Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ducky
4. jún 2010

@makinecka Maki ono to fakt uteče. Taky jsem tomu nevěřila, když mi ve 25tt řekli, že mám cukrovku. A teď koukám, že za 5 týdnů rodím 😅 Možná dřív, to nevím. Já se zase modlím, abych po porodu už žádnou cukrovku neměla.

@werunka21 Weru přesně tak, budou chodit nové holky a vy budete ty před porodem 😀

werunka21
4. jún 2010

@makinecka Přesně, taky mě to štve, pořád plánuju co budu dělat, kam půjdu a jestli stihnu být v tolik a tolik doma na jídlo 😝 . A stejně tak s tou pravidelností. Manžel se cpe v pět a ptá se mě "ty si nedáš?" A já "Ne, až za hodinu" 😀 😝

ducky
4. jún 2010

Holky tak já si jistou pravidelnost chci nechat ve stravě i potom, ptž budu potřebovat shazovat kila. A je lepší jíst víc porcí, ale malejch. Je ale fakt, že teď, když musím, tak mě to taky "omezuje". Hlavně teda tím, že na to musím myslet. Ze začátku se mi několikrát stalo, že jsem zapomněla na dopo sváču, ptž jsme byli třeba na nákupu. 😅 Teď už ani ne, ale pravda, je to vyčerpávající. Nebo taky, manža si hodinku po večeři dá jablko a já na to musím koukat 😀 a čekat na svojí hodinu 😀 😀

makinecka
4. jún 2010

jo jo to mě štve že než jdu ven nebo tak tak si musím ve promyslet jeslti si vzít jídlo,nebo to stihnu,nebo když jedem na výlet tak čumím na hodinky jeslti pak stihneme dojet domů,nebo do restaurace abych se mohla najíst ve správnou dobu
dřív sem se mohla nacpat kdy sem chtěla a čím sem chtěla 😝

ducky
4. jún 2010

Maki jojo, ale tak snad to opravdu nemáme na věky. U Apolináře nám říkali, že 1,5 pacientce za rok zůstane normální cukrovka. Tak snad nebudu tak 1 😅

didulka85
4. jún 2010

Tak ja som dnes bola na odberoch u diabetologicky. Zobrala mi krv len nalacno a poslala ma domov, ze si mam po 120 minutach po ranajkach otestovat krv sama. Spomenula som ketony a ze ma gynekolog chce nechat v nemocnici na testoch kvoli tomu. Suhlasila, takze v stredu na 99% nastupujem...

emers
4. jún 2010

holky a to si ještě vemte, kdybyste si píchali jako já, tak musíte půl hoďky před hlavním jídlem a to pak někam jdete a musíte někam na záchod 😀 tam si šlehnout jak feťák, vždycky se tomu směju, manža tak co, šlehla sis, dobrý jóóó? a 😀 pak se máte do té půlhodiny se najíst... a když mám měřit glukometrem, což je tak 3x týdně po jídlech, tak pak ještě tu hoďku po jídle se změřit... 😀 Když to člověku vyjde, že je doma, tak pohoda, ale když venku a po nákupech, na výletě atd. tak to je občas mazec teda!!! 😝 Hlavně nezapomenout vzít si sebou to nádobíčko!
😝
didulka85: tak taky ve středu nastupuješ... tak ať to dobře dopadne! 😉

didulka85
4. jún 2010

@emers a to si predstav, ze by si mala normalnu cukrovku a musela to robit cely zivot. Mna by porazilo.
Ked som minule vysvetlovala, ako si meriam glukozu, tak moja krstna skoro odpadla... Stacilo povedat, ze si picham do prsta ihlu v takom pere, potom vytlacam krv a uz to islo. Krstna zostala bleda a museli ju kriesit. 😀 Mne to bolo smiesne...

Musi to dobre dopadnut... 🙂 Kazda z nas bude v poriadku a porodi zdrave dietatko.

emers
4. jún 2010

didulka85: no je to fakt omezující 😒 tak jsou horší věci že jo, ale... 😒 já právě jednu holku znám-diabetičku... ještě s sebou tahám taky kus něčeho sladkýho kvůli hypoglykemii... jednou jsem byla svědkem jak jí začalo být blbě, musela okamžitě cukr, no není to pak taková sranda a ty následky taky..., je to prostě nemoc pak už.
Ale to se nás týkat nebude, holky!
Přesně jak říkáš a zdravá děťátka! 😵

syraell
4. jún 2010

Tak holky, dneska jsem byla odevzdat glukometr a vyzvednout závěrečnou zprávu. S doktorkou jsem vůbec nemluvila, řešila to se mnou sestra. Zaplatila jsem si podruhé poplatek za baterku, ale protesty byly zbytečný...No a ve správě stojí tučným písmem - GD plně kompenzován, není důvod vyvolávat porod před termínem!
Tak teď teda babo, raď! Sice mě fiknou vlastně jenom o 10 dní před termínem, ale stejně...Sestra pravila, že není možný, abych měla s takovýma krásnýma hodnotama velký dítě - asi tak nějak přehlídla moje monster břicho 😀
A pozor, po porodu dietu zkončit, ale VYNECHAT VOLNÉ CUKRY DO ZKONČENÍ ŠESTINEDĚLÍ!
Tak tomu jsem se hlasitě zasmála a potutelně jsem si sama sebe představila den po porodu s hlavou utopenou v krabici od Medovnéku 😀Představa, že se budu hlídat ještě 6 neděl je prostě úděsná, takže občanskou povinnost jsem splnila a hurá do víru glycidů 😀

didulka85
4. jún 2010

@syraell dobre som sa pobavila... Ja s tymi krasnymi hodnotami som mala v 30tt 2-kilovu slonicu v sebe.

makinecka
4. jún 2010

@didulka85 tak to jsem zvědavá co ti v nemocnici vypátrají,budu držet palečky 🙂

@syraell to jsi mě pobavila s tím medovníkem,už se těšíš co,mě pokud to taky zakážou tak si stejně jednu Milku dám i tak 😀

sabua
4. jún 2010

Ahoj holky, s těh.cukrovkou bojuju už asi 2 měsíce. Hodnoty celkem dobré, ale chybí mi laskominky, tak si jednou za 14 dní upeču buchtu se zakysanou smetanou(recept v Albert receptáři s pizzou na obalu) a po čtverci 10x10 cm mám za 1,5 hodiny 6,5, což ujde. Jsem spokojená a drží mě to nad vodou. V pondělí jsem byla na UZ a malá má 2,5 - 2,6kg. Doktorka mi řekla, že do 40 týdne čekat nebudeme a bude to 38-39 týden. Což už je za pár 🙂 . Ve čtvrtek jdu odevzdat glukometr, další pondělí si vyzvednu snad naposledy injekce Fragminu na ředění krve, píchat si budu ještě v šestinedělí ( od 2.12.) a pak už snad klid i od cukrovky. Do porodnice si rozhodně beru velikou Milku a manžel ví přesně co mi první návštěvu má přinést ( větrník, nebo větrníky...). Všem vám přeju hodně štěstí, zdravá miminka, bezbolestné a rychlé porody bez komlikací.

bambulka77
5. jún 2010

Ahoj holky, nejak nebol cas na internet 🙂
didulka 85 : ja som to mala trosku komplikovane...ked som bola na tom zatazovom teste tak mi zobrali krv rano na lacno a zistili,ze mam 8,5 a preto mi ten zatazovy vobec nerobili. Lenze. Moj gynekolog ma za ziadnym konkretnym diabetologom neposlal,lebo ja som chcela rodit v Benesove pri Prahe, ale ked som tam zavolala,tak mi povedali,ze sa o take pacientky nestaraju 😖 no a tak som sla za internou-ale ta mi povedala,ze moj cukor riesit nebude,ale doporucila mi 2 diabetologov. Bola som za nimi,lenze ani jeden ma nezobral,ze to musia v nejakej porodnici. Tak ma nakoniec az tento tyzden v pondelok poslal k Apolinari so ziadostou o vysetrenie a tam ma konecne zobrali. Zase som mala na lacno 7,8 a hned mi nasadili aj inzulin. A hodnoty vysoke - okolo 9 - 10 a aj nalacno boli vysoke....No a az do vcera sa mi nepodarilo hodnoty strepat do normy ani ked som dodrziavala dietu...dnes to je take napoly...musim si na to zvyknut a vychytat co mi zdvihne cukor a co nie...a ked mi klesne cukor na menej ako 4,9 uz vyslovene citim,ze mi je zle od hladu 😒 .... a prave preto sa bojim,ze som tak dlho bola len tak,ci to nesposobilo uz nejake nenavratne skody malej ☹ a nemam prave najsilnejsiu volu,tak mi to odriekanie da ozaj vela namahy....ale musim byt silna a je mile vidiet ako s tym bojujete aj Vy a s usmevom ;)))) vsetkym co to maju ''za par'' drzim silno palce aby vsetko dobre dopadlo 😎

syraell
5. jún 2010

bambulka77
to je priserny co pises, oni se na tebe uplne vybodli...Toho gynekologa bych hned vymenila, mel te okamzite poslat k apolinari, nebo do Podoli. Kde rodis, je uplne jedno, to s tim nema nic spolecnyho...Neboj se, pokud uz jsi ted na inzulinu a budes drzet dietu, urcite to nebude mit zadny nezvratny nasledky - hlavne vydrz, drzim palce!

ducky
6. jún 2010

Bambulko souhlasím se Syraell, totálně se na tebe vybodli 😠 A je to veliká nezodpovědnost, takovému doktorovi bych už nemohla věřit.
Jinak třeba moje dr. posílá své pacientky k Apolináři, pokud porodnice nemá svojí diabetologii, což moje nemá, budu rodit v Krči. Kdybych rodila v Podolí, mohla bych chodit tam, ti ji mají. Každopádně je to ale práce gynekologa, aby tě ihned poslal na diabetologii. Je mi moc líto, co jsi si užila hlavně ten strach teď, aby byla malá v pořádku, ale taky myslím, že k nenávratnému poškození nedošlo. Hlavně že to teď máš kompenzovaný a opravdu vydrž dietit, není to jednoduché, ale musíme, pro ty drobečky naše 😉

makinecka
6. jún 2010

já se dneska zase napráskala v restauračce,tak doufám že mi cukr moc nevyletí 😅 ale už budu sekat dobrotu 🙂

didulka85
6. jún 2010

@makinecka mna pozval manzel v piatok na veceru do restauracie. Poriadne som sa najedla. Potom som zo zvedavosti odmerala cukor a mala som 8,5. Takze som sa zmierila s tym, ze cukrovku naozaj mam. To bola prva vysoka hodnota, ktoru som si namerala. Ale prvykrat som nemala rano ketony.

@bambulka77 neskutocne... Vsade varuju, aka je cukrovka nebezpecna a oni sa na to takto vykaslu...

makinecka
6. jún 2010

@didulka85 a copak sis dala dobrého že ti tak cukr vyletěl?já nemám se na čem změřit tak nevím,ale už si nic takovýho nedám mám strach 🙂

sabua
6. jún 2010

Bambulka
Ahojky, mne doktorka poslala na OGTT, po 2 hodinách jsem měla asi 8,3, když dostala výsledky hned mne volala a psala doporučení, takže jsem diabetologii měla vyřízenou ten samý den. Dostala jsem papír s dietou 😢 a další týden glukometr. Prostě AKCE... Je hrozné, když máš doktora, spoléháš se na něj a pak zjistíš, že je to špatně. Vždyť on přeci studoval a má tě informovat. Zažila jsem to s ortopedem, 10 let jsem zbytečně trpěla, pak jsem změnila doktora, do 3 měsíců operace a pak super, chodím, když chci můžu i tancovat a jezdit na lyžích 😉 .

bambulka77
6. jún 2010

Dakujem za podporu 🙂 naozaj to moj gynekolog zanedbal,ale co uz teraz...vlastne som prisla o 6 tyzdnov, co je naozaj dost... a kedze sa ty este az tak dobre nevyznam a nemal mi ani kto poradit,tak som ostala blba ticho...a tajne som dufala,ze to bol omyl a nic mi nie je...dodrziavat sa to naozaj snazim, asi najhorsie je odolat,ked vidim ako sa kazdy teraz napchava zmrzlinou a nanukmi a ja len slintam 😝 ale nedam si, bojim sa, hodnoty mam furt trochu vyssie nez by mali byt a to dokonca aj vtedy ked vsetko dodrziavam.... ☹ som zvedava,co mi zajtra povie doktorka...ale poctivo si zapisujem aj vsetko to,co zjem,aby som si potom mohla porovnat po com mi cukor vyleti a po com az tak nie... ale dnes som si uz vyprala prvu cast vybavicky pre malu co mi dala kamoska po malej a je toho tolko,ze snad skoro nic uz naviac kupovat nebudeme 😀 tak si to vecer mozem zehlit...a tento tyzden si uz asi zacnem chystat aj tasku do porodnice aj ked je este skoro,ale predsa len...musim si kupit este vela veci,ktore by som nerada nechat na manzelovi aby ich niekde zhanal ak to nestihnem 😅

didulka85
6. jún 2010

@makinecka okopirujem ti to..
Tacu tacu con salsa de mariscos 400g
Placka z čiernej fazule zmiešanej s ryžou osmaženou na olivovom oleji, prekrytá omáčkou z darov mora

@bambulka ja uz som 2 tyzdne pobalena do porodnice. 😀 Co sa tyka vybavicky, tak mam uz uplne vsetko. Nastastie... Takto som kludnejsia. Kedze maju byt tento tyzden 35 stupnove teploty, nakupovat by sa mi nechcelo.

hanka10
6. jún 2010

Ahoj, tady na diskuzi jsme se nepotkaly, protože už mám 6ti měsíčního syna, ale také jsem měla těhotenskou cukrovku. Jenom jsem chtěla říct pro povzbuzení, že jsem tento týden byla na oGTT a hodnoty mám krásné a žádnou cukrovku ani sníženou toleranci nemám. 😉 Tak držím pěsti ať to vydržíte.

makinecka
7. jún 2010

tak já z výbavičky mám už taky všechno a nachystané na vyprání a tašku do porodnice ještě nemám,ještě je brzo ale pak si ji zabalím,člověk nikdy neví 🙂

makinecka
7. jún 2010

@didulka85 to z ní zajímavě a muselo to být dobré,nevím ani kolik je v čem sacharidů 🙂
to já si dala bramborové dukátky asi 150g smažené a kuřecí se sýrem,šunkou zalité smetanou a kapií,kolik to mělo taky nevím,ani bych se nedivila kdyby mi to taky stouplo 😅

ducky
7. jún 2010

Ahojky,

@didulka85 Didul tak pokud vím, tak fazole mají docela dost, tak proto ti to asi vylítlo 😀 Ale tak pro jednou se určitě nic nestane, prý to kolikrát vylítne i těhulím, co cukrovku nemají a vlastně o tom ani nevědí. 😉

@makinecka Maki myslím, že tobě to mohlo projít 😉 To není tak hrozné, té přílohy jsi měla jen 150 g, takže to komenzovalo to smažení, sýr má málo, šunku teda nevím, jakou ti tam dali, smetana je v poho a kapie taky, tak bych si tak tipla, že jsi prošla 😀

Jinak já teprve včera náhodně sehnala ty jednorázové kalhotky do porodnice, tašku sbalenou nemám, ještě musím vyprat poslední várku oblečků pro malého a vyžehlit to. Holt když mám doma malou zlobivku, tak tolik času není, no 😅 Tak snad nebudu rodit dřív 😅 Už si ani nepamatuju, co všechno má v tý tašce být, budu si to muset osvěžit 😀

makinecka
7. jún 2010

no jo,já taky myslím že sem se tak tak asi vešla,co jsme to doma počítali a minulej týden snad taky,ale už sklidním hormon 😅
jenže co mám jíst když jsme na výletě,nebudu sedět doma jak trubka do porodu 🙂

ducky
7. jún 2010

Tak mě už lezou na nervy ty snídaně. Pomalu začínám nesnášet knackebroty a máslo 😝 Dneska jsem si na ně vrzla aspoň taveňák, jsem si říkala, že se na to už taky můžu fakt vyprdnout. 😠
A v restauraci jím vždy tak od oka něco, co si myslím, že projde. V pátek jsem byla na žranici a dala jsem si grilovanou krkovici s půlkou bagety zapačené sýrem + nějaká obloha. 😀 Děsná mňamkaaaa.

mollyweasley
7. jún 2010

Hooolky, ahojte 🙂
Jste šikulky, že už jste sbalené, já jsem se začala balit teprve před týdnem, oblečení pro mrně už mám sice vyprané, ale ještě nevyžehlené, protože šikovný a akční tatínek teprve v sobotu kupoval skříň do pokoje a včera skládal. Dneska, doufám, přijde na řadu i postýlka.
Zhruba týden mi zatraceně přestávají stačit dávky, které předtím byly v pohodě. Mám docela hlad a dodržet tříhodinový odstup mezi jídly mi dává fakt zabrat. Za chvilku jdu na kontrolu do nemocnice, snad mi někdo bude ochoten sdělit váhový odhad a podobné věci. Kdyby mě už tento týden chtěli vzít, nezlobila bych se. Já bych se TAK ráda dopoledne pořádně najedla...
Večer je v pohodě, nedávno jsem měla pizzu (ano, celou) a bez problémů. Akorát ty dopoledne. Ach.

makinecka
7. jún 2010

já zatím pečivo smím tak snídám chleba nebo rohlíky,otázka jak dlouho to budu ještě moct,v pátek mám zase kontrolu a ve čtvrtek si beru krev tak uvidím

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre