Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makinecka
3. jún 2010

aha ty jdeš rovnou na rodičák asi že 🙂 a ten se vyplácí až po porodu,nebo kdy se začíná vyplácet?

ducky
3. jún 2010

@bambulka77 Bambulko to bude dobrý. Začneš dodržovat dietu a malá bude v pohodě 😉

@mollyweasley Molly jak to, že nebudeš brát PPM?
Já akorát včera nastoupila, dneska jsem byla v práci odnést papír od gyndařky, tak snad mi to brzo spočítají, ptž k 1.6. jsem ukončila braní rodičáku. A fakt nerada bych byla bez peněz. 😝

makinecka
3. jún 2010

já mám doma koupenej nealkoholickej šampus,myslela sem že si někdy dám,ale je tam cukr tak pak sním oslavím narození malého 😵

syraell
3. jún 2010

Tak já už stříham, holky...Za týden nástup na sekci. Místo o dobrotách se mi ale bohužel zatim zdají jenom nervozní sny o operačním sále 😉 Musim myslet před spaním víc na medovník 😀

makinecka
3. jún 2010

@syraell a jdeš na úplné uspání nebo při vědomí?

mollyweasley
3. jún 2010

Didul, ty jsi koza 😀
Ducky, dostanu rodičák dnem porodu, protože jsem po dlouhém neúspěšném snažení nakonec vtipně otěhotněla v době, kdy jsem byla nezaměstnaná a jako těhotnou mě nikdo nechtěl. Takže jsme od ledna jenom na manželově výplatě a už je to dost znát, takže na nějaké peníze fakt čekám jako na smilování. Navíc teď ke konci se to s kocourem nijak nelepší, tak čekáme, jestli mu zase nebude hrozit nějaká operace...bylo by fajn, kdyby počkal až na porodné, jinak budeme muset jít u doktora na dluh...:-/
Ale nestěžuju si - nikdo nemůže mít všechno a je mi jasné, že kdybych práci měla, tak bych neměla miminko 🙂 S manželem se máme rádi, výbavičku máme taky, takže není co řešit...akorát ta diabetická dieta je trošku finančně náročná, ale už jenom chvilku 🙂
Dneska jsem se dívala na recepty, abych našla inspiraci na víkendové jídlo a zabrousila jsem do sekce buchet a bábovek. Holky, u nás se trouba po porodu nezastaví! A běda miminu, jestli ho po nich bude bolet břicho! 🙂

syraell
3. jún 2010

makinecka
mam v planu jako pri prvni sekce spinalni analgezii - prece neprospim porod vlastniho ditete 😀

didulka85
3. jún 2010

@mollyweasley ty si koza. Ja sa na buchty a babovky ani len nepozeram. 😀

emers
3. jún 2010

ahoj holky,
tak já dnes na kontrole - vše vpořádku relativně, chodím do rizikovky, takže mimčo přeměřené a bohužel má jen lehce přes 2 kila a já samozřejmě taky žádný nárust, mimi taky jako radula75 nepoporostlo asi, takže já příští týden musím do nemocnice na příjem a budou mi dělat testy a bu'd mě hned vezmou a porod vyvolají anebo pak až za týden mi porod vyvolají.
jinak cukr mám teď opravdu velice nízký naopak, takže jsem ten případ co mu to ke konci se dává do normálu s cukrem, musím si píchat míň dávek a jíst normálně co hrdlo ráčí těch sacharidů! jím už i sladké věci, sice ty zdravé jakože a samozřejmě jen po kouskách.
mě by strašně zajímalo, jaké by to bylo kdybych tu dietu a inzulín nedostala, jeslti by naopak nebylo vše v normě s mimčem!?... těžko říct...

radula75: já mám průtoky atd. dobré, dnes mi to měřili, i placenta funguje, jen mám o něco míň vody. Jsem zvědavá co se mnou budou dělat v té nemocnici.

radula75
3. jún 2010

emers tak to na tom budeme asi podobne,ja jdu poprvé do ryzikovky v pondělí,tak potom pisnuDnes si měřím velký profil,a je to horší,pořád přes 7 po jídle.Tak můžu taky počítat že budu rodit za 2 týdny,podle tebe.Budu Ti moc držet palečky,kdy přesně jdeš na příjem?

didulka85
3. jún 2010

@radula75 Aj ja si dnes meriam velky profil. Nalacno 4,5 po ranajkach 5,6, po obede 5,3...
Zajtra idem k diabetologicke na odbery, tak som zvedava...

makinecka
3. jún 2010

@emers to je zajímavý že se ti to tak spravilo a jsem zvědavá holky co vám s těma mimčama udělají,jestli vyvolají porody nebo budou čekat
doufám že ty malý miminka nezpůsobuje tato debilní dieta 😕
já jdu konečně na utz za tři týdny a poslední utz sem měla v 21 týdnu tak doufám že je malý ok a pěkně roste,dr mě dvakrát utz nedělal,proč nevím,viděl že mám cukr v pohodě tak asi nemá potřebu

makinecka
3. jún 2010

@didulka85 ty to máš taky zajímavý že to máš takto nízké pořád,ale asi se to nezhoršuje každému,ale máš pořád ty ketony že
já mám cukr taky zatím nízkej tak nevím

radula75
3. jún 2010

tak já po snídani 7,7 po obědě 7,4 jinak před jídlem ok,přitom pořád jím to samé,osvědčené.Zítra jdu naposledy na internu,upravit inzulín a pro papíry,taky mně chce předat do ov.

emers
3. jún 2010

radula75: příští týden ve středu a má to trvat do čtvrtka a pak se právě uvidí. No už vidím jak mě pouští domů 😝 Nejblbější by bylo kdybych tam musela tvrdnout a nic se nedělo. No zas pro mimčo, že by bylo pod kontrolou to samozřejmě by bylo dobré, jen na psychiku nic moc no...
tak to jsi ale na tom úplně opačně než já. Těžko říct co je lepší. já mám zas po jídle klidně i 4, něco... to jsem neměla ani nalačno 😀 je to úplně podivný!!! na začátku jsem měla i k 9 - 10, pak mi to teda upravili, že jsem se s tím inzulínem vlezla do hodnot a vycházelo to a zato teď 😲 tak málo zas... a nejde to "dožrat" ani těma sacharidama... 😕
tak si budeme držet navzájem 😉

radula75
3. jún 2010

u mladší dcery mi taky tvrdiliposlední měsíc,že mám špatné průtoky,že bude má 2.5kg a narodila se s vához 3.4 a líčka jak křeček 🙂 to ale nevím jestli jsem měla cukrovku,tehdy se testy nedělaly plošně.emers tak jsem zvědavá jak nakonec budou ti naši mimišci velcí 😉

emers
3. jún 2010

makinecka: no zajímavý to prý až tak není, dnes jsem se s nima o tom bavila a oni říkali, že i u normálních diabetiček to takhle bývá, že některý organismus se na konci těhotenství takto chová, že to je o metabolismu a že se to stává prý běžně!!! 😕
takže to co tu psaly některé holky, tak prostě u někoho to tak ke konci funguje... proč, po tom jsem nepátrala...

didulka85
3. jún 2010

@makinecka ketony mam stale... Kvoli nim idem v stredu do nemocnice a tri dni. Chcu zistit, z coho tie ketony mam. Som zvedava...
Vobec nerozumiem tomu, ze mam nizke hodnoty ako keby som ani nemala cukrovku a mala vo mne rastie ako mala slonica. Ak budu cakat do 40tt, tak bude mat cez 6 kil.

radula75
3. jún 2010

emers taky bych už nepočítala s tím,že tě pustí domů,ale neboj určitě tě nenechají čekat jen tak.

emers
3. jún 2010

radula75: no to já taky, můžou se seknout samozřejmě.
snad teda mě nebudou brát příliš brzy jen kvůli tomu váhovýmu odhadu... těžko říct co je pro mimi nejlepší, snad ví co dělají...
co bych dala za normální porod až si mimčo samo řekne že chce na svět že...
ale tak pokud by to mělo být blbý, tak ať už je venku.
však si pak napíšeme jak to nakonec bylo.
já teda prý zatím vůbec na porod (cesty) připravená nejsem.

makinecka
3. jún 2010

takže někomu se to ke konci zhorší a někomu zlepší a někomu to nic neudělá,to je zvláštní

emers
3. jún 2010

didulka: tak to je zajímavé jak to máme každá jinak s tou cukrovkou a mimčama 🤐

didulka85
3. jún 2010

@emers ja si myslim, ze je to take zlozite, ze ani doktori sa v tej tehotenskej cukrovke nevyznaju.

radula75
3. jún 2010

tak já mám posly už asi 1.5 měsíce,břicho mi tvrdne pořád,až mně to bolestí budí v noci,malá prý naléhá hlavičkou,ale čípek zatím drží.Nejlepší je přirozený porod,to máš pravdu,tak jsem jela s druhorozenou, o půl noci mi začaly bolesti,jeli jsme hned do nemocnice a v 1.15hod byla na světě,takže pěkná rychlovka,jen se sepsaly papíry,sprcha a už tlačit..

syraell
3. jún 2010

Já teda taky kvalitně poslíčkuju, ale zatím to vypadá, že ten tejden doklepu...
Co se týče těch výsledků ke konci, tak teda musim říct, že se mi to taky začíná nějak podezřele lepšit - je to zkrátka záhada...

makinecka
4. jún 2010

@syraell jů 40 týden to už je hned 😵

ducky
4. jún 2010

@syraell Téda, mě docela překvapuje, že tě nechávají v podstatě do termínu, když jdeš na plánovanou sekci. Vždyť jim můžeš začít kdykoliv rodit spontáně 😲 Kámoška byla taky, měla kluka KP a šla asi 14 dní před termínem. Čumím jak umím teda 😲

Já už příští týden začnu chodit do porodky, to ulítlo jak voda, tak jsem zvědavá, na čem se tam dohodneme. Jestli mě nechají do termínu nebo vezmou dřív a budou vyvolávat nebo jak. Malá byla vzorná, ta chtěla ven přesně mezi dvěma termíny, takže jsem nepřenášela, ale co já vím, co si malej usmyslí 😀

Radulo, Emers, holky vám budu držet pěsti, ať jsou dětičky v pořádku. A nebojte, kamarádka měla taky těhu cukrajdu, malej se narodil s váhou pod 3 kila, ale hrozně rychle to dohnal 😉

makinecka
4. jún 2010

jak tak koukám tak většina vás tu je před porodem a brzo budete mít miminka u sebe a já tu zůstanu a budu vám závidět že už se nemusíte hlídat,ale já se taky dočkám za tři měsíce 😵

werunka21
4. jún 2010

@makinecka Neboj, já mám do porodu taky ještě daleko 🙂 , a příjdou další a budou potřebovat naše zkušené rady 😀 😎 Začátky byly opravdu kruté...

makinecka
4. jún 2010

já už si zvykla a jde to,ale nebaví mě pořád něco vymýšlet a chodit ven s krabičkou ovoce na svačinu a jíst to po cestě ve městě a tak když někam jdu,ale kdybych si sváču nedala tak umřu hlady 😝
taky bych se ráda najedla kdy chci a né kdy to mám napsaný 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre