Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

laskonka
19. jan 2010

nemas za co Adelka, ja som skor citatelka tejto temy ako prispievatelka 🙂
ale ked viem poradim 😉

kici96
19. jan 2010

Ved prave ze diata....ja sa asi z toho tiez zblaznim 🙂 nie som ten typ co dodrziava nejake diety ale tak koly malickej urobim co bude v mojich silach....
Sladkosti sladke vody som vyradila uplne a ani mi to nejak extra nechyba da sa to vydrzat, ovocie som obmedzila na jeden kus na den a to mi je velmi malo :(( milujem ovocne salaty....
take palacinky s nutelou hmmm dala by som si ale zatial nebudem pokusat, radsej vydrzim, potom si doprajem 🙂
Hlavne co mi chyba najviac su moje ranajky to bol vzdy chlebik s maslom a s dzemom alebo medom a k tomu granko...
Tak som fakt ja zvedava ako doúadnem u lekarky co mi povedia....
A este mam otazocku, keze si uz v 31tt je malicky nejak velky alebo v norme?

olgas
19. jan 2010

kici: já myslím, že ten test s tou sladkou vodou ti nebudou dělat znovu, dělá se jenom jednou.Mám taky těhu cukrovku na dietě, dietu dodržuji (nebo se snažím, i když občas zhřeším taky) a malej měl cca 2900g ve 38tt. Takže je v normě.

laskonka
19. jan 2010

kici, co sa tyka tvojich ranajok, moze to byt pri diete problem ale nemusi, zalezi ako to zoberie tvoje telo a velmi pomahaju prechadzky, ja ked zhresim idem vonku na hodku a cukor je ok. Horsie je to ked prsi vtedy vysavam a umyvam pohlady 😅
tak ako pise olgas tiez si nemyslim, ze by si isla este raz na testy, to pojdes az 6 mesiacov po porode.
A co sa tyka nasho drobca, tak je uplne v norme v 24tt mal podla UTZ 640g, a teraz pojdem v 32tt tak som zvedava ako narastol.

kici96
19. jan 2010

Dakujem za odpovede ;))
Ved to bolo aj mne divne ze chcu mi to robit este raz...neviem na co ked mam cerstve vysledky...ale zase keby mi po vypiti tej veci namerali male hodnoty vobec by som sa neurazila.... 🙂
Olgas tak to ma maly akurat ;)
Laskonka daj potom vediet kolko ma tvoj...

laskonka
19. jan 2010

ok dam ti vediet 🙂

radushka
19. jan 2010

Tak jsem se neudržela a dala si asi 3 malé lžičky nutely, po večeři!!!.Radši se ani neměřím 🙄 😀 😀 .
Ježiš, ať už můžu jíst co chcu.Mám nějaké období krize 😠

seb
19. jan 2010

já si dala jednu tabletu magnézka dneska poprvé a nevím, kdy to zabere a jestli, zítra si zas jednu vezmu, já mám z těch stahů strach, nechci rodit předčasně a ty stahy - tvrdnutí mám dost často
olgas: jsem zvědavá, co ti zítra dr. na to magnézko řekne, jeslti ho ještě můžeš nebo ne
mamina: to bylo vyčerpávající info o těch prdíkách 🙂
kici: já jím ovoce ke snídani, ke svačinám i po večeři, cukr mi nezvedá, rychle se odbourává tenhle cukr z ovoce, a já bych bez něj fakt nevydržela, sním vždy jednu mandarinku, nebo jeden pomeranč a pohoda, jinak ty tři hodiny pauzu taky nedodržuju, prostě když mám hlad, změřím po hodině nebo před tím než se chci najíst a když je hodnota dobrá, tak si něco sním, mě to takhle funguje dobře a hodnoty mám ted furt ok

kici96
19. jan 2010

SEB:
To mas do pohody... Uvidim co mi vo stvrtok povie Dr. a ake budem mat hodnoty a podla toho budem obmedzovat ovocie...

zamilovana
20. jan 2010

Ahojte, potrebovala by som sa len spýtať, že či po vypití tej "sladkej" vody ste mali zvýšený cukor aj v moči, či len v krvi? Som si volala pre výsledky ale výsledky z krvi ešte neboli, ale sestrička vravela, že moč je po vypití v poriadku, tak by mala byť aj krv, že stačí na ďalšej poradni čo je za 3 týždne. Myslíte, že aj krv bude ok? ďakujem

evca82
20. jan 2010

zamilovana - bohuzel to nemusi nic znamenat, ikdyz moc je ok, tak krev byt nemusi. ja myslim, ze jsem po druhym odberu neco v moci mela, mela jsem hodnotu v krvi 9,6. a treti odber jsem cukr nemela, ale hodnota taky zvysena. ja myslim, ze ono se to v ty moci objevi kdyz je hodnota myslim nad 8.

jinak seb s ovocem jsem na tom jako ty a s tim jidlem uz taky, mam ted porad hlad, takze uz ty pauzy moc nedodrzuju. a jeste kdyz mi rekli, ze mala ma malej odhad vahy....resp, ze obrik 4kg to nebude.

olgas
20. jan 2010

zamilovaná - já jsem cukr v moči celé těhu neměla a přesto mám těhucukrovku. Takže ta moč není vůbec směrodatná, zřejmě se to v ní objevuje tak jak píše evca až od vyšších hodnot. Při testu ogtt mi nikdo moč nekontroloval.

olgas
20. jan 2010

Evi a jaký máš odhad té váhy malé?

Nevíte někdo co mišička a ostatní holky s prckama?

zamilovana
20. jan 2010

No ale ja nehovorím o klasickom odbere moču, ale o odbere pri pití tej glukozy, kedy sú vlastne zvýšené hondnoty až nad sedem sa mi zdá, po tých dvoch hodinách, tak ak by to bolo tak zvýšené, už by to v tej moči asi naozaj bolo, keď ty si to tam pri osem mala. No uvidíme 🙂

olgas
20. jan 2010

tak jak jsem psala, při testu ogtt mi moč nikdo nekontroloval, směrodatná je krev. A myslím si, že než jsem začala držet dietu, tak jsem hodnoty cukru nad 7 měla určitě taky a v moči cukr nebyl.

kici96
20. jan 2010

Zamilovana:

Mne tiez nikto po vypiti tej vody moc nekontroloval....

Evi a aky mas odhad malej vahy?

radushka
20. jan 2010

Holky tak jsem se po té nutele změřila a cukr 7,7. Na to, že jsem čekala tak 10, jsem absolutně nadšená 😀

mamina
20. jan 2010

Evi,to jak píšeš,že jsem našlápla.Promiň,nějak mi nechce pracovat mozek.Jaks to myslela?

mamina
20. jan 2010

Seb,děkuju. 🙂 Hlavně,aby to pomohlo... 😉

mamina
20. jan 2010

Holky,včera jsem měla po snídani 5,5 a dnes 9,3.A přitom snídaně úplně stejná!Skoro na gram!Chleba jen s máslem a k tomu čistá voda.Chápete to některá? 😲 A to jsem se nezastavila-vydrbala jsem nádobí,umyvadla,ustlala postele,uklidila prádlo...A stejně to bylo takhle vysoký!Vůbec tomu nerozumím... ☹ Dia zas bude mít kecy. 😠

misicka455
20. jan 2010

Ahojky holky, tak nejake infno o nas . Porad jsme v nem. a jeste nejaky ten patek budem. Veru zjistily dalsi dve vady na srdicku a tak to budou sledovat jestly bude nutna operace ted nebo casem. Ke vsemu se nam nehoji jizva ma tam nejaky zanet a o jidle ani nemluvim. Uz jsem z toho znufala a jen rvu a rvu ke vsemu jsme zdaleni 250km od domova. Psala jsem vcera romce zda rodi a neodepsala. do jineho tematu mi nejde vlest pres mobil tak holky prosim dejte vedet do tehulky z vesele party a tehulky Brno.

misicka455
20. jan 2010

Pak jeste Vyskov a tehulky a snazilky Brno jak to snama vypada. Dikec

p.etrahradecka
20. jan 2010

ahoj holky- chtěla bych se zeptat- myslíte, že ten test na cukrovku-pití té sladké vody se znovu opakuje? já jsem úplně nešťastná- teprve od pátka držím dietu a jsem K.O. unavená, bolí mě hlava a sladký je můj sen...... jak to zvládáte?

p.etrahradecka
20. jan 2010

mamina: ahojky- můžu se tě prosím zeptat- kolik ti dala DIa doktorka sacharidů za den? já jen, že já mám 175g za den- a dala mi takový jednostranný pomocný rozvrh jídla, co jíst a co ne- a třeba u snídaně máslo vůbec nemůžu.....nebo-není tam napsaný....... a ty si jenom zjišťuješ cukr nebo si musíš píchat i inzulín?

olgas
20. jan 2010

Ahoj Miško,

držím pěsti, aby to všechno bylo v pořádku a nějak se to zlepšilo. Musí to být docela mazec. Ty kilometry taky člověku moc nepřidají, ale zase v té Praze jsou asi odborníci nejlepší, jinak by vás tam nehnali.

Tvůj vzkaz jsem do veselé party, těhulek Brno a Vyškova dala. Těhulky a snažilky Brno zatím ne, musím už mazat na bus, máme tchána v nemocnici ,tak jedeme na návštěvu. Tak to tam buď dá někdo z holek nebo na to mrknu večer.

Drž se!!!!!!!!!

mamina
20. jan 2010

p.etro,já mám sacharidů 275,psala jsem ti to,mrkni zpátky po diskuzi. 😉 Máš tam i rozpis,co jsem dostala,co kdy a kolik jíst.Zjišťuju cukr ráno na lačno a vždy hodinu po hlavním jídle 3* do týdne.Inzulín mám-zatím 7 jednotek po ránu na lačno,jinak ne.Psala jsem ti,ať svý dia zavoláš.Vím,že diety jsou na 300 g,275 g a 225 g,takže si myslím,že se fakt uklepla.Jinak doktorka mi řekla,že si mám mazat máslo na každej chleba,protože pak se pomalejc cukr zpracovává a udrží se v krvi přez noc a pak mimčo nemá hlad a já ketony.(tak nějak nevím,proč to platí i přez den,když to zase chce,aby mi to kleslo dolů... 😖 )-Tak mě napadlo-zkusím zítra ten chleba ráno suchej-třeba to líp klesne a nebude mi to dělat takovej bengál. 😉
Snad Ti to aspoň trochu pomůže. 😉 Ale já o tom zatím moc nevím,sama mám dietu měsíc a inzulín 3 týdny,funguju zatím na principu pokus-omyl.Jsou tu maminy už ke konci těhotenství a jsou moc fajn.Ty Ti určitě poraděj líp. 😵
Ale když budu vědět,určitě poradím.Ráda.Ať Ti to všechno dobře dopadne. 😀

beruskaveruska
20. jan 2010

Spagatice už má Míšánka u sebe 🙂 49cm a 2940g . Tk moc gratuluji a přeji jen to nej.... 🙂

p.etrahradecka
20. jan 2010

mamina: jejda- já jsem ťulík- fakt promiň

Může mi teda prosím napsat někdo, kdo taky má jen 175g sacharidů? já si připadám, jak exot

beruskaveruska
20. jan 2010

já mám dietu na 225g sacharidů, ale zda to dodržuji nevím tabulkama se neřídím.

p.etrahradecka
20. jan 2010

beruskaveruska: to je fakt divný......a odvažuješ si jídlo ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre