Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pheva
4. máj 2010

Dakujem za rady babule. Ja som mala hodnotu 7.9 ale to mi robili uz v 17tt. Pri prvom v 32tt 12.25 co uz bolo dost ale inzulin mi nenasadili.
Asi budem musiet obmedzit chlieb a takisto aj porcie jedla a hlavne kombinacie potravin. Mne idu robit cisarsky buducu stredu takze to nejako hadam vydrzi a nebudem si musiet zacat pichat posledny tyzden inzulin.

monline
4. máj 2010

ahojte
dnes som konečne bola u diabetológa, zajtra si idem merať glykemický index, ale nie glukomerom, ale dali mi ihly a ampulky, do ktorých budem dávať nabratú krv..do chladničky a deň na to to vezmem do labáku...lekár povedal, že glukomery nemerajú presne, že určite budem mať dobré hodnoty, hlavne nech nestresujem a obmedzím sladkosti..med a alergény. Takže vo štvrtok skúsim spraviť to, čo jaru..budem si merať cukor otcovým glukomerom, ale súčasne zbierať krv na vyhodnotenie do labáku. A porovnám to..asi až o týždeň v stredu budem mať výsledky, lebo vtedy mi dali termín.
A ešte- meranie 7x prepláca poisťovňa, takže mám si merať
pred raňajkami,
hodinu po raňajkách
dve hodiny po raňajkách
pred obedom
dve hodiny po obede
pred večerou
dve hodiny po večeri...
Ževraj ideálne je meranie aj hodinu po obede a hodinu po večeri, ale to nepreplatí poisťovňa.

ellysa
4. máj 2010

jaru30 určite nenakrkla, ja to beriem tak nejak podobne, ako som dnes písala mala som už tiramisu, a už som pár krát zjedla aj nanuk, tiež sa hlavne snažím jesť zdravo a pravidelne v malých dávkach. No my sme asi tie ľahšie prípady, niektoré baby to fakt musia brať dosť vážne, lebo im hodnoty vyskakujú.

ewulin
5. máj 2010

Ahoj holky po delší odmlce🙂, tak jsem zvědavá jak dneska dopadnu-v 16 hodin mám kontrolu na diabetologii...tak uvidíme 😅

emers
5. máj 2010

monline: prosím pak nám napiš jak ti vyšlo to "porovnání" 🙂
ewulin: tak hodně štěstí! 😉

groka
5. máj 2010

ahojte baby,ja idem v piatok na cukor,ja mam z toho obavy strasne,od pondelka sa mi o tom sniva ako to pijem a tak...
akoze ma ukludnite ale pravdou,da sa to vypit s citronom?ako to chuti a kolko je tej vody?a musim to naraz vypit?a potom ako mam sediet 2 hodiny na riti ved to moje krize nevydrzia

dakujem 😉

gilmorka
5. máj 2010

groka hlavne sa nestresuj dopredu. Ja som nemala nejaky velky problem vypit to. Bolo to tusim pol litra a nemala som citron a dalo sa. Akoze je to sladke riadne, ale mna z toho vobec nenapinalo, ani nic. A zober si casopis, alebo hudbu, alebo knihu, lebo za tie dve hodiny sa unudis. A mna teda bolel zadok riadne 🙂 Ale ked cakas v cakarni u doktorky kym prides na rad, urcite si aj inde cakala cez dve hodky. Ja som u koznej bezne cakavala styri 😉 Akurat ze tu sa nemozes ani prechadzat, len sediet. Ubehne to, neboj.

ewulin
5. máj 2010

Ahoj groka, vypít se to dá úplně v klidu, já jsem to taky měla bez citronu a šlo to, musela jsem to vypít během 10 minut, je toho půl litru a je to fakt v klidu.Není to žádná pochoutka,ale není to nic hrozného.Já jsem tam šla a taky jsem se toho strašně bála,že to bude hnusné,ale není to tak-pro mně bylo horší to píchnutí do prstu-já jak vidím jehlu tak utíkám🙂.Zvládneš to úplně v klidu,neboj,hlavně se nestresuj...já jsem měla časopis,seděla jsem přímo naproti sesterny a koukala jak pracujou a uteklo mi to celkem rychle-taky jsem si musela hlídat čas, takže to vážně utíkalo. Držím palce ať to dopadne co nejlíp!

groka
5. máj 2010

baby dik

ewulin o pichani a brani krvy radsej nepisem,to mam panicky strach,lebo mna to boli a feste kade pichnutie
a baby mam ist uplne na lacno tam?lebo mam tam byt medzi pol siedmou a pol osmou a ja nevydrzim tolko bez jedla ale ked budem musiet ok,ale tak po tom ako budem cakat tie 2 hodky mozem aspon cistu vodu pit?

radula75
5. máj 2010

tak jsme dnes byli v poradně malá má asi 1875gr a to jsme 31+3,ale jsme koncem pánevním,k tomu nám hrozí od pátku inzulin,tak to mám strach,že budeme muset císařem

monline
5. máj 2010

groka- určite chod na lačno
a myslím, že ani vodu ti nedovolia piť
tie dve hodiny zvládneš, cukor dodá energiu a nebudeš sa cítiť hladná..mne celkom tá voda chutila, mala som ju s citrónom, a pripomenullo mi to časy, ked som si ako dieťa dávala cukor a kyselku do vodu a pila miesto malinovky
ak budeš mať niečo na čítanie, zvládneš..a možno vás tam bude viac, pokecáte

monline
5. máj 2010

groka..ja som po teste odtiaľ odišla a šla som si zajesť..a vieš, čo som si dala? palacinky s vanilkovým pudingom, čokoládou a šľahačkou !! 😀
hlavne sa neboj, stres zvyšuje cukor

didulka85
5. máj 2010

Groka ja som mohla pit cistu vodu. A hladna som bola poriadne.
Mne ta sladka voda tiez chutila. 🙂
Tak skoro si uz nic sladke nedam. ☹

emers
5. máj 2010

holky, mně ta sladká voda přímo chutnala 😀 měla jsem hlad od rána že jo a prostě sladký věci miluju a mám asi trochu posunuté chutě tím pádem. Kamošky třeba říkaly, fuj, vždyť to bylo přeslazené, no mně to nepřišlo, klidně bych vypila další...
No a teď to mám, bůhví jak to s tou cukrovkou mám, doufám jen, že je to fakt jen těhucukrovka! 🙂
Není to tak, že komu to chutná, ten tu má cukrovku? 😀 😝 😀

monline
5. máj 2010

emers- určite to tak nie je..poznám kočky, ktorým to chutilo a nemajú cukrovku

mateta888
5. máj 2010

Ahoj ky 😵
Tak jsem dneska byla u dr odevzdat profil a byl spokojenej i krev jak mi brali tak je vše naprosto ukázkový 😀 . No jsem ráda, ještě dvakrát a měla bych to mít za sebou.

zhruba jsem vás dočetla, ale nemám moc času jdeme dělat s malou buchtu. Jen na ten test já jsem si vzala křížovky a knížku a docela to uteklo, ty dvě hodky utečou jaknic. Jinak mě pití nechutnalo, ale možná to bylo tím, že jsem teprve přestala zvracet a žaludek měl co dělat aby to udržel takovej nášup. 😝 Ale jinak se to dá, hlavně nestresovat. Já jsem včera večer chytla nerva a jen tak cvičně jsem se změřila a během 5 minut mi ze 3,3 vyskočilo na 6,7 takže fakt klídek. 🙂

ewulin
5. máj 2010

Groka jdi určitě nalačno,mně nedovolili teda pít ani vodu,ale stejně jsem nepotřebovala,neměla jsem ani hlad ani žízeň.Nic se neboj to píchnutí sice není příjemné,ale je to tak rychlé,že ani nevíš 😉
Jinak mám po kontrole, doktorka je super,dneska si semnou povídala,co by mohlo být miminku,hodnoty z měření se jí líbily,říkala,že si můžu občas dát i proužek čokolády, nebo jak tady někdo psal tak i to tiramisu🙂,vysvětlila mi jak to v tom těle funguje,tak jsem spokojená🙂,další ko mám za 3 týdny...

sabua
5. máj 2010

Ahoj děvčata, o tom, že mám GD vím asi 3 týdny. Hodnoty oGTT 0min. 4,5 120min 8,5. Jsem na dietě, večer mi to většinou vyletí asi na 8. Mám neustále hlad, zhubla jsem skoro 2 kg. O chuti na sladké ani nemluvím... jediné co mne uklidňuje, že jsem 31tt a nějak to doklepu 😖 dost mne potěšily recepty od Berucky - díky, nemusím se měřit každý den, jenom 1x týdně, tak si to dám prostě v jiný, než měřící den. Malá má na UZ 1800g, což snad není úplně nad průměrem. U mne hraje roli i věk 40 a navíc vším stresovaná prvorodička 😀

groka
5. máj 2010

baby a kedy sa dozviem vysledok?a to uz aby som aspon od zajtra nejedla nic sladke do piatku co?to som chcela robit zajtra palacinky

ellysa
5. máj 2010

groka neboj, to zvládneš, mne to teda nechutilo, ale vypiť sa to dá 😉 a výsledky som mala o dva dni, mne hovorila jedna sestrička, že na to môže mať vplyv ak prestým ješ dosť veľa sladkého, ale neviem, či je to pravda 😅

ewulin
5. máj 2010

Groka,já jsem si šla pro výsledky za týden🙂

gilmorka
5. máj 2010

Mne sestricka povedala, ze dva dni predtym nejest sladke, vecer predtym od pol noci nic nejest a rano nalacno prjst. Pocas testu som nemohla pit nic a ani ist na wc. Ihli tiez moc nemusim a z toho prsta je mi to menej prijemne ako zo zily,ale da sa to prezit. Vy co mate glikomery, ste uz zrejme vytrenovane 😉 A po teste ma z tej vody asi dva krat prehnalo.

gilmorka
5. máj 2010

Ja som mala vysledky po pol hodinke, lebo som bola na test priamo v nemocnici v laboratoriu.

bellablonde
6. máj 2010

ahojte dievcata, chcem sa opytat
je tu niekto kto chodi do diab amb k doktorke ilavskej? Bratislava, petrzalka
a ako ste s nou spokojni?

resp. mozete mi poradit dobreho doktora v blave? minule tehotenstvo som chodila na antolsku k listiakovej, odsedela som si tam kopu hodin a nebola som spokojna s priebehom kontrol ... 😖

bellablonde
6. máj 2010

inak zatazovy test je pre mna nocna mora, uz samotne vypitie bolo utrpenie a nasledne ma tiez zo 3xprehnalo (som tam vyzerala ako blbec, stale som sedela na zachode) a prvu hodinu mi bolo striedavo na vracanie a odpadnutie... no proste cista hroza
😔

gilmorka
6. máj 2010

Mna nastastie prehnalo az neskor, ked som uz bola prec z laboratoria. Ale v ten den som mala zaludok cely na figu, ved to urcite podrazdi, ked na lacno vypijeme nieco take sladke.

bellablonde
6. máj 2010

na mna to doslo hned pocas 2hodinoveho cakania,
vlastne cely den som mala nejaky cudny, som sa nevedela spamatat z tolkej cukrovej zataze 😀

jan12
6. máj 2010

Ahoj bellablonde, ja chodim k Listiakovej - zatial som absolvovala 2 kontroly a tiez tam sedim minimalne 3-4 hod. Minule ma dokonca vybavila sestricka, lebo som mala vysledok po hodine o.k.
Takze zaujmave ordinovanie 😠
Pozeram, ze mame rovnaky termin porodu 🙂 Budes rodit na antolskej?

bellablonde
6. máj 2010

ahoj jan12 🙂 fakt mame rovnaky, odrodime si to spolu 😀 zatial som rozhodnuta pre antolsku, cize aj poradne od 36.tt tam chcem chodit, zrejme k rozembergovi, ale zazmluvnovat si nebudem nikoho...

ja som bola z toho cakania u listiakovej vzdy uplne na prasky,
jednak je tam len pondelky a stvrtky, caka tam milion ludi babky, dedkovia, pracujuci, tehule, stolicky vsetky obsadene - pomaly aby som si nosila vlastnu skladaciu rybarsku ...
a potom to slavne vyhodnotenie..."vysledok mate dobry, o 2 tyzdne pridite opat" ... vsak to si mozem aj sama doma merat 😠

este je tam jedna diabetologicka Milosovicova, ale som si az potom vsimla, ze ona je detska... 😒 skoda

a hlavne nemam komu dat maleho strazit na doobedie, kym tam budem cakat, brat ho so sebou jasne ze nebudem, manzel musi do prace...
neviem ako to vsetko vyriesit

jan12
6. máj 2010

No, tak sa mozno stretneme na porodnici ja urcite budem rodit na antolskej 🙂
Chcem si niekoho zazmluvnit este som sa definitivne nerozhodla.

Ja este chodim do prace a tiez ma nebavi tam sediet 3-4 hod. Myslim si, ze po ranajkach budeme mat vzdy dobry vysledok, ale co obed a vecera. 😒 Chystam sa jej to spytat, lebo na ranajky zjem grahamovy rozok z maslom a sunkou - je jasne, ze mi to nevybehne, ale po obede to moze vybehnut. Som zvedava co mi nato povie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre