Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

mimys
19. okt 2011

@ivigirl ještě to zkoušej, třeba nemuzou brat telefon, maji tam zrovna pacienty, nebo tak. ještě vydrž 🙂

mimys
19. okt 2011

@gianni tak dneska jsem si k snidani dala jednu tvarohovou buchtu, co jsem pekla... pekáč buchet...z 3/4 kg mouky... do toho jen dve lžíce ovocneho cukru... experiment... myslela jsem, ze ovocny cukr je lepsi nez ten řepný... alespon mel by být... navic na tolik mouky... to v jedne buchtě je cukru nula nula nic....
tak jsem si rano dala buchtičku..... a po dvou hodinách glykoška 13,6 !!!!! 😠 😢 děs běs !!!!!!
tak jsem otrávená, jako nikdy..... na lačno jsem mela 6, ted tohle, no :-/ tak nevim, buchty pujdou asi do koše, protože děti se od nich odtáhly, že jsou k nejídlu a bez chuti... nejsou vubec sladký ... a ja je taky jist nemuzu, protoze 13,6 je uz fakt hodně, no :-/ ach jooooooo !!! snad je to lepsi neměřit 🙂 asi se na to vyprdnu a merit zacnu az za tri tydny... to budu po sestinedelí..... ale dieta, jak je vidět je nutná :-/ a to jsem myslela, ze ta jedna vlastně slaná buchta s hořkým kafem mě nezabije .... jen doufám, že až prestanu kojit, se to alespon trosku zlepší.... Minule jsem ale kojila kluka do dvou let, tak to asi budu muset to kojení zarazit driv, jinak pořád nebudu vedet, na čem jsem.

vika34
19. okt 2011

ja som si kupila ,ked chcem sladke BEBE jejsy,tam je v jednej sušienke 2,4g cukru,takže to je málo a to chrúmem,aj ked mi to bohvieako nechuti,ale neni na výber

ivigirl
19. okt 2011

@mimys tak jsem se konečně dovolala a mám si zvýšit dávku na 5 jednotek a zítra zavolat, tak uvidíme, jinak měřit před i po jídle, jen po jídle po 2hod. a 15 minut před jídlema když mám jístco 3hod. tak si budu píchat v krátkém rozmezí za sebou 😕 ale důležité jsou hodnoty po jídle, podle mne. Tak uvidíme, jak dlouho budem pilovat dávkování.

ivigirl
19. okt 2011

@vika34 jaké to jsou přesně sušenky? Já bych si je koupila, sem tam zobla 😉

mimys
19. okt 2011

@ivigirl ahoj
no spravne se u tehotnych meri 1 hodinu po jidle, ale to uz jsme tu resily mockrat... dve hod po jidle meri netehotni diabetici. zkus kompromis 1,5 ? 😉 🙂 dulezity je podle mne hlavne merit porad stejne ....

gianni
19. okt 2011

@werunka21 majú mi brať krv na nejaké protilátky tak možno treba byť na lačno ,ale potom sa s nou dohodnem aby mi zobrali aj po jedle

gianni
19. okt 2011

@mimys fu ta pekne si mala,to skoro ako ja po tom jablčníku ,len bol menší tak menšia hodnota,ja som robila tiež bez cukru teba máličko napr.žemlovku...ale chlapom to potom nechutí tak robím normálne s cukrom a ja nejem,ked som im spravila brumíkov tak som si raz hryzla a bol tam lekvár,nutela a slahačka,to len že ako to chutí 😉 😉 , hádam sa raz dočkáme toho že budeme môcť trochu aj takéto maškrty
dnes som bola v robote pre nejaké papiere a kukali že aká som chudá že mám dačo so sebou robiť,no dá sa?
a po kojení sa to zmení alebo ukáže že čo dalej?či ako?možno si zajtra urobím profil,už si celkom odvykávam že mi treba niekedy aj zmerať, ale aspon ma to neserie
ináč každú noc ked malého dokojím si chodím do skrinky na jednu kocku horkej čokolády,vtedy som nechcela kvôli malému ale teraz kašlem na to,ked sa mi aj zdvihne cukor má kedy klesnúť do rána,cez den by som neriskovala lebo by som nevydržala tie 2-3 hod.nejesť 😉

ivigirl
19. okt 2011

@mimys ahoj,
já vím, já tak měřila, ale dnes mi Dr. řekla, že mám měřit dvě hod.. po. Jinak před obědem 4,7 a po obědě zase 8,2, jsem po 5jednotkách, tak opravdu nevím už, uvidim po večeři. Zítra mám zase volat, tak snad...

vika34
19. okt 2011

@ivigirl je to normálne v krabici 8x50g BEBE DOBRé RáNO ,OPAVIA-konkretne musli s ovocím,je to v takej oranžovej krabici.Je to osem balíčkov a v každom balíčku sú 4 sušienky,majú aj extracerealne ,tie sú v žltej krabici a tie majú trochu viac cukru ,teda to tam píšu

vika34
19. okt 2011

babi poradte mi ,môžem jesť tekvicu?Mamička mi chce navariť omáčku ,to by som si dala,len neviem či môžem

eyael
19. okt 2011

@vika34 - musela jsem si najít, co to je tekvica 😉 😀 myslím, že dýně se může, jen spíš záleží, jak je zpracovaná, co všechno ostatní je ještě v polévce..

gianni
19. okt 2011

@vika34 myslím že mám také be-be aj doma,dnes ich jedol malý ja som si dala hryza bo ani neviem ako chutia,myslím že na jednu sušienku vychádza kolo 8 sacharidov
aj mne mama zvykla urobiť tekvicovú omáčku ked som prišla na návštevu,ale som ju poučila že bez múky zatrepať len mlieko,tak bola taká redšia,proste všetky omáčky a prívarky bez múky len mlieko,potom toho môžem zjesť za tanier

vika34
19. okt 2011

@eyael to bude omáčka 😀
@gianni ,že za tanier ja toho mienim zjesť za hrniec ked môžem,ja som stále hladná ☹
dakujem za odpoved

ivigirl
20. okt 2011

dobré ráno holky,
tak jsem včera měla před večeří 9,8 a po večeři 7,2 to je tedy síla 😕
Jinak holky, ty co si pícháte inzulín, rodila jste císařem, nebo vás nechali spontálně? Já bych ráda do třetice zase klasiku spontál.

mimys
20. okt 2011

@ivigirl ahoj muzes rodit spontálně, jen tě nenechaji prenášet. Pokud budete oba v poradku, nekdy nechavaji i do termínu. Mě chtěli týden pred termínem vyvolávat, ale mela jsem prijít rano v 8 na vyvolání a v 11 večer si Filip vzpomel sám, tak na vyvolání ani nedošlo. Všecko bylo v pohodě, jen kontrolovali v prubehu porodu glykemii a mela jsem kapačku se smesi glukozy a inzulinu, podle potreby to pustili vic, nebo míň. Maleho pak taky zkontrolovali jakou ma glykemii a když měl min, dostal strikackou trošku nutrilonu, nez se mi udelalo mliko.

megy
20. okt 2011

holky, ráda bych se zeptala, jak se u vás projevovala těhu cukrovka na začátku???

ivigirl
20. okt 2011

@mimys ahoj, děkuji moc, si mě 😉 ještě se zeptám svého GynDr.

mimys
20. okt 2011

@megy Mě se neprojevovala vubec nijak. Jen jsem šla na zátěžák a po odběru na lačno mi řekli, že mi ani glukozu pít nedaji, že mám na lačno 7,4 a tudíž mi ani tenhle test dělat nebudou a pošlou mne rovnou do diab. poradny.... tam udelali profil, dieta... inzulin.... Jinak opravdu žádné příznaky jsem neměla, jako to bývá u klasických cukrovkářů. ( žízeň, časté močení, hubnutí.... ale to asi u těhotnych nebývá)

ilonne
20. okt 2011

@megy Jak píše @mimys nijak. Já měla zvýšený cukr na lačno už při prvních odběrech, tak jsem šla na zátěžák brzy a od 21tt jsem byla na dietě.

gianni
20. okt 2011

@megy ja som to tiež nijak necítila,proste mi to už v 3 mesiaci zistili v moči a následne z krvi,hodnoty vysoké tak mi hned nasadili inzulín

eyael
20. okt 2011

@megy - já se taky necítím nijak jinak. Zjistili mi to až z glukozového testu ve 25tt.
holky, dneska jsem byla v dia poradně, dostala jsem glukometr a mám týden držet dietu a pak se přeměřit. Ovšem se u mě projevuje, že když mám něco zakázaného, tak o to víc na to myslím a chci to 😀 sladké normálně nemusím, ale dneska mám děsnou chuť na čokoládu 😨 😅

gianni
20. okt 2011

no tak dnes mám merací den 🙂
zatial o.k., na lačno 4,8 , po 2 hodinách po ranajkách 5,8(2ks knackebroty s maslom,šunkou a syrom+ zelenina),po obede 6,7 a na večeru som si spravila krupicu bez cukru tak som zvedavá bo to som nemala odvahu ešte vyskúšať

saronka
20. okt 2011

Ahoj holky.tak dnes jsem byla na oGTT a docela mě překvapilo, že jsem měla jen odběr na lačno - 4,3 a pak po 2 hodinách.. prý se tak měsíc-dva už po hodině nedělá...jak to bylo u vás???

ivavec
20. okt 2011

@eyael Ahoj taky jsem ho dostala v sobotu a v neděli si mám měřit a v pondělí zavolat a domluvit jak dál a samozřejmě držet dietu

petrusew
20. okt 2011

Ahoj holky, mohla bych se přidat? Dneska mi zjistili těhotenskou cukrovku. Hodnoty nikterak závratné, ale na dietu to prý je.
@saronka a byla jsem na lačno, další odběr za hodinu po vypití roztoku a další po hodině. Mezi tím nic nejíst a nepít (to nepít ani vodu bylo nejhorší), ale zjistila jsem, že to asi všude dělají jinak.

saronka
20. okt 2011

@petrusew já jsem před 2 rokama měla přesně toto a dokonce na stejném místě to taky tak dělali, ale ted jen na lačno a pak po 2 hod..no tak raději půjdu ve 25tt jinam..protože s dcerou jsem měla až tu po hodině trošku vyšší..

petrusew
20. okt 2011

@saronka no já tomu moc nerozumím, ona mi to ale zítra vysvětlí mamka (sestra na diabetologii). Se v tom trošku ztrácím...ale tak snad to nebude žádná velká hrůza 😒

saronka
20. okt 2011

@petrusew nene ta dieta není tak strašná..jíš co 3 hodiny a fakt se to dá 🙂)

petrusew
20. okt 2011

@saronka to doufám, mám tu nejlehčí - 275g sacharidů, tak snad se v tom rychle zorientuju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre