Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

misicka455
15. jan 2010

Holky tak mam zpravu od spag dostala nejakou vyvolavacku po ranu,ale malej je moc vysoko a nesestupuje do porodnich cest tak to dneska nevidi. Pry to bude na dyl.

pani_haf
15. jan 2010

Misi- to mě mrzí, že jde tak pomalu, miminku se asi ještě nechce 🙂

janni.ka
15. jan 2010

ahoj holky,nakukuju co ty naše dvě holky zda už je nějaké miminko a teda to zase bude asi něco,když to mají obě takové že to s nima nic nedělá 😒 Snad se jim tělíčka umoudří a porod se rozjede aby je moc dlouho netrápili 😉

evca82
15. jan 2010

holky teda to je hruza to vyvolani porodu teda ☹ kdyby aspon mohly byt doma nez to prijde.

olgas
15. jan 2010

Ahojte holky,

janka: nemusíš sníst celé množství, ale neměla by jsi sníst víc.

spagi to má teda blbé, no snad se to mimčo a tělo umoudří a budou spolupracovat.

Jinak já jsem se teď vrátila z kontroly v porodnici i v diaporadně. je to docela sranda. Tak nejdřív mi porodní asistentky tvrdili, jak porod u cukrovkářech vyvolávají minimálně o 5 dní dřív. Dnes jsem se na to ptala doktorky, a ta říkala, že to s porodem zatím nevidí, že do toho 40tt mě nechá. Ale dýl ne. Na kontrolu do porodnice jdu za týden zase v pátek, pokud porod nepřijde sám 😀 Malej váží cca 2900g. Na dia jsem byla dnes naposledy, pochválila mě jak držím dietu a že si můžu ke každému jídlu ještě přidat víc jídla. Za tu pochvalu, to se můj přítel hned smál, protože to moc nedodržuji. Dr. říkala, že bych takhle měla rámcově jíst i když budu kojit a potom bych měla příjít zase na ten OGTT test, no tak uvidím. Moc se mi ta hnusná sladká voda pít nechce.

Misca dneska jela do té Prahy, že. Doufám, že bude šťastná jako bleška, jak malou uvidí.

evca82
15. jan 2010

olgas tak to malej je prdik 🙂 tak to je dobre, ze te nechaji do terminu, snad porodime samovolne vid?a zadny vyvolani.

pani_haf
15. jan 2010

Olgas-moje dítě mělo tu samou váhu a dobře se rodilo 🙂.
Evco - a co ty? Kdy to vypukne 🙂? Zítra jdu domů, už za každou cenu, tak vám pak napíšu, jak to doma zvládám.

Ta spagi-mimiškovi se nechce, mě by se z toho pohodlíčka v bříšku taky nechtělo.

olgas
15. jan 2010

no jo Haf, jenže ty jsi ho takhle už rodila, kdežto já ještě nerodím, takže určitě něco ještě přibere

evco : taky bych ten porod chtěla samovolně a žádný vyvolávání. Jsem se ptala doktorky jestli mám teda třeba umýt okna, tak to říkala, že raději ne, ale máme si prej udělat s přítelem čas na sebe (myslela samozřejmě sex), ale záludnost je ta, že pak mám prej tak alespoň hodinku ležet a nehejbat se. Tak ti nevím

pani_haf
15. jan 2010

Olgas-vyzkoušej ten sex, ale mě nikdo neříkal, že mám ležet.....je pravda, že jsme na to upsli před spaním a pak spali až do rána 🙂

barakaa
15. jan 2010

Ahojky všem, ozývám se po delší době a nejprve chci poblahopřát k mimískům 🙂 . Všem držím palce a opatrujte se. Pravidelně vás čtu, i když nepíšu a pomáhá mi to. Jen si tak říkám, že nám tu za chvilku skoro vůbec nikdo nezůstane....Já jsem nyní 26tt (s těhu cukrovkou úspěšně bojuji od 18tt), a tak mne ještě čeká kousek cesty do konce, termín porodu mám až v dubnu. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá z vás nebude rodit v Podolí v Praze a jestli tam také nechodíte na diabetologii...Také jsem se tam ptala, jak přistupují k porodu u diarodiček, na diabetologii mi řekli, že když nejsou obtíže, nechávají rodit v termínu, jen obvykle nenechávají déle přenášet, protože prý u diabetiček stárne placenta po termínu rychleji a mimi může být ohroženo. Byla jsem tam teď ve středu na kontrole, podle UZ má mimi už 860g, profily mám v pořádku, i když se mi trošku zhoršily, ale jsem stále v rámci normy (v Podolí máme na lačno do 5,4, hodinu po jídle do 7,4), mám denně jen cca 225g sacharidů. No a přiznávám, že jsem dost poctivá. Sama jsem jako dítě jezdila kvůli poruše glukózové tolerance do lázní, měla dietu a spoustu zákazů, tak si myslím, že moje mimi má už tak dost zátěž ode mne z hlediska genetiky a nechci mu to zhoršovat....i předtím jsem jedla podobně, tak mi to zase až tak nepřijde, jen si musím teď lépe hlídat to rozložení sacharidů během dne. Jen mám jeden nepříjemný zážitek, jak jsem tam teď ve středu byla, tak jedna maminka vyšla z ultrazvuku a já hned věděla, že je zle....zestárla tam snad o deset let....opakovaně ji vyšetřovali, doktoři chodili na konzilia.....zkrátka té mamince našli u mimi nějakou vadu, byla na tom screeningovém vyšetření ve 20tt, přiznám se, že mě to rozhodilo, bylo tam takové "dusno", i slzička mi ukápla, a od té doby se nějak pozoruju....normálně jsem se začla o naše mimi bát. Jsem zase nějaká přecitlivělá....Holky, také se někdy o mimíska bojíte? Jak s tím bojujete? Asi mi bude stačit, když potvrdíte, že se také občas bojíte....já si totiž myslím, že je to asi vlastně normální...Achjo, snad jsem vás nerozhodila, kdyžtak se omlouvám, ale jsem toho nějak plná, manžel tu teď není a hned tak nebude, nejspíš se uvidíme až v neděli....Doufám, že Verunka už je s maminkou, myslím Miši, že je jasné, že se obáváš, jaké budou tvé pocity, ale jsem přesvědčená, že jednak máš na tyhle pocity zcela právo ....oddělily vás, jsi po zákroku a komplikacích, byla jsi daleko a určitě jsi pociťovala bezmoc, strach a třeba i vztek......ale myslím, že to zvládáš a zvládneš, jen na sebe nespěchej, držím ti palce a myslím na tebe. Honzíkovi přeji rychlé uzdravení ze žloutenky a naším dvěma skoronovopečeným maminkám přeji hodně sil, hezký večer, B. teda jestli jste ten můj elaborát přečetly, tak smekám, nějak jsem se rozepsala. 🙂

olgas
15. jan 2010

haf: to ležení prý pro to, aby dobře vstřebaly ty účinný látky ve spermatu 😀 😀 😀

barakaa: určitě je normální , že se bojíš, zvlášť když se s někým takhle setkáš. Já jsem se v průběhu těhu taky bála, ze začátku jsem byla pořád vystreslá, že potratím. Pak jsem měla strach z těch vrozených vad, z dawnova syndromu atd. teď u konce se zase bojím, aby se nestalo něco u porodu . Člověk se už bude obávat asi pořád, i když toho prcka bude mít u sebe. Rodiče se o děti prostě bojí.

evca82
15. jan 2010

haf tak zitra poreferuj, jak to zvladas....no ja jdu v pondeli na kontrolu a utz, ale asi me taky nechaji do terminu, modlim se teda at zacnu rodit sama, zkusim ten sex 😀

barakaa ja chodila na dia do podoli, nenechaji prenaset.

pani_haf
15. jan 2010

Baraka- jak píše Olgas, taky jsem stresovala a vlastně stresuju pořád, když to tak člověk vezme, těhu je plné stresu, prootže se mamina pořád obává o mimi, že se něco stane. Chápu tě, já nervačila ze všeho a teď po porodu nejsme o nic lepší.

radushka
15. jan 2010

Tak furt nic? Chuděry, to budou pak příběhy do rodinné sbírky 🙂 , aspoň nějaká pozitiva 😀 .
Jinak dneska jsem měla 2 bramborové placky a 8,4 - nic moc 😠 . Mě už to nebavíííííí !!!
Ale ještě trošku bojuju, už to ale zas tak moc neřeším 😀

janka2110
15. jan 2010

dobry vecer.
chcem sa este spytat...vobec nemam napisany v tej diete syr...myslim tvrdy.napr.eidam..to znamena ze ho vobec nemozem?
a pani haf...gratulujem ku krasnemu babatku.mozem sa spytat?Honzik sa narodil v termine?pretoze ja som teraz zacala 31tt a bola som na ult.vcera a mala mala 2557g.a to mam pred sebou asi este 2 mesiace.aj doktor mi povedal ze je hrozne velka...

barakaa
15. jan 2010

Janka: na tehotenskacukrovka.cz najdeš tabulku s obsahem sacharidů i u různých sýrů.

Jinak, máte pravdu s těmi strachy a tak....zkrátka už se budeme o naše robátka bát.....je to zkrátka maminkování se vším všudy, od početí a prvních dvou čárek přes všechny testy a porod až po první přecházení ulice 😉 .

Evco, ty už na kontroly do dia v Podolí nemusíš, když jsi 38tt?, když píšeš, že jsi tam chodila v minulém čase...Mně tam říkali, že mne budou hlídat i pak, nechají mi i glukometr kvůli té mé diagnóze PGT (porucha glukózové tolerance už před těhu). Už tam teď budu chodit i do poradny, od 29tt, tak mám pocit, že tam pak strávím celý den, v půl deváté poradna, pak ultrazvuk a pak dia, s tím, jak se tam čeká, mám pocit, že nejdřív budu hotová tak ve dvě, teď bez poradny jsem tam byla vždy od rána tak do jedné... A máš svého porodníka nebo je tam v poradně střídáš?? Jsem zvědavá, mám jít napoprvé k Zikmundovi a prý je to nějaký děda, tak nevím. Myslím, že bych kromě sexíku nasadila i maliník i odvar z lněného semínka a event. nějaká homeopatika nebo Bachovy esence, hm, zkrátka i já jsem odhodlaná rodit přirozeně...ale člověk míní..... 🙂

janka2110
15. jan 2010

barakaa dakujem pozriem si to tam.

pani_haf
16. jan 2010

Janka-Honzík se narodil 37tt a něco málo, takže 38tt. Ale on je malinký po mě, já měla 2,6 kg a to mě mamka deset dní přenášela, kdežto můj manžel měl 4 kila! Díky Bohu, že je malý po mě 🙂)))

olgas
16. jan 2010

Haf: tak vy dneska už tradá domů, konečně co.

barakaa: jenom se těmi stránkami nenech vystresovat, je to tam moc přísné. Já jsem spíš řešila sacharidu u těch příloh , jak jsem ti napsala, u chleba a pečiva, u ovoce a případně sladkostí. Taky mléko nějaké má, mléčné výrobky jako třeba jogurty atd. Ale u toho co vlastně dávám třeba na chleba (salám, sýr atd. jsem to neřešila - tyto výrobky jich mají minimum, maso můžeš taky neomezeně). Jenom pozor na smažená jídla (třeba i řízek), ty mají sachardiů mnohem víc než když maso třeba uděláš přírodně.

evca82
16. jan 2010

baraka, ja tam byla v dia poradne naposled v 36+0 pak uz me nechteli, ale samozrejme kdyby se neco delo, tak se mam ozvat. glukometr stale mam, takze se jeste obcas merim, ale uz hodnoty nepisu.

janka to nemohlo mit mimi tolik ne?nezmerili ti ho blbe?

evca82
16. jan 2010

tak co nejake nove info? o misicce, spagi a illi?

janka2110
16. jan 2010

dobre ranko.
tak ja uz 3 den drzim dietu..da sa to len ta chut na sladke je obrovska..hlavne ked tu deti jedia cokoladu 🙂
v pondelok idem diab.tak tam dostanem ten merac ci ako sa to vola a uvidim co mi povie dalej.Evca on uz ked zacal robit ult.mi povedal ze je neaka velka.je to asi tym ze test na cukr.mi robili zhruba v 26tt a ten vysiel pozitivny.potom som cakala na poradnu a tam povedal doktor ze treba spravit este jeden test nie na 50g ako predtym ale az na 100g.glukozy.a to som sa musela objednat a cakat az teraz po sviatkoch kedze boli vsade u nas dovolenky.a teraz som v 31tt bola na ult.a doktor teda potom zbadal tie vysledky a povedal ze teraz hned musim zacat drzat dietu.Ono je to tym ze ta dieta sa mala zacat uz skor,lebo mala zatial rychlo rastla.A povedal,ze nechape naco doktor kazal urobit este jeden test kedze uz ten na 50g bol pozitivny a hodnoty vysoke.Ja chodim na ult.druhemu kedze ten moj ho nerobi.ze uz davno som mohla drzat dietu.
ja len dufam ze vsetko bude v poriadku a aj porod prebehne hladko
🙂

evca82
16. jan 2010

janka, to taky nechapu na co ten doktor jako cekal.....tak ted uz ji budes ve vaze krotit 😉

olgas
16. jan 2010

evco s informacemi o holkách to bude asi těžké. Miška odjela do té Prahy, zprávy o spagi nám dávala ona, tak to máme smůli. O Ili to taky nevím, asi budeme muset vydržet, až se ozvou samy. Ale chybí nám tady , že?

misicka455
16. jan 2010

Ahojky,holky tak se mi podarilo pripojit pres mobil snad se to odesle je tu blbej signal. Posledni spravy,ze vcera spagi nic a Ilí mela nejake velke bolesti,ze chtela pichnout Epi. Holkam napisu a kdyz bude neco noveho dam vedet. Jinak ja bojuji s malou jsou to hrozny emoce ,ale to je na dyl. Potrebujeme zacit jest aby nas co nejdriv pustili. Ale doufam ,ze to v tydnu bude moc se obe snazime. Jestly budu kojit jeste nevim zatim jsem rada,ze vypije neco z flajdy a nema induze. Mejte se.pa

kjucukovna
16. jan 2010

Misicko tak to je dobrý,drž se a za pár dní už budete mít klídek doma, hlavně budete vědět že to nejtěžší už máte za sebou a už bude jen líp! držím palečky!!!

olgas
16. jan 2010

Ahoj Misicko, no jednoduché to nebude. jak budeš doma , tak nám pak napíšeš podrobnosti. Teď se soustřeď na to jídlo, s kojením uvidíš časem , buď se rozkojíš nebo ne, tak co . Já jsem taky kojená nebyla a co. Nic se nestalo.

seb
16. jan 2010

ahoj holciny, jééé vidím, že už je tu misicka 😵 , no musím si tu nejdřív přečíst všechny novinky, dlouho jsem tu nebyla, glykemie zatím ok, takže jsem stále bez inzulínu, snad už to tak doklepu

seb
16. jan 2010

misicko, zkoukla jsem tvou berušku v albíčku, je kouzelná 😅 , jak se jí daří ? musím tu ještě dočíst nějaká info, koukám, že špagatice bude mít taky uz miminko v náručí co nevidět 😅

seb
16. jan 2010

olgas: co to čtu ! 😕 to jako ti dr. řekla, že máš držet tu dietu po cellou dobu, co budeš kojit ? já myslela, že po porodu už se budu moct zas cpát čím chci a jak chci ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre