Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

tea1909
18. aug 2010

@luckaa no jo, to je vlastně pravda.... ! ...jenže zase co mám dělat, když jsem v nemocnici a dostanu snídani ☹ ? Mám dietu, ale zase takhle uplně do detailů se tomu nikdo nevěnuje. Dostanu chleba, když ostatní mají vánočku...ale tohle asi neřeší.

luckaa
18. aug 2010

@tea1909 chápu,že tam si vybírat nemůžeš,to je ale stejně na hlavu....ale zase je to dost vysoké,že tohle asi stejně jen sýr neudělá...

werunka21
18. aug 2010

@ratatooy Jak se to projevuje? Jako nevolnost na omdlení, třesavka rukou...možná se to u někoho projevuje jinak, nevím. Ale u mě se to projevovalo takhle. Většinou, když jsem nějakou tu sváču vynechala. Proto bys měla u sebe pořád nosit nějaký zdroj cukru-tatranku, kostky cukru atd. To mi připomíná, že mám v kabelce pořád krabičku lentilek 😀

danusik79
18. aug 2010

@tea1909
ahoj,nechcem sa vam motat do diskusie,ale zaujala ma.
ja mam tiez tehotensku cukrovku,nie som na slovensku,ale v mnichove,chodim pravidelne k diabetologicke a som sokunuta,ze mate taky pristup lekarov.som velmi rada,ze tu to tak nie je.este ani jedna dokorka na mna nezvysila hlas,kazda jedna ma upokojila,ze je to uplne normalne v tehotenstve.ja mam kazde rano na lacno vyssi cukor,po kazdom jedle je uplne v ramci normality,musim si kazdy vecer pichat inzulin, este ani raz nepadla rec o diete,vypracovali sme jedalnicek a podla prisunu stravy ,ktory primam nemusim robit ziadnu dietu. moje telo produkuje v noci viacej cukru a aby si ho malinka nebrala a nepriberala,tak je inzulin pre babatko hlavne to najlepsie. gynekologicka ma poslala na specialne vysetrenie utz,kde bola malinka skontrolovana od hlavy az po paty a sam doktor mi povedal,ze vaha 1400g v 31 tyzdni je uplny normal,ani malo ani vela,mam kamosku,ktora rodi o desat dni skorej a jej mala ma uz teraz 2200g, a myslim,ze tomu sa uz hovori vaha aj ked ona ziadnou cukrovkou netrpi.
.a nerob si hlavu z daakej doktory,podaktore si myslia,ze zjedli vsetku mudrost sveta.
budem drzat palce,aby vsetko dopadlo na jednotku v podstate kazdej jednej z nas

ratatooy
18. aug 2010

@weru tak to by mohli být příznaky něco takového asi znám,když se nestihnu najíst tak je mi špatně a když si dám rychle nějaký sladký tak mě to přejde,a to s těma rukama jsem asi už taky zpozorovala 😖
jinak ale mám odjakživa že mi skoro každé ráno bylo zle a musela jsem rychle něco sníst a nikdy nikdo nepřišel na to proč,a až teď začínám chápat co to asi bylo?náběh na cukrovku!

evajza
19. aug 2010

@tea1909 vůbec si z těch snídaní nic nedělej,prostě potřebuješ nzulín,já měla i kolikrát 10.5 a to jsem třeba snídala tmavý chléb a vaječinu a taky jsem zírala,jak blázen.Neboj ono se to upraví a já sýr na namazání prostě vynechala,taky mi hodně zvedá cukr.Já vím,ono v těch nemocnicích ti ani nic nezbude,ale bude lépe 🙂 🙂 🙂

tea1909
19. aug 2010

@evajza díky za podporu 🙂 ... dnes jsem právě byla zase u Dr. a dostala jsem inzulín. Zatím jen jednotky řed snídaní. Chválila mě, že se to podchytlo v začátku.

tea1909
19. aug 2010

@danusik79 děkuju mockrát !!! Dnes jsem tam byla zase a dostala jsem inzulín. Mám píchat před snídaní. Dnes měla nějakou dobrou náladu, dokonce chválila, jak se to podchytilo v začátku,že je dobře že jsem tu dietu držela sama - když ona tu teď týdny nebyla....se to teď hezky upraví tím inzulínem a malý už snad nebude toik růst. Já měla totiž necelých 1400 g ve 27+1 to znamená úplně na začátku 28.týdne. I kdyby ted už nepřibral navíc ani 10 dkg a postupoval klasicky 200 g za týden, tak by i tak měl 4 kg 😀 ☹ 😒

tea1909
19. aug 2010

* 3 týdny nebyla (tam mi vypadlo čísílko) .... že jsem to držela sama, bez jejích instrukcí, podle info z netu .... hlavně mi pomohly holky tady 🙂 ... za to jim patří veliký DÍK 😉

ratatooy
19. aug 2010

@tea tak to se těšíš na cvalíčka co?ale 4kg není zas tak hrozné,u nás teď porodila paní holčičku 4,8 a to cukrovku neměla 😎

tea1909
19. aug 2010

@ratatooy 4,8 ?? !! 😲 a to jí nechali rodit přirozenou cestou ??

ratatooy
19. aug 2010

@tea jojo nechali a pej jí to šlo dobře už měla i první holku takhle velkou

ratatooy
19. aug 2010

@tea víš v naší porodnici se jen tak císař nedělá až když je to opravdu nutný a jde o život 😠

tea1909
19. aug 2010

@ratatooy aha...☹ no u nas v porodnici se pry taky snazi vyhnout cisari za kazdou cenu...tak uvidime jak to se mnou dopadne

ratatooy
19. aug 2010

@tea já myslím že snad dobře ne,musíme tomu věřit,pak už nám stejně nic jiného nezbude.

tea1909
19. aug 2010

@ratatooy tak tak .... a pořád nad něčím přemýšlím...a to je potom na zbláznění... nějak to dopadne - jak říká moje kamarádka - ještě se nestalo, aby to nedopadlo 😀 😉 ... a až to přijde, tak se to bude řešit 🙂

ratatooy
19. aug 2010

dneska mám celej den měřit cukr abych měla zítra pro doktorku profil tak jsem na nějakých 4,9-7,4 tak si myslím že dobrý už to moc taky neřeším,jednou za týden si něco sladkýho zblajznu 😉 už jsem manžovi říkala že až půjde za náma do porodnice na návštěvu tak mi bude nosit větrník,mnam už se těším

tea1909
19. aug 2010

holky jak jsme na tom třeba s chlebíčkama?

tea1909
19. aug 2010

@ratatooy jej děláš mi chutě 🙂 ... já jsem nikdy nejedla sladké moc, ale občas nějakou sůšu jo a zákusek jednou za uherskej rok taky. teď mě to všechno láká a chybí mi to už jenom proto, že nesmím ani trochu

tea1909
19. aug 2010

@ratatooy jak často chdíš k Dr. ?

ratatooy
19. aug 2010

@tea chodím tam co 14 dní,já měla vždycky sladké ráda ale jak jsem otěhotněla tak už mi nechutnalo a když už jsem zase na něj měla po 7 měsících chuť tak zjistím že ho nesmím,ale dělám si třeba na jídlo k večeři těstoviny s tvarohem a dobrý trošku si to ocukruju tak malou lžičku a glykemka v pohodě,takže co mám takhle vyzkoušené tak si klidně dám i ovoce jím celkem dost

ducky
19. aug 2010

Holky váhu miminka tolik neřešte, ono hodně záleží na velikosti hlavičky.
Malá měla 3920 g, malej 4140 g a porodila jsem je oba v pohodě, s nástřihem teda, ale v pohodě. Ani jeden nebyl nijak oplácanej 😉

Co ta naše Lio chudinka? Pořád na ní myslím 😔

werunka21
19. aug 2010

@tea1909 @ratatooy holky, ta cukrovka je potvora. Máte chuť na všechno co nesmíte a jak porodíte, tak se všechna chuť ztratí. Na moje čokoládové zásoby mi chodí manžel a já se do každého čtverečku musím nutit. Ale u mě je ještě ten problém, že asi cukr pořád nemám v normě. Tělo s tím pořád ještě bojuje a já doufám, že se to dá do pořádku a nezůstane mi to 😖 . Už teď se bojím toho kontrolního testu.

luckaa
19. aug 2010

@werunka21 A to jdeš po šestinedělí viď?

@ducky Taky na lio pořád myslím,takovou dobu se tam trápí 😔

ducky
19. aug 2010

@werunka21 Weru tak já mám občas teď takový nervy, že už se ta chuť vrátila ☹ Před chvílí, kde jsem konečně nahnala obě děti do pelechu jsem do sebe natlačila 3 čtverečky Milky 😅 ☹

@luckaa Je to síla, chudinka. A takový z toho měla obavy a ono fakt. ☹ Ale není první případ těhulky, co proležela půlku těhu a nakonec se mimču ven nechtělo. To samo ale není pro ní útěcha. Tak snad už to nebude dlouho trvat a budou tu dobré zprávy. 😉

luckaa
19. aug 2010

@ducky No už by to chtělo,aby to měla za sebou,musí to být děs,když se třeba kolem ní rodí a ona pořád nic

ducky
19. aug 2010

@luckaa Jj, to taky znám 😅 Malou jsem rodila 36 hodin 😅 😀 Snad už to bude, je tam od pondělí, tak jestli dostala tabletu až v úterý, tak dneska by to byla třetí a to už se musí povést 😅

ratatooy
19. aug 2010

holky a jak dlouho už ta lio tam je proboha?

ratatooy
19. aug 2010

jo už jsem si to přečetla,už jsem se lekla že od pondělí rodí?

luckaa
19. aug 2010

Teda,takový dlouhý porody,fuj fuj

@ducky Druhý porod byl lepší?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre