Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

bibi78
29. jún 2009

mirip, ja sice nemeriam, ale idem podla tabuliek sacharidov, mam 2 rozdielne, vacsinou sa zhoduju, ale pre istotu vzdy beriem tu vyssiu hodnotu a tam maju broskyne menej cukru ako ceresne, hrusky, slivky alebo jablko. na 100 g je to okolo 12,5g cukru, takze myslim, ze jednou broskynou nemozes nic pokazit... 😵

bibi78
29. jún 2009

presne ako beruska, hrozno a banan je tabu.

samsulka
29. jún 2009

Budud držet palce,at to máš dobrý.

evena
29. jún 2009

takže hoďku po obědě 8,1 😠
steně tomu nerozumím, tak mám předepsaných 60 s na oběd a sním tuňák 10 s + chleba 40 s, tak proč to teda letí navrch? ve stř. du do poradny tak snad mi to vysvětlí, protože to nechápu ... ☹

samsulka
29. jún 2009

Eveno: dala sis 100g chleba to je moc, já mám 60g S na oběd a dávám si 60g chleba.

evena
29. jún 2009

sam .. když si budu místo max. 60 g s dávat na obět třeba jen 40, tak mi to třeba sice nevyletí, ale nebude to tělo hlavovět, to je taky špatně ne? nebo raději míň s hlavně ať ty hodnoty nejsou tak vysoký? chápu to dobře?

beruska.sps
29. jún 2009

evena - rozhodně hodnoty se snaž mít v normě. Navíc k obědu i k večeři je lepší dle mě např. brambory, rýže, těstoviny, než chleba.

samsulka
29. jún 2009

já nevím ,já co mám jídelníček tak mám rozepsané ty g různých příloh a na oběd mám 60g chleba tak fakt nevím.
Pečivo je svinstvo to fakt skáče. Si vem včera jsem měla asi 140g bram. knedlíku a červené zelí strei. a měla jsem 6,2 to je paráda a dneska lečo jen zeleniny a blbý chleba a už je to nahoře. chlebu se budu asi vyhýbat.

ivuu
29. jún 2009

tak po obědě nakych 6,4 tak dobrý..snad byla ta snidana kvuli tomu chlebu..ještě večře..to bude tunák...

pečivo je fakt na nic....ale co má člověk jest že?

samsulka
29. jún 2009

Ivu, máš pravdu je to těžký to pečivno asi zkusím na snídani vývar jak Misu a uvidím co to udělá 😀 😀

misule82
29. jún 2009

ivuu: a co jsi měl k obědu, ať se inspiruju, když máš tak dobrou hodnotu? 😉 já měla tři minipárečky a brambory a 6,9.
Ale fakt si dám chvíli oddech od měření, protože měřím skoro každý den a už mě fak bolí prsty, jak tu klofu do klávesnice...

a chleba si já dávám jen kousínek ke snídani, svačině nebo druhý večeři.... jinak jsem na teplých jídlech kaše, brambory, rýže nebo čočka

misule82
29. jún 2009

měla k obědu 😀 😀

misule82
29. jún 2009

holky a víte co chci ještě zkusit, dát si smažáka ale k tomu míň brambor, možná nevydržím a přidám si ještě kečup, ale to hned radši vypadnu na procházku 🙂

makyna12
29. jún 2009

ahoj holky,
tak mě se aceton i hodnoty drží.....takže jsem na kapačky nemusela nastoupit, ale pokud se objeví tak půjdu hned...
už aby byl konec..tyhle dusna a ta blbá dieta je fakt pakárna 😉

misule82
29. jún 2009

makyno, ty už to máš za pár, to zvládneš 🙂 držím palce, ať jsi v pořádku 😉

ivuu
29. jún 2009

misule..manža mi donesl z jidelny přirodní platek a opečený brambory..ale nevímkolik toho bylo na g....

makyno vdrž už jen chvilenku..a budou tě teda vyvolavat nebo čekaj až do termínu?

misule ja jedla smažaka furt..když jsme ještě neměla glukoměr..aji s hranolkamam a tatrkou..a hemoglobin dobrý ale ted nevím...

1 porce řízku (100g masa) 23,5 g sach., 1 porce smaženého květáku (160 g) 45,6 g sach., 1 porce smaženého sýru (120 g) 20,3 g sacharidů. V samotném květáku toho moc není, ale má hodně záhybů - je tam tedy větší podíl trojobalu.

tak to má moravcová naporadně 😀 😀 😀

jsi tam psala dotaz že misule? 😀 😀 😀

evena
29. jún 2009

tak sem povečeřela 140 g brambor + 12 g lososa + 80 g duš. hrášku a po hodině 6,5 🙂
konečně něco pozitivního dneska 🙂

makyna to už ti uteče 🙂

evena
29. jún 2009

tak koukám že sem napsala 12 g 😀 nějak mě vypadla ta nula 🙂

samsulka
30. jún 2009

Krásné ráno všem

Teda Ivu, já se chystala na ten květák obalovanej,alejak to vidím jdu dělat jen mozek raději.

Eve, to je fajn,ne? Já si dělala mozeček s bramborem trochu víc a po hodině 6,6 taky dobrý jsem spokojená.

beruska.sps
30. jún 2009

samsulka - já měla obalovaný květák i smažák i brokolice a hodnoty výborné. Ubrala jsem kapku brambor. 😅

evena
30. jún 2009

včera v 9 večer sem měla na večeři kousíček melounu a jogurt, spát sem šla po půlnoci, hlad sem měla jak vlk ... a dnes na lačno 6,4 😲 hrozný ...
nakonec až dnes si odebírám tu krev, první odběr zasebou a musela sem se píchnout 3x abych dostala požadované množství 😝 pak sem si chtěla zkusit změřit na lačno tak se píchnu a ono nic, ani kapka, tak znovu a vytláčela sem to i očima ... jestli to takto půjde celý den tak večer budu mít prsty fialový, čeká mě ještě 8 odběrů 😝 akorát po mě chtějí aji napsat kolik kdy sem snědla sacharidů, s tím si nevím rady
4 knekenbroty sou 20 g a nevím kolik je sýr + šunka + máslo asi nic že?
nebude jim vadit že toho sním míň? mám předepsáno 45 s ?

samsulka
30. jún 2009

Beru, dík no já se trochu bojím uvidím jak se s tím poperu a jak se mi bude chtít 😀 😀

Eve, já si dám meloun a jogurt asi celou noc prosedím na WC 😀. Na co si odebíráš krev? Já teda nemusím a děkuji ani nechci, raději at si mě ve čtvrtek dobně sestra.
Máslo, šunka a sýr nemají nic takže asi jen to jídlo kolik má g S.
Tak to uvidíš,zda jim to bude vadit,ale možná jo trochu máš to o půlku mín

beruska.sps
30. jún 2009

evena - ty hodnoty máš fakt vysoký, buď jíš špatně nebo je ta tvá cukrovka zlá. Omlouvám se za upřímnost. 😨

evena
30. jún 2009

beru nevím, možná to bude kombinace obojího ☹ uvidím co mi zítra řekne dr.
v 9.30 další odebírání krve tak mi to nedalo a změřila sem si i cukr, takže po dvou hodinách od snídaně na kterou sem snědla jen půlku předepsaných sacharidů 6,7 ☹ třeba za to může stres, protože teď je mi fakt nanic, to bude fakt bezva den 😒

sam nejdřív sem myslela že si to odebírám kvůli tomu aby zjistili jestli sem měla cukrovku i před těhu nebo mám tu těhotenskou, ale na to mě pravděpodobně odebrala sestra krev jen jednou, takže z tohodle asi chtějí vědět jaké mám hodnoty, asi se jim to zdá lepší než kdybych se testovala proužkama, nevím ...

a vy to nikdo neodebíráte? jestli ne tak to vám závidím, je to dost hrůza z toho prstu vymáčknout to množství co oni potřebují

misule82
30. jún 2009

ivuu: haha tak tenhle dotaz jsem tam zrovna nepsala, ale už jsem to tam párkrát navštívila i s dotazem😀 😀 😀 a ten smažák si teda dám🙂

evena: předně se fakt musíš uklidnit, protože ten stres cukr zvedá, já jsem měla taky špatný hodnotový období a bylo to hlavně strachem z meření. Nemůže se stát nic horšího, než že ti dají inzulín, hlavně aby bylo mimčo v pořádku. Jaké máš výsledky toho glykovaného hemoglobinu? A jak vypadá mimi podle utz?

misule82
30. jún 2009

even, já si teda měřím jenom podle glukometru, krev neodebírám, ale na jiných diskuzích jsem četla, že to některé holky taky dělají, přece jenom z laborky budou mít přesnější výsledky než z glukometru
víme o čem mluvíme viď ivuu? 😉 na glukometr není moc spoleh

samsulka
30. jún 2009

Eve, jo stres je prevít musíš být v klidu, a pokud to nejde jak píše Misu,že dostaneš inzulín,ale já taky občas nervíky mám,takže s ním do budoucna budu počítat,snažím se být v klidu, ale je to těžký, ted vlastně dřím dietu cca 14 dní a už je to lepší už jsem si zvykla,ale přeci budu ráda až to bude za mnou.

samsulka
30. jún 2009

Jo jinak já si nic neodebírám, sestra říkala jen ze žíly 1-2x měsíčně a pak jen píchat na měření.

makyna12
30. jún 2009

ahoj holky,
tak jsem dnes byla na gyndě a nález už je pěkný..malá už se tlačí hodně dolů..(vlastně už dole je a tlačí) CS 2 takže od min. týdne prý pěkný nález...jen tam malá přibrala za ten týden 400g což je hrozně moc... ☹ příští týden se uvidí jestli takhle hodně přibírá i dál...

Ivuu budou mě to vyvolávat, pokud neporodím sama dřív...já mám termín stejně jako ty, takže by to vyvolávali někdy za 14 dní...

A co ty tobě budou vyvolávat??,Jak je mimčo velký???

makyna12
30. jún 2009

Ivuu já teď koukám, že je to tady tak trochu posunutý....já mám termín 1.8, ale podle tohodle měření jsem už 37 tt a já jsem přitom 36 tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre