Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

silvia0111
15. okt 2010

@ponyxx ok, uvidim teda co mi povie v pondelok..

silvia0111
18. okt 2010

no vratila som sa od lekarky, a vsetko je v poriadku a ziadnu cukrovku nakoniec nemam 🙂
som rada ze to takto dobre dopadlo...

franziska
18. okt 2010

ahojte, tak ja sa hlasim uz po porode. Mala som gestacny diabetes ale nebrala som inzulin iba som dietovala. Maly mal nakoniec 3490g a 49cm a chvalabohu ziadne problemy spojene s cukrovkou. Je uplne zdravucky. Drzim vam vsetkym palceky a prajem zdrave detusky.

luckaa
18. okt 2010

@silvia0111 Tak super,že ses tomu vyhla 😉

@franziska Gratuluju ke zdravému miminku,ať je to tak i nadále 😉

ponyxx
18. okt 2010

@franziska parádička, gratulujem
@silvia0111 super, ja si myslím, že ja cukrovku tiež moc nemám, že som to podcenila s predprípravou na testy, a diabetologička mi už druhý test nerobila, ale veď o pár týždňov uvidím 😀

silvia0111
18. okt 2010

diabetologicka mi robila teraz test inak, lepsie, nalacno, po hodine a potom este po hodine. tak to bol
taky poctivejsi test. ved som predtym ani tolko sladkeho nejedla...

evajza
18. okt 2010

Holky zdravím Vás po delší odmlce!!!!
Tak já narozdíl od Werunky21 snižovala také dávky na polovinu po porodu,ale já měla cukr natolik nízky,že jsem musela hned něco pojíst.Mám dodržovat dietu v šestinedělí,ale nějak se mi to fakt nedaří,každý den mám něco sladkého,zřejmě mi to nějak chybělo,ale už musím skončit a začít se trošku hýbat.Mám se objednat na pití toho sladkého roztoku a s výsledkem k mému dr.Sem tam si změřím cukr,většinou nalačno mám hranici 6,tak si myslím,že mi dieta zůstane nadále a budu pod kontrolou,tak asi zřejmě mi nevymizela cukrovka úplně a počítám s tím,že nastáří ji budu mít určitě. 🙂 🙂 🙂

mmorgana
19. okt 2010

Hoiky, gratuluju všem po porodě 😎

@evajza Nestraš, zůstala Ti cukrovka? 😔 Já se tak těším, až uvidím placentu a s ní bude odcházet i cukrovka 😵 Mně dr. na diabetologii říkala, že podle výsledků to vypadá, že slinivka a všechno je u mě v pořádku a že to způsobuje nejspíš opravdu jen ta placenta a jí tvořené hormony (plus je možné, že to u mě urychlilo IVF).

mharia
19. okt 2010

ahojte baby 🙂 zajtra na kontrolu k diabetologovi 😒....zatial co som si merala s glukomerom tak v pohode..... 🙂 mala by som drzat dietu ale velmi sa mi to nedari 😅 ....tak uvidime co povie doki....

luckaa
19. okt 2010

@evajza No nestraš,třeba se Ti to jen uklidňuje pomaleji a ještě se to srovná,držím palce 😉

No,já dneska zas běhala na profil,tak uvidím v úterý u doktora co řekne,myslím si,že další odběry už asi chtít nebude,teď už by se cukrovka neměla zhoršovat. 😉

rozpravocka
19. okt 2010

ahojte, uz som tu dlho nebola 😀 Ani vam nejdem hovorit, ako je to z mojou dietou 🙂 Uz ju viac menej ani nedodrzujem - teda sladkemu sa snazim vyhybat, ale na prilohy uz kaslem - bola som totiz u gynekologa a zistil mi vysoky krvny tlak a puchnem - a vraj, ze mam ist na dietu 😀 mala by som obmedzit maso, mliecne vyrobky, sol, mineralky a vodu. Tak som sa nanho pozrela, ze ak to spojim s dia dietou, tak budem do konca tehu na paradajkach 😀 tak som si povedala, ze na to kaslem - idem vo stvrtok na kontrolu a ked to nebude dobre, tak mi to aj tak vyvolaju, takze uz fakt neviem. (inak vraj tlak je horsi ako cukrovka, takze teraz fak neviem, ze ktoru dietu dodrziavat prisnejsie)

ponyxx
19. okt 2010

@rozpravocka jeeemine ty si teda neskromna, tebe ani cukrovka nestaci 😀 . Kamoska tiez puchla, ale jej ak si pamatam, tak kazali obmedzit iba voduu a sol, aby sa jej voda nezadrziavala v tele....
ja som bola dnes na kontrole, a bolo to fakt o drzku, objednana som bola ze na 9:30 a odchadzala som 10:45. Ranajky som oskusala dat grahamovy chlebik s ribezlovym dzemom a cukor vysiel 4,1, ale merali mi to dost neskoro po jedle..
Dalsi termin mi dala tri dni pred porodom

rozpravocka
19. okt 2010

@ponyxx 3 dni pred porodom??? to snad nemysli vazne 😀 ja som objednana naposledy buduci tyzden, takze nejake cca 2 tyzdne pred porodom.
Tu vodu a sol mam zakazanu kvoli tym opuchom a to ostatne kvoli tlaku 🙂

mharia
19. okt 2010

ludia ja sa asi zblaznim ☹ tak zajtra mam ist na kontrolu.....dnes som si robila testy s glukomerom...pred ranajkami 4.1 hod po 6.6 dve hod po 6.5 pred obedom 3.4 a dve hod po obede mi vyskocil na 11.1 ☹ a to sa mi stalo prvy krat...znamena to ze mi nasadia inzulin?????? 😢

rozpravocka
19. okt 2010

@mharia pochybujem, asi si len nieco nevhodne zjedla, lebo ostatne hodnoty mas v pohode. Co si mala na obed?

benne
19. okt 2010

@mharia tiež myslím, že si len nedodržala poctivo diétu 😉 ved sme len ľudia

ponyxx
20. okt 2010

@rozpravocka nejak mi tie kontroly asi divne naplanovala.....ale mohla mi to dat o tyzden skor 😒

rozpravocka
20. okt 2010

@ponyxx aspon sa tym uz nemusis stresovat 🙂 zrejme tam uz aj tak nepojdes 😀

ponyxx
20. okt 2010

@rozpravocka no keby sa malinke rozhodlo o tyzden skor, tak to mam k meninam 🙂

ivkan
20. okt 2010

Dobré dopoledne, zjistili mi také těhu cukrovku a mám z toho dost obavy, ale určitě se to časem srovná 🙂 Hodnotu po hodině jsem měla nad normu a tak se teď musím po každém hlavním jídle měřit glukoměrem. Prosím, jakou máte nejvyšší přípustnou hranici po jedné hodině po jídle? Mě doktorka řekla do 7,2, ale jiný doktor mi řekl, že je možné i 7,6 😲
Jo a holky, co jste už porodili, měli jste opravdu tak velké děti, co se říká při těhot. cukrovce? Taky prý můžou být různě nemocné, no já se pořád nemůžu zbavit toho, na to nemyslet. ☹

mharia
20. okt 2010

@rozpravocka no ved to ...ze som nedodrzala dietu 😒 varila som rizoto a dala som si ho dva krat na obed 😅 zajtra si idem pre vysledky..tak uvidim ze co mi povie ... 😖

mharia
20. okt 2010

@benne dkujem za odpoved 🙂 dufajme ze z toho nic nebude 😉

rozpravocka
20. okt 2010

@ivkan no, s tymi hodnotami - kazdy lekar si to urcuje trocha inak, takze by som sa riadila tym, co ti povedala lekarka. Ja som sice este nerodila, ale baby, co tu uz rodili mali skor mensie alebo normalne deti. Ale nasli sa aj vacsie - ako budem mat zrejme aj ja - ale v mojom pripade ide skor o dedicnost 🙂 manzel, ked sa narodil mal vyse 4,6kg 😀 Obavy nemusis mat, ak budes dodrziavat dietu, tak by malo byt vsetko v pohode, a ak by nahodou nebolo, nasadia ti inzulin - neboj - babu sa nic nestane.
@mharia no vidis, a mame to tu 🙂 tak sa potom necuduj, ze ti vyletel cukor 😀 ale v poho - kazdy raz za cas zhresi - pochybujem, ze ti na to lekarka nieco povie - a ani inzulin ti podla mna nenasadi - inzulin sa nasaduje vtedy, ked dodrziavas dietu a vyskoci ti cukor - ale ty si ju nedodrzala 😀

bea344
20. okt 2010

bea344 tak dnes som bola na kontrole u diabetologicky a vysledky mam super cukrovku nemam..je to docastny stav...dietku drzim stale..obcas shresim s musli tycinkou...lekarka mi povedala,ze to mam so stresu....ale ked mam teraz take dost stresove obdobie...rozvod....25.10 mam pojednavanie tak uz verim,ze to bude stastne za mnou.. 🙂 rozpravocka tak to nejako vydrzkaj 🙂 drzim ti palceky nech to mas skorej za sebou..mala som kamosku ta mala vysoky tlak a musela lezat v nemocke a dopadlo to dobre ma krasnuckeho synceka 🙂

bea344
20. okt 2010

@mharia ja tiez obcas zhresim,v nedelu som mala 8.2 poobede,lebo som si dala 2krat zemiakovu kasu s dusenym maskom 🙂 neboj ak mas dobre ostatne hodnoty inzulin ti nehrozi 🙂 drzkam ti palceky 🙂

mharia
20. okt 2010

@bea344 kocky dakujem za povzbudenie 🙂 a uz nebudem experimentovat radsej 😀 tri krat za den a hotovo 🙂 heh

matula321
20. okt 2010

ahojte.
ja som mala minulý týždeň na kontrole hodnotu 7,6 a lekarka povedala, ze este v pohode hodnota....... takže to asi zavisi od lekara ake su hraničné hodnoty, neviem ....
inak ja som prveho syna porodila s pôr. hmotnosťou 4,65 kg a to som nemala cukrovku, teraz tiez vyzera babatko vacsie, ale vyzeralo aj uplne na zaciatku ešte predtým, ako som sa dozvedala, ze mám tehu cukrovku.... ako drzím tuto dietu tak som schudla 1 kg a stale som na tej istej vahe...buduci tyždeň idem na UTZ, tak som zvedavá ako babetko vyrastlo, ci menej pri tejto diete.....

ivkan
21. okt 2010

Děkuju moc za zprávičky 🙂

mharia
21. okt 2010

tak dnes som bola na kontrole .....doktor sa ma spital ze som zjedla na obed ze mi vyskocil cukor az na 11.1...tak som mu povedala pravdu ...jedine co mi povedal ze mam si davat pozor a atd.....inak ostatne hodnoty mam vynikajuce. 🙂 som stastna 😀 dakujem za podporu baby 😀

mmorgana
24. okt 2010

Ahoj holky, tak poprvé od 19. 8., kdy mi zjistili cukrovku, jsem se fakt pořádně najedla. I když mi hodnoty skáčou, musím dodržovat přísný časový režim a přísnou dietu z diabetologii, jinak prostě "skáču" až nad 8, tak jsem včera nevydržela 🤐 Byl u nás známý, dělali jsme chilli con carne (spoustu hovězího, hodně rajčat, fazole) - napřed jsem si dala jen malou porci (mám přece cukorovku, že 😠 ) Ale já to prostě nevydržela a furt chodila do pánve "na lžičku". Pak jsem si dala ještě jednu porci. Fakt jsem se najedla (poprvé!!!!) 😵 S černým svědomím jsem si pak hodinu po večeři měřila a jen 7,6 😎
A furt platí, že existuje jedno jídlo, po kterém mi glykémka nikdy nevyskočí, i když si dám víc přílohy - losos 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre