Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
15. aug 2010

@ducky díky

lio
15. aug 2010

@evajza taky díky a super že se dovča vydařila

luckaa
15. aug 2010

@lio Hodně štěstíčka,ať všechno dobře dopadne 😉

lio
15. aug 2010

@luckaa díky a zatím hodně štěstí v "dietě" 😎

luckaa
15. aug 2010

@lio No jsem zvědavá co si na mě doktor vymyslí,jdu v úterý do poradny,tak uvidím,kdy budu muset zas na profil

lio
15. aug 2010

@luckaa at to bude kdykoliv, tak at ho máš v pohodě, já se pak nějak určo ozvu .-) doufám, že brzy

luckaa
15. aug 2010

@lio No,já taky doufám...hlavně ať je všechno v pořádku,akorát Vás to potkalo všechny najednou a nezbyde tu žádná poradkyně,co si počneme??? 😕 😅

lio
15. aug 2010

@luckaa však se sem holky vrací a já taky přijdu poreferovat a případně poradit, pokud bude třeba a přijdou další a další, neboj .-) 😝 😎

werunka21
16. aug 2010

@luckaa Já taky pořád nakukuju, už jenom proto, že jsem zvědavá jak jsou na tom Maki, Lio atd. Takže případné dotazy můžu stále zodpovídat i když dietu už víceméně bojkotuju ač mi ji diabetolog v porodnici doporučil do konce šestinedělí. Chuť na čokoládu se stále nedostavila. Ale manža se mě snaží teď vykrmit buchtičkama, pořád mi nějaké peče.

luckaa
16. aug 2010

@werunka21 Nj,vždyť Ty už jsi zpět,jsem zapoměla a co Adámek?

werunka21
16. aug 2010

@luckaa měli jsme bolení, ale už je fajn. Jsme rádi za každý prdík co jde ven 😀 , což asi každá máma. Ale skoro po každém jídle nás trápí škytání 😒

luckaa
16. aug 2010

@werunka21 To škytání jsem měla taky s malou,po každém jídle,přesně jak píšeš

fim
16. aug 2010

Ahoj holky, tak jsme z dovči zpět. Zatím se aklimatizujeme, likviduju nejhorší čurbes, ale už budu mít brzy víc času.
@lio Díky moc. Tak nakonec už píchám 9 jednotek, zatím jen večer kvůli té lačné glykemce. Ta prý jídlem ovlivnit nejde, jen tou druhou večeří - musí být, aby nebyl dlouho hlad. Jinak je snad pomalu jedno, co k ní mám, páč jak mi stále sestra říká - je to "lačná" glykemie, čili bez vlivu jídla. Možná se na mě podepisuje v poslední době hodně i stres a je to všechno souhra náhod. Dneska byla první vlaštovka, lačná byla 5,6, tak snad to tak bude už pořád - mám to děsně rozlítaný. V den odjezdu z dovči jsem měla všechny hodnoty dost vysoké, lačnou dokonce 9,4 😅 Ale jak říkám, snad to bylo i stresem a teď už se to bude držet dole. JInak bych musela ještě navýšit jednotky a možná i vložit malou dávku inzulínu přes den. ☹
Nedostatek cukru mě ale teda dost ničí, pociťuju šílenou únavu až stavy smutku a lítosti, že něco nesmím. Šíleně s tím bojuju, ale nemůžu si pomoct. Je to určitě umocněné i tím, že zatím nejsou vidět ani ty výsledky, tak doufám, že teď už bude jen a jen líp. 😉

fim
16. aug 2010

@werunka21 Moc gratuluju k Adámkovi a ostatním brzkým maminkám přeju, ať mají porod rychle a v pohodě za sebou a užívají si svých drobečků. 😵

tea1909
16. aug 2010

holky moc děkuju zapodporu... už se ulevilo a zítra jdu na vyšetření asi, tak se uvidí co dělá čípek a podle toho se rozhodne dál.
@fim drž se, věřim, že se výsledky dostaví. Ale už tě trápí inzulínem a pořád nic ☹ ale vydrž ! - jak tu holky říkají - děláme to pro maličké...

tea1909
16. aug 2010

@lio budu na tebe zítra moc myslet!! hlavně ať je to rychle za tebou a všechno je dobré.

tea1909
16. aug 2010

@evajza , @lio mně tady v nemocnici dávali Dufalac - takový hodně sladký sirup.

evajza
16. aug 2010

@fim tak mi to začalo lítat po 28týdnu,už si píchám24-14-12 a noční mám 4jednotky,jsem ráda,že se hodnoty srovnaly,jak si už pícháš,tak je celkem jedno kolik,jen si dávat pozor na rychlé snížení cukru.Na lačno jsem měla kolem 6,jsem si zvykla.Ale každá to máme jinak. 🙂

evajza
16. aug 2010

@tea1909 Tak to je dobře,že se ti ulevilo,zácpu znám moc dobře.Dneska máme na večeři cukinu jako řízek,se mi sbíhají sliny.Po dnešní kontrole se malá otočila,tak mi spadl kámen ze srdce,už jsem se viděla na císaři.

evajza
16. aug 2010

@werunka21 jéééé no buchtičky bych si dala,zítra mám zvané rodiče na obídek a mimo jiné jsem koupila jahodový dort,tak jsem neodolala a zkusila malý kousíček a jak se mi pěkně rozplynul na jazyku,mńam 😝

tea1909
16. aug 2010

@evajza tak to je fajn, že se otočila, už měla nejvyšší čas 🙂 . Při mé poslední kontrole byl malý taky hlavičkou dolů...ale má tam pořád ještě takového místa, že na jásání je ještě brzy ☹

werunka21
17. aug 2010

Dneska úterý, pokud Maki rodila v sobotu a je všechno OK, dneska by mohla domů 🙂 , jsem napnutá 😀 . A Lio doufám se blíží do finále a bude to mít za sebou 🙂

ratatooy
17. aug 2010

ahoj holky tak jak dietujete?
@tea já měla malého celou dobu hlavou dolů a teď ve 30tt se otočil nahoru a dr říkal že tam má tolik místa že se ještě bude otáčet,a že není daná žádná doba do které se musí otočit dolů,někomu se stočí i při porodu

fim
17. aug 2010

@evajza Tý jo, já myslela, že právě pícháš jen na noc. Já se právě jen tak ptala mýho strejdy, co má cukrovku už kolik let a ten si prý píchá 16 jednotek, tak jsem si říkala, že tam se snad nedostanu a už začali taky strašit těma 11, což už není takový rozdíl a říkám si, že na těhotenskou cukrovku už je to docela síla a ty máš dokonce tolik. 😲 Jak říkáš, je jedno pak už kolik, když stejně musíš, ale budu ráda, když už zůstanu na těch 9 a jen na noc. Včera už začala s tím, že možná bude potřeba přidat i pár jednotek přes den, záleží na velkým profilu, co si udělám v neděli.... a takhle mi snad chce pořád přidávat další a další a to teda už neeeee. 🙄
Postřehla jsem něco o poloze mimča - já měla Toníka na velkém UTZ ve 30tt už hlavičkou dolů a asi tak za 3 týdny na to se zřejmě otočil nazpátek (a to byl už docela velkej) a tak zůstal až do porodu. Ono to sledování je asi stejně k ničemu, když to ti prckové dokážou do poslední chvíle měnit, ale samo, že budu ráda, až mi Mudr řekne, že je otočenej správně. Pak už ho budu jen přemlouvat, aby tak zůstal. 😎

luckaa
17. aug 2010

Ahoj holky,tak jsem zpátky z poradny a moje hodnoty z profilu myslím krásné na lačno 4,45 po svačině(nebo snídani)5,37 a po obědě dokonce 4,87 😀

luckaa
17. aug 2010

Pak tu mám ještě nějakou značku A1l a tam mám 2,2

luckaa
17. aug 2010

@werunka21 Taky jsem si říkala,že už by maki mohla jít domů,snad je s tím bříškem miminka všechno v pořádku a lio to snad taky zvládne v pohodě 😉

ratatooy
17. aug 2010

@lucka tak to máš krásné jak kdyby jsi žádnou cukrovku neměla,doufám že to tak taky budu mít jen teď nevím jestli se mám měřit podle toho jak to děláte vy což je správně a nebo tak jak mi to řekla dr,což už tak dobře není,protože když se ji změřím 2h po jídle tak je jasný že mi to projde 😀

ratatooy
17. aug 2010

jo a holky prosím jak si mám zpočítat třeba takovou sýrovou omáčku na těstoviny,doma vařenou jestli jste si ji třeba někdo dělal?asi nejspíš mlíko,sýr a tak že jo,sečíst to dohromady podle toho co tam je?

makinecka
17. aug 2010

ahojky tak už to máme za sebou,malý se narodil nakonec císařským řezemotože bysme vyvolávanej porod ani jeden nezvládli.
na sladké chutě teda nemám,měla sem v porodnici dietu ale dnes sem si dala 3 čtverečky čoko a teda stačí takže se nebojím že bych se rozežrala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre