Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

kikinela
10. mar 2008

Ahojte,ja som bola na cukor už v 15 tt lebo to možem mat dedične a mam aj nadvahu ,prvykrat som mala po 2 hod. 8,4 ,nato dala 2 tt prisnu dietu (10 dni-4kg dole) a potom som to mala o.k ale musim ist na kontrolu zase v piatok tak som zvedava stale sa mi vyhražaju s inzulinom,od začiatku tehotnosti som shodila 7 kg a to som v 18-19 tt.tak ahojte

gianni
11. mar 2008

ahojte,som v 24 tt,dnes som bola na cukor a nedopadlo to dobre,na lačno som mala:6,2 .po hodine 12, po 2 hodinách 13,3. doktor ma síce nikde neposlal len povedal že najbližšie ked prídem mi zase urobia test,dúfam že sa mi to nezhorší

annika
11. mar 2008

a ani diétu ti nepredpísal vôbec???? Mne sa zdajú dosť vysoké tie hodnoty. Aj ja som mala gestačný diabetes, aj som musela pichať inzulín posledný mesiac, no max som mala 11 bez inzulinu a s inzulínom 7,7.

pheva
11. mar 2008

ja som mala nalacno 4 a po 2 hodinach 11,25. Nepichala som si inzulin len som mala nasadeny rezim. A pravdaze kontrolovala som si hladinu cukru pred aj po jedle.

zanulav
11. mar 2008

Annika chtěla jsem se te zeptat u toho třetího dítete jak jsi byla na inzulínu kdy jsi šla rodit v kterem tydnu? jestli ti to vyvolali a nebo jsi měla císař? Ja jsem prave na inzulínu měla bych jít pak do nemocnice tak se uvidí jinak ty hodnoty mam jak kdy někdy okolo 5 někdy 7 až 8. Gianni a muj nazor myslím že budeš muset držet asi dietu ty hodnoty jsou moc vysoke. tak at ti vše dobře dopadne.

gianni
11. mar 2008

nie,ani diétu,proste nič,tak len dúfam že to bude o.k.,deň predtým som si dala keksík aj to o 18:00 hod.,mala by som sa asi kontrolovať čo sa týka stravy ale ked neviem čo môžem jesť a čo nie a počítať všetko na čísla tak to by ma zabilo,radšej by som ani nejedla 😒

pheva
11. mar 2008

gianni ziadny keks. nemas nahodou 😉 glukomer? by si sa cudovala co taky keks s cukrom v krvi urobi. radcsej 2 krat do dna ovocie okrem hrozna a prezreleho banana.teraz nemam cas ale napisem ti vecer moj rezim mozno ze si z toho nieco vyberies 😉

licina
11. mar 2008

ahoj holky, tak jsem se právě objednala do dietologicke poradny. Moje hodnoty byly 4,6 - 7.7 (vyšerření z krve).
Já sice vůbec nevím, co to znamená a kolik má být normálně, ale půjdu si nechat poradit, co mám a co nemám baštit....

gianni
11. mar 2008

pheva,glukomer nemám,možno to bude sladkosťami,mám ich rada,ináč necukrím,bože ked si predstavím kolko som ich už počas tehotenstva zjedla,ale mne dobre spaluje,preto som tomu nevenovala väčšiu pozornosť

e.k.t
12. mar 2008

ahojky holky

když jsem byla na kontrole a dala jsem dr přečíst deník, kde píšu vče co jsem snědla a hodnoty cukru a tlaku tak jsem si právě ušetřila pozorování v nemocnici. Zatím

Tlakoměr i cukroměr jsem si koupila a jsem ráda.

Domluvily jsme se s dr na tom jak mám měřit, jak to zapsat a uvidí se, navíc mi zjistila že mám hodně špatnou štítnou žlázu a ža to je asi původce všech potíží. Tak další vyšetření a léky, ale určitě jsem ráda že už dr zná prvotní příčinu.

Rodit v dubnu místo červnu se mi opravdu nechce, tak dodržím raději vše doporučené.

Určitě raději moc režim neporušujte, pokud to jen trochu půjde.

annika
12. mar 2008

Zanula, ahoj! Teraz som sa dostala k počítači, vieš deti a domácnosť... Tak s tým pôrodom, hodnoty som mala o.k. okolo 6 som bola. Musela som porodiť v termínu, tak dva dni pred termínom ma hostitalizovali, a druhý deň mi začali vyvolávať pôrod. Najprv infúzkou, ale to nejak nerozbehlo, tak druhý deň mi dali čípok Prostin. Až ten mi pomohol, a rodila som normálne, o cisárskom ani neuvažovali. Po nasadení Prostinu 6 hodín a už Robko bol na svete... Potom nás ešte pozorovali, brali krv od malého každé tri hodiny, ale mal výsledky v norme. Narodil sa s mierami 3470/51. Prajem Vám podobný rýchly pôrod, ale dovtedy veľa sily k tej diéte, je to ťažké viem, ale stojí to za to!!!! A keď už budete držať malého v náručí, tak zabudnete na tú strašnú diétu!

loss
12. mar 2008

baby ja ako dodrzujem dietu sme v norme co ma velmi tesi 🙂

adris69
12. mar 2008

ahoj holky,myslela jsem že už se ten zátěžový test nedělá nebo možná jak kde,tak ale hodím svoje zkušenosti,měla jsem to taky hraniční,což bylo 7,9 a hranice hod.po zátěži 7,8 😀 ,snad ve20tt,tak jsem se hned musela objednat do diaporadny mé porodnice,kde jsme vyfasovaly po přednášce krabičky jak pro feťáky a brožury s hodnoty jídla,no prostě maso,vejce a tuk se mohlo snad neomezeně,jinak vše vážit 😝 ,jíst 6krát denně a aby toho nebylo málo a aby si nás jako pojistily,jeden den po každém hl.jídle jsme musely nabrat krev z prstu a 2.den jí tam odevzdat a počkat jak to v laboratoři ohodnotí,donést do poradny a počkat třeba na kázání a za týden znova 😕 ,no pro mě to bylo peklo,když mě někdo sáhnul na jídlo,to byl jedinej můj přepych a najednou jsem si musela dát toho podle tabulek jen nepatrné množství a zrovna jsem měla chuť právě na to co jsem skoro vůbec nemohla,jako např.3kuličky hr.vína,to mě tak akorát rozdráždilo,jenže pak jsem zkusila trochu švindlovat a začala jsem jíst skoro norm.akorát jsem to tak nepřeháněla a když byl den odběru,tak jsem se držela,ale i tak jsem toho měla po krk,ale spoléhala jsem taky trochu na to,že ta hodnota byla právě hraniční 😉 ,pochopitelně mě díky těh.cukrovce tvrdili,že v žádném případě nebudu přenášet,i podle UZ by měl být větší,takže jsem rodila normálně až Eliáš chtěl,den po termínu a s mírama 2830/50 a tím pádem takovej obr byl se vším všudy od příjmu za 36min.venku 😀 ,je mi jasný že když vám dr.něco říkaj,tak tomu věříte,to já právě taky,tak jsem se chtěla jen podělit o mé zkušenosti,možná teď působím jako krkavčí matka,taky jsem četla kde co,určitě nikoho k ničemu nenavádím a přeju vám se tím nenervovat,ať to utíká a máte už brzo ty svý hl.zdravý andílky u sebe 🙂 😉 🙂

kikinela
13. mar 2008

Ahojte,neviete mi poradit nejaku stranku na dietne recepty u tehuliek?mne už dochadza fantázia ☹

luciask1986
13. mar 2008

ahoj tak vtom ti bohuzial neviem poradit ale diabetologicka by urcite vedela,a zistili ti cukor?

veda
13. mar 2008

holky já tedy nevím, ale u Vás je to nějaké přísné. Jsem z Teplic a hodnotu jsem měla 9. Na gyndě mi řekl, že je to lehce zvýšené a že to nemám přehánět s ovocem a sladkým. Ale v Praze se to prý hlídá až od hodnoty 10. Tak jsem byla dosud v klidu.

adris69
13. mar 2008

asi opravdu jak kde,ségra rodí za měsíc a tý ten test vůbec nedělali,že to je fakt velká zátěž,já ho podstupovala to není ani rok a ty hodnoty tady vidím,že píšeš taky jinak a i pro tu Prahu 😀

adris69
13. mar 2008

kikinela:já si sehnala knížku,která je určena sice pro děti,ale ty hodnoty jsou tam rozepsaný,takže to šlo použít taky 😉 ,nabízí to ta centra pro děti s diabetes 😝

kikinela
13. mar 2008

adris :diki za radu , lciask: ano našli mi cukor ked tak si prečitaj o mne par riadkov naspät,zajtra idem na kontrolu jáj zase ma dpopichaju ☹ ale neva len nech to bude o.k 😀

e.k.t
14. mar 2008

kiki doufám že jsi dopadla dobře. já se držím jak to jde, beruška mi za to stojí

kikinela
14. mar 2008

Tak ahojte baby ,teraz som dorazila od lekarky ktora tam ano nebola 😀 ,ale mala som prvy krat 5,9 a druhy 4,7 po jedle tak si myslim že nemam k tomu čo dodat po cest e som si kupila kit-kat a som to zbaštila,velmi sa mi to žiadalo ☹

majula009
21. mar 2008

Čaute baby, čítala som si zopár príspevkov a musím povedať že som sa tiež obávala tehotenskej cukrovky pretože som raz doniesla do poradne moč ale nebol ranný a bum cukor v moči...sestrička na mna kukla a osopila sa že či som jedla niečo sladké...jasnačka na ranajky o 7.30- palacinku s džemom...k tomu čaj s cukrom a potom som si išla spokojne lažkat a spala som asi do 11tej. Potom som až išla cikať a ten moč som na 13tu odovzdala...Bola so mnou jedna kočka tehula vnútri a tá to počula a hned mi vonku povedala že a kedy si pila naposledy? Tak som, si spomenula že naposledy asi okolo 23.hod večer a ráno som mala čaj s cukrom, čiže som bola vlastne bez vody...a na to povedala ze pekne krásne obličky nestíhajú ked nepijem a mám si kontrolovat pitie každý den...Lekár ma poslal na sladku vodu skorej v 25 tt aby sme to podchytili hned na zaciatku pre istotu a tiež mi povedal PIT a PIT a PIT....
Dva týždne som si radsej nedavala nic moc sladke, teda jedla som sladke ale vynechala som veternik a dobosku ktora mi neskutocne chutila...radsej a kontrolovala som si pitie...a kontrolovala som si aj moc. Kupila som si tie testovacie pasiky v zdravotnickych potrebach a kadzy moc som si testovala. Asi týžden v kuse aby som vedela kde robim chybu a ci to naozaj suviselo s pitim.
Suviselo, ked som sa rano najedla a nenapila sa do 11tej, mala som cukor v moci až do 14tej aj ked som uz po 11tej pila..Potom som uz cukor v moci nemala aj ked som jedla sladke... A ked som od rana pila nemala som vobec cukor v moci.
Teraz som bola v stredu na tej sladkej vode, a vyslo mi to negativne, uplne v norme...hodnoty mám napisane, ale nemam ich teraz pri sebe, nieco okolo 4 niečo pred a 6 nieco po..
Testu som sa hrozne bala a bola som presvedcena ze to nebude urcite dobre a tak mi srdce podskocilo ked mi oznámili ze je vsetko ok. 🙂
PRETO tie co mate cukor v moci kupte si tie pruzky nestoji to vela a testujte si to doma...a pite vela cistej vody...ziadne coly, fanty nic...Držim palce...

kikinela
21. mar 2008

Ale ja som cukor v moči nemala aj ked chodim na poradne tak ho mam stale dobry iba v krvi som mala cukor ale aspon viem že mam vela pit 😎

e.k.t
21. mar 2008

no já taky chodím do poradny a v moči jsem cukr neměla nikdy, piju průměrně

majula009
21. mar 2008

kikinela, pit viacej je vraj lepsie kvoli oblickam, lebo teraz filtruju za dvoch, 😀

eliotka
29. mar 2008

Ahoj holky, poraďte prosím. Je možné, že bych měla těho cukrovku již ve 13 tt? Děsí mně to, že enmohu vůbec sladké, ani sladké ovoce jako banán či hrozno víno. Ani džusy, které jsou jen trochus ladké. prostě sladké mi tělo nebere a když si přece něco dám, vyzvracím to. Jiné příznaky nepozoruju. Může to být jen něco jako těhotenská nechuť, nebo se vám cukrovka projevovala podobně? Mám strach...

janca704
30. mar 2008

Tiez pridam svoju skusenost. Po vysledku 9,2 po dvoch hodinach od sladkej vody vypitej u gynekologa som u diabetologicky (cca po dvoch tyzdnoch a nasadeni lahkej bezcukovej diety) mala vysledky nieco cez 8, teda hranicnu poruchu glukozovej tolerancie, no dieta rovnaka, ako u gestacneho diabetu 😝 Priznam sa, ze som sa velmi snazila to dodrziavat, ale nie vzdy som odolala a obcas (naozaj len obcas) som zhresila malilinkym kuskom kolacika, cokoladky a tak 😅 Diabetologicka ma sleduje cca kazde 2-3 tyzdne a to tak, ze po kazdom hlavnom jedle si odoberiem z prsta krv a druhy den zanesiem. Zatial som mala jednu taku kontrolu a vysledky boli uplne v poriadku (najvyssia hodnota bola po obede 5,2 🙂 ). Vysledky ma velmi potesili a teda som sa aj odmenila nejakou tou sladkostou, len sa mi to trosku vymklo cez Velku noc spod kontroly a denne som zjedla jeden kusok kolaca 😠 😠 😠 Hnevam sa sama na seba, lebo to mam robit nie pre seba ale pre maleho, no uz som sa spamatala a sekam dobrotu 😅 Dalsie odbery ma cakaju vo stvrtok, tak dam potom vediet, ako moje "zhresenie" ovplyvnilo vysledky 😅

kalo
30. mar 2008

eliotka: to máš spíš těhotenské "nechutě"...takto se cukrovka vůbec neprojevuje...Ona se vlastně vůbec ničím neprojevuje.../teda u mě vůbec ničím.../ Pozná se až z krve, jak ti tělo zpracovává cukr. A prý je častější u "silnějších"maminek...ale pozor!! To není vůbec pravidlem..Já šla rodit s 54 kily, vždy jsem sportovala, jedla zdravě a najednou šup.../Ale je pravda, že než mi ji zjistili, tak jsem si dopřávala sladkostí a litrů kakaa, až to hezké nebylo 😀 /

eliotka
30. mar 2008

kalo, díky za uklidnění! 😉 🙂

duskaf
30. mar 2008

Ahojte kočky, ja som mala gestačný diabetes počas prvého tehotenstva a teraz počas tretieho, zvládlo sa to diétou. Len jedno mi stále svieti v hlave ako taká kontrolka a to, že isté dosť veľké percento žien, ktoré mali gestačný diabetes majú väčšiu pravdepodobnosť získania v neskoršom veku diabetes, preto by som chcela schudnúť, no musím vyčkať kým prestanem dojčiť. Malého som dojčila dlho, takže stým chudnutím, to tak skoro nebude, ale stravou môžeme takisto veľa ovplyvniť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre