Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

evkaa25
29. dec 2009

Holky já ted mluvila s mamkou a zjistila jsem,že babička měla cukrovku.Umřela když jsem byla ještě malá,tak jsem o tom nevěděla.To budu asi ted u dr za blázna,že ani nevím,že babička měla cukrovku. 😅
Gabikko ve kterém týdnu ti to zjistili?Mám špatný pocit,že to začínám řešit až ted ve 28tt.Přitom dr už to věděla tři týdny. 😖Tys to teda měla i s nemocnicí,jo?!?To je tedy fakt děs!A díky za vysvětlení těch hormonů placenty.To mi vůbec neřekli.
Ili poslali mně do Hlučína k diabetologovi.A kdy jsi to zjistila ty?Mám pocit,že už dávno,že?Máš to už vážně za pár.A nakonec tedy Poruba.Já budu asi rodit na Fifejdách,ale ještě nejsem 100procentně rozhodnutá. 🙂
Snad mě ten inzulín mine. 😖

ili5
29. dec 2009

Evko, se divím, když jsi měl atak vysoké hodnoty, že Ti nedali hned inzulín.... Mě ho hned dal a musela jsem si píchnout, i když odběry ještě skoro žádné, no co dr to názor.
Jinak měřím 7-8 glukometrem. Prsty mám na ruce a nohu jak jehelníček, už to končí, za 14 dní budu mět snad za sebou vše.

janni.ka
29. dec 2009

ahoj holky 🙂

Ili a to se dává každému mimi ta infuze?? 😕 nebo to budeš mít jen kvůli tomu že pícháš inzulín?

gabi ten tvůj dr je divnej ne?Jako proč ti snižuje hranici cukru po jídle na 6 když je přes 7 ale to taky jak u koho že 😀 já a spagi nesmíme mít víc než 7,2 ale holčiny mají i hranici vyšší 😉 se tady stresuju kvůli 7,3 a někdo písne že je to v pohodě 😀 tak teda jo sem v pohodě 😀 😀

evka-no to je teda divný že ti dr nedala vědět s takovýma hodnotama 😕 já to věděla hned druhý den po testu,ale moje švagrová měla 9,9 a taky ji dr nechal 3týdny do poradny a řekl jí to až tam,tož to nechápu no 🙄

evkaa25
29. dec 2009

Já to taky nechápu.Už jsem to mohla 3týdny řešit.Přece čím dřív,tím líp.Mám v průkazce napsané léčba:dieta 225 g S.Měli jste někdo taky takovou??
No ale na druhou stranu jsem měla krásné vánoce,tak možná mi je nechtěla kazit.Ale i tak mě tím tedy pořádně naštvala..........

janni.ka
29. dec 2009

já to mám taky na 225g sacharidů dietku 😉

já si cukroví taky dala a neboj se že ostatní holky si nedaly 😀

janni.ka
29. dec 2009

ono jestli se ti ty hodnoty dietkou nespraví tak nasadí inzulín 😉

misicka455
29. dec 2009

Ahojky holky, tak jsme zpátky z kontroly a nenechaly si nás tam 😀

Tak po pořadě malá ještě pořád není otočená tak snama doktorka začala mluvit o tom, že existuje nějaký hmat na otočení atd.... a že tam je právě doktor který to dělá tak , že mám počkat a domluvit se sním. Dr nám udělal utz a naznal , že to nepůjde máme na ten zákork málo plodovky a velké mimi odhad váhy je 3,400kg 😀 😀 Tak nám nabídl, že se domluvíme na CŘ. Což jsem odmítla, že to chci vyzkoušet porodit normálně. Moc nám to nevymlouval, ale že by to tedy mělo být brzo takže jestly se nám to nerozjede samo což opět říkal po vyšetření na koze , že to vypadá nadějně CS 7 a jsme krásně nachystaný tak nastupujeme 4.1.2010 na vyvolání a slíbil mi, že ten den prostě malá půjde ven 😀 😀 Takže žadné trápení třeba týden vyvolávání nic takového. I když v den vyvolání může být vše jinak malá se nějak blbě natočí či hodně moc přiberem tak nakonec se třeba císaři nevyhnem. 😒

kjucukovna
29. dec 2009

misicko at Ti to dobře dopadne!!! držím palce 🙂

evkaa25
29. dec 2009

Jannika a jak dlouho už jsi na té dietě??A může se k ní zelenina v neomezeném množství?To jsem se někde dočetla. 😀
Já jsem si toho cukroví ale dala vážně hooooooodně. 😀 Kdybych tušila nějaký problém,tak si ho samozřejmně tolik nedopřávám..

evkaa25
29. dec 2009

Misicka tak to budu 4,1 držet palečky. 🙂

misicka455
29. dec 2009

Holky díky 😉

mabe
29. dec 2009

misicko, budu ti drzet palecky. tak svou princeznicku budes mit u sebe uz za chvilku. 😉

pani_haf
29. dec 2009

Illi-na Fifkách mají intermediální péči a berou předčasně narozené děti od 32tt, takže v pohodě 🙂
Misi-ty budeš za chvilinku maminka live 🙂, moc držím pěstičky, aby vše bylo v pořádku a mimiško, to bude cvalíček, ale jak se tady psalo, dle utz plus-minus 10% 🙂

pani_haf
29. dec 2009

Misi a není to ten Hamiltnův hmat či jak se to jmenuje? Nebo je to možná hloupost.

ili5
29. dec 2009

evko, musím rofdit ve fakultce k vůli cukrovce a rizikovce, malý bude pod infuzí a jinde na t nejsou připraveni.
Mě to zjistili až na poslední den kdy se odběry berou, jak Tobě a to jsem si to ještě připomněla, na mě zapomněli. Pak mi řekli výsledky, že sjou špatné, já jim řekla, že dosju až za týden, že ještě jdu na oslavu a mám napečeno 😀 . Pak mě dali hned do rizikoivky do OV, tam nasadikl napřed dietu a zapisovat, nafasovala jsem glukometr. Já ale dietu držet neumím, raději bych umřela, takže na další kontrole dostala inzulín, já se odtamtud odhlásila, že to mám daleko a že to má každá druháí a nebudu tam jezdit. No, nechtěli mě pustit, ale nakonec svolil, ale pero a inzulín mám od nich, nebo jsem si musela už píchnout, že to mám hodně. Tak jim to pak musím vrátit po porodu. Hlavně to nežer, buď v klidu, předčasem o tom nikdio nevěl a mimča a maminy byli zdravé, jen mimi větší. MOje babka rodila strejdu měl kol 5 kg, tak jestli ona neměla kdysik taky tu cukrovku těhu, ale ještě to nebyla mooooda.

misicka455
29. dec 2009

U nás to by bylo tak že výsledky jsem z cukorvky měla až za 14 dní a potom dalších 14 než jsem šla do poradny takže se to začalo řešit někdy 28tt a do té doby jsme se ládovala sladkým. Řikám si když mají na tohle čas tak asi nehoří 😒

Haf ne Hemiltnův hmat je na vyvolání porodu .

misicka455
29. dec 2009

Holky rohlík a půl česneková pomazka hodnota 6,1 to jde ne? 😀 😀

pani_haf
29. dec 2009

Misi-aha, tak krapet vedle 🙂

ili5
29. dec 2009

muisicko, tak taky dříve rodit. Diabetičky se špatně hojí, tak chtějí rxychlý porod a nesmíme hladovět a při porodu to nejde, tak to řeší ty horší případem císařem.
Někdo psal, že pomáhá otočení miminka dolů hlavou, když na něj svítíš dole baterkou. Jedné holčině s diskuze to pomohlo, tak nevím, zkusit to můžeš. 4.1 uteče jak voda, držím pěsti, dej vědět.
Evko, nestresuj, inzulín Ti nedali, cukroví jím ve velkém taky, hje to těhu cukrovka, nic se Ti nestane. 225 g s. je dané, to píšou všude. Vyžádej si brožůrku v dia poradně, se divím, že Ti nic nedali, asi to nebude tam akutní, tak neboj. Jinak by Tě vybavili hned.. Ovoce se nedoporučuje, jelikž je tam moc cukrů. Já dneska na svačinu, 2 mandarinky, jogurt a rohlík, banán a 1 jablko. Po hodině 2 rohlíky se sýrem měkým a tvrdým a granko, 2 bonbony. Takže jsem se nacpala pěkně, musím ale změřit a píchnout inzulín před večeří, jak to do sebe narvu nevím.Takže se jdu změřit, to bude nejmíň 20 😀 Podám pak hlášení, jestli mě do té doby neklepne. 😅

misicka455
29. dec 2009

Haf však od toho tu jsme aby jsme sbíraly zkušenosti 😀

ili5
29. dec 2009

Tak holky, 7,8 se divím. U mě to jasně funguje, že z jídla to není. Zapisovat to nebudu, nebo bych musela už píchnout inzulín, ale jsem tak přejezá, že počkám ještě hodinku a znova změřím a pak píchnu.
Dcera šla prro pizzu, ale nevleze se mi ani kousek. Za hodinku snad vytrávím, ať ty ketony pošlu pryč a naberu co jsem shodila, že jo?

gabikka30
29. dec 2009

evkaa25

Mne vysoký cukor zistili pri OGTT v 27tt. Nemala som žiadne príznaky ani nič. Pokiaľ som bola v nemocnici, nejakým testom mi zistili, že zvýšený cukor som mala 3 a viac mesiacov. Boli prekvapení, že mi vôbec počas tehu dr. nekontrolovala cukor.Tiež ma žerie svedomie. Som zvedavá, čo s ním moja prísna diéta a schudnutie spravili, dúfam, že je všetko OK. 14.1. idem k dr. uvidíme.

A dnes ma diéta dožrala. Ráno na váhe o 1kg zase menej. Tak som sa nasr....., že dnes celý deň poriadne jem (kašlať len na zeleninu) a je mi fajn, hlad necítim (konečne po 2 týždňoch) a čuduj sa svete, glykémiu mam v norme.

Inak pre všetky čo picháte, aj nepicháte.
Aké máte mať hodnoty glykémie? Ja má mať nalačno do 5 (to som dosiahlia iba2x) a 2 hod po jedle do 7.

misicka455
29. dec 2009

Já podle jídla jak kdy.

ili5
29. dec 2009

gabko, už jsem to tady psla na lačno je 5,5 a po jídle 7,7. Je to dané, mám to i v brožurce napsáno pro těhu cukrovkářky i z poradny pro diabetičky rizikovky. I nyní od naší diabetičky z KA. Asi Tě chce jen vystašit hodnotou do 5, což je nesmysl, když je to 5,5.
Taky mi jídlo nezvedá hodnoty myslím, ale hormony, takže jím normálně, aspoň nebudu hladová.

gabikka30
29. dec 2009

ili5

asi mám veľmi prísnu diabetologičku. Lebo normo hodnoty su presne také oko si opísala. to je super 😝 😝

ili5
29. dec 2009

gabko, oni straší, nebo jsem mu taky hned řekla při první návštěvě, že je to nová moda a že to má každá druhá, takže se nějak omezovat nebudu. NO, čučeli na mě, byli tam ještě 2 stážistky a prý to má každá 20 těhulka. Což je dost, že?

janni.ka
29. dec 2009

evka sem na dietě od 28tt 😉 ale glukometr se dostala ve 30tt 😉 já měla jednu hodnotu hraniční tak mi ho dala až v tom 30tt.

jinak zeleninu třeba červ.paprika má taky sacharidy víc než zelená paprika já si zašla na www.flora.cz a do kalkulačky sem si zadala zeleninu kterou baštím a ovoce taky a to mi ukázalo kolik co má na 100g sacharidů 😉

ili5
29. dec 2009

Já kdybych měla jíst dle nich, tak nejenomže mám ketony, ale bych byla i po smrti. Potřebuji hodně jíst, jsem hubená, ale jím víc na posezení než můj muž, který má 120 kg, se sám diví kde to dávám. Já totiž jak začnu jíst, tak nevím kdy přestat, musím se dorvat. Třeba nemusím když nejsem těhu, nejíst půl dne a pak sním i koně najednou a naházím vše, oběd, pak sladké, okurku kyselou, pak hned slané, vše namíchat. Kdybych o toto přišla, tak bych raději umřela, já bych nebyla hodný pacient. Měla jsem před nějým rokem toxku a mononukleozu a přísnou jaterní dietu. No a dopadlo to tak, že jsem byla rok na nemocenské, ztráta imunity, dietu jsem nemohla držet, ale vyhrabala jsem se z toho. Dodnes mám imunitu snížrenou, ale prostě jídlo musím jíst jak jsem zvyklá, i když jde o život.

Holky, co všechno máte připrawvené do porodnice v tašce? J8 ještě nezačla balit, ani nevím jestli mám všechno.

olgas
29. dec 2009

misicka: pořád na tebe myslím, jestli jsi už porodila nebo ne, a ty jsi tady pořád s náma 😀 Hlavně že ti vyhrožovali něco o třech dnech 😀

Já byla u svoji dr. dnes na kontrole a prcek je už hlavičkou dolů, tak to jsem ráda. Jinak mám celkem všechno o.k. Vážíme minimálně 2300g . Včera jsem se byla podívat na prohlídce porodních sálů a tam jsem se dozvěděla , že mi porod (pokud do té doby neporodím sama) budou minimálně 5 dní předem vyvolávat kvůli cukrovce. Taky se mě ptala PA na výšku, když jsem jí řekla , že 1,5m tak se tvářila ,že snad ještě o dalších 5 dní dřív. Tak to jsem tam už včera mohla skoro zůstat. 😀

ili: já mám v tašce porodnické vložky + slušivé kalhotky 😀 , plinky pro prcka, přezůvky, bepanthen, ručníky, toaletní papír, kapesníky, masážní olej, vlhčené ubrousky, vložky do poprdy, kojící podprdu, šampon, sprcháč, kartáček (ten teda ještě nemám),čaj pro kojící matky, ponožky, dám si tam i arnicu montanu... To je tak zhruba všechno, ale určitě mi taky ještě něco chybí.

evkaa25
29. dec 2009

Já jsem taky dostala leták,co jíst.Je to tam rozebrané na gramy a na dávky.Že semá jíst 5x denně.Zatím mám pořád pocit hladu.Snad to večer zaspím.Je to pro mně šok z těch svátků na takovéhle dávky. 😅 Ale budu se snažit to dodržet. 🙂
Gabikku,Janniko,tak to vám to zjistili tak jak mi.Ve 28tt.Příští týden mi budou dělat ten krevní obraz a z toho zjistí,jak jsem na tom byla v předchozích třech měsících.To jsem zvědavá................
Každopádně jste mně tady trošku uklidnili,že nejsem sama a že vy to zvládáte bravůrně,jak vás tak pročítám. 🙂
Jani dík za ten odkaz.Hned jdu juknout. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre