Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
15. sep 2010

@fim Tak to vypadá, že se tomu fakt nevyhneš ☹ A knedlíky teda já nakonec vůbec nejedla, ptž když jsem si to spočítala a vyšlo mi tak kolečko knedlíků, tak jsem je vzdala, že se tím nezasytím. ☹

labell
16. sep 2010

@mmorgana to je škoda. Já myslím že tvému tělu asi vadily ty rajčata. Sem měla jednou k večeři chleba s máslem a 3 rajčata a cukr horší než po 3 palačinkách s tvarohem.

fim
16. sep 2010

Holky, já bych skoro řekla, na rajčata bacha. 2x se mi nevyplatily - myslela jsem, jak zdravě nevečeřím a pak ta hodnota nic moc. A to jsem tehdy ještě spalovala krásně.
Jak jsem psala, že dřív mi prošlo cokoliv, tak myslím opravdu cokoliv. I marlenka. 😅 Teď? Ani chleba s taveným sýrem pomalu ne. 😔 Fakt už nevím, co můžu ještě jíst. ☹

labell
16. sep 2010

@fim tééda to je blbé že se ti to tak zhoršuje, já su na tom tak nějak stejně, jen mě víc honí chutě, takže sem teď měla dvakrát zvýšený cukr..jednou sem si neodpustila mrkev s hráškem..a jednou pizzu...té bylo ale teda jen víc než sem měla, protože sem ji pak měla i na oběd..míň než den před tím na večeři a to prošlo.

ratatooy
16. sep 2010

@mmorgana mě dr říkala že se to zhoršuje nejvíc kolem 30tt a jak už jsem byla 34tt tak už to zažehnala že už by se namělo nic stát ani zhoršit,ale vy to tady všechny tak poctivě dodržujete 😉

mmorgana
16. sep 2010

@labell Hmm, rajčata - jím je normálně (a vlastně docela často) a zatím jsem si nevšimla, že by mi zvyšovaly glykemku. To papriky, to je jiná! Ale zkusím se na to zaměřit.

@ratatooy Tak já začala 29 tt, budu se teď muset víc snažit a doufám, že to udržím jen dietou 😎 Nějak se mi do inzulínu nechce 😠

ducky
16. sep 2010

Téda holky, tak s rajčatama je to divný, nám říkali v poradně, že mají tak málo, že než začnou působit, tak bychom jich museli sníst tunu. A já se teda poctivě živila rajčatama, stala jsem se v těhu skoro závislá 😀
Ale myslím, že mi glymču taky nijak zvlášť nezvyšovaly 😕

Mě se to taky nejdřív zhoršilo, přesně někdy kolem 30 tt. Jedla jsem totiž nejdřív k snídani jednu bílou housku s máslem a postupně jsem měla vyšší a vyšší glymču, tak jsem to musela vyměnit za knackebroty a když se mi ojedly, tak jsem jedla Active tousty od Bona vity. Ale ke konci zase přišlo zlepšení. 😉

fim
16. sep 2010

Holky, kuk. Dostala jsem tipa, ale v úterý jsem to prospala: 🙂
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-s...

mmorgana
16. sep 2010

@ducky Jó, asi je to individuální. Třeba zelené papriky se všude uvádějí taky jako "bezpečné" - kdykoli jsem si je dala (snídaně, oběd, večeře), vždy jsem měla vyšší hodnoty. A na diabetologii mi říkali, že každé tělo reaguje jinak - někdo vůbec nesnese bílou mouku, někdo klidně může snídat rohlíky.
A přišla jsem na jídlo, po kterém mám vždycky hezké hodnoty, i když si přidám brambory, sýr a zeleninu - losos 😎

ducky
16. sep 2010

@mmorgana Tak to každopádně, každé tělo určitě reaguje jinak, to jsme tu s holkama zažívali, ale teda na ty rajčata bych to netipla 😕
Já jedla jen žluté papriky, ty tlustostěnné a teda někdy i mezi jídly, když mě honily chutě. ALe myslím, že mi nic nedělali, né že bych se po nich speciálně měřila, ale určitě byly k nějaké večeři po které jsem se měřila a v pohodě.
Já teda asi byla spíš ta šťastnější, bílé pečivo jsem mohla, dva štráfky štrúdlu bez cukru mi nedělali téměř nic, takže bych bývala mohla sežrat asi celou nohu 😀

werunka21
16. sep 2010

@fim No potěš koště 😲 Abych nebyla ten vyjímečný případ 😠

mmorgana
18. sep 2010

Holky, tak dneska jsem neodolala a na večeři jsem byla v Subway. Řekla jsem si, že jednou zhřešit můžu, ne? A hodinu po večeři jsem měla glykémku 7,4 - to docela jde 😎

ratatooy
19. sep 2010

@mmorgana tak to určitě jde,já byla v pátek na dia a zase jsem se docela pobavila,dr se mě ptala jestli chodím jíst v noci?tak jsem říkala že ne ale ráno hodně brzo musím snídat a pak jdu ještě třeba spát,a ona prej aby zase miminko nemělo moc málo jídla tak že se klidně mám najíst i v noci nebo brzo ráno resp.si mám dát jako snídani navíc a pak ještě jednu se mám..... 😀

pe.martina
20. sep 2010

Ahojda, potřebovala bych se poradit jaké jsou příznaky těhotenské cukrovky,jsem teď v 17.tém týdnu...........pořád mám hroznou žízeň. Co jsem koukala na netu, je to jeden z mála příznaků .............. hlad, ztrátu váhy ani nic dalšího nemám, ale tu žízeň mám pořád, ve dne v noci a už jsem z toho špatná, jen piju a lítám na záchod ...................... do poradny jdu v pátek tak se zeptám, ale zajímalo by mě jestli o tom některá víte víc

mmorgana
20. sep 2010

@pe.martina Ahoj, nejsem odborník, ale pokud vím, tak těhotenská cukrovka se obvykle nijak neprojeví. A obvykle těhotenská cukrovka začíná po 24. tt. Ta žízeň, může být reakce Tvého těla (tělo něco potřebuje). Nejlepší bude, když se zeptáš v poradně. A přeji Ti, abys těhu cukrovku neměla 😉

pe.martina
20. sep 2010

@mmorgana Děkuju, no ty testy na cukrovku jsem koukala na netu, že se dělají jak píšeš........... zas ale hodně maminek cukrovku mělo i když jim testy dopadly v normě ........... jsem zvědavá co mi v pátek řekne Dr. 😅

werunka21
21. sep 2010

Posledních 5testovacích proužků. Dnes nalačno 5,6 ☹ .Už mě to nebaví 😠 ! Jednou 4,8 , pak 5,2 a dnes dokonce tohle. Že já vůl se vůbec měřím, byla bych jinak úplně v pohodě 😝 .

luckaa
21. sep 2010

@pe.martina Ahoj,no já to tak s tou žízní měla,normálně teda nemusím pít skoro vůbec a v těhu hrozná žízeň ze začátku a pak mi ji diagnostikovali,ale to může být taky náhoda.

@werunka21 Teda weru,snad to bude všechno v pohodě a co hodnoty po jídlech,zkoušela jsi zas testovat?

werunka21
21. sep 2010

@luckaa Po jídle vždycky zapomenu nebo mezi hodím něco sladkého a to pak nemá cenu měřit 😝. Ale zatím jsem měla max 6,7 pokud teda nepočítám tenkrát ten jogurt na snídani (7,7). Tak spotřebuju co mám a půjdu si vyslechnout, co na to paní doktorka 😝

luckaa
21. sep 2010

@werunka21 Tys dostala nějaký termín návštěvy na kontrolu?

evajza
21. sep 2010

Holky jdu se pochlubit,tak už to mám za sebou i já,Verunka se narodila v 39týdnu,míry 3780g a 49cm,porod byl vyvolávaný,v pondělí jsem dostala 1tabletku,kontrakce začaly,trvaly 3hodky a ustaly,v úterý další 2tabletky a princezna spattřila svět 14.9 v 19,33hod,po píchnutí vody byla malá za hodinku na světě.Cukrovka,jak přišla,tak odešla,inzulín už nemám,jen dodržovat dietku v šestinedělí.

mmorgana
21. sep 2010

@werunka21 Nezapomeň na přesnost glukoměru +/- 20 % = jestliže Ti ukáže 5,6, máš skutečnou hodnotu někde v rozmezí 4,5-6,7. A pozor, pro netěhotné platí jiné limity, ne tak přísné. Včera jsem rozbalovala nové testovací proužky, četla příbalový leták a tam byly napsané hodnoty s upozorněním, že neplatí pro těhotné. Bohužel, leták je doma, tak se teď nepodívám 😒

@evajza Gratuluji k holčičce i ke zbavení se cukrovky 😉 😵 😅

werunka21
21. sep 2010

@luckaa jo, já mám přijít 6týdnů po porodu, popř.při problémech dřív. Já jsem ještě neodevzdala glukometr, inzulin.pero a tak možná i proto.

@evajza gratuluju!! A dietu dodržuješ, nebo na ni prdíš? Já ji mám taky dodržovat. A jednak na nějakou pravidelnost nemám čas a taky nemám vůli na to ji držet 😝 . Jaké máš hodnoty cukru teď nevíš? Mě to docela skáče, myslím, že na zdravého člověka to moc není tak jsem z toho dost nesvá

@mmorgana aha, máš pravdu, teď to tu čtu "nalačno u zdravého člověka který není diabetik a ženy která není těhotná by se měl pohybovat v rozmezí 4,1-5,9. A jednu nebo dvě hodiny po jídle by se měly pohybovat do 8,9" Tak to bych asi měla být za vodou 😅 😀

luckaa
21. sep 2010

@evajza Moc gratuluju 😵

@werunka21 Tak snad to bude všechno v pohodě,četla jsem,že u někoho se ten cukr dává do kupy trošku dýl,tak snad to bude dobré 😉

fim
21. sep 2010

@werunka21 Jo, toho já se taky bojim - nerada tvořím ty výjimky. ☹
S měřením se už nestresuju, to tomu nepomáhá. Hodnoty se moc nelepší, inzulín už mám i na den, na noc se to zvýšilo a já rezignovala. Snažím se seč můžu a když to nejde, tak to prostě nejde. Se kvůli tomu nepo...u. 😝 Nijak jinak k tomu přistupovat už snad ani nejde. 😒
Ale jinak, jestli jsi si všimla, tak tam ta Mudra říkala, že oni si zvou pacošky od 3m (myslím). Rozhodně ne hned po šestinedělí. Fakt nechápu, že je to všude jinak. Stejná nemoc, různé metody. 😠 Takže kliiiid.
Užívejte si mrňousků, ta bestie snad odtáhne jinam. 😉

ducky
21. sep 2010

@evajza Gratulace veliká 😀 Ať vám Verunka dělá jen samou radost 😎

@werunka21 Weru tak vidíš, ono vlastně bude vše v pořádku a ty jsi se vystresákovala. Zahoď ten blbej glukometr. Jestli ti zůstala, tak to zjištění ti neuteče a nepomůžeš tomu, když se budeš měřit v šestinedělí a stresovat se.
Já žiju v sladké nevědomosti a je mi fajn 😀

evajza
21. sep 2010

@werunka21 nějak nad dietou nepřemýšlím,ještě mne ani nenapadlo se změřit,zkusím ráno nalačno,hodnoty v porodnici jsem měla ukázkové,ikdyž doma je doma,nějak to neřeším,mám se stavit po šestinedělí odevzdat všechno.

werunka21
22. sep 2010

@fim jestli od třetího měsíce to nevím, ale určitě říkala, že na ten test nás asi nikdo nepošle. Musíme se ozvat samy

@ducky kdybych nemusela tak neměřím, ale ona ten profil bude chtít vidět. Taky se těším až toho glukouše vrátím a budu žít ve sladké nevědomosti 😀 . A ještě sladší, pokud mi řekne že je to v pořádku 😀

luckaa
23. sep 2010

Ahoj holky,já vám tak závidím,že už to máte za sebou,já mám za sebou 10 týdnů diety a 10 mě jich ještě čeká....dneska zas chodím na krev na profil,tak doufám,že to bude v pohodě,kolem 30 týdne jsem slyšela,že to stoupá nejvíc,jestli se teda nepletu...no ale u mě určitě bude všechno v pořádku a glykovanej zase vidím pod normou 😀

rozpravocka
23. sep 2010

@luckaa držim palce 🙂
Inak, aké sú tie normy - ja tomu vobec nechapem. Niekde pisu ze zdravi ludia maju mat ten glykovany do 4 a niekde, ze je rozmedzie medzi 4-6. Vraj to nejak zalezi od toho ako sa to meria. Ja som mala 5,1 a lekarka povedala, ze je vsetko v pohode, a ze nemam nic menit. A to som tam bola necelu hodku po obede a normalny cukor som mala 4,7 🙂 A nabuduce mam prist hned po jedle - ako rychlo sa dostane cukor z jedla do krvi?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre