Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ynett
26. mar 2014

@kacule85 v pohodičke, je to trošku zmatočná stránka🙂

ynett
26. mar 2014

@sisi137 pozri si tú stránku čo som uviedla vyššie. tam je všetko rozpísané, aj jedálniček vzorový je tam. škoda, že sa u vás tak k tomu stavajú, mna hned poslali k diabetologičke, lekárka mi všetko vysvetlila, povedala, čo a ako a plus som dostala glukomer a vždy ked sa mi niečo nezdá tak jej môžem zavolať a poradiť sa.
držím palce.

sisi137
26. mar 2014

@ynett jj děkuju 🙂 jinak já taky byla na diabetologii-tam mi dělali ogtt a pak mě zrovna řekli co a jak. Kontroly tam budu mít pravidelné. Jen mě právě překvapilo, že mi nedali(nebo neřekli ať si pořídím) glukometr.

sisi137
26. mar 2014

@kacule85 jo jo, důležité je se do toho dostat, tak teprv to vím druhý den tak se učím a všechno vážím, počítám a zapisuju, abych těch sacharidů neměla moc ani málo. Nechtěla bych začít hubnout. Vidím, že rodíš taky v červnu 🙂 To už máme za pár 😉

ynett
26. mar 2014

@sisi137 no však to, ako si máš sledovať cukor ked nemáš glukomer. to je divné. ja som dostala ešte aj také pásiky na moč, aby som kontrolovala nie len krv ale aj moč.

ynett
26. mar 2014

@sisi137 @kacule85 baby ja som na diete cca 2 mesiace a môžem Vám povedať že to sladké ako tak oželiem. nie je to nič hrozného i ked pred tým som bola čokoholik, ale čo mi chýba je dať si normálny biely rožok, cestoviny, rizoto, strukovinové prívarky a všetky tie bezmäsité jedlá, čo síce môžem ale len vo veľmi malom množstve, čo ma skôr namlsá a chcela by som viac.

sisi137
26. mar 2014

@ynett tak o rohlíku a těstovinách, rizotu apod mi ani nemluv, to slintám jenom to čtu.....dnes si na oběd budu dělat kuskus se zeleninou. Ten se může ne?
Blbé je, že jsu na rizikovém a většinu dne proležím, občas můžu na kratší procházky, ale to je co se pohybu týká o ničem...

kacule85
26. mar 2014

Kuskus se může 🙂 Já mám dneska bezmasý oběd.Zapečenou brokolici se syrem a šunkou a vařená brambora🙂 😉

kacule85
26. mar 2014

@sisi137 Přesně,dostat se do toho a pak to půjde a já si pořád říkám,že za chvíi půjde malá na svět,tak už to ty 2 měsíce vydržím 😀 Jsou maminky,kterm to zjisitili už ve 20tt.To by mě asi odvezli 😀

kacule85
26. mar 2014

@sisi137 Já toho pohybu taky moc nemám,jen chodím pro malou do školy a o víkendu chodíme na procházky.Nejsem na rizikovým jako ty,ale funím už jak bernardýn a jsem ráda když si sednu 😀 Teda když se natáhnu chvíli 🙂

sisi137
26. mar 2014

@kacule85 mě při sezení tvrdne víc břicho takže spíš ležím. Ale tak já to mám jednodušší-nemám dítko. Akorát teď si budu muset začít vařit, protože chlap té zdravé kuchyni moc nedá.

kacule85
26. mar 2014

@sisi137 No ona už má dcera 9,tak už je samostatná docela.Ráno hcodí do školy sama ,protože ráno mívám od nízkého tlaku závratě ,takže sem radši doma.A odpoledne se aspoň projdu,jinak bych fakt bya pořád doma,ale nekdy i ta krátká procházka stačí teda abych se unavila.No,tak to manžel to začal jíst se mnou tu stravu co teď vařím.Což se docela divím,ale prej mu to chutná.Akorát mi už trochu dochází fantazie co vařit pořád.Ale třeba včera jsem vařila mexický sojový guláš s fazolemi a chutnalo 🙂Ale musím dávat pozor na to co tam dávám a kolik no.Je to omezený.

sisi137
26. mar 2014

Ja mam pocit hladu mezi jidly ☹ a to jedu podle toho jidelnicku.Snazim se to rozehnat okurkou,ale vubec to nepomaha.Aj mi kruci v bruchu ☹

kacule85
26. mar 2014

@sisi137 To já mívám taky 😒 Nevím co stím,taky jedu podle gramáže a nejhorší je to od přesnídávky (10:00)do oběda (13:00)to mám taky hlad nejvíc ale někdy i přes den.

kacule85
26. mar 2014

@sisi137 Tělo by si prý na to mělo zvyknout,žaludek se stáhne a bude lépe..Ale u mě zatím nic po 14 dnech 😠

sisi137
26. mar 2014

@kacule85 take to ted citim intenzivneji.Ale svacinku jsem mela v 9 tak uz jen 45 minut. 😀 Ja furt premyslim o tom glukometru,ze bych si ho poridila na vlastni naklady a necekala na tu kontrolu.

kacule85
26. mar 2014

@sisi137 No jási musím oběd posunout na 12:00 ,protoze od rana umiram hlady a to teda ne 😲 😖 Já ten glukometr obednala a cekam az prijde postou,pode me je to lepsi,muzes se pak po jidle zmerit a budes vedet a treba si budes moct obcas dat neco dobreho 🙂

werumka
26. mar 2014

@kacule85 Tak po proužcích bych se zeptala ve zdravotnických potřebách, ale pro tento glukometr asi budou k sehnání spíš na netu....

ynett
26. mar 2014

@sisi137 no kuskus je prílohovina ako zemiaky, ryža atd. takže môžeš ale pozor na množstvo, sú to sacharidy🙂
ja som tiež na rizikovom už 6 mesiac takže viem o čom hovoríš🙂

sisi137
26. mar 2014

@ynett ja nasla ze ma ve 100gr 18 gr sacharidu.Mam to jen se zeleninou tak toho muzu i vic?Budu muset poresit ten hlad,fakt jsem mela pred obedem krece v brichu a s obedem nezmizely ☹

ynett
26. mar 2014

@sisi137 no ak nemáš ten glukomer, kde by si zistila ako reaguješ tak pokial som správne čítala na obed či večer odporúčajú max 60 g sacharidov. Treba dopočítať k tomu aj tú zeleninu. Tak ale ak k tomu nemáš kilo zeleniny tak v pohode 200 g a to by mala byť dosť veľká porcia🙂 😉

ynett
26. mar 2014

@sisi137 záleží aj akú zeleninu k tomu máš. napríklad kukurica či hrach je síce zelenina ale je braná skôr ako prilohovina, lebo má veľa sacharidov. ja ked som mala v jedle kukuricu či hrášok tak mi vyskočil cukor vyššie ako štandardne. Nebolo to nad limit ale videla som že na to reagujem🙂

sisi137
26. mar 2014

@ynett to je na houby,ze si to nemozu kontrolovat.Mela jsem k tomu trosku zeleniny mix mrazene.

elisset
27. mar 2014

Ahoj holky, včera jsem byla na té těhotenské cukrovce a dneska jsem si volala pro výsledky a prej to mám zvýšené .. takže za měsíc mám přijít znovu a opět nalačno. A samozřejmě ten měsíc nic sladkého a dieta. Takže je to prostě bráno tak, že mám tu těhotenskou cukrovku že? To mi budou dělat celý ten test znovu nebo jak?

kacule85
27. mar 2014

@elisset ahoj,ne ten test s vypitim roztoku uz delat nebudou.Budou ti brat odbery krve podle me a pak pujdes normane do poradny.Já mám aspon takovej postup a jdu uz v pondeli tak sem zvedava :-/

kacule85
27. mar 2014

Ahoj holky,dnes mi prisel domu postou glukometr,jeste dokoupit pasky a budu merit 🙂No,chtela jsem se zeptat nektere z vas,jak se to meri?Neco jsem vycetla na netu,ale budu rada kdyz mi napisete jaky postup mate vy?Děkuji za tipy 🙂

kacule85
27. mar 2014

Holky potřebuju pomoct ! :/ Dnes mi přiše domů poštou gukometr typ : g423 a nemůžu k němu nikde sehnat testovací proužky :( Manžel objel všechny lékárny u nás a zdrav.potřeby a nikde nic :( Přes internet to kupovat asi není moc dobry,nevim...ale snad je sezenem,jinak je mi glukometr na nic 😖

sisi137
28. mar 2014

@kacule85 a nemůžou ti ty papírky objednat v lékárně?

kacule85
28. mar 2014

@sisi137 No právě,že na tenhe typ vubec neodbíraj papírky v zadny lekarne,tak budu muset obednat na netu :/ Co se dá delat ,chtela jsem uz merit a musim cekat jeste .A co ty porad mas hlad?Jak zvádáš dietu?Přeju hezk den.Káťa

werumka
28. mar 2014

@kacule85 Určitě na netu, tento typ glukometru nepatří mezi rozšířené. Při měření se píchni do prstu, první kapku vymáčni a otři a na proužek dej až druhou. Odebírej ideálně z malíčku, prsteníčku, prostředníčku. Ukazováček a palec je nevhodný - jsou to dost citlivé a nejpoužívanější prsty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre