Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

kukujka
12. apr 2011

pridavam sa k vam pri ogt teste po dvoch hodinach hodnota 8,9 chodim kazde dva tyzdne k diabetologicke na domov mi dali glukomer zatial su hodnoty vyborne vcera napr.pocas dna 5,6.....4,9.......5,8 snazim sa dodrziavat dietu aj ked sa priznam,ze niekedy neodolamn a zjem to co by som nemala

kukujka
12. apr 2011

@cottoncandy jeeej ahoj aj ty si tu

cottoncandy
12. apr 2011

@kukujka jeej, ahoj, zbieram cenné rady a skúsenosti🙂

cottoncandy
12. apr 2011

@kukujka to máš dobré hodnoty🙂 aj ja chcem ten glukomer, dofrasa...mne ho nikto nedal a neviem si to teraz kontrolovať

kukujka
12. apr 2011

@cottoncandy mne ho dali pri prvej navsteve diabetologie a dali mi k nemu aj 50ks papierikov mam si merat 1den v tyzdni 4krat pocas dna tie papieriky mi maju vydrzat do porodu a ak si chcem kontrolovat castejsie tak si mozem tie papieriky v lekarni dokupit

cottoncandy
12. apr 2011

@kukujka ja by som si ho aj kúpila, ale zdá sa mi to drahé, viem aj lepšie investovať peniaze...ešte stále mám nádej, že mi ho zapožičajú...inak lúskam celú túto diskusiu, už som na 116 strane a celkom ma to baví, stále niečo nové objavujem, tak dúfam, že mi to pomôže...aj keď tisíc ľudí tisíc názorov a ako vidím, každý diabetológ postupuje inak

kukujka
12. apr 2011

@cottoncandy a kolko by stal keby si si ho chcela kupit?

cottoncandy
12. apr 2011

@kukujka najlacnejšie glukomery som našla okolo 30€ plus treba dokupovať tie prúžky - orientačne som našla, že 50 ks stojí vyše 20€ - to sa mi zdá málo kusov, keby som si merala niekoľko krát denne, tak ich miniem za pár dní

kukujka
12. apr 2011

@cottoncandy som cakala,ze viac bude stat glukomer,ja miniem 4papieriky za tyzden meriam si tak ako mi povedali,

cottoncandy
12. apr 2011

@kukujka to som našla len nejaký najlacnejší šunt, obyčajne stoja vraj okolo 100€, tie sú už kvalitnejšie...možno rozmýšľam hlúpo, ale mne sa nechce investovať, keď o pár týždňov je cukrovka preč, teda dúfam🙂

kukujka
12. apr 2011

@cottoncandy a ake hodoty ti namerali na kontrole?tiez to vyzera lepsie,ci nie?

cottoncandy
12. apr 2011

@kukujka práveže sú tie hodnoty horšie, teda iba tá po jedle - nalačno ok, po hodinu a pol po raňajkách vyše 9 - písala som to tu asi stranu alebo dve dozadu

kukujka
12. apr 2011

@cottoncandy prepac nevsimla som si,ze si to uz pisala.tak to sa naozaj divim preco ti nedali glukomer ked aj na kontrole si mala zle vysledky ja som mala pri prvej navsteve 4,4 co mi tam odmerali a glukomer mi dali

silviadaisy30
13. apr 2011

@cottoncandy ahoj,no tomu uz vobec nerozumiem preco ti nedaju ten glukomer,aby si si to mohla sledovat.ani ja som to na zaciatku nechapala,cim viac som drzala dietu tym vyssi bol cukor,..ja si myslim ze sa stravujes dobre a hlavne zdravo,akurat to pecivo trocha pomenit,,,ale aj ked ho zmenis nemas si to ako odsledovat 😒 ja si picham uz 3 tyzde inzulin,nieje to nic hrozne,prvy tyzden mi to znizilo cukor 2hy tyzden ako keby som si ani nepichala a teraz je to zas ok,aspon dufam,zajtra mam dia poradnu,tak som zvedava ci mi dvihnu davky inzulinu...

silviadaisy30
13. apr 2011

inak je to zaujimave ze niektore si mate len raz do tyzdna merat cukor,ja musim 4 za den 😒 uz mam take dopichane bruska prstov ze az! ale tu v rakusku je to samozrejme inak tu vam daju vsetko zadarmo,myslim glukomer,pruzky a ihly a vsetko,ale sak to tie nemocnice aspon tu vsetko dostavaju zadarmo,tak to musia aj zadarmo nam davat,nemozu si za to nic pytat 😉 aspon ze tak---,aspon mozem skusat,minule som dostala strasnu chut na melon,ale nevedela som ci nema moc cukru,tak som si zmerala cukor pred tym a asi 1 hod po tom,a vsetko bolo v norme,tak sa vytesujem...uz mi jablka nechutia,hi hi

cottoncandy
13. apr 2011

@silviadaisy30 to pečivo som už vymenila za knäckebrot....dnes som bola opäť na diabetológii, v nedeľu si budem pichať do prsta a brať krv do takých mini ampuliek, v pondelok mi ešte zoberú krv zo žily a vyhodnotí sa to, tak som zvedavá, ako dopadnem...inak ja som si myslela, že mi dá takú malú šikovnú mechanickú vecičku, ktorou mi tam vždy pichnú do prsta, ale vraj sa im minuli, tak som dostala obyčajné injekčné ihly a tými sa mám pokúšať pichnúť sa do boku prsta /tam to vraj menej bolí ako priamo do bruška/...to budú v nedeľu krváky, ešte som to nikdy nerobila, nemám potrebnú prax, tak mi dala ihly aj ampulky navyše, mám trénovať, aby to vyšlo🙂

misi.21
14. apr 2011

Ahoj,mám dotaz...
Zítra jdu na testy na těhotenskou cukrovku a dnes ke snídaji jsem snědla tatranku... Může to hodně ovlivnit výsledky?? Vím že 3 dny před vyšetřením má být vyšší přísun sacharidů,ale nevím jak je to den před vyšetřením?? Nepamatujete si to ještě některá??

lintea
14. apr 2011

@misi.21 mělo by být úplně jedno co před tím sníš, jen by jsi neměla jíst po půlnoci 😉

misi.21
14. apr 2011

@lintea to jsem ráda,děkuji...

gianni
15. apr 2011

no ja som bola včera na test s glukózou a mala som 8,9,potom 12,6 a po dvoch hod.10,9,poslal ma do tej dia poradne tak uvidím,už som vylúčila biele pečivo,sladké a aj tak nič

silviadaisy30
15. apr 2011

@cottoncandy no tak to neni take prijemne,sa takymi ihlami pichat,ja som rada ze tu maju na to iny system.a tie glukomery co mi tu dostavame sa uz ani nevracaju lebo,pre nich su uz nepouzitelne,chapes.tuto sa to vyhadzuje,a na SK to pre vas nemaju,to je smutne.no ale nadej zomiera posledna 😉

silviadaisy30
15. apr 2011

ja som inak bola vcera na dia poradni a dok mi zvysil davku inzulinu zo 4 na 6 jednotiek,ale vraj je vcelku spokojny 😉 a potom som bola konecne aj u gyndosa a malicka pekne narastla ma okolo 1660 gram,a ze je to ok 🙂 tak som vysmiata ako slniecko 🙂 😀 ale ze sa este neotocila,ze vraj si pekne sedi,a ak sa do dalsieho terminu neotoci tak mi daju termin na cisarsky 😒 uz to zacina byt take naozaj zaujimave...........

silviadaisy30
15. apr 2011

@gianni ahoj a co ti na to povedali dali ti len dietu,alebo si musis kontrolovat cukor

gianni
15. apr 2011

@silviadaisy30 no do tej poradni idem až v utorok a môj doktor nepovedal nič len že diéta,dačo som čítala na nete,snažím sa a cukor nie a nie dole,aké si mala hodnoty pred tým ako ti nasadili inzulín?

silviadaisy30
15. apr 2011

@gianni no mne nasadili izulin lebo na lacno som mala medzi 5.6 a 6.0 a teraz po 3roch tyzdnoch mi zvysil davku aby som isla pod 5.0,,,inak tie ostatne su v pohode ale hodinu a pol po jedle mozem mat najvysiu hodnotu 7.2...u mna je ten problem ze na laco mam vysoke hodnoty.Ale ako to sledujem vsade su povolene vyssie hodnoty ako tu kde som ja,.aj to vcera dia-doktor povedal ze v inych krajoch akceptuju vyssie hodnoty 😒

katkaajurko
15. apr 2011

ahojte, dnes som bola na ogtt a vysli mi hodnoty 4,8 - 7,4 a 8,8 a napisali mi ze vsetko ok - negativne a vsade na nete citam - ze po dvoch hodinach to nesmie byt vyssie ako 7,8 tak som z toho prekvapena a mam obavu 😨 😨 😨

gianni
16. apr 2011

@silviadaisy30 joj to máte fakt nejaké iné,tie hodnoty podla mna neboli také vysoké aby si to žiadalo inzulín,no ale čo doktor to názor,dúfam ža ja si pichať nebudem musieť ☹

kukujka
18. apr 2011

@katkaajurko tak to ta potom dobre neinformoval vysledky nemas dobre.skus to radsej u ineho dr.aby sa nieco nezanedbalo a aby bol drobcek v poriadku

little84
18. apr 2011

ahojte,akurat som prisla z glukozoveho testu,vysledok som mala 8,9 a sestricka mi povedala,ze to je este dobre,vraj kebyze mam vysledok nad 9 tak ma posiela dalej na vysetrenia..ale ako tu citam niektore z vas mali taky vyledok ako ja a dobre to nebolo ☹ tak neviem co mam teraz robit..

katkaajurko
18. apr 2011

@kukujka no ja uz som to zistovala vo viacerych zdrojoch a ono je to tak-co lekar to nazor...starsie normy su nizsie a nove podla WHO su vyssie - teda do 9 ... aj som sa pytala v diabetologickej ambulancii a ono je to tak-pokial to vyhodnotil gynekolog ako negativne-tak je to negativne-co neznamena-ze si nemam radsej pre istotu davat pozor na sacharidy - preventivne. a v 3/4 tehotenstva nebudem menit gynekologa....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre