má 120 g,svačinu mam mít kolem 40 g sacharidů,takže se tam v pohodě vejdu,atd,je to na hlavu,ale člověk si tak nějak zvykne a abych vážila přílohy,to fakt nedělam,prostě jich jim málo,nebo spíš jsem si je zvykla nahradit jen zeleninou,ale to mam pak zase cukr 3,5 a za 6 dní jsem zhubla o 2 kg,to se doktorce taky nelíbilo,takže taková zlatá střední cesta,pokud ti chybí sladké jez ovoce v té míře co můžeš,mě to hodně pomohlo,hlavně nekupuj diabetické věci,mají skryté sacharidy a fruktózu

ducky
28. máj 2010

@claca Já taky nemám žádnou průkazku. Mám to jen zapsané v těhu průkazce, kterou nosím stále sebou 😉

@mama1987 www.tehotenskacukrovka.cz

makinecka
28. máj 2010

ahoj holky,jsem zpět z diabetologie v moči nic nebylo,glykemka na lačno 4,6 a po jídlech 4,9-4,6-4,8 takže luxus,je to ale hodinu a půl po jídle no 🙂
ptala sem se na jídlo a prý můžu jíst co chci,akorát nesmím sladký a sladit a musím počítat sacharidy,tak já té svojí cukrovce moc nerozumím.
zase mi zopakovala že mám jen poruchu glukózové tolerance a že si myslí že to bude dobré až do konce,no to uvidíme 🙂

eliska252
28. máj 2010

@makinecka tak to je super 🙂 ja mám za sebou prvý odber a poslali ma domov sa napapať a prísť mám 2 hodiny po jedle na druhý odber. Moč som mala tiež ok.

syraell
28. máj 2010

ducky
MC Wrap si dávám já, ale rozhodně bez hranolek, to už mi neprochází 😉 Ideální bylo, když dělali sýrový kuličky - to byl obídek - zamotanec plus kuličky a pohodová glykemka 😉

syraell
28. máj 2010

eliska252
proste vypust cukr - proc bys jeste mala sladit? Tech par nedel utece jak voda a ver ,i, prezit se to da 😉

syraell
28. máj 2010

Tak na diabetologii U Apolináře se už nemůžu dovolat skoro tejden...Nevíte někdo kdy se tam vrací glukometry? Já už mám termín sekce - jdu 11.6. tak držte palce 😉

eliska252
28. máj 2010

@syraell budeme držať 🙂

makinecka
28. máj 2010

@syraell jé to už máš za chvilku a co budete mít chlapečka nebo holčičku a jakto že jdeš na císař?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre