Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

seb
16. dec 2009

radush: nám mrnousek měřil ve 30tt 1409 g a dr. se netvářil, že by něco bylo špatně, tak snad je to o.k. váha
misicka:tyy joo ty můžeš už za 14 dní rodit a budeš v termínu ! to je bomba, asi na této diskuzi budeš dalši v pořadí s mimiškem 😵

luuco: mocinky gratuluju k princenzně 😅

janka2110
16. dec 2009

ahojte dievcata..dnes som si bola pre vysledky z glukozy a mala som vysledky ze maximum je 140 a ja mam 206....to znamena ze aj ja mam tehotensku cukrovku???

misicka455
16. dec 2009

😉 Seb bylo by to super 😉

misicka455
16. dec 2009

Janka teda takové hodnoty neznám, ale jestly ti někdo řekl , že je to víc než by mělo být tak potom máš těhu cukrovku.

olgas
16. dec 2009

Ahojte holky,

já jsem dneska byla u dr. a můj prcek ve 33+3 váží cca 1840 g.

luuco: gratuluji k Andrejce, je krásně maličká, ale určitě všechno dožene.Alespoň mi přijde maličká, hlavně na té fotce jak ji chová tatínek 😉

janka: těm hodnotám co píšeš já teda nerozumím. Možná někdo jiný z holek

misicka455
16. dec 2009

Většinou se uvadějí hodnoty na dvě místa.

beruskaveruska
16. dec 2009

ahojky gratuluju ke kontrolám.

zítra mi držte palce budu dělat ten profil tak at mám dobré hodnoty nebo se sestra zblázní 😀 a já pak z ní 😀

v neděli budu dodělávat cukroví tak hned nachystám krabičku pro sestřičku 😀

ili5
16. dec 2009

janka, to máš výsledky s klasické krve, co se bere ještě dříve než je odběr glukozy. Pak půjdeš na lačno a vypiješ sladký hnus a po 2 hod jdeš znov a na krev. Toto je směrodatné, tento odběr co píšeš jsem měla, ale to není ono. Jestli to je ono co myslím, mám to i napsáno v těhu průkajdě. Ale taky bylo s desetinou čárkou. Je to o' sullivanův test- glykémie?

janka2110
16. dec 2009

no ja som bola na glukoze vypila som ju a potom mi brali krv...persne je tam napisane:
ja som v IT.takze mam tam napisane:
/=140mg/dl test positivo...
glucosio +0, 93 norma (60-110)
glucosio+60, 206 norma do 140

janni.ka
16. dec 2009

janka ahojík,to teda takové výsledky slyším poprvé 😕 😕

beruska tak zítra držím palušky a to cukroví pak budeš brát at sestře zalepíš pusu 😀 😀

olgas tak proti vám sme obříci 😀 😀 ale je fakt že je to hrubý odhad 😉

holky dobrou nocku 😵

janni.ka
17. dec 2009

😀 včera poslední,dnes první tak to se mi ještě nestalo 😀

krásný ráno holky,my tady máme sněhu jak na horách a pořád padá,mám jet do ji na cvíčo a na vánoční večírek odpoledne ale muž mě asi nepustí-autem samotnou.....no uvidíme 😉

Chystám se do alberta pro kokos a budu dělat kokosové kmeny co sem včera našla na mimáči 😉 😉

jinak sem si dala k snídani koblihu s marmeládou+koláček-poprvé za celou dietku 😀 a zkusím se poměřit za hodku,možná bych se měla proběhnout po schodech abych pak na ten měřák nekoukala jak puk 😀 😀

janni.ka
17. dec 2009

tak po hodině 9,2 🙄 sem otrávená 🙄 🙄 🙄

ale chtěla sem to zkusit co to udělá tak taky dobře 😉 🙂 a to sem letěla ještě s košem z 3patra pěcha 😀 můžu vám ale říct že mi to nijak nechutnalo ty buchty a navíc začínám mít už hlad 😒
A ten papírek sem cpala do toho měřáku opačně a říkám si sakra proč to neukazuje 😀 😀 sem musela vytáhnout návod 😀

ještě chrupčíte jo?To neva já si pokecám sama 😀 😀 😀 😀

evca82
17. dec 2009

ahoj holky,

jani ja uz jsem taky vzhuru a po prvni snidani 🙂

Olgas, tak to nebudes mit zadnyho obrika, tak si dej klidne dortik 😀

janka taky nevim co to je za cisla, tyhle hodnoty neznam.

pheva
17. dec 2009

Ahojte dievcata
pravdepodobde do vasej temy opat zapadnem. V predchadzajucom tehotenstve som mala tehotensku cukrovku myslim; ze vysledok bol po dvoch hodinach 12.25 mool; tentokrat mi testy robili uz na zaciatku druheho trimestra a v 17tt mam limitove hodnoty 7.9 mool 😒 takze zacinam zatial len dietovat a uvidime co nato dokina.

janka2110
17. dec 2009

ahojte 😉 no ja sa vam sem teda votrem.lebo podla tych vysledkov sem na 99%patrim.mozem?
v utorok idem na poradnu tak budem vediet na 100% ako som na tom.

pani_haf
17. dec 2009

Ahoj holky, janinko, to to sladké na snídani, ale nevadí, příště si dášš něco dia 🙂
U nás (Frýdek-Místek) je mraky sněhu, pes ho má po kolínka, leze po zahradě a čuchá, je j zima, tak šupky dupky domů 😀

Ahoj Janka, tak a´t ti to dobře dopadne 🙂
Eco, ty jsi taky 34tt jako já, jen já o něco dřív rodím 😀 😀 😀

janni.ka
17. dec 2009

pani haf jak to že o něco dřív rodíš? 😕 to víš jistě?jako kvůli tý cukrovce?Jinak sem se teda zasmála,sem si představila vašeho pejska i když nevím co je to za rasu jak má sníh po kolínka a čuchá 😀 😀 😀 😀

janka tak vítej mezi nás,v úterý budeš vědět více 😉

pheva to je otrava co?takhle už v 18tt dietovat 🙄 to až pudem do druhého dítka a jestli se zadaří tak to mě čeká taky tak brzo test jo,tak to sem štěstím bez sebe teda 😀 😀 Ale ta hodnota ta je teda dost vysoká 😕 tak dietka před vánocema holkýýýý co víc si přát 😀 😀 😀 nebudeme tlustý,každej ztloustne bo se bude cpát a nám bude dobře a nepřibereme 😉 😉 já si to takhle říkám pořád 😀 😀

Ale jak pojedeme k našim 25.12 tak na dietu teda serenkuju 😀 😀

Evi taky ranní ptáče si?Já sem vzhůru a z postýlku venku od 5:35hod,sem říkala a co tady jako ted mám dělat,všade tma,sousedi spí,že bych vysála bo tak 🙂

už mi tady čudí františek hmmmmm,to je vůůůůně 😀

olgas
17. dec 2009

holky, dobré ránko, na mě je docela brzo 😀 v 6,12 bych PC určitě ještě nedala 😀

já byla včera i u diadr. ale dle laboratoře, jsem dala opět do některých vzorků málo krve. Nechápu co tam s tím v té laboratoři dělají, když jsem dávala vzorky poprvé , tak jsem té krve v některých zkumavkách měla ještě míň a bylo to v pohodě. No a protože ta dr. má s tou laboratoří pořád nějaké potíže, tak mi vzali krev a udělají mi znovu ten profil zpětně za ty 4 měsíce a podle toho mi bude dneska volat. Když to bude dobrý tak už tam nebudu muset. Když to bude blbý, tak bohužel asi ještě jo. Tak doufám,že to , že jsem někdy zhřešila tam nebude moc poznat.
Jinak včera jsem nachodila tak skoro 10 km po městě, protože napadlo trošku sněhu a večer už pak nejeli ani autobusy. no dílo...Doplazila jsem se domů úplně mrtvá , a snědla oplatky. Dneska mě pěkně bolí noha. Tak to bylo horší než nějaký zákusek. Ale co, kašlu už na to.. Takže Evi, myslím že po oplatkách malej poroste. 😉

pani_haf
17. dec 2009

JAni-já mám termín 26.1 a Evca 1.2. tak jsem to myslela 🙂
Máme takového malého ratlíka, něco jako srnečka, tak když vyleze do toho sněhu, tak má čumák skoro ponořený, je to pro ni velká novinka, loni moc sněhu nebylo a navíc byla ještě malá, vždycky přijde a klepe se, tak je ráda za těch 25 st. v podlahovce 😀

Holky, jak to, že nespíte? Já jsem ráda, že vstanu v osm 🙂

Olgas-oni tě ti upíři chtějí vysát ☹

janni.ka
17. dec 2009

Olgas chuděrko a kde bydlíš že už nejely ani autobusy?
a to jako zjistí cukr z těla za ty 4měsíce zpětně jo? 😕 to snad ani nejde ne?Se to spaluje,to sou teda věci dneska na co všechno nepřijdou počkej ti zavolají a řeknou,tak milá paní takhle ne,jak to že ste hřešila v ten a v ten den? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tak ta nožka to se mi taky stalo a kupodivu když sem taky lítala po městě a sháněla dárky,zajímavý....

janni.ka
17. dec 2009

pani haf tak to jo,ta musí pelášit domů jak o život 😀
mě se tak blbě ted poslední dobou spí 🙄 jak lehnu na záda a natáhnu nohy tak mě bolí břicho,tak pak zbývá jen pr nebo levý bok a to se zase nelíbí malé 🙄 tak asi budu spávat jak netopýr 🙄 😀

pani_haf
17. dec 2009

Jani-nauč se spát na levém boku, zvykne si i miminko, já to ze startu taky nemohla,a le teď už si malý jen lebedí 🙂. Jak jsi celá natažená na zádech, tak se ti zbytečně napíná bříško ☹

evca82
17. dec 2009

Haf a kde budes rodit?

Spani na boku je urco lepsi a levy bok pry jeste lepsi, ale taky to stridam, pac jen na levym nevydrzim. pry se lepe prokrvuje deloha, kdyz se lezi na boku. na zadech se moc nedoporucuje hajat takhle ve vyssim stupni tehu.

pani_haf
17. dec 2009

Evi- v ostravě na Fifejdách, městská nemocnice, mají novorozeneckou jipku na rozdíl od Frýdku, navíc tam máme sestru gynekoložku a tchána primáře, tak snad všechno klapne a malý bude jako rybička 🙂

janka2110
17. dec 2009

ja tiez spavam na boku...chcem sa spytat :
mna tiez boli noha v lytko asi 2 mesiace moze to byt tym ze mam cukr.?a to teraz nebudem moct vobec jest sladke???

pani_haf
17. dec 2009

Jani-máš křeč, bolest, nebo ti noha trne?

janka2110
17. dec 2009

ono ma to boli ako keby som mala natiahnuty sval..skusali sme rozne kremy teda myslim tie co sa mozu v tehotenstve..ale nepomaha...krc som dostala asi iba 2 krat...

pani_haf
17. dec 2009

Tak to by chtělo protahovací cviky, mě takhle bolí ruka a přestávám ji cítit 😔

janni.ka
17. dec 2009

pani haf dobře,večer zavelím a lehnu si na levý bok 😉 a nehnu se ani za nic 😀

Evi však ono to snad ani na zádech nejde 🙄 jak sem psala bolí mě břicho je napnutý že sem si někdy říkala že mi ta kůže snad praskne

janka,třeba si měla křeč v noci ale jen malou a nevzbudilo tě to.

janni.ka
17. dec 2009

holky jdu vařit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre