Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
25. dec 2009

Ahojky holky,

Jinak my jsme dopadly asi dobře i když z toho co doktorka řekla mám i strach. Monitor v pořádku , utz nedělala . A podle nálezu na čípku ohromnej pokrok od minule prý to vidí tak do tří dnů, že porodím sama , že ani vyvolání nebude potřeba 😲 Kdyby náhodou se spletla kontrola v uterý. 😲 Tak jsem nějaká vyděšená a jdu dobalit kabelu do porodky.

ili5
25. dec 2009

Ahoj, tak já to včera přehnala parádně, tlačila do hlavy celý den, přidala inzulín a večer zvracela, průjem, hrůza.
Ráno jsem měla poprvé 1,6. tak to je zas kritické opačně. Jsem nevěděla jestli dát cukr do pusy, ale jsem píchla jen 2 jednotky, šla se psem ven a pak se najedla 2 krajíce chleba se šunkou a po 2 hod7,2..Tak jsem se dostala do normálu.
Dnes jedem taky k našim na oběd, kačenu si asi nedám, spíš hovězí, po kačeně mě minule tak pálila žáha, že jsem myslela že shořím.
Jinak na tu žáhu hodně studené mléko po doušcích. Ale to polotučná sračka v krabici mi nepomáhá, jen v bandasce, nebo plnotučné, ale ty sračky krabicové nejsou mléka, to jak bych nepila nic, fuj tajbl.
Přeju krásný sváteční den.

misicka455
25. dec 2009

Koukám, že nám to sladké ve větším množství ani nedělá dobře 😀

seb
25. dec 2009

ahoj těhulky,
krásný svátek vánoční přeju všem 🙂
já se se sladkostma snažím držet, ale je to peklo 😒,
bramb. salát mi hodnotu nezvedl, ale je fakt , že jsem ho neměla moc, dnes jsem si dala čočku, tak jsem zvědavá, jaká bude hodnota,

misicka455
25. dec 2009

Tak já se cpu sladkým i dneska 😀 😀 😀 A neměřím 😉

ili5
25. dec 2009

Tak já dnes dlabu nanovo, na oběd kačenu, knd, červené zelí a omastek, polévku s játrovýma knd a po obědě dortíček, obložené mísy, prostě vše, cukr přes 9, to jsem zvedla inzulín, ale nestíhá. Horší byla ta ranní hodnota 1,6, to je děs, jak to skáče. Nehlídám se, ale profil dělat musím, podle toho si musím určovat dávky inzulínu. No rafdost ze mě mít nebudou, ale jdu tam až v Novém roce, to bude těsně před porodem, tak snad dají pokoj.

olgas
25. dec 2009

holky, já se cpu pořád taky. Glukoměr nemám, takže netuším, jak mi hodnoty skáčou. Do diaporadny jdu taky až v novém roce, pokud teda do té doby neporodím. Zrovna dneska mi psala kámoška, že se jí narodil malej, a to měla termín až v polovině ledna, takže rodila o 3 týdny dřív. Pokud budu rodit taky tak, tak tu poradnu nejspíš nestihnu. 😀

misicka455
25. dec 2009

V polovině Ledna to je jako já 😀 Taky máme termín v polovině 😀 😀

janni.ka
26. dec 2009

ahoj holky,

tak koukám přežíváme ty návaly jídla 😀 misi tak to budeš mít malou brzo u sebe sem zvědavá zda se dr trefí 😉

já teda 24 a 25 na dietu kašlala sem si dávala do čumáku 😀 a taky mi bylo večer pěkně blbě,ono ta dieta má něco do sebe bylo mi hrozně dobře zato ty dva dny no už se budu dneska držet a aspon se pokusím držet ty rozestupy mezi jídly měřit se bojím že by bouchl glukoměr 😀 😀 😀

ili5
26. dec 2009

Ahoj, mě by se líbil datum 11.1. by se dobře pamatoval. Kdybych se rozhodla pro císaře, tak tento datum. Uvidíme 7.1 v OV v porodnici co mi řeknou, tak bych se objednala.

evca82
26. dec 2009

ahoj holky,

misi tak drzime palce, doufam, ze mas na nekoho z nas tady mobil, at nam das hned vedet 🙂

ja se 24 25 a ani dneska nemerila. ale se sladkym to neprehanim.

Letim ke tchyni na husu, tak uzivejte 🙂

misicka455
26. dec 2009

Mobil na nikoho nemám , ale mám na holky z jiné diskuze kam chodí i spagi tak by určo dala vědět i semka. Ale zatím si myslím, že se nic nechystá je mi jen blbě z nachlazení jinak se citím normállně 😉

ili5
26. dec 2009

misi, ty se neměříš? To pícháš stále inzulín stejné dávky? Já vidím hodnotu menší, tak uberu dávky, jak vysoké, tak přidávám. Prosím Tě jak pícháš, dodržuješ nějakou dobu mezi vpichy? Já třebas po snídani, kterou jím třeba pozdě, tak za 2 hod píchnu znova, nebo už je oběd. Asi bych měla dodržovat nějaké rozestupy, že?

janni.ka
26. dec 2009

tak sem našla odvahu a změřila se,polívka s játr.knedlíčky,řízek a bram.salát a před tím nějaké cukroví a pro jistotu sem cucala vodu s citronem 😀 hodnota 5,9

Evy tak si užijte obídek i když ted už máš asi po že 😀

misicka455
26. dec 2009

Ne neměřím jen někdy. Dávky mám dané tak, že si pichám pořád stejně a ten odstup většinou ráno kolem osmé až půl deváté to je snídaně pak kolem poledne oběd a večer jak kdy a poslední dávka je v deset hodin.

misicka455
26. dec 2009

Já mám dávky vysoké a když si je píchnu brzo po sobě tak je mi zle na to už jsme přišla 😉

ili5
26. dec 2009

misicko, se mi to zdá, ale blbé, když bys měla malou hodnotu, tak je zbytečné přece píchat píchat tak vysoké dávky. Já právě moc chemie nechci dávat do těla k vůli miminku. Já mám zvyšovat dávky podle měření, ale snižovat neřekla. Ale já si je ráno snižuju, když vím, že mám malou hodnotu, třeba 1,6. Nejraději bych to svinstvo nepíchala vůbec. Jen se bojím, že když je to zas novinka, jejich trend, dávat inzulín maminám, že po čase zjistí, jak to bylo škodlivé pro plod.

misicka455
26. dec 2009

Takhle mi to řekla doktorka tak to tak dělám 😉

olgas
26. dec 2009

ahojte holky, já ještě i dneska pojídám cukroví, sice vždycky jenom tak 4-5 kousků (mám je fakt malinké, to skoro nikdo nechápe), ale cukr bude určitě dost vysoký,alespoň si to myslím.

misicka455
26. dec 2009

Já taky ještě pozobavám 😉

ili5
26. dec 2009

Jak říkám, ta těhu cukrovka je novinka a každý doktor ordinuje jinak. HlaVNĚ Aby to neublížilo miminkům. Vždy něco vymyslí a hned cpou chemii do těla a pak až po čase zjišťují jak je to škodlivé. J8 mám ráno každopádně píchat 5, ale píchám 2, jak mám hodnoty menší.
Jinak cukroví jsem dlabala po obědě ve velkém, teď jsem si píchla, mám hodnotu 10,0 dost. Pak jdu večeřet, bramborový salát a kapra. Dostala jsem na něj zas chuť. Ale dnes mám žravou, tlačím celý den do hlavy. Oběd jsem jedla 2x dneska 😀 .
V 20 hraje mořská víla, tak jdu čučet. Teď zkončila velrybí stolička, krásný film. Jsem sama, niki venku, jen pejsek leží se mnou. 😉

misicka455
27. dec 2009

Ahojky tak co dneska už jste poctivé 😀 😀 😀 Já ještě trochu hreším 😔

pani_haf
27. dec 2009

Ahoj Misi, já dnes po obědě (krůta, šulky, vývar, šopák) 9,4 ☹
To se prostě nedá vydržet.

olgas
27. dec 2009

ahojte holky, já mám ještě v lednici spoustu cukroví, tak pozobávám pořád 😒 Nechcete přijet na cukroví, ať mi rychleji ubyde? 😢

olgas
27. dec 2009

teda chtěla jsem dát tohohle smajlíka 😀

ili5
27. dec 2009

Já dnes ujíždím na ovoci, cukroví jsem ještě nejedla. Mám kol 7, takže norma. jsem od včera nějaká ospalá, už jsem spala po obědě a stále se mi nic nechce dělat.

misicka455
27. dec 2009

Holky já se taky nemohu na to cukroví jen koukat a zobu a zobu a raději neměřím. 😀

seb
27. dec 2009

haf: to je divný po takovým obědě, že ti to vylítlo, co jsou to šulky ?
olgas: to je dobrý zvát cukrovkářky na cukroví 😀
holky , já žádnej rok to cukroví moc nemusela, ale jak ho mám zakázaný, tak bych se po něm utloukla 😠 , taky uzobávám, tak 4-5 necukrované rohlíčky a taky jsem měla takovou italskou bábovku, strašně voní a to se fakt nedá, tak jsem si kousek dala včera a dneska taky, ale nejradši bych jí snědla celou, všichni kolem mě se cpou, to je mučení si nemoct vzít taky, to by se mělo zakázat, takhle nás mučit 😝

pani_haf
27. dec 2009

Seb-to jsou takové ty bramborové válečky, které se smaží jako krokety ☹. Dnes celkově nic moc, bolí mě záda, tak sotva lezu ☹

seb
27. dec 2009

misicka: ty už to máš za pár teda, jeslti ti řekli, že do 3.dnů začneš rodit, pomoooooc, já bojíííííííím nechci rodiiiiit !
ty to budeš mít už brzo za sebou a budeš se už jen radovat z mimi, hlavně at jste zdraví ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre