Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

hanka99
29. aug 2011

@petapete - curk prej snižují i borůvky 😵 takže HURÁÁÁ do lesa 😀

petapete
29. aug 2011

@micicka - jj, ten Schwartau - malinový právě mám😉. Já nabrala těch ca 6kg do toho 28.tt, pak začala s dietou, shodila ca kilo a půl a to zas nabrala pomalu zpět a dál to zatím nelezlo (z poradny do poradny jsem teď "přibrala" ca půl kila, což přesně podle uzv odhadů přibralo mimino, navíc jsem předtím byla v poradně ráno, teď odpoledne, takže myslím, že to může být i spíš kolísání během dne...Jinak já kolem toho 30.tt, jak jsem začala měřit, tak jsem postupně taky musela vyřadit to "čerstvý" pečivo a nahradit ho tím polystyrenem, knackebrotem...až do toho minulýho týdne a teď teda už mi projde i to pečivo měkký - ne teda úplně čerstvý (že bych si ráno skočila pro rohlík a ten posnídala, ale včerejší v pohodě - možná by prošlo i to úplně čerstvý, ale zas se mi ráno nechce nikam letět před jídlem😀)

micicka
29. aug 2011

@petapete ja sa vážim vždy doma, večer pred poradňou, takže mám cca ten istý čas váženia, ale myslím, že o nejakého pol kila tam nejde 😀
mne dnes ten obložený polystyrén veľmi chutil, nehovorím, že to tak bude aj po dvoch mesiacoch... ale minule som ho dala aj k praženici a pohodička. čerstvé pečivo milujem, ale tiež mi ho nikto nejde kúpiť 😠
no uvidíme, kam sa s mojimi hodnotami dostanem počas tých dvoch mesiacov, ktoré ma ešte čakajú 🙂

petapete
29. aug 2011

@hanka99 - jj, borůvky taky🙂

petapete
29. aug 2011

@hanka99 - já měla v prvním těhu +14kg, tak to taky celkem šlo, třináct z toho zůstalo v porodnici 😵, takže jsem domů došla víceméně s předtěhu váhou, paráda...teď si myslím, že to bude podobný, určitě mi moc těhu kilo navrch nezůstane🙂

abig
29. aug 2011

Tak jsem se vážila .... hmmm ono to prostě nejde nahoru, stále jsem "jen" o 4 kila těžší, až mě to trochu děsí ... uvidíme, co mi zítra řekne dr. a kolik bude malý vážit.

Vzhledem k tomu, že jsem "závislá" na kafíčku po ránu, tak snídám teď 2 rýžové suchary - jak se to malému líbí a "petapete" kafíčko ... do hodiny 6,2, po dvou hodinách 4,8 .... takže se můžu nadlábnout po dvou hodinách, pokud mám chuť či hlad (většinou ovoce).

Dneska jsem 36+0 ... a měla jsem tu ségru na návštěvě a říká, spadlo ti břicho, do termínu nedojdeš ... no já si říkala, že jsem tu košily pod prsy najednou zapnula :o)) už v sobotu mi přišlo, že mám víc prostoru v oblasti žaludku ... tak jsem zvědavá ...

mimys
29. aug 2011

@petapete :_) to je dobrý, že 13 kg zustalo v porodnici 🙂
já při minklym těhu přibrala 7 kg, narodil se kluk 2,8 kg a šla jsem domu jen o kilo lehčí 🙂 nemohla jsem veřit svým očím 🙂 ani doktor nechápal 🙂 že by mi tak přišla k duhu ta nemocniční strava 🙂

petapete
29. aug 2011

@abig - "petapete" kafíčko😀, já ho dnes měla jen půlku, tu druhou jsem si shodila v pergole hrnek a vylila ho na zem, hrnek rozbila😀. Tu váhu neřeš, hlavně, když prospívá prcek, kamarádka měla těhu cukrovku (měla teda dost nadváhu už před otěhu) a normálně během těhotenství snad osm kilo zhubla! a bylo to všechno ok a v pořádku, holt je akorát za normálního stavu "rozežraná"😉

@mimys - no já z toho tehdy byla v šoku, když jsem se doma zvážila, protože břicho jsem měla furt jak v sedmým měsíci😀. Mě asi pomohl hodně těžký 19-hodinový porod, že jsem prostě asi vydala mega-dávku energie😀

abig
29. aug 2011

@petapete Tak to já jsem si ho krásně vychutnala :o))

enrikad
29. aug 2011

@mimys : ďakujem za radu... do ramena si ešte nepichám, lebo neviem, ako by som to zvládla,... ale pichám si do stehien... máš pravdu, že čo doktor to iný názor.... vyslovene mi nedovolila pichať si do brucha, keď som tehotná - a ja s tým samozrejme súhlasím...

enrikad
29. aug 2011

@lucy56 : je pravda, že som si urobila na raňajky hemendex s knackebrotmi a vtedy som mala super výsledky 6,9 (pre mňa sú super, lebo pod 6 som sa ešte nedostala)... ale vajíčka zas dvíhajú cholesterol a s tým mám tiež menšie problémy... 😉 vôbec neviem, čo jesť - stále sa bojím aké výsledky budú... dnes som mala na raňajky knackebroty natreté s pomazánkou Bon joure (alebo tak nejak sa to volá 🙂 ) a hodnota bola 8,4... je to síce menej ako som mávala, ale predsa je to dosť...

lucy56
29. aug 2011

@enrikad tu som mala aj ja a presne mi to vyskocilo tiez tak vysoko, to je tiez mliecne a rano mliecne dviha cukor,skus len maslo a zeleninu,alebo ten dia dzem je tiez fajn, a cholesterol neriesim, mne zatial nikto nevravel ze by som ho mala zvyseny a diabetologicka povedala ze na tie tri mesiace az tak zle cholesterol nerodi ako vysoky cukor,ja dnes v pohode hodnoty a to som dokonca na veceru jedla aj pecivo polku rozka a mala som 6,2 mam pocit akoby sa to po tom 34tt nejako zlepsilo

erzulik
29. aug 2011

Ahojte tak po dlhom case som tu boli sme v Tatrach bolo super, cukor som si nemerala pravidelne a trochu som aj polavila v jedle ...v stredu idem k dia na odber krvi dufam ze bude vsetko OK...trochu sa na seba v tom hnevam ale nedalo sa inac...a jedla som aj kolaciky ale len kusok ku kavicke poobede...

petapete
29. aug 2011

@lucy56 - taky mám intenzivní pocit, že se to teď poslední ca týden výrazně zlepšilo, viz můj profil ze soboty, kdy nejvyšší hodnota byla 5,6 po kterýmsi jídle a to jsem jedla úplně normálně, včetně čerstvýho pečiva...a i v neděli po tom rohlíku s marmeládou na snídani do sedmi, dnes na svačinu čokoládový závitek s kávou a šlehačkou a zas hodnota jen 6,2,...

gianni
29. aug 2011

my sme dnes mali na chalupe detskú párty-oneskorená oslava MDD a rozlúčka s jasličkami,od septembra ideme do škôlky,varili sme si guláš a po 2 hod. 7,večera 6,1(plnená paprika)
ja som zatial pribrala 4-5kg,posledné kilečko mi skočilo teraz naposledy tak počítam ešte nejaké 2 -3 do konca
ešte som si robila na zajtra ráno do práce lečo s cukinou a na obed si beriem hrachovú kašu

lucy56
30. aug 2011

@petapete vsimla som si ze aj tebe sa to zlepsilo, clovek ma skoro pocit ze moze jest normalne, teda s vynechanim rychlych cukrov ale tie mi problem nerobia, mne bolo najviac luto toho peciva, ze som nemohla ani kusok rozka,chleba na veceru, ja len dufam ze je to ok ked sa to zlepsilo, a uz sa to nezhorsi nejako

gianni
30. aug 2011

dobré ránko tak na lačno 7(nejako sa to fakt zhoršuje,druhá večera bola mandarínka a pol pomaranča),uvidím po tom leče na ranajky kolko bude

petapete
30. aug 2011

@lucy56 - no já se zas bála, aby to nebylo třeba nějakou tou klesající funkcí placenty, že je míň hormonů,...ale včera jsme si udělali výlet na pohotovost (od víkendu mám pocit, že míň cítím medvídě, bolelo mě břicho a byla jsem z toho taková vystresená, M. mě "donutil", že jsme tam zajeli - moje MUDra totiž má zrovna dovolenou). Tak mi udělali monitor, uzv, vyšetřili,...vše v pořádku, akorát tlak děsný, že mě kvůli němu chtěla MUDra hospitalizovat, tak to jsem podepsala negativní reverz, když můžu dělat self-monitoring doma - a taky že jo - tam 160/90, doma 116/71 😎 ). Medvídě odhad 2300g, odpovídá krásně tomu začátku 35.tt, průtoky placentou zcela v pořádku, tak jsem se uklidnila a beru to tak, že zřejmě ta produkce hormonů už je v této fázi konstantní a slinivka s inzulínem se tomu umějí přizpůsobit a tudíž to zvládá dobře. Zas je fakt, že tu dietu držím poctivě, fakt nehřeším, hodila jsem se poslední dny do klidu, že se to drží v normách i jen dietou, mimčo ničím netrpí, takže asi i to tomu pomáhá, že to to tělo zvládá v pohodě. Dnes měřím, ráno 4,6, na snídani jsem dala rohlík s másle m a marmeládou🙂, tak uvidím za dvacet minut, dnes jsem snídala pozdě

abig
30. aug 2011

Tak jsem se vrátila z KO. No můj dr. je prostě debil, krom toho, že se prý dle monitoru daří miminku dobře mi nic neřekl. Žádný CS stav, ani co se tam dole děje. Do průkazky mi nenapsal vůbec nic, měl telefon a potřeboval vypadnout, tak semnou málem vyrazil dveře.

Takže dle UTZ jsme o týden větší - to jsem si vyčetla sama. Odhad váhy malého je 3003g .... budeme asi velicí, stále přibírá víc jak 200g týdně. Zatím co maminka má zase o půl kila méně, takže přirůstek k dnešnímu 36+1 dle PM je 3,5kg.

abig
30. aug 2011

Ještě jsem se chtěla zeptat. Včera jsem dělala k večeři kuřecí řízky z brkaší. Kaše jsem měla malinko, jeden řízeček, do hodiny glykemie 6,3 což pohoda. Ale po dvou hodinách 8 ? Je to tím, že jsem si cca 10min před druhým měřením dala lžíci brkaše ? - jsem jí vyškrábavala z kastrolu do misky a automaticky lžíci olízla ... ?????

lucy56
30. aug 2011

@petapete ja som este nebola na prietokoch,takze netusim ci placenta ok, ja zas toho mojho citim tieto dni nejako dost,hlavne vecer ked idem spat, inak s tym tlakom to mame podobne, ja dufam ze sa hospitalizacii vyhnem, mna chce nechat na pozorovani ci nemam gestozu, ale ja mu stale tvrdim ze nepuchnem, bielkovinu v moci nemavam, takze kde aka gestoza, mne moja dia doktorka vravela ze sa to po tom 34 normalizuje tak sa spolieham na to
@abig a u vas sa nechodi posledne tyzden do porodnice na vysetrenia,lebo u nas ano , no nevediet v 37tt ako je na tom krcok je nic moc, vsak nevies kedy mas cakat ze to pride

petapete
30. aug 2011

@lucy56 - no ona mě tam právě taky chtěla nechat včera k hospitalizaci, resp. že mi to s takovým tlakem musí nabídnout, já že samozřejmě můžu odmítnout, ale musím jí to pak podepsat, že to odmítám...právě kvůli preeklampsii - ale to stejný, otoky nemám, bílkovina negativní, hlava mě nebolí, tlaky za očima nemám, doma tlak fakt spíš nízký než jakýkoli jiný...prostě syndrom bílýho pláště😖. Tak chci měřit teď min. 2x denně doma a zapisovat a pak jim těma hodnotama "mávat" před očima, nejlíp, kdyby mě oni vůbec neměřili, ať mi to nezvedaj😀. Mě právě průtoky taky nikdo nedělal, až včera na té pohotovosti, tak jsem i ráda, že to vím, že je to jak má🙂. Jinak mám kontrolu až 12.9. u mé MUDry, tak by to bylo docela dlouho na to, abych se tu stresovala...

abig
30. aug 2011

@lucy56 Popravdě vůbec nevím. Monitor mi dělají u nich, ale kdy mě odešlou na kontroly do nemocnice, nemám páru, dneska se semnou nechtěl nikdo fakt bavit. Sestra mi dala jen termín na příští týden a zavřela dveře před nosem.

ilonne
30. aug 2011

@petapete Tak to jim asi vadila ta horní hodnota, ne? Páč já mám standartně tak 136/91, 130/86 apod. a říkají mi, že je to tlak hraniční a ani nemusím doma měřit. Akorát na té dovče jsem měla po jistotu měřit.

petapete
30. aug 2011

@ilonne - no obecně se bere jako ok tlak do 140/90...jenže oni prostě nejsou normální - když jede člověk na pohotovost s tím, že se bojí, jestli je vše v pořádku, tak asi nemůžou očekávat "normální" hodnoty tlaku, že😀

ilonne
30. aug 2011

@petapete No to rozhodně ne. Já mám hlavně takovýhle tlak na těch digitálních měřičích a moje obvoďačka má ještě starý klasický a na tom jsem se nikdy nedostala nad 125/82. Prý jsou nejlepší.

petapete
30. aug 2011

@ilonne - jj, klasický rtuťák je nejlepší/nejpřesnější...jenže už ho bohužel skoro nikde nenajdeš☹. Já právě jsem klidná obzvlášt s tím, že vím, že doma je ten tlak prostě dole, fakt maximum 130/80 a to po nějaké "námaze" a třeba po kávě na svačinu...Jinak netěhotná mám právě spíš vyšší (k těm 130/80) a v těhu mi právě spíš klesnul a akorát u těch doktorů prostě hapruje a zlobí no...Jenže oni kolikrát, když řeknu, že doma je nižší, tak se tváří, jak kdybych kdovíjak kecala a vymýšlela si, přitom to bych asi byla úplně blbá, že, kdybych vědomě v tomhle lhala, protože to nemusí být sranda...

enrikad
30. aug 2011

@lucy56 : ďakujem ti, veľmi si mi pomohla... aspoň viem, čo jesť 😉 aby cukor nestúpal... dnes som absolvovala aj vyšetrenie očného pozadia, chvalabohu dopalo vporiadku...😀 aspoň jedna pozitívna správa, po tak dlhej dobe.... a začínam mať strach z pôrodu, blíži sa nám to...

petapete
30. aug 2011

@enrikad - já byla včera na té pohotovosti a jak jsem tam seděla na monitoru, tak dojely postupně dvě těhule rodit, tak jsem z toho měla takový nepěkný pocit, že mě to za chvíli taky čeká, nějak jsem se na to přestala těšit😀 a raději nechci😀

enrikad
30. aug 2011

@petapete : presne... keď som si dneska na kontrole u diabetologičky uvedomila, že o chvíľku budem rodiť,.. normálne som dostala veľký strach a mám ho doteraz... 😖 len dúfam, že všetko dobre dopadne a hlavne nech sme všetci zdraví...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre