Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

konvalinka.2
15. dec 2009

Dobré ranko všem.
Tak jsem včera byla na uktrazvuku a vše je v pořádku!!!! 🙂 Verunka váhou odpovídá týdnu těhotenství. Tak jsem ráda, že to tak je!! Říkal dr., že váží cca 1.5 kg. Jen je ještě pořád otočená hlavičkou nahoru, tak snad se otočí. Ale na to je ještě myslím čas, ne?? Zítra jdu na kontrolu na gyn., tak snad i tam bude vše v pořádku.
Mějte se krásně. 😉

misicka455
15. dec 2009

Já jsem se naučila stávat kolem osmé takže i když si chci přispat tak prosě jsme v osm vzhůru. Tak do půl deváte než se najím a za dvě hodky svačím a za další dvě hodky mám obídek atd.... Mě eda nic ošestinedělí neříkala,jen že se mám potom stavit a vezmem znovu krev a udělají nějaké testy 😉 No však my to tědka ve čtvrtek řeknou jdu tam naposledy 😉

evca82
15. dec 2009

Misko ty jdes ted ve ct uz naposled do dia poradny? juuu to se mas 🙂 taky uz to mas za par.

misicka455
15. dec 2009

Jo jo už naposled 😵 😵 😵 😵
Přes vánoce asi nepremavají a po novém roku se doufám, že už malá kvůli té cukrovce bude chtít rvát na svět 😉

beruskaveruska
15. dec 2009

ahoj holky tak já po prvním těhu ten hnus znova nepila jen jsem byla na větších krevních testech 🙂 a šestinedělí ne ne taky se těším na něco jiného než na květák (vid Romčo) 😀

pani_haf
15. dec 2009

Ahoj holky, já dnes pekla chelba, tak sand mi nezvýší cukr. Jj, v šestinedělí si nic nedáme, protože by naše děti bolely bříška 😀 😀 😀 .Ale je divné, že všude ty testy dělají v jinou dobu po porodu a hlavně v některých nemocnicích se na ogtt vůbec nechodí....

misicka455
15. dec 2009

V šetinedělí nebudeme jíst jiné věci , ale sládké je v pohodě 😉

pani_haf
15. dec 2009

Misi-tak to jsi mě potěšila,a le při mém štěstí bude malý po čokoládě osypaný ☹. Ale stejně tatarák si nedáme 🙂

misicka455
15. dec 2009

Holky kdyby jste si chtěly někdo koupit svůj vlastní glukometr a proužky do něj tak nejlevnější jsou tady

http://www.glykemie.cz/main.php?pageid=400&lang...

spagatice
15. dec 2009

Ahoj holky,

podle naší doktorky, by se opravdu kvůli snídani vstávat mělo, aby se jedlo 5x denně a večeře se jedla naposledy v 7. Já tedy vstávám jen když dělám profil, jinak vstanu jak chci a prostě nejím po 3 hodinách, ale po 2. Bych byla za chvilku na odpadnutí. V noci nemůžu většinou pořádně spát, protože je mi blbě, nebo že malej tancuje a budu vstávat v 7 jo, na to ať zapomenou.

A dietu v šestinedělí budu klidně dodržovat stejně jako teď. Sladký si dám, když mám na něj chuť. Ale jsem zvědavá, co mi napíše do zprávy. Jdu tam v pondělí.

Mě doktorka řekla, že budu na oGTT docházet ještě příštích pět let, a to jednou za rok 😠

seb
15. dec 2009

ahoj holky, tak já dnes měla ke snídani bílý jogurt s půl banánem a menším pomerančem a po hodině 6,5, pak jsem si dala párek s chlebem, hlady už jsem šilhala, tak jsem zvědavá, co naměřím po hodině
radushko: já taky nevstávám kvůli snídani, jen když mě hlad vyžene z postele, jinak tak v 9 vstanu nebo snídám a v 10 měřím, když to mám nízký tak si dám ještě něco a pak se zas změřím až dostanu hlad a když je to nízký, tak jdu obědvat, na mandarinkách taky ujíždím a nevydržím bez nich, takže je jím většinou tak nějak průběžně během dne, velikou si dám vždy jen jednu a malinký sním někdy i 2-3 během odpoledne a na noc si taky jednu klidně dám, ráno na lačno mám hodnoty v pohodě po tom, jen je nejím hned po jídle, vždy tu hodinu do měření počkám ;)
a zas když je hodnota vysoká, tak si nic nedám
pozor na to pomazánkový máslo, to jsem četla, že má dost sacharidů, mě nedělají paseku brambory, hranolky, ... rýži nejím teď vůbec, v těch bramboráčkách máš mouku a jestli jsi tu čínu zahuštovala , tak tam máš taky mouku, proto máš ty vyšší hodnoty asi :(

kajamatus
15. dec 2009

Ahojky , mam na Vas dotaz, ake maju byt hodnoty???, bola som dnes na merani a uz mam aj vysledky.
ked mi ich sestricka davala, nepovedala vobec nic, iba nech to donesiem svojmu gynek., no ten ma tento tyzden dovcu 😒 tak vobec netusim ako som na tom. Budem vam moc vdacna , ak mi napisete co tie moje hodnoty znamenaju, nech viem co mam ocakavat. Dakujem moc.

na lacno 5,02,
1 hod po drinku 10,00,
2 hod po drinku 7,73
a este tam mam asi moc , neviec co znamenaju tie skratky U-GLU1 negat. , U-GLU2 pozit.,

janni.ka
15. dec 2009

kajamatus tak určo ta hodnota hodku po vypití je vysoká.......
a ty jsi byla už ve 20tt na testu na cukrovku?

janni.ka
15. dec 2009

jo a tu po dvou hodinách budeš mít taky hraniční,bo hranice je 7,8

beruskaveruska
15. dec 2009

Jé Romčo to teda mě vůbec neříkala 😀 no holt já mám asi jiné problémy než ty nebo co 😀

misicka455
15. dec 2009

Kaja tak si myslím, že ti dietu nasadí jelikož po té hodině je to fakt vysoké.

kajamatus
15. dec 2009

jannika ano uz tak soro, pretoze v rodine mame diabetes, a aj v prvom tehu som mala problem s cukrom, ale to som riesila v nemocnici pretoze som tam skoro stale lezala mala som rizik. tehu.
robili mi tam aj celodenny profil a ten som zevraj mala O.K. a ak som pila ten drink tak som mala tehu cukrovku 😕 😕 😕

laskonka
15. dec 2009

Ahoj kajamatus,
hodnoty mas zvysene a pravdepodobne ti nasadia dietu a daju glukomer, aby si sa testovala doma, ak to neudrzis pomocou diety v norme, tak by ti mali nasadit inzulin. Mne ten inzulin dost pomaha, s nim mam zvacsa hodnoty hranicne, teda mierne zvysene, ale ked si po ranajkach, obede dam min. 30 minutovu prechadzku, tak hodnoty mam v norme 🙂
Som vsak zvedava na vianoce, aj ked dnes som mala na ranajky 3 moravske kolace a cukor 6.5 🙂 .
Bolo tam dost mrvenicky ale ta je na tom najlepsia 😉

kajamatus
15. dec 2009

misicka v rovnakom case sme odpisali 😉

diety sa nebojim, mozno by to bolo aj fajn vediet co a ako , ked to mame v rodine a do buducna coho sa vyvarovat, iba by som chcela vediet ci to pero na meranie dava lekar alebo si to treba zohnat, alebo ako to mate vy???

spagatice
15. dec 2009

Veru třeba jseš jinak těhotná než já 😀

Kajamatus to pero dává doktor, ale jak už tady holky psaly, tak v Čechách je dávají častěji, než u vás. Tak uvidíš.

olgas
15. dec 2009

spagatice: plně s tebou souhlasím ohledně těch snídání, taky s tím mám problém, když už mě dr. donutila jít na neschopenku , tak přeci nebudu vstávat tak bro ráno, navíc jsem si na to dost rychle zvykla, takže pěkně vyspinkávám do 9 hod. minimálně. Taky někdy v noci nespím, a když se donutím vstát rano v 6,30 abych se nasnídala, tak se bojím něco pořádného sníst, protože se mi párkrát stalo, že jak jsem byla ještě rozespalá , tak tělo nebylo na jídlo nachystané a bylo mi pak pěkně blbě. Takže to dělám tak, že když neměřím, tak prostě jím , až se vyhrabu z postele. Akrorát se mi v moči objevily ty ketony nebo co, a asi to bude tím, že mám za ten den prostě míň jídla, tak to budu muset nějak vynahrazovat, nejspíš večer....

radushka
15. dec 2009

tak já jsem si dneska řekla, že vstanu s manželem (6:30) a najím se s ním a pak půjdu spát.Pak jsem si ale uvědomila, že budu muset za hodinu vstávat a měřit a to už bych se na to vyprdla, tak jsem se otočila a spala až do 9 😀 .nicméně po snídani - chleba máslo (klasické) a tvrdý sýr 6.8, tak já už fakt nevím.Jsem si myslela, že hodnota spadne úplně dolů a ona mrcha je stejně furt relativně nahoře 😠 .
seb: díky za výklad 🙂 . čína ale zahušťovaná nebyla a bylo tam dost zeleniny, no a bramboráčky jsem měla jenom 2 (ty malé z makra). Na večeři si chci dát chleba s tvarohem, tak jsem fakt zvědavá.jestli to nebude někde dole, tak už fakt nevím 😠 .
Ještě k té snídani - když píšete, že snídáte v 9 a pak 3 hodky a sváča a zas 3 hoďky a oběd - tzn. že obědváte až v 15??? A tím pádem večeříte až ve 21? To mi právě příjde nějak pozdě. Jo a co si dáváte na sváču? Já to řeším třeba banánem nebo tou mandarinkou. Holky, co ještě kromě masa a vajíček tak jíte? Třeba právě na tu snídani a večeři?
Dík moc, ještě, že tu jste.Jinak bych už asi zblbla 😠

evca82
15. dec 2009

Radus hodnota 6,8 je v pohode.

Ja si dneska budu delat k veceri vajecnou omeletku se syrem a k tomu si dam chleba 🙂

ili5
15. dec 2009

Ahoj, nedočítám vše, je toho požehnaně. Já brzy ráno nemám hlad, v noci nemůžu spát, tak spím až ráno do 9 někdy do 10 pak se najím a měřím po hodině, Někdy vstanu v6 že nemůžu spát, ale určo se nebudu trápit a budit mimi, že zrovna je čas snídaně.
Včera jsem byla na té večeři, měla kuřecí plát se sýrem, broskví, pečené brambory, zeleninu a pak zákusek se šlehačkou 😀 a čaj, jsem to snědla celé a bála se doma měřit a co myslíte? Nejmíň co jsem měla 7,7, chápete? Ale ráno po snídani, klasika máslo klasika a měkký sýr a slazený čaj a 10,3 zase nejvíc co jsem měla. Takže ta večeře se mi promítla až v 10 ráno. Jinak jím když mám hlad, nebo chuť, žádné dívání na hodinky. Ale už nezvracím a žáha taky v poho.
Radu, mě řekl dr, že mandarinky v jakékoliv množství, že citrusoviny nevadí, ale nesmím banány!!!§ Ale jak mám chuť, tak si dávám, holky tady taky. Myslím, že je to jen těhu cukrovka, tak na to tak nehledím. A ještě jak dovezu od babky cukroví, tak to bude mazec 😀 . Mám 6 týdnů do porodu, tak to nějak přežiju.
Na oběd jsem měla špagety s mletým masem a omajdou a 8,1 po hodině. Mě to kolísá jak chce, tak to se....
Zítra se ale budu těžce omezovat, nebo jedu do diaporadnyve čtvrtek, tak aby nepištěl 😀

misicka455
15. dec 2009

Jasan hodnota 6,8 je suprová a já jím zhruba po dvou hpdinách po třech bych měla hlad.

olgas
15. dec 2009

holky já normálně snídám jogurt, někdy chleba s něčím, na večeři většinou chleba s něčím (na co mám chuť - sýr, salám, rybičky....)

spagatice
15. dec 2009

Já si teď dávám k snídani občas vánočku 😉

seb
15. dec 2009

spagatice: ty jsi tady stejně omylem 😀 , at si dáš , co si dáš, pořád to máš nízký, tak se na to už vykašli a zajdi do cukrárny 😀

spagatice
15. dec 2009

Seb 😀 😀 😀

seb
15. dec 2009

misicka: já jím taky po dvou hodinách, ale mandarinku si dám i po hodině 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre