Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

claca
16. jún 2010

@syraell moc Ti gratuluji k Matýskovi,my budeme mít taky Matěje,
já dnes byla na dia a inzulín se nakonec nekoná,protože hemoglobin mám 3,7 a ranní glykemku 4,8,tak to prý na inzulín rozhodně není,tak musim ale dál dietit,já nesmim vůbec pečivo,protože to mě zvedá hrozně,to prý kousek hořké čokolády bude lepčí,tak si odpoledne vždy dam,jinak štrůdl,taky vynechávam,protože je tam mouka a ta mě prostě zvedá,tak jen bílý jogurt s banánem-ale docela mě i chutná,jinak zaplať pánbůh můžu dost ovoce,protože mi s glykemkou nic nedělá,to jsem ráda,jako náhrada sladkého mě to stačí,k obědu malá porce přílohy,nejlépe brambory a večer už jen zelenina maso a bude to snad do porodu v pohodě,tak se mějte holky a vydržte!! 😉 😉

syraell
16. jún 2010

claca
moc dekujeme!
S tim ovocem je to fakt - to me spasilo 😉

evajza
17. jún 2010

Tak dneska jsem si na snídani pochutnala,dostala jsem od tchýnky pažitku,tak tmavý chlebík,máslo a posolit.Mňam,normálně jsem na to měla chuť.Dneska budu dělat na obídek francouzské brambory.

makinecka
17. jún 2010

mňam pažitku si pěstuju na balkoně,ale ještě je moc malinká 🙂
já dnes konečně zapeču to filé se cherrynama,smetanou zastrouhám sýrem a to bude taky mňamka,k tomu brambory v troubě na másle 🙂

evajza
17. jún 2010

@makinecka tak to si určitě pošmákneš!

ducky
18. jún 2010

Ahoj holky,
tak já včera hřešila jak blázen. Máma donesla rebarborový koláč a já ho kus sežrala. Nedokázala jsem to vůbec ovládnout 😅 😅 😅
Tak snad jsem nic nezpůsobila. Radši se teď neměřím, ptž jsem nachcípaná a beru Septisan, který obsahuje sacharin, tak nevím, jestli mi to nezvedá cukr. Navíc teda mám nemocnou i malou, takže to poslední, na co myslím je ještě se bodat do prstu 😝

makinecka
18. jún 2010

ducky třeba ti to nic neudělalo ta buchta,já jím vše možné i dost ovoce a jelikož neměřím tak ani nevím jestli mi to nelítá a nic s tím nenadělám 🙂

werunka21
18. jún 2010

Holky, já to taky až tak moc neřeším. Včera jsem si na večeři dala pizzu (mňam), píchla jsem si radši o 2jednotky inzulínu víc (kdyby náhodou) a glykemka v pohodě. Teď jsem třeba sťapala kilo melounu (přece těch 100g nestrčím zpátky do lednice 😝 ). Jednou za čas se snad nic nestane 😀. Kdo občas nehřeší není normální 😀. A na oběd si udělám žemlovku, minule prošla, projde zas 😀

makinecka
18. jún 2010

to já zase jím vídeňský párky z Globusu,minule sem měla krev po nich dobrou tak je dlábím dost často 😅 a šunku taky,ale nevím jestli se smí všechna nebo jen ta od kosti,já jím drůbeží,nebo kuřecí 🙂

ducky
18. jún 2010

Holky díky, tak v tom nejedu sama 😀 Já jsem totiž zkoušela štrúdl s tvarohem a jahodama a teda totál bez cukru a nic moc. A jak jsem tady viděla ten koláč, tak mi prdlo v kouli a zahučel do mě 😅

Weru vidíš, to jsem úplně zapomněla, že jsem si chtěla udělat žemlovku 😎 Musím si na to koupit jablíčka, mňam 😝 😀

Maki já jím jen tu od kosti teda. A v tom asi budu pokračovat i po porodu, ptž když se dneska podívám, v čem plavou ty balený, tak tohle je naprostá dobrůtka a nádhera 😀

lio
18. jún 2010

Maki, taky držím těhu dietku, teprve od 27tt, do té doby sem nabrala jen 3,5kg, ale přisuzuju to tomu, ze od začátku těhu sem mela příšerný vlčí hlad a od začátku tedy jím po dvou hodkách. Ted navíc dietka, ale hlad nemám, nehubnu a mám 5 kg od zač. těhu nahoře, ale postupně, za 4 týdny půl kila a tak. JInak mimi ve 30tt na ult melo odhadem 1800 gr, takze zadny drobek, a prý do tří kil počítat nemám , spíš 3,5kg 🙂
jinak vcera na dia jsem byla pochválená, dlouhodobá glykemka 3,1%,tak jsem zvědavá na tu ze včera. Taky zjištuju, že co prošlo minule, teď už glykemku zvyšuje, tak musím dávat pozor. dieta mi neva ale je pruda vy\mýšlet jídla tak, aby člověk nejedl stale to samé

happy8051
18. jún 2010

pridavam sa do tejto temy... gestacny diabetes mi zistili len vcera... hodnota bola 9,2 neviem co ma caka,m co tato diagnoza obnasa...

fifinna
18. jún 2010

No, konecne tu citam, ze viete aj zhresit. Mala som pocit, ze to len ja sa nedokazem ovladnut.
@ducky , tak ja domacemu kolacu neodolam nikdy. Ale nastastie ja nepecem, takze zhresim len cez vikend u svokry, alebo babky. Ja ked vidim, ze v prvom tehotenstve sa nic nestalo, tak teraz sa nemôzem donutit si davat pozor a hlavne vzdy ked mam na kontrole u diabetologicka vsetko v poriadku.

lio
18. jún 2010

Happy- www.tehotenskacukrovka.cz moc krasne popsane od A do Z, zkus tam juknout 😎

ducky
18. jún 2010

@fifinna 😀 😀 Já povolila až teď ke konci, když mi navíc dr. v poradně řekl, že nově se hodnota po hodině vůbec nebude zjišťovat a že pro něj žádnou cukrovku nemám. To mě trochu demoralizovalo, takže občas zahřeším 😅

Happy téda, to ti zjistili brzo. Koukni na ty stránky, co psala Lio. Mě když to zjistili, tak než jsem se objednala do těhu poradny, tak mi řekli, ať vynechám sladký. Tak zatím aspoň to 😉

didulka85
18. jún 2010

@happy8051 vitaj v klube.
V kratkosti... Vynechaj uplne vsetky cukry, nepi nic sladke, s ovocim opatrne, biele pecivo nejedz a dia vyrobky vobec.
Ked ti daju glukomer, budes vediet co ti zviha cukor a co nie. Ja napriklad mozem kilo hrasku ale ziadnu fazulu. Po grahamovom rozku mam glykemiu cez 8, ale po velkom krajci bevitu maximalne 5.
Prilohy som vazila prvy tyzden a zistila som, ze aj tak zjem menej ako mam dovolene.

fifinna
18. jún 2010

@ducky , mne zase povedala sestricka v nemocnici, kde mi robili ten test s cukrom, ze sa to asi v buducnosti uz robit nebude , takze tiez keby mi to neroboli tak mi tehu cukrovku nezistia, lebo vsetko ostatne mam dobre. A vyskocila mi naviac ta hodnota po hodine pri tom cukrovom teste, takze moc nestresujem, stym ze obcas zhresim.

makinecka
18. jún 2010

tak já nehřeším buchtama ani sladkým,ale cpu se ovocem a někdy i dost,ale vždycky si to spočítám abych nepřesáhla a někdy vyjde toho dost a co to semnou dělá nevím,aspoň z něčeho mám radost a snad mi to nic moc nedělá 🙂

didulka85
18. jún 2010

@makinecka teraz si mi dala chrobaka do hlavy... A testla som si glykemiu... Po miske sladkych jahod mam 5,3.

makinecka
18. jún 2010

@didulka85 to je super ne?

ducky
18. jún 2010

@fifinna No já právě taky měla zvýšenou tu po hodině a ne o moc. Jako nechci to zcela vypustit, ale prostě tam teď občas pošlu něco zakázaného 😅 😀

Maki tak ovoce už nevážím. Jednak tak zhruba už vím a druhak když jsem si jednou měřila glykémku po jogurtu s půlkou velkého banánu, tak jsem měla 5,6. Takže to tolik neřeším, myslím, že ovoce není špatně, i kdyby trošičku glykémku zvedlo. Já teda bez něj žít nedokážu a strava těhulí má být pestrá, že? 😉 😎

didulka85
18. jún 2010

@makinecka to je perfektne... Aspon viem, ze jahody mozem. 🙂

makinecka
18. jún 2010

@didulka85 no vidíš já nevím jeslti je můžu a stejně je žeru i meloun,broskve a meruňky a je mi pak tááák dobře a neřeším nic 🙂

claca
18. jún 2010

@ducky já taky hřešim,ale budu se muset zasčít krotit za poslední dny mě hrozně vyrostlo břicho a taky jsem kilo přibrala,ale taky mě břicho hodně spadlo,tak možná budu brzy rodit,je fakt,že tolik pohybu co jsem měla za tyhle 2 dny jsem snad nenaběhala za měsíc,ale mam hrozný chutě právě na to co nesmim a z diety jsem už unavená a nebaví mě ☹

ducky
18. jún 2010

@claca Jsem na tom podobně, dieta už mi leze krkem a nebaví mě, ale držím se tak nějak, no. Občas hřeším též. Břicho mi teda nespadlo a kilo mám taky nahoře, ale my jsme celý týden zavřené doma, ptž nejdřív mi omarodila malá a pak jsem to od ní chytla já, takže naopak mi peckujeme a tak to taky trochu poskočilo. Ale říkám si, že to nevadí, nahoře mám stejně jen 5 kg, tak to je paráda 😀
A nepředbíhat 😀 😀

werunka21
18. jún 2010

To je mi ale morálka děvčata 😀 . První naší nové Happy8051 všechno zakážeme a v zápětí se chlubíme jak zhřešíme 😀 .
Happy8051 posledních pár příspěvků úplně přeskoč 😀

ducky
18. jún 2010

Weru 😀 😀 😀 Máš pravdu, tohle Happy přeskoč. Já každopádně jela 2.5 měsíce opravdu děsně poctivě, až teď tam občas něco loupnu 😅

lio
18. jún 2010

vsak se rika, ze cukrovka graduje ve 28-32tt a po 36tt uz se nemeni. Navic ten dlouhodobej cukru, co zjistuji 1x za mesic prozradí, zda jsme drzely poctive, nebo jen pred merenim, ten se totiz osalit nenecha🙂 😎

sabua
18. jún 2010

Ahoj holky, je mi podobně. Buď jsou nějaké erupce na Slunci 😉 , nebo tlak, nebo prostě už mám té diety taky dost. Už dlouho jsem hlady netrpěla, ale čím je porod blíž, tak bych snědla snad půl krávy. Samo, že se snažím moc nenarušovat dietu, ale co jsem odevzdala glukometr, mám pocit, že to "není vidět" a ovoce, zvláště jahody tam šoupu pořád. V pondělí na UZ měla malá asi 2,8-2,9kg a porod bude do 14 dnů, samozřejmě vyvolávaný, jako ostatně asi u všech diabetiček. Kdyby se rozhoupala dřív, ani by mi to nevadilo, ale v bříšku je jí zatím asi nejlíp. Tak pevné nervy a žádné chutě 😀

sabua
18. jún 2010

Lio a jak se zjišťuje dlouhodobý cukr???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre