Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
13. aug 2010

@rozpravocka tak zkus večeře prohodit...ale já na první véču neměla jen 40gr to je málo ,tuším že to blyo 60 jukni na ten web, je to tam rozdělené, tkaže se šidíš a pak ti to nestačí na noc......a pokud ti ani véča o 60ti a druhá véča o 30 nepomůže, tak budeš muset zobnout něco v noci....

lio
13. aug 2010

@rozpravocka musíš v tom najít systém at si doma či na cestách, jíst pravidelně a ve wstejnou dobu dělá hodně.....někdy je to ten jediný kámen úrazu......

lio
13. aug 2010

@rozpravocka co máš se zeleninou zasyrova..já jedla vesměs jen syrovou....máš něco co nesmíš???

luckaa
13. aug 2010

Holky,jak je to s bramborovým salátem,v neděli jedeme na oběd k tchánovcům a bude k obědu,tak jestli si můžu v klidu dát?

lio
13. aug 2010

@luckaa bez majonezy s jogurtem......odvážit porci salátu /brambory/ .....jinak proč ne ...

lio
13. aug 2010

@luckaa a jeslti bude smažený řízek, mysli na trojobal, takže nedat porci salátu na počet sacharidů k obědu ale méně + řízek (maso se sice nepočítá) ale trojobal je mouka.....

rozpravocka
13. aug 2010

@lio ja nemam nic zo zeleninou za surova, praveze ju mam radsej ako varenu, len uz neviem aku inu si dat - stale tocim paradajky,papriku, uhorky, salat, kalerab, karfiol, mrkvu, avokado, redkovku a kapustu a uz mi nic ine nenapada. A ked si dam nieco k ranajkam, desiate, obedu aj veceri, tak mam pocit, ze jem stale to iste 🙂

rozpravocka
13. aug 2010

@lio inac, preco mate vsetci problem s tymi majonezami? Ved tam je tak zanedbatelne mnozstvo cukru, specialne ak si ju vyrobis doma, ze sa ti pomaly ani do krvi nedostane. Ved napr. moja mama, ked robi majonezu na salat (tipujem tak na5 kil zemiakov - proste pre 8 clennu rodinu na minimalne dva dni) tak tam da 2 čl horcice. Horčica má 3,2g sacharidov na 100g. ČL je cca 15g,čiže na cely šalat je to 0,96g sacharidov - čo sa mi fakt zda zanedbatelne mnozstvo. Samozrejme je asi rozdiel medzi kupovanymi majonezami, ale ani tam sami to nezda az take priserne. Ja si ju napr. kludne davam (ale zase nie denne) 😉 - samozrejme to ale zapocitam - ale ked si dam tak ČL - tak v tej mojej je 1,4g sacharidov. Co sa mi tiez nezda vela. Ale zase, nikomu nechcem nutit co moze a co nie, ja si dam radsej o jeden zemiak menej 🙂

lio
13. aug 2010

@rozpravocka já už se lekla že máš nějakou zeleninku zakázanou a ten pocit že jíst stále to isté máš oprávněně.....my ho měly taky, trochu to leze na mozek, ale dá se obměnovat, jednou syrovnou, jednou strouhanou jednou s kozím sýrem, jednou s balkánem...jinkak to bohužel nejde...já zase pila ovocené shaky ke svaičinám a taky sem měla pocit, že to bylo furt dokola, ale to se nedá nic dělat....je to jen na čas....mimi za to stojí 🙂

lio
13. aug 2010

@rozpravocka obecně se v těhu tomuto vyhýbám, navíc má zbytečně moc tuku....je to jako smažená jídla, uzeniny....nejde o to cukr nahradit tuky 🙂 a taky k ní mám všeobecný odpor v létě a v kupovaných je spousta chemie a éček, ale neříkám, že jsem si za celé těhu nedala, ale spíš když jsem měla suchý špíz či tak.....ale ne majonézový salát, ten i jako netěhu dělám bez majonezy, neříkám že se nesmí, zdravější je s jogurtem a nebo myslet na to, co vše ze salátu zpočítat do sacharidů.....když nahradší majonezu jogurtem, nebo si nedáš trojobal, zase toho můžeš víc.....a to je to, na co jsem koukala....

rozpravocka
13. aug 2010

@lio 😀 a ja som dufala, ze najdes nejaku inu zeleninu 🙂 ale viem, zesi casom na to zvyknem a mozno mi to potom bude chybat 😉

lio
13. aug 2010

navíc možná hrozba listerie....

lio
13. aug 2010

@rozpravocka no nenajdu, nevyčaruju 😀 já pak dělala saláty na všecky způsoby ..s lučinou, pomazánky ze zelenny lučiny a tak..prostě obměny jako blázen abych se z toho nepomátla...
dobrá je i RUKOLA , ledový salát.....obmění to chleba se sýrem např.. navíc já nejedla zeleninu ke každému jídlu..mělaj sem to rozdělené dopo ovoce většinou shake takže mix různého ovoce a odpo zeleninu k večeři a ke sváče třeba kusové ovoce s jogurtem a tak.....
taky jsem si psala jídelníček, bo mi fakt přišlo že denně jím to samé.....a pak to byla i dobrá inspirace
třeba rajské s mozarelou .....a podobně...

rozpravocka
13. aug 2010

@lio rozumiem ti, to nebola narazka na teba. Ja len ze vsade sa pise ze majonezu, horcicu, kecup nie (i ked ten kecup ma toho cukru asi dost), a podla mna to nie je tak podstatne. Samozrejme, ze nemas nahradzovat cukry tukami, ale zase raz za cas (a hlavne ked ides k rodicom alebo svokrovcom, kde sa nevari specialne len pre teba) tak sa to da zvladnut. Osobne si myslim, ze v tom salate viac zavážia tie zemiaky, mrvka, nakladane uhorky a pripadne aj kukurica a hrach - takze tak ci tak to je sacharidova bomba 🙂
Napriklad ja podobne ako mercedese vacsinu (nie vsetky) omacky zahustujem, no v konecnom dosledku si jej dam na tenier menej. Takze si myslim, ze kazdy si najde tu svoju dietu - a nehovorim, ze jedna je spravna a druha nespravna. Proste viem, ze mna by viac stresovalo, ze nieco nemozem (teda okrem sladkosti - toma vobec nestve 🙂 ) ako to, ked si to dam ale menej.

rozpravocka
13. aug 2010

@lio no tu listeriu - ta moze byt aj v plesnivych syroch a tie jem tiez.

lenocka84
13. aug 2010

baby sorry ze sa Vam tu miesam, ale s tou dietou to zase neprehanajte, uplne staci vylucit bielu muku a lepok, a to urobi svoje
tiez som mala tehu cukrovku, a vyriesila som to takto, a vsetko bolo ok
a hlavne neuzivajte diabeticke sladidlo(vyvolava predcasny porod), radsej med alebo hned cukor

ducky
13. aug 2010

@rozpravocka Já taky zahušťovala, klasicky moukou a naprosto v pohodě 😉 Dělala jsem si docela často kuře na paprice, tam není skoro nic, žádný cukr, takže omajdy jsem mohla až až 😉

Bílá mouka vůbec není potřeba vynechávat, jen si jí stačí spočítat 😉 Lepek je skoro ve všem, jeden by se divil kde všude se na lepek narazí, takže to už vůbec podle mě nejde vynechat.
Než jsem se dostala na dia, tak mi bylo řečeno vynechat rychlé cukry, takže sladkosti, limonády, nesladit. A to je podstatný. 😉

rozpravocka
13. aug 2010

@ducky tiez si myslim, ze tie sladkosti a cukor su najdolezitejsie a ostatne, teda ak ne tom fakt nie si nejak vazne zle,tak sa v obmedzenom mnozstve da.

lio
13. aug 2010

@rozpravocka já ale taky jedla všechno co se omáček týká, já je nezahuštovala už jako netěhu, to jsem vysvětlovala....a díky mému vlčímu hladu jsem byla ráda, že si můžu naložit pořádný talíř než něčeho málo jen proto že je to sacharidová bommba....
a ty plesnivé sýry se taky v těhu nedoporučují, ze stejného důvodu
a kečup....to je tedy kalorická bomba jako hrom......ale jedno kidnutí na talíř tě samo nezabije, ale pokud někdo dává do rajské omajdy kečup, nebo to dělá z protlaku, musí s tím počítat a započítat to.....
já měla výhodu, že jsem si vařila doma a jedla doma a tchýně byla srozumněa s tím, že jím trochu jinak než ona vaří a tak žádné jídlo nenosila, nebo jen něco delikátního pro manžu....
salát není problém, jen je zapotřebí si uvědomit co vše v něm se započítává a kolik to v důsledku může mít sacharidů....takže bych si dala málo salátu řízek a já osobně bych přišla dom a měla hlad 😀 takže proto jsem se těmto jídlům vyhýbala, navíc já měla potvrzeno díky glukometru co si dovolit můžu, co je na hraně a co mi neprochází....samo že si každá bude jíst co vyhovuje ji......jde o zkušenosti....které předáváme dál..nic víc 🙂
@lenocka84 no ono je nepřehánět a nepřehánět....někdo má větší štěstí a projde mu víc....někdo se musí držet víc.....to je otázka no...ale rozhodně to není důvod se tím stresovata počítat každý zrníčko, to určo souhlas

lio
13. aug 2010

@rozpravocka ale najdi si , co jsou rychlé cukry.....ono je to de facto "polovina" jídla které jíme které nám chutná a bez kterého máme pocit, že to nejde, zvlášt dyž to někdo zakáže 🙂
to není jen o sladkých chutích.....cukry jsou opravdu skoro ve všem....je potřeba mít o tom trochu přehled a řídit se dle toho

rozpravocka
13. aug 2010

@lio pravdu mas 🙂

tea1909
14. aug 2010

Ahoj holky... tak mám novinku... jsem v nemocnici ☹ . Mám nález na ledvině, tak jsem dostala antibiotika, taky zjistili že se trochu otevírám, což je ve 28. týdnu opravdu brzy tak mám nasazené magnezium. Navíc trpím hroznou zácpou (nebyla jsem od minulé středy) ...a ještě pořád mi tu nepomohly ☹. No, tak vás zdravím odsud, ještě že tu mám notebook a volný net 😉

ducky
14. aug 2010

@tea1909 Teo držím pěsti, ať je vše v pořádku. Hlavně, že na to přišli včas a snad ti teď pomůžou nejen s ledvinou a zácpou, ale hlavně udržet mimíska ještě v děloze.

luckaa
14. aug 2010

@tea1909 Taky držím palce,ať je všechno brzo v pořádku a můžeš zas domů 😉

werunka21
15. aug 2010

@tea1909 drž se, ať jsi zase brzy v pořádku 🙂

@lio Tobě taky na zítřek hodně štěstíčka, ať to máš brzy za sebou a jste oba v pořádku 🙂

lio
15. aug 2010

@werunka21 díky weru, a jak to probíhalo u tebe ? vyvolávačka nebo nakonec si rodila sama?

@tea1909 na tu zácpu při hospitalizaci brala kámoška lněné drcené semínko....do jogurtu, samotné, do musli, nebo zalít teplou vodou, vypít, vyjíst....pokud by ti tedy nepomohli jinak, toto je přírodní cesta....
a moc držím pěsti, vím jaké to je takhle brzo mít hrozbu porodu, já ležela od 20tt, tak se drž a ukecávej mimi at tam ještě zůstane, má čas.

werunka21
15. aug 2010

@lio byla vyvolávačka. Jsem to popisovala někde na předešlé stránce, tak kdyžtak ještě kukni. U mě to šlo celkem hladce, ale já byla na prst otevřená. Snad tě prcek nebude dlouho trápit a pospíší si.

lio
15. aug 2010

@werunka21 ježíš dyk sem blbá....jasně jasně....četla sem.....
no já včera už měla nějaké bolesti, ale ustalo to...neska zkusím ten nápoj a děj se vůle boží, uvidím co bude zítra.....
ještě půjdem neska s manžou na oběd, včera jsem povlíkla postýlku 🙂

ducky
15. aug 2010

@lio Lio taky budu držet pěsti, ať vše proběhne hladce. 😉 Hlavně ať narazíš v Krči na super lidi, jako já při prvním porodu. 😉

evajza
15. aug 2010

@lio Držím pěstičky 🙂 🙂 🙂 🙂

@werunka21 Moc Ti gratuluji ke krásnému chlapečkovi,je moc pěkňoučký,mrkla jsem na fotečku.
@tea1909 Tak mi pomohl jablečný ocet,jedna lžička po ránu do vody,sice je to pěkně hnusné,ale zabírá.
Dovča se nám vyvedla,máme nasbíráno plno hříbečků,sice já chodila jen po krajích lesa,ale i tak jsem nacházela.Jídlo jsem moc neřešila,bylo na výběr ze 2druhů,tak jsem samozřejmě vybírala to méně sacharidové 🙂 ,sem tam mi hodnota vylítla,ale nějak jsem to neřešila.Zítra frčím na kontrolu,sem tam mám takové divné pichání zespodu,tak aby to už nebyli poslíčci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre