Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mimys
19. aug 2011

@erula77 minus 1 kg je normalni, kdyz se dietuje... ja s dietou zacala asi v 22 tydnu a zhubla jsem 3 kila, pak jsem byla -1 kg nez pred tehu. pak se to vsecko srovnalo a kila se vratila... ted uz mam navrch 6 kg...

mimys
19. aug 2011

@hanka99 já jsem prazanda zijici uz 7 let u M boleslavi.. nejka jsem si porad nezvykla... ale rodit bych mela u apolinare, jestli tam stihnu dojet 😀
odkud jsi ty?

hanka99
19. aug 2011

@mimys - tak to já bydlím U Karlštejna cca 20min vlakem od Prahy,budu rodit v Hořovicích. kolem Boleslavi jezdíme k babičce do Liberce 🙂

mimys
19. aug 2011

holky... jdu spát, tak se s vama loucim... zase zitra....

hanka99
19. aug 2011

@mimys - dobrou 🙂

mimys
19. aug 2011

@hanka99 jeste ze nepojedes vlakem 20 minut do prahy rodit 😀

tak dej vedet, muzes se stavit na kafe ...

hanka99
19. aug 2011

@mimys - nééé ,do Hořovic vlakem 😀

mimys
19. aug 2011

🙂 tak dobrou .-)

micicka
19. aug 2011

no kočky, čo som ja dnes vyviedla 😖 dala som si klobásku - po hodine 8,4 😔 už to nikdy neurobím, som si ale nemyslela, že to takto bude účinkovať 😒

mimys
20. aug 2011

@micicka jj, klobasky na ty bacha.... cukr je ve vetsine..... mam vyzkouseny spekacky z lidlu.... ty cukr nemaji...
dva spekacky a krajic chleba... po hodine 6,5 bez hořčice... na tu taky bacha

erzulik
20. aug 2011

@gianni nenechavaj si to na poslednu chvilu mna do toho dokopali kolegyne...ale este pre malinku nemam zbalene..

erzulik
20. aug 2011

@kaciatko81 v tom tyzdni som ani ja na to nepomyslela...zbalila som si tie veci pre seba iba tento tyzden a sterilizovala cumle, flasky a odsavacku

erzulik
20. aug 2011

@lucy56 aj mne tvrdne brusko pri dlhodobom státí, , chodeni a námahe. Citala som ze to je OK. Horsie to je keby tvrdlo neustale v klude.

erzulik
20. aug 2011

@mimys a ja kukuricu papam na kg, mam stastie ze sa mi nedviha cukor. A Dia mi povedala ze pri jedeni kukurice cukor velmi rychlo stupne ale vzapati rychlo aj klesa.

kaciatko81
20. aug 2011

ahojte
@hanka99 ja som tiez doma, dam si ranajky, potom obed, olovrant, veceru, a pred spanim povedzme kusok syra alebo salku mlieka
@micicka tak klobasa takto potvora? mala si kupovanu? lebo podla mna keby to bolo masko by to nemalo urobit, ale ak v nej bolo pridane ktovie co vsetko 😒 inak tusim v novembrovkach, si pisala, ze mas stale len plus kilo, ze sa ti to zda malo. ja som sa o tomto bavila s gyn, endokrin aj teraz s diabetologom-ja mam minus asi 5... a ze pokial babo rastie, tak nie je podstatne kolko priberam ja, ono z mojich kil navyse nema ziaden osoh a aspon bude potom menej co zhadzovat 😉
@erzulik no my musime najprv nakupit 😀 ale ja som fakt pokojna. mne tvrdlo brusko aj v klude, ale v poslednej dobe sa to spravilo, tak sa tesim 🙂

erzulik
20. aug 2011

@kaciatko81 ja som brala Magne B6 a som na to alergicka tak teraz pijem iba vodu magnesium...nic ine mi neostava

soni1
20. aug 2011

Ahojte, trochu sa vám sem votriem. Potrebovala by som poradiť a myslím, že vy by ste mi mohli pomôcť. Dnes som 29DC, mám bolesti v podbrušku ako na menzes, robila som si tehu test, ale bol negatívny. Je možné, že mi test neukázal pozit. výsledok? Alebo by sa už malo dať niečo vidieť? Ďakujem.

soni1
20. aug 2011

halooooooooo, tu niet nikoho?

kaciatko81
20. aug 2011

@erzulik ja mam ciste magnezium, s B6 si davam len jednu denne 🙂 ale hovorim, poslednych par dni celkom fajn, co je super. sice boli, ale netvrdne 😵
@soni1 treba este pockat

erzulik
20. aug 2011

@kaciatko81 ja som skusala aj ciste magnesium aj tak ma svrbelo cele telo...je to alergia

soni1
20. aug 2011

@kaciatko81 myslíš, že by som ešte mohla mať nádej?

hanka99
20. aug 2011

Ahojky 🙂
Jak se dneska máte 😕 🙂
Já ráno odkryla bazén,že se odpolko vykoupu a tam bylo jen 21stuipňů brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😖 😎

@kaciatko81 - tak fajn, nebudu to néjak lámat, jsem hrozne spáč 😅

@soni1 - myslím,že máš jeśté nadéji, počkej tak 2-3 dny a opakuj test jestli to do té doby nedostaneš. Nechci být hrubá ale myslím,že jsi zrovna nenarazila na to správné téma. Když se pořadné podíváś myslím,že najdeś to správné ,kde holky řeśí zrovna to samé co ty 😉 Hodně štěstí ať se brzy zadaŕí

soni1
20. aug 2011

@hanka99 ja viem, že nie som v správnej téme, ale prišla som sem zámerne, lebo vy čo ste už tehuľky, tak si myslím, že by ste mi mohli vedieť poradiť. Len kvôli tomu tá moja otázka, ale už tu teda nie som, aby som neporušila názov témy... Inak vďaka za odpoveď.

hanka99
20. aug 2011

@soni1 - ani nejde o porušení názvu tématu ale asi by jsi si tu moc nepopovídala 😉 nicméně neházej flintu do žita a ješté testni 🙂

kika423
20. aug 2011

Ahojte, mne doktor na ultrazvuku v 35.tt povedal, že bábo je veľké a že si mám zopakovať glukózový test. Pritom keď mi ho robili v 26.tt tak som mala hodnoty úplne ukážkové. Tak som zvedavá ako to dopadne teraz. Nemáte podobné skúsenosti?

hanka99
20. aug 2011

@kika423 - ahoj,to bohužel nemám,ale neboj bude to dobré 😉

micicka
20. aug 2011

@mimys no nemala som dobré tušenie, ale neodolala som ☹

@kaciatko81 bola to klobáska od stánkov, tu v NR pred Agráčom, fakt som mala strašnú chuť a bola veľmi dobrá. určite to ale nebola kvalitná domáca. ty máš -5kg? no teda, asi sme mali aké také zásoby 😀 aj keď ja som nebola pevná, ale nejaká tá šunčinka sa našla 😀

adetka
autor
20. aug 2011

ani ja som dnes neodolala... rano som si dala mlieko s grankom a dve slivky (nemala som chut na pecivo)... po hodine a pol 5,8... co by bolo fajn... ale neskutocne som bola hladnaaa... musim tie slivky nahradit nejakym pecivom... a granko kakaom... 😒

adetka
autor
20. aug 2011

hih... vaha... ked som bola s Mirkou tehotna... do glukozoveho testu som pribrala 5 kil... nasledne som tieto po zacati diety za dva mesiace zhodila... a rodila som s vahou rovnakou ako na zaciatku tehotenstva... takze po porode som mala o osem kil menej ako pred otehotnenim 😀 ... pred otehotnenim a v den porodu som mala 73 kil... zial tera zsom otehotnela ako 80-kilova... tak som zvedava...

kaciatko81
20. aug 2011

@erzulik tak to je neprijemne 😒
@micicka no nieco navyse tam bolo 😀 ale ked to takto pojde dalej, tak budem po porode stihlejsia ako kedykolvek pred tym 😀 no teda ked neporovnavam s obdobim, ked som mala 14 😀
@hanka99 ja sa kolkokrat k ranajkoam dokopem o deviatej alebo neskor 😅
@soni1 ja hovorim, ze nadej je vzdy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre