Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

katuska
27. okt 2011

hlásim, že som úspešne zvládla moje prvé pichanie/testovanie glukomerom. Mám síce 2 dopichané prsty ( po 4 vpichoch, kým som zistila hlbku vpichu, aby som dosiahla dostatočné velku kvapku krvi). Meranie som pre istotu zopakovala 2x. Po 1,5 hod. od večere mi vyšla hodnota 4,9 mmol/l a o 5 min. neskôr pre istotu ešte jedno kontrolné meranie 5,3 mmol/l. Diabetolotička mi dala max hodnotu po jedle 7,2 - 7,5 mmol/l. Takže som v norme (?) 🙂 🙂 🙂

gianni
27. okt 2011

@eyael ja to užívam tiež 2x denne,mám problémy chodiť na záchod

eyael
27. okt 2011

@katuska - no vidíš 😉 hloubku vpichu mám nastavenou z poradny na 4, ale stačí mi i na 3, to tolik pak nebolí. Unás máme měřit hodinu od jídla, tak se nemůžeme porovnávat, ale hodnoty máš dobré. Já dnes měla taky dobré hodnoty, jen po večeři 6,3 (to mi dělá ten koláč a taky rohlíky k večeři 😎 ), ale i tak jsem v limitu. Zítra budu volat do poradny, jsem zvědavá, co na tyhle hodnoty řeknou.

cimika222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaciatko81
27. okt 2011

@eyael psylium som si teraz kupila, chcem to skusit
@petrusew ja tiez len studene, ale mam pocit, ze som davno nevypila tolko mlieka ako teraz
@katuska juuj, no ako kedy... niektore veci mam oskusane, napr. ranajky, takze tie len raz za cas alebo ked mam nieco ine. niektore dni premeriam kazde jedlo. mne dr vravel, ze si nemam robit taketo kontrolne merania, ze ten glukomer je len aby si mala orientacnu predstavu o tom aky ten cukor je.

katuska
28. okt 2011

dobré ránko, hlásim moje prvé ranné meranie glukomterom nalačno 3,5 mmol/l 🙂 Uvidíme o chvilu, čo mi vyjde po ranajkách 😨 😕

lovesista
28. okt 2011

@katuska wau, a to nie je nejak malo? 😕 ja som ani raz nemala nalacno pod 5

katuska
28. okt 2011

tak po raňajkách mi vyšlo 5,2 mmol/l. Mám ja vôbec cukrovku??????? 😕

katuska
28. okt 2011

@lovesista no ani mne sa tie hodnoty zdaju nízke, ale všetko som skontrolovala, nakódované prúžky s glukometrom správne, jednotka mmol tiež nastavená, vyskúšala som najprv aj meranie s kontrolným roztokom ... hodnota vyšla v stanovenom rozpäti. včera večer som po večeri kvoli nízkej nameranej hodnote meranie zopakovala po 5 min. znovu (4,9 a 5,3).

llluckaaa
28. okt 2011

@eyael Ty mi ale děláš chutě! Taky bych si dala domácí štrůdl, pošli PPLkem 🙂 A příště žádné výčitky, pokud nesladíš a nedáváš do něj rozinky s rumem, tak trochu můžeš! 🙂

gianni
28. okt 2011

baby čo mám jesť ked mám žalúdočné problémy od včera ma bolí žalúdok neviem možno som niečo chytila od staršieho syna bo ten hnačkuje,zatial jem normálne ako stále ale to ma potom asi neprejde,ale zase sa nedá jest len sucháre šak cukor by som mala stále vysoko,neviem ako sa stravovať v takomto prípade

petrusew
28. okt 2011

Dobré dopoledne...holky, jak je možné, že ráno mi hodnoty lítaj a v poledne mám např. 3,6 (hod. a půl po jídle!) - to jsem měla včera! Ale ráno 8,1...já tomu fakt nerozumím. Je ale fakt, že od začátku měření mám ranní hodnoty vyžší.
@gianni juj, tak to není moc příjemné...já když mě tohle chytne tak dietu. Rohlíky, čaj, piškoty, ... ale to v našem momentálním případě fakt asi nepůjde...

eyael
28. okt 2011

@llluckaaa - 😉 🙂 rozinky s rumem v něm nebyly, dělala jsem klasický americký páj, tam je v těstu minimum cukru (dvě lžíce), ale pocukrovala jsem docela dost ty jablka, jedno balení skořicového cukru na ně padlo. No, naštěstí mi cukr vyskočil "jen" na 6,8 takže ještě v limitu 😎

@gianni - já měla před 14ti dny střevní chřipku (od malé ze školky 😠 ) a jedla jsem následující, abych měla cukr v limutu. Po malých dávkách, protože žaludek byl jak na vodě
- rohlíky s černým čajem, ovesnou kaši vařenou ve vodě ochucenou kakaem nebo borůvkami (troškou mouč. cukru nebo lžičkou medu), dušenou rýži s dušenou mrkví, dušenou rýži s vařeným kuřecím masem, kuřecí vývar bez zeleniny s nudlema (není tak mastný jako hovězí), celerovo-bramborovo-mrkvovou polévku, celerovo-mrkvovou pomazánku na pečivo, asi třetí den jsem si troufla i banán na svačinu... prostě to co staví - vařená mrkev, celer, rýže, banány... Vařit pokud možno bez tuku, jen dusit v páře, ve vlastní šťávě...
Cukr jsem měla naprosto ukázkový, lepší než teď při normálním jídle 😵

eyael
28. okt 2011

@lovesista @katuska - já mám ráno taky pod 5 - co se měřím, tak jsem na lačno jsem měla 3,9 - 4,3 - 4,7 - a včera ráno 3,8
po snídani jsem za poslední období měla hodnoty 6,2 - 6,9 - zapoměla jsem měřit - 5,6 takže taky v limitu do 7,3. Pak přes den už nemám hodinu po jídle víc jak 6, jen včera po večeři a svačině se štrůdlem jsem měla 6,8, ale taky pořád v limutu.
taky si říkám, jak na tom vlastně jsem s cukrovkou, tohle nejsou cukrovkářské hodnoty 😒

eyael
28. okt 2011

@petrusew - nám v poradně říkali, že když jsou vysoké hodnoty ráno po snídani nebo na lačno, tak tělo hladovělo v noci a neudrží stabilní hladinu cukru. Takže doporučovali o půlnoci když jdeme čůrat 😵 klidně vyplenit ledničku - prostě si dát ještě něco malého k jídlu, aby nebyla velká pauza mezi jídly. A nebo zkus změnit skladbu snídaně, že to tak skáče...

kaciatko81
28. okt 2011

@katuska ja sa drzim na podobnych hodnotach... horsie bolo len okolo 30-35tt. ako pod 4 nalacno je fakt dost malo, ale pockaj par dni, uvidis ako to pojde dalej. ta po ranajkach zavisi aj od toho, co si jedla 😉

katuska
28. okt 2011

@kaciatko81 na ranajky som mala 1/2 žemličky s natierkovým maslom a redkovkou, a na to v práci som zlupla ešte aj biely jogurt s mraz. jahôdkami

kaciatko81
28. okt 2011

@katuska a merala si po zemlicke alebo po jogurte? 😀

eyael
28. okt 2011

@gianni - jo a co nejdřív nasadit probiotika, koupila jsem v DM ale mají i v lékárnách...

ivavec
28. okt 2011

@gianni Já měla to same včerá volala jsem na diabetologii a tam mi řekla ať si hlavně dám do litru čaje deset lžiček cukru abych měla energii a kuřecí vývar.

gianni
28. okt 2011

dík baby,práve mi začína byť aj zima,no ma porazí už fakt nevládzem skákať kolo staršieho ,potom malého a ešte aj ja chorá,dala som si na obed mäso a zemiaky na pare a ešte aj 2 kyslé uhorky,podejšie si dám kurací vývar,ryžu sa bojím bo po tej mi to dosť skáče
probiotika už nestíham kúpiť bo vonku teraz nemôžem a lekáren tu je cez víkend zavretá a DM je 17km dalej

gianni
28. okt 2011

@ivavec aj ja som volala na dia a nikto mi nedvíhal,no ked si dám ten cukor tak neviem,neviem,to radšej čokoládu 😉 ,utekám na záchod 😒

gianni
28. okt 2011

môžem čierne uhlie ked kojím? na letáku je že sa poradiť s doktorom,dala som si smectu

ivavec
28. okt 2011

@gianni no musíš to fakt jen ucucávat držím palce ať je líp 🙂

ivavec
28. okt 2011

@ivavec Jo a taky mi řekla že nemá cenu se meřit když jsou takové potíže

katuska
28. okt 2011

@kaciatko81 po oboch 🙂 .... a teraz mi po obede vyšlo zas len 5,4 mmol/l a to som mala kapust. strapačky, s jedným bryndz. pirohom a trochu cestovín so smot. omáčkou a brokolicou, taký mix ( bola som vo foode, ked sa berie jedlo na gramáž, na čo máš chuť, a ja som mala chuť na všetkooo 😀 hladná som bola jak svorka vlkov) a dorazila som to kuskom margotky 🙂

kaciatko81
28. okt 2011

@katuska tazko sa mi takto hovori, ja sa snazim jest asi tak kazde 3hodky, s tym, ze jednu vec a potom az o tie 3 dalsiu. co sa tyka toho obeda, tak podla mna kapusta 😉 ta dokaze divy... a bud rada, ze mas taketo hodnoty, co by ine kocky za to dali. ja som mala tiez velmi slusne 🙂

lovesista
28. okt 2011

@eyael @katuska teda vy mate vynikajuce hodnoty, moj diabetolog by vas chvalil 😉
ja mam hodnoty stale na hranici, buduci piatok idem na kontrolu k diabetologovi a ten sa rozhodne ci mi nasadi inzulin alebo nie (podla hodnoty glykovaneho hemoglobinu a este nejake speci vysetrenie mocu)
dnes som bola na sono, koncim 33tyzden a babatko ma 2500g je velmi velke, preto moj gynekolog tiez odporuca nasadit inzulin 😒

eyael
28. okt 2011

@gianni - mě pediatrička říkala, že černé uhlí můžu jak já v těhu tak malá ve 3letech. Když se ale může v těhu, tak to taky jde k miminku, tak bych se nebála 😉

eyael
28. okt 2011

@lovesista - to je mi líto, že je miminko velké, snad se vám to podaří zkorigovat s pomocí inzulínu 😒 😕
nevím, jestli by mě dietolog chválil, tenhle týden držím dietu ofico poprvé a spíš to mám takové zkušební co mi udělá to které jídlo. Takže spíš nedržím než držím 😕 včera jsem vyloženě žrala (pardon) dokonce i sladké a neomezovala jsem porce, sacharidy jsem za celý den měla přes 270 a to mám 250 dietu. Ale alespoň vidím, co mi to dělá s cukrem, zatím nic zásadního, nejvyšší hodnota byla 6,8 😎
uvidím v dalších týdnech těhu, jsem na začátku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre