Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misule82
9. jún 2009

ivuu: dobré zprávy 🙂

takže se máš měřit jenom jednou týdně? Já jsem jak závislá na tom měření, ale platím si to ze svého, tak budu muset brzdit, jinak se nedoplatím za ty testovací proužky 😒

makyna12
9. jún 2009

teď jsem přišla z obchodu a koukala jsem na tu activii lehká a fit, ale bacha na ní...má umělá sladidla...

já jsem třeba dneska měla taky hlad, tak jsem si před oběděm dala rohlík se salámem a na to jsem šla půl hodiny obědvat a před jídlem hodnota 8.2...a 2 hodky po obědě 5.5..takže to až tolik neřešíma klidně si mezi jídlem a sváčou dám ještě něco 😉

ivuu
9. jún 2009

tak jsme zpět z gyndy..a nález je tak na příští týden..takže rozhodn ěpřenášet nebudu ikdyby mě nechtěli vyolavat..ale to se ještě uvidí...

makyno pře jídlem 8,2? 😲 😲 😲

ja si dala na oběd v mecáčovi ten kuřecí salát a poprvé jsme si dala tu jogurtovou zalivku a 7,9 😖 😖 😖 takže bez ní zase...jinak je to v poho...

ok kouknu na tu aktiviu...

misule no ja se taky vždycky radši změřím .mam ztoho dobrej pocit pak že vím že jim dobře...

misule82
9. jún 2009

ivuu, jak nález je na příští týden, jako že budeš rodit příští týden?

holky já si dala na sváču zeleninovej salát, kde ju nula nula prd sacharidů a k tomu jedno kiwi a po hoďce 7,2 a jenom kvůli tomu, že se mi chtělo hrozně spát a hned po té sváče jsem si na hodku schrupla 😒 jsem myslela, že tam bude hodnota nejvíc 6 a že si dám ještě čokošku a ono prd.... já se na to vykašlu, abych v létě po každým jídle chodila běhat kolem baráku...

a makyno před jídlem 8,2 a po jídle 5,5 to docela koukám 😀

ivuu
9. jún 2009

misule že budu rodit příští týden ale že dřív než vtermínu pač už má nález jako ve 34tt a jsem 33tt 😀

misule82
9. jún 2009

no jo, jsem prvorodička, tak se v těhle termínech moc nevyznám 😀 😀 😀

ivuu
9. jún 2009

misule to nic ja to blbě napsala 😀 😀 😀

emmka007
9. jún 2009

ahojte.chcela by som poradit buducim maminam,ktore maju vysoky cukor.mozno to tu niekde je,ale je tu neskutocne vela odpovedi....
papajte menej masa. totiz podla dlhodobych vyskumov sa zistilo, ze tie tehosky,ktore papaju vela masa a vobec nemusia jest sladkosti a kolace,maju zvyseny cukor a vacsiu sancu mat tehu cukrovku. takze ak si chcete cukor znizit,tak treba papat masko max.2 x tyzdenne a jest hlavne zeleninu, ovocie, cestoviny, ryby...

evena
9. jún 2009

ahoj holky
dnes sem se dozvěděla po telefonu od své gynekoložky že moje testy na cukr vyšli špatně, že jsou mírně zvýšený, ráda bych věděla jak se dále postupuje, jediný co mi řekla že mi vypíše nějaké papíry a s něma půjdu k jinému dr., nic bližšího mi nechtěla říct
na testu sem byla už 28. minulý měsíc, dlouho sem čekala na výsledky, někde se zdrželi, pro papíry ke své dr. du až ve čtvrtek večer, pak než se objednám u nového dr... mám strach že tímhle protahováním se může něco pokazit, máme vymodlené mimčo po několika letech, četla sem o předčasných porodech a mám velký strach, je to riziko velké?
je ještě šance že cukrovku nemám nebo už je to v mém případě jasná věc?
raději bych upravila jídelníček hned abych něco nepokazila, poradíte mi prosím co jíst a čemu se vyhýbat?
moc vám děkuji

lindula3
9. jún 2009

ahojte baby ja som mala tiez tehotensku cukrovku, no zistili mi ju az posledny mesiac, tak som tu "dietku" nejako vydrzala, dokonca som si musela merat cukor pred a po jedeni.... ale dalo sa, nepribrala som nastastie posledny mesiac ani kilo... strasne som sa bala ze mala bude mat po porode znizenu hladinu ale nastastie bolo vsetko ok, ziadna cukrovka nie je🙂

s tym masom neviem, ja som cele tehotenstvo jedla strasne malo masa nechutilo mi a cukrovka bola... nesmies vela sacharidov a cukrov, takze viac maska a zeleninky a menej prilohy...

misule82
10. jún 2009

Já teda nevím, ale jíst maso 2x týdně, to bych asi umřela hlady. Ovoce (jablka, kiwi, pomeranče, jahody) se může tak 2 kousky denně, těstoviny bych radši úplně vynechala (ale na každého působí jinak). Samo že nejíst vůbec sladké, ale já občas zhřeším kostičkou hořké čokolády. Nevadí mi rýže (150g), brambory (200g) a kaše (200g), bílé jogurty, pečiva jen malinko, nízkotučné sýry, tvrdé sýry, ze salámu lepší šunka, maso libové...... to je zatím můj jídelníček 😉
evena, snad jsem ti trochu pomohla 🙂
pročti si stránku www.tehotenskacukrovka.cz, tam je to všechno moc hezky popsané
Sama potom zjistíš, co si můžeš dovolit k jídlu a co ne 😉

Jinak včera jsem měla opět chleba k druhé večeři a šla jsem spát s hodnotou 7,5

😠
už mě to štve, jak na to pečivo reaguju..... dneska si zkusím dát k večeři chleba s máslem a hořkým kakaem, tak uvidíme, ale bude to zase určitě výstavní hodnota..... jenže fakt už nevím, co si vařit k obědu a večeři.... brambory už mi lezou krkem 😒 ha ha a to ještě 2 měsíce 😠

misule82
10. jún 2009

Tak zase píšu 😀
Dneska ráno jsem si zkoušela dát místo pečiva malou bílou actvii a 100 g jablka a hodnota je 7,8. Holky já už asi přestanu snídat.... můžu vám říct, že už začínám být úplně vzteklá a chce se mi na celou dietu pěkně vykašlat. Na sváču mám kousínek chleba se sýrem a máslem, tak se potom opět změřim a jestli bude opět hodnota vysoká, tak si asi můžu jet rovnou pro inzulín ☹ protože přece nebudu chcípat hlady...

ivuu
10. jún 2009

misule neklesej na mysli...mě dr řekl že pokud je dlouhodobej hemoglobin v pořádku do 4% tak že cukrovka nijak miminko nazasahla a občasné ulety v hodnotách mimi nepoškodí že to fakt musí být dlouhodobý vliv...

tobě řeknou vysledky ted v pátek že?

ale taky mi dr řekla nna dia že než se trapit dietou a být ve stresu že radši ten inzulín....

eveno pro začátek vynechej sladké,aji pití,bílé pečivo a přilohy jen malinko..a z ovoce...grepy,pomeranče,jahody a boruvky....

jinak ta stranka..těhotenská cukrovka.cz je fakt dobrá to když pročteš všechno budeš mít na 99% jasno a pak se jen přizpusobíš..na každeho každá potravina pusobí jinak....

misule82
10. jún 2009

ivuu: já jsem z toho teď fakt hrozně nešťastná, po kousku chleba mám 8 ☹ jenže mě už se normálně skoro klepou ruce, když se měřím, jak se bojím, co tam uvidím.... hrozně mě to stresuje, že bych se ani nedivila, kdybych ty hodnoty měla z toho strachu....

no a teď v pátek sice jdu do poradny, ale neřekli mi, že bych měla jít nalačno, takže mi asi ten dlouhodobej hemoglobin zjišťovat nebudou.... nebo fakt nevím

ivuu
10. jún 2009

misule když jsi tam byla brali ti krev?

ja měla ráno 6,0..a po vaničce jahod s bílou aktiví 6,5..takže super...

misule82
10. jún 2009

ivuu: já jsem ležela jen ten jeden den v nemocnici, kde mě píchali do prstu a podle zprávy tam jsou hodnoty vždycky před a po jídle, do rizikové poradny jdu teď poprvé
a gratuluju k super hodnotě 😉 ta ranní zvýšená hodnota nevadí nebo co ti řekli v poradně?

ivuu
10. jún 2009

ja taky nechodím nalačno do poradny..jen se mi zeptají kdy jsem naposledy jedla...a změří jejich glukometrem...

a jablko po ránu jemožná moc..zkus t yjagody s bílou aktiviíí...

misule82
10. jún 2009

ty jahody s jogurtem a jablko s jogurtem mám odzkoušený při dopolední svačině a ok, akorát jsem to teď chtěla vyzkoušet po ránu místo chleba.... ale fakt si myslím, že ty hodnoty mám zvednutý tím stresem a čím horší hodnota tím větší stres a strach z dalšího měření, prostě pořád dokola....
a neumím si představit, že bych vyloučila úplně pečivo, protože co bych pak jedla
já se teď v té poradně poradím a uvidím, jak na tom budu, až budu zase ležet jeden v nemocnici (asi tak za 14 dní)
ale je fajn se takhle z toho stresu aspoň trochu vykecat 😉

ivuu
10. jún 2009

nomě řekla že to není žadná trága...že večer je to vždycky problem potom pečivu..jaji řikala jak to mám spracovat když ležím u bedny...a ráno mám to vždy vyšší...malokdy těch 5,3...

ale nemám ketony v moči což je duležitý že nehladovím... tak ty proužky čurací s edají koupit v lekarně...jmenují s enějak lakmusové papírky ameli by stát kolem 170kč ale kolik ks to už jsme se nedočetla...tak si mužem kontrolovat ty ketony...ty jsou z hladovění a škodí mimi taky....to už radši ten inzulín...

a tech 275g sacharidu za den pro těhuli je prý minimum..aby mimi spravně rostlo...že kdyby to bylo mín že by bylo lepší přehjít nainzulín abych se mohla normálně najíst..nesmím hubnout a minimalní přirustek by tam měl být vahy....

a na ten hemoglobin se zeptej...

misule82
10. jún 2009

a do toho se mi malá už skoro dva dny moc nehýbe 😠

ivuu
10. jún 2009

te zvlaštní že kvulitomu musíš ležet v nemocnici..ja si měřila ten velkej profil..a ted 1x týdně malej..takz po hlavních jídlech..a kdyby něco volat a přijít...

ivuu
10. jún 2009

misule jen se mohla otočit a kope si dovnitř...jestli máš pochybnosti jed k dr...pro jistotu....

misule82
10. jún 2009

já měřila jen 2x ráno a max. bylo 5,3, takže myslím, že ketony nemám. Večer si zkusím dát třeba ovoce a hořké kakao, abych vynechala pečivo. Nad těma papírkama už jsem taky přemýšlela, že si je koupím.
V nemocnici mi nedali glukometr, takže si mě chtějí otestovat tam a na ten hemoglobin se určitě zeptám, i na sebe prásknu, jak mi ten cukr lítá a jak jsem z toho špatná... a jinak nedám za den ani těch 250 g sach, ale víc jak 200 to jo.Ty dáš těch 275? Radši dneska vlezu doma na váhu, jestli nehubnu.

A maličká se asi fakt otočila, protože když jí cítím, tak je to takový "dutý" nebo nevím, jak to napsat 🙂 Už kvůli ní musím být vklidu.

ivuu
10. jún 2009

misule ja ani nevím jestli to taky dám..ale myslím že když nehubnu a nemámketony že má tělo co potřebuje....

sisulka7
10. jún 2009

ahojte babulky, tak vcera sme boli na kontrole a po bielom jogurte na ranajky sme mali 4,4. Mne to pride celkom v pohode, ale vraj mam dalej pokracovat v diete. Len mne uz ta zelenina ide fakt hore krkom. Misule, co sa tyka pohybov mojej malej, tak tiez mam pocit, ze sa skoro vobec nehybe. ked som sa doma ucila na statnice tak ma podchvilou kopla a teraz je uplne v klude. Obcas nieco take slabulinke, ze si ani nie som 100% ista, ci je to pohyb. Ale pripisujem to tomu, ze uz chodim do prace a stale ju natriasam a tak je spokojna. Mala vo zvyku kopkat hlavne ked som lezala a ucila sa. Ale tiez rozmyslam, ci nemam skocit lekarovi.

evena
10. jún 2009

Ahoj, díky za rady a ten odkaz, je to tam napsaný dost polopatě tak sem to pochopila, uvidím co mi řeknou na tom vyšetření a pak k vám zase zavítám, mějte se pěkně 🙂

ivuu
10. jún 2009

tak já dneska hodnoty docela dobrý až ted jako po obědě...7,9 ale to bylo určo tím salamem a mlíkem co jsem vypila..ale narvala jsme se..měla jsme stašněj hlad tak jsem počítalala že to bude i horší... 😝

misule82
10. jún 2009

tak já ty ranní dietní jídla naprd a odpoledne po jednom kinder maxi king 6,1.... asi na celou dietu kašlu 🙂
teď mám k druhý večeři 20 g chleba s máslem a 2 deci kakaa.... tak to jsem na to zvědavá, zítra napíšu (ale modlím se, aby to bylo v pohodě)

misule82
10. jún 2009

ivuu: ty si měříš celý dny? já už začínám mít ty prsty pěkně rozpíchaný 🙂

ivuu
10. jún 2009

misule o jen po těchjídlec kde si nejsem jistá a taky třeba ráno poznámjesli si mužu dovolit pečivo nebo jen tu aktivii..

a zkouším pořád nové kombinace..jako ted...asi 200g jahod +extra light smetana...ale neí s umělými sladidly..takjsme zvědavá co to semnou udělá..pře jídlem jsem měla 5,4

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre