Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
8. dec 2009

Jani-ale koletiv dobrý, jen tam jsou jedinci, co se jim nedaří zatím otěhotnět, tak se ke mě chovají tak divně 😒 Navíc pracuji ve státní správě a tak je to trošku jiné než v klasické firmě, musíš dodržovat pravidla, nařízení, všude podpisy, když ti jeden chybí, tak hned průšvih, jak je znám, tak ta, všechny neseženu, takže tm pojedu minimálně 3x. Ale v kanceláři mám super lidi, tak s nima to bylo vždycky fajn.

Já teda nedodržovala čsy při neschopence, prootže mám lékaře dost daleko, tak kdyby mě načpali, tak mají smůlu, mám záznam v těhu průkazce, do toho ta diabetologie a kdesi cosi, já bych jima dala 😀

seb
8. dec 2009

ahoj holky,
tak já měla snídani po 7 hod. půl rohlíku s tav. sýrem a čaj s citronem a po hodině 8,1 ☹ , před obědem zas jen 4,7, ty snídaně nějak moje tělo nezvládá, zítra jdu na první kontrolu do diapor., tak se bojím, že mi asi dají inzulín , fňuk

já půjdu na MD 8 týdnů před por. a to je na Vánoce 😀

renatkas
8. dec 2009

Tie ketolatky su presne z toho co pisala janni.ka. Na druhu veceru si treba dat nieco co rozlozi cukor postupne (priklad ovsene vlocky) aby tvoje telo nemalo priznaky ze cez noc hladuje, ked je cez den nastavene na pravidelnu stravu. To iste, ked sa zobudis cca o 11-tej rano a bola si zvyknuta jest o 7-mej, tak sa tam tie ketolatky objavia.

seb - ked nastupujes 8 tyzdnov pred porodom, tak sa ti stale materska rata len tych 28 tyzdnov od zaciatku nastupu na MD? Ja ked nastupujem 6 tyzdnom pred porodom, tak budem poberat matersku o 2 tyzdne dlhsie (datumovo) ako ty (keby sa nam naraz narodili babatka)?

ili5
8. dec 2009

Mě se nikdo neptal kdy chci jít na mateřskou, sám mi to vyposal a dal. mě to vychází na 6 tt před porodem. Stihla jsem to v sam ráz, už mi došlo z pojištění, že musím ukončit nemocenskou, jsem totiž od 16.2. a časově mi to vyšlo o dny myslím, jinak by mě museli dát dříve na mateřskou, nebo zrušit marodku a jít na dovolenku, jsem to měla vypočítané 😀 .
Příští středu jdu odevzdat papíry. taky se stavím za holkama, tam dělám ve špitále, tak se zastavím, dám jim zákusky a šampáňo a odevzdám hadry atd a půjdu dom, nebo odpoledne zas škola...
Já před spaním těsně jedla a mám ketony, lae nespala celou noc, chodila co půl hodiny čůrata vstávala v 6 a hned snídala. Bílkoviny jsem měla i minule v moči. Mě k tomu nic neřekli, jen že toto mám všechno v moči řekla sestra, dr na to nic, bílkoviny 1 křížek, cukr 1 křížek a ketony 2 křížky.

olgas
8. dec 2009

holky, té moči taky nerozumím. Já v ní naštěstí asi nic nemívám, jenom mi dr. pořád říká, že musím hodně pít, a to je u mě problém.
Jinak dnes je den na nic, vůbec se necíím.
K nástupu na MD, já nastupuji 20.12., tj. 6 tt před termínem porodu. Moje gyndr. mi řekla, že když se jde na MD z neschopenky, tak si nemůžu vybrat jestli 6 tt nebo 8tt, je dáno 6tt. Tak nevím.

janni.ka
8. dec 2009

holky já teda nevím jaký je rozdíl mezi tím jít 6tt nebo 8tt před porodem na mateřskou,sem taky na neschopence a dost nad tím ted přemýšlím kdy mám jako jít na mateřskou,když platí ten podělanej balíček mě tím teda pěkně naserenkovali debilové 😠 asi si to nechám dojet celý prosinec do konce a od ledna na mateřskou,bo jak píše misicka tak v tom rozdíl není.Akorát teda lituju ty co marodí nebo budou marodit po novém roce to bude nemocenská jen 60%tak sme to holky chytly ještě dobře 😉

poslouchám položila do jesliček,zavynula do plenčiček děěěětááátko 😀 😀 😀 koledy a čekám kdy se mi jako dostaví vánoční nálada a ono pořád nic 😕 😕 Kéž by sněžilo,ale zatím teda jen prší 🙄

Holky a ty ketony mají v moči i lidi co nemaj těhucukrovku,jako třeba když po porodu budu držet dietu a budu hubnout a měla bych večer hlad tak je ráno budu mít taky??

haf-tak hlavně že v kanclu jsou fajn,ale teda nařízení nakázání to teda muselo být něco 😖 ale za chvilku bude mimísek tak bude pokoj 😉

jinak berušky na mě došla kontrola ze sociálky někdy před měsícem sem jako čuměla 😕 😕 😕 😕

spagatice
8. dec 2009

Holky já jsem nastoupila na mateřskou 6 týdnů před porodem a nikdo se mě na nic neptal. Já jsem za to byla ráda, protože se mi to vyplatilo skrz peníze 😉

ili5
8. dec 2009

já jsem 10 měsíců na marodce a poprvé mi došla kontrola předminulý měsíc a to v době vycházek, tak jsem ho sjela. Jinak nejsem nikdy doma, tak mi to vyšlo. mateřská končí 3 roky věku dítěte, tedy kdy se narodil, jak jdeš na 3 roky. Nezáleží nsa otm kdy jsi šla jestli 6-8 tt před porodem. Aspoň tak to bylo.
Snídala jsem v 6, večeřela před ulehnutím, nevím z čeho ty ketony jsou a dlabu pořád něco, nevydržím ani hodinu celou, abych něco nežvýkala a o pití nemluvně, jak se nenapiju každou chvíli, tak je mi slabo.

pani_haf
8. dec 2009

Hoky nevíte jak je to s vratkou daně, když jsme tak dlouho na neschopence? Teda jestli nějaká bude. To je fakt, že ta nemocenská po novém roce bude strašná.
Já teda ty ketony v moči neměla, měřím to 2x týdně
jani-to víš, že jo, pak mám on nich na 3 roky pokoj 🙂a až se trochu vzapmtuju, tak se tam na ně mrknu

olgas
8. dec 2009

pani_hag: z neschopenky se zálohy na daň neplatí, ale příští rok (začátkem) budeme muset zajít do zaměstnání, protože oni po nás budou chtít vyplnit takové ty růžové papíry k daním a tam si napíšeš , že chceš daň za rok 2009 přepočítat. Oni ti ji přepočítají a přeplatek by ti měl zaměstavatel vyplatit. Alespoň já počítám, že to tak bude. Nevím teda jak velký bude ten celkový přeplatek, s nějakou extra výší nepočítám 🙄

Jinak 6-8 tt po porodu se nastupuje na tzv. mateřskou dovolenou, která trvá 28 týdnů. Papír pro zaměstnavatele na tohle dostaneme u gyndr. , ten musíme odevzdat zaměstnavali, který jej nejspíš posílá s dalšími papíry na sociálku. Potom následuje rodičovská dovolená do tří let dítěte (nebo do 2 nebo do 4 let podle toho co si zvolíte ) - tohle si musíme každá sama vyřídit rovnou na sociálce.

ili5
8. dec 2009

čím víc maroduješ, tím víc peněz dostaneš další rok. My nic nevyřizujem, to na mzdovce vypočítají, pak nás zavolaj na podpisy a ve výplatnici kolem února března je vratka. Loni jsem měla hodně, jsem byla po operaci, pak umělé, tak jsem si to vychutnala. Nyní jsem v kuse 10 měsíců, takže taky hezké love 😀 Ale možná je to všude jiné, já dělám ve státním, tak to vyřizují jiní.

misicka455
8. dec 2009

Olgas ne po porodu ,ale na mateřskou nastupuješ 6až 8tt před porodem 😉 Já už na ní jsme a ještě jsme nerodila 😉 Papír ti dá doktorka a sním jdeš do práce 😉

misicka455
8. dec 2009

Tak si dneska dělám na oběd lasaně tak jsem zvědavá 😀 😀 😀

janni.ka
8. dec 2009

haf a čím ty ketony kontroluješ?nějakýma proužkama od dr,nebo z lékárny?
Se ví,ještě jim bude po tobě smuténko 😉

Olgas mě letos právě říkala účetní že když si nemocná dlouho tak se vrací na dani docela dost 😉 😉 😉 tak doufejme nebot já sem doma od července 😀 jo jo válím si šunky 😀
tak na to vyřizování na sociálce se teda těším 🙄 to zase bude a tam se vyřizuje i porodné že jo?
¨
misicko lasaně,mnamka snad bude měření O.K

evca82
8. dec 2009

holky vy jste to zase rozjely 😀

Ja bych mela nastoupit 21.12. 6tydnu pred. ja prave slysela, ze z PN se jde na MD 8 tydnu pred a to ja nechci, chci jit tech sest. ale tak zpetne se snad vypsat nesmi, takze uz jim nezbyde nic jinyho nez mi dat tech 6tydnu pred.

spagatice
8. dec 2009

Evčo já myslím, že zpětně ti to dát nemůžou, ale může se nastoupit kdykoliv mezi tím, nemusí to být 6 nebo 8, ale třeba 7 😉
Já jen teď přemýšlím z čeho by mi měl vzniknout ten přeplatek na dani, když marodím. Ty jo co jsem doma, tak jsem nějaká úplně vygumovaná 😅

pani_haf
8. dec 2009

Jani-dostala jsem proužky na moč, nevím jak přesně se to jmenuje, ejn to namočíš a ukáže ti to barvu apodle té zjistíš, jestli tam něco je. Myslím, že některým po mě smutn nebude, já jsem ten typ, kterého je všude plno, tak se mě mnozí rádi zbaví 🙂
Misi-ty mě zase lákáš, lasaně miluju!
Jsme na PN od června, takže taky pěkný povaleč, ale na moji omluvu, měla jsem hned ze stratu hematom co se nechtěl vstřebat, tak mi nasadili kupu léků a ležet a teda nic moc ☹

beruskaveruska
8. dec 2009

ahoj holky mě účetní řekla, že z PN se jde na mateřskou 8/ týdnů 6 prý nejde. šlo by to kdybys ukončila PN vybrala dovolenou a pak nastoupila mateřskou, ale jinak prý ne. ta nevím.

ted jsem dodělala nepečený salámky a jdu se vrhnout na kuličky at to mám z krku nejde mi to od ruky jak jsem si plánovala 😠

spagatice
8. dec 2009

Tak je vidět, že i účetní v tom mají jasno 😀 😀 😀 Já to zkusím někde najít.

evca82
8. dec 2009

Beruska to je divny....me i sama nase mzdova rikala, at jdu sest, ze to je lepsi....

janni.ka
8. dec 2009

tak to sem teda zvědavá co mi řekne na gyndě se ho chystám zeptat kdy můžu na mateřskou 😀

berusko já tady úplně slintám a uzobáváš?přiznej se 😀 😀

spagatice
8. dec 2009

Tak zatím jsem to našla jen na jednom místě:

Pokud máte rizikové těhotenství, jste na neschopence a pobíráte nemocenskou, 6 týdnů před porodem přecházíte na mateřskou dovolenou a začínáte pobírat peněžitou pomoc v mateřství (PPM).

janni.ka
8. dec 2009

spagi tak koukám každej to dělá jinak 😕 asi záleží na dr

olgas
8. dec 2009

misicka: jasně že před porodem, jsem měla zase nějaké domíchané myšlenky 😉

evco: vidím, že máme téměř stejný termín porodu. 😅 Neboj zpětně ti to nevypíšou, prostě řekneš, že chceš jít 6 tt před termínem porodu a hotovo. Později nemůžeš, ale dřív tě nemůžou nutit.

ili5
8. dec 2009

berusko, tak to je zajímavé, že já jsem na marodce už 10 měsíců a mám vypsanou mateřskou 6 týdnu před porodem. Kámoška má do porodu 5 týdnů a mateřskou jetě vypsanou nemá, jelikož nešla do poradny, bo ji bylo špatně, takže jde 4 týdny před porodem, tak y je na marodce. Zítra jde po poradny, tak si o ni řekne, včas 😀 J8 budu mít vracení daně pěkný balík, marodím bez měsíce celý rok 😀 .

seb
8. dec 2009

já jdu na mateřskou 8 týdnů před porodem a jsem už půl roku taky na PN, ale skončila jsem prac.poměr, tak musím jít na mateřskou 180 dnů od skončení prac. poměru, tj. ochranná lhůta a kdybych šla až 6 týdnů před porodem, tak to už nestíhám v ochranný lhůtě a přišla bych o celou mateřskou a ještě musela míit pak tu 4 letou variantu rodičáku 😠

janni.ka
8. dec 2009

tak to vrácení daně pak budeme mít jako pofoukání na bolístku za tu osekanou mateřskou 😠

janni.ka
8. dec 2009

jinak teda já si ted dala chlebíček 😅 a byl mnam ta kyselá okurka a ten salát na tom mnam mnam 😀 😀 😀

misicka455
8. dec 2009

Holky tak cukr po lasaních 4,6 😉 Dobrou

janni.ka
8. dec 2009

misi super 😉 dobrou holky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre