Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

makyna12
16. jún 2009

ahoj holky,
tak jsem Vás dočetla, protže jsem tu pár dní nebyla..
Misule ty hodnoty máš fakt divoký...ten inzulín by byl pro tebe i mimčo lepší...jsem zvědavá co ti řeknou...
Ivuu my jsme na tom tak zhruba stejně...mě to taky někdy vylétne jinak dobrý...někdy taky zhřeším, jako třeba teď..
Já už druhý den ležím, páč mám skříplý nerv a přetížený kloubek u pánve a bolí to jako prase..takže chodím na injekce a snažím se šetřit...
Tak se opatrujte a dejte vědět jak jste dopadly v poradně..

ivuu
16. jún 2009

makyno ahojky...

to je teda vopruz ten skřiplej nerv zvlaště když se o jídle nemužeš hejbat...

a čím hřešíte třeba?ja nevím co si mužu dovolit..bojím se že se pak neudržím... 😒

misule82
16. jún 2009

holky tak já pokračuju v krasojízdě.... před obědem 5,6 a po segeďáku s trochou brambor 8,2 😠 tak copak na mě vykoukne ještě po večeři....
já bych se inzulínu fakt ráda vyhla, ale asi na něm stejně skončím.... mít inzulín znamená rodit jinde než v mojí nemocnici a to se mi moc nechce a taky do sebe ten inzulín píchat.... sakra takový malý procento má těhu cukrovku a ještě menší procento si píchá inzulín a asi to budu já.... no někdo musí plnit statistiky 😒 četla jsem, že se to po 30 tt může zhoršit, takže asi budu ten případ, protože na začátku jsem měla hodnoty dobrý

makyno: skříplej nerv je peklo, já už mám 4 dny skříplej na kostrči, občas se taky nemůžu pohnout...

ivuu: já hřeším kostičkou té 70% čokošky a taky jsem měla kinder mléčný řez nebo kinder maxi king.... hodnoty vždycky v pohodě.... nechápu 🙂

ivuu
16. jún 2009

tak já takynechápu...

dneska mám fakt krizi...hlad jak svina...u krajení melouna pro syna jsem brečela...

pak už jsem to nevydržela dala si salam,sýr bez pečiva aještě aktivivi..pak manža donesl pařižak..a já si dala pařižák+malej krajíček chleba a ještě takovej piroh s uzeninou a nivou a hle 6,5...nechápu..po takovém množství jídla....

misule to zvladnem..at už na inzulínu nebo bez... 🙂 🙂 🙂

misule82
16. jún 2009

ivuu, já dneska taky bulela jak želva.....
před večeří jsem měla 5,5 a po véče 6,6.... aspoň jedna dobrá hodnota 🙂

ty bláho ty jsi toho teda zvládla, to úplně koukám na tu hodnotu 😀 je zajímavý, že po nedietních jídlech to nevyskočí 😉 já asi taky zkusím se pro jednou na dietu vykašlat a dát si třeba buchtu nebo tak něco🙂

a zvládneme to, vím to, ale je to těžký 😉

misule82
17. jún 2009

tak dneska opět měřím celý den
ráno 4,8 (možná to je tím, že jsem si včera nedala ke druhé večeři chleba, tak proto je to dobré)
4 sběračky kuřecího vývaru 7,2
před obědem 5,7 (to se mi zdá docela hodně na to, že jsem naposledy jedla před 3 hodinama, mám úplně šílený hlad a ještě jsem byla hoďku na procházce)
a po obědě uvidíme....

ivuu
17. jún 2009

misule tak co?ja nestihla uvařit..pač mates spal...a dveře do pokojiku ma z kuchyně a dala jsem si místo oběda 2 chleby s lučinou a šunkou..a zapila mlíkem...a 7,9 nic moc...to asi ty dva chleby..ach jo...no co se dá dělat...

misule82
17. jún 2009

já potom obědě 7,7..... zatím v limitu dle mojí dr, ta ho má 7,8
a teď po sváče celozrný chleba se sýrem 7,2

nějak mi ty hodnoty už vůbec nechtěj klesnout pod sedmičku 😠 ale kdyby to aspoň takhle zůstalo, tak jsem šťastná.... ty tvoje dva chleby by mě asi položily 🙂 i když kdo ví, mám strach to vyzkoušet

a jaký máš jinak ty celodenní hodnoty?

ivuu
17. jún 2009

no celodenní nalačno 5,0 po snidani 6,7...ale to jsme měla jen tvarohovou aktiviu..prostě hlad hlad ☹ po obědě těch 7,9 a po večeři uvidím....

misule82
17. jún 2009

ivuu a ty nejíš nějaký sváči mezi hlavníma jídlama?
Já mám taky do oběda pořád hlad ☹ pak už to jde, za chvíli si jdu dělat večeři a hlad zatím vůbec nemám....
ale snídám v 8 (malinko), pak v půl 11 sváča a do 13:30 bych křoupala hlady hřebíky 😠

ivuu
17. jún 2009

jojo jím klasika..jablko,dal jsme si i bebesušenku s jahodovou naplní a 6,6..dobrý...okurku jen tk mezi jídlem...

u toho maleho profilu se měří jen po hlavních jídlech...

makyna12
17. jún 2009

tak já hřeším třeba lžičkou jogurtu po Adamovi, nebo kinder řezem..nebo když mu oblizuju nanuka, kterej mu teče po tyčce...kus perníku kus buchty...prostě vždy jen maličkatej kousíček od všeho 🙂někdy to vylétne a někdy je to ok....mezi hlavním jídlem jím taky..pořád něco...hodně mléko a corn flakes...

makyna12
18. jún 2009

dobré ráno...tak já jsem dnes měla cukr dokonce moči...nevíte co to znamená??? A přitom jsem včera nic neřešila max. víc jahod a nektarinku...ale že by se mě hned objevil cukr v moči??? to se mě nějak nezdá...a na lačno 6.6..to jsem ještě takhle ráno neměla...

makyna12
18. jún 2009

" nehřešila"

amulet
18. jún 2009

Ahoj,
mám na Vás dotaz. Vyšly mi špatně výsledky oGTT. Tedy, ten po jedné hodině od vypití glukozy. Na lačno 4,7, po 1 hodině 9,5 a po 2 hodinách 4,0. Poslali mě do diabetologické poradny, vyfasovala jsem glukometr a dnes poprvé měřím na lačno, pak po snídani, před a po obědě a pak ještě večer. Zatím mám hodnoty normální - ráno 4,6 a po snídani 5,7.
Někde jsem se dočetla, že odebírají krev až po 2 hodinách. Pak by výsledky byly v pořádku. Jaké jste měly hodnoty vy?

ivuu
18. jún 2009

amulet...máš těhotenskou cukrovku...v těhu je duležitá ta hodnota po hodině..a pak až po dvou...

a bud ráda že ti vzali i po hodině...něde se nebere a druhá hodnota je dobrá a nepřijde se na to že mamimnka má cukrovku a mimi je v ohrožení...

já měla po dvou 8,1 po jedné nevím nebrali mi ji....

hodím ti odkaz na stranku o těhu cukrovce tam to máš všechno do detailu popsané...jak se dělá test..proč se dělá atd....

těhotenskácukrovka.cz

ivuu
18. jún 2009

tehotenskacukrovka.cz

ivuu
18. jún 2009

sakryš prostě to natukej ono ti to vyjede...

makyno..cukr v moči bych asi neřešila..pač jsme četla že ho maj ženský který cukovku nemaj a naopak....ale zeptat se v poradně mužeš... 🙂

amulet
18. jún 2009

No, já právě našla, že se názory na ten oGTT liší doktor od doktora a všude to dělají jinak. I hodnoty před a po obědě jsou normální. Samozřejmě nejím sladké (naštěstí mi v těhu nechutná), ale jinak jím celkem normálně a ty hodnoty jsou v pořádku. Já vím, že se to může zhoršit a chci se hlídat, jen nevím, jestli nejsem vystrašená a vystresovaná trochu zbytečně. Stres je spouštěčem cukrovky, chci se tomu vyhnout.
Mimčo zatím vypadá o týden menší, nepřibírám nijak dramaticky, cukr v moči nemám... Kdybych si naměřila vysoké hodnoty, tak je to něco jiného, ale takhle?

ivuu
18. jún 2009

amulet..je fajn že se hlidáš... 🙂 🙂 a jak řikáš nehrot to..prostě jez jak jíš..měř se...a kdyby se t nahodou zhoršilo tak pujdeš do poradny... 🙂 🙂

cukr v moči jsm nikdy neměla a mám cukrovku 😔

a to je právě ta chyb aže se to dělá všude jinak...

spravnej postup je lačnit 10 hodin před testem,odebrat krev ze žíly,vypít ten sajrajt,sedět nechodit nc nedělat,po hodině odebrat krev a za další hodku znovu ze žíly...

ja jsem davala ještě moč...

a mimochodem jsem seted měřila před jídlem a 4,9 a napadlo mě změřit se hned znova a 5,4..tak teda nevím...to neí moc přesný....

nejduležitější je dlouhodobej hemoglobin z krve....

samsulka
18. jún 2009

ahojky holky,tak se hlásím nedobrovolně do klubu s těhu cukrovkou chjo, Nevíte kde by se dal spalšit nějaký jídelníček? nemůžu nikde nic najít.

grajcaricka
18. jún 2009

Ahojte tehulky, ktoré máte tehu cukrovku alebo zvýšený cukor v tehu. Mám takú otázku. Robili mi ten cukrovkový test tak, že som deň pred tým nemohla jesť nič sladké, potom som ráno na lačno vypila sladkú vodu a o dve hodiny mi zobrali z prsta krv. A keďže hodnota mi vyšla 7,7 musím ísť znovu zajtra (teda po dvoch týždňoch) na opakovaný test, kde mi budú krv brať až 3x a to na lačno, potom hodinu po vypití a potom dve hodiny po vypití. A moja otázka znie, mám dnes držať "cukrovú hladovku" a večer už úplnu hladovku??? Ako to je??? Ďakujem za každú odpoveď!

misule82
18. jún 2009

grajcaricka: mě doktorka řekla, že od odpoledne nemám jíst nic sladkého a od 8 h večer nejíst vůbec nic, ráno nepít a nežvýkat.... a jinak by se teda správně měla brát ta hodnota po hodině, jak psala ivuu. U nás tomu tak není a berou jenom po dvou, kterou jsem "naštěstí" měla zvedlou, takže jsem na dietě, jinak bych o tom vůbec nevěděla.

samsulka: prostuduj si stránky tehotenskacukrovka.cz.... tam je vše potřebné 😉

Jinak hlásím hodnoty 🙂 po včerejší večeři 7,1, dneska po sváče 6,7, po obědě 7,1 a teď jsem měla kostičku hořké čokolády a kinder maxi king a 6,4
Je teda pravda, že se po jídle snažím vždycky něco dělat nebo jdu na procházku, abych ten cukr sklepala. Ale tyhle hodnoty mě docela potěšily, tak snad to vydrží 😉
No uvidíme příští pátek jdu na ko a ve středu mi budou brát glyk.hem.

misule82
18. jún 2009

ivuu a jak jsi si naměřila ty dvě různé hodnoty, tak mě se včera stalo to samé.... před večeří jsem měla 5,6 a po večeři mi to vylezlo na 5,7, tak jsem říkala, že to je úplná blbost a hned jsem měřila znovu a 7,1..... jak tomu má člověk věřit 😠
a když jsem byla u doktorky, tak mi jejich glukometr naměřil 5,2 a pak jsem zkoušela svůj a 5,7.... ono je to sice jen 5 desetin, ale je rozdíl mít 8 nebo 7,5 😒 😠

lea132
18. jún 2009

baby ja nemam sice tehotensku cukrovku, iba si mam davat pozor - obmedzit cukor, a mam strasnu chut na zmrzlinu, stane sa nieco, ked jeden krat zhresim? 😝 A neviete mi poradit, aka je asi tak najvhodnejsia, co ma najmenej cukru? 😀

ivuu
18. jún 2009

lea jednorazově to nic neudělá a jaké jsi měla hodnotu že cukrovku nemáš a stejně se mužeš omezovat?protože vtěhu se nerozlišuje intolerance k cukru a cukrovka jako taková...bud ji máš anebo ne.......mě dr řekl že duležitej je dlouhodbej hemoglobin z krve...pozná s eměsíc dozadu jestli v krvi bylo víc cukru a jestli to teda mohlo nějak ovlivnit miminko...

misule super hodnoty 😀 😀 a taky čučím jak pero..my se tady stresujem za každé 0,1..a ono si to lítá jak chce....

samsulko tak tě bohužel vítám mezi námi 😖 😖 😖 jaké jsi měla hodnoty?potraviny si sestavíš sama jak budeš reagovat..ale na te strance tehotenskácukrovka.cz maš všechny potraviny které smíš a které mín..ale musíš to vyzkoušet....

makyna12
18. jún 2009

holky dávám sem perfektní recept....zkuste a uvidíte jak na to bude reagovat vaše tělo...
mě to baštil i mažel a syn..jim jsem to teda ocukrovala na talíř aby to měli sladké....

tvarohové noky s jahodovou omáčkou...
2 tvaroh, 150g dětské krupičky,3 žloutky, špetka soli a 2 lžíce sněhu z těch bílků...

uděláte vláčné těsto, které lžičkou vhazujete do vroucí osolené vody a 8 min. vaříte...
ještě teplé polijete omáčkou z jahod...

Jahody rozmačkat se zakysanou smetanou a (manžílkům a dětěm osladíte) a přelejete tím ty noky...

nebo můžete rozmačkané jahody přelít rozpuštěným máslem....ale to už není vončo 🙂
je to dobré i jako studený dezert...
tak hurá do toho , moje hodnoty po plném talíři této mňamky...4.3 takže super....

lea132
18. jún 2009

ivuu: hodnotu neviem aku som mala, mne merali len hodinu po vypiti glukozy, ale v tom zmatku som sa neopytala aka bola...Len mi doktor povedal, ze je mierne zvyseny cukor a mam si dat pozor na sladkosti a nemam to moc prehanat s ovocim...To je vsetko co mi k tomu povedal, ani ma nikam neposlal ani nic...Ani na kontrolne odbery ma neobjednal 😝

misule82
19. jún 2009

lea132 já jsem taky měla jen hraniční hodnotu a už mě berou jako cukrovkářku. Asi bych si za doktorem zašla nebo se objednala do dia poradny. Přístup toho doktora se mi vůbec nelíbí, cukrovka totiž není jen o vynechání sladkého a omezení ovoce a hlavně se snad do 35 tt může pořád zhoršovat 😒 takže pozor, jde nám o mimča 😉

misule82
19. jún 2009

makyno ten recept vypadá fakt lákavě, asi ho prubnu, až si koupím čerstvé jahody 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre