Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

julia30
16. júl 2009

no chcem vam povedat potesujucu spravu 🙂

takze dnes som mala pekny den teda uz od vcera vecera vecer po veceri hodinu som mala 6.0 coz som bola uplne ze tesiva ;) a rano 5.3 a dnes po veceri hodinu 6.2 takze som zistila co mi robi dobre. Tak su to salatiky som zistila ;) len s kuskom nejakeho chlebika ;)

takze drzte mi palce lebo zajtra idem dr. na diabetologiu tak som zvedava ako to dopadne, idem akoze na testovanie ze testovanie po hodine a pol po ranajkach a pred ranajkami tak uvidime co mi povie ale ak tieto pekne vysledky budu pokracovat tak som so sebou spokojna ;)

joa.n
16. júl 2009

ahojky holky, tak se opet hlasim. Jsme stale 2v1. Po dnesni kontrole na gyn. uz nemame ani klidovy rezim. Mimi se umoudrilo a jeste chvili pocka. Dneska jsme byli na nataceni monitoru, bylo to super, slyset srdicko male 😵 manzel to nazval "techno", znelo mu to jako DJ Trava 😀 ale byl cely happy, nebot to byl i pro nej zazitek. Jsme v pohode, trochu vetsi, ale dobry.
Na Dia jsem dnes byla naposledy. Dlouhodoby hemoglobin 3,6%, coz je super! Dr. pochvalila, nakazala do porodu drzet dietku i nadale, 1x tydne pro mou kontrolu profily, jinak se uvidime az za 4 mesice v prosinci opet na zatezovem testu. Tak snad to bude dobre. Jinak po porodu muzu bastit jako normalni zdravy jedinec, jupiiiiii
😀
Priznam se, ze jsem za "odmenu" dneska zhresila. Dala jsem si kopecek citronove zmrzliny a uzasne jsem si posmakla. 😅

neurologia
16. júl 2009

ahojte,

julka drzim palce nech si tak spokojna aj nadalej...inak aj ja som zistila ze chlieb-presnejsie pecivo aj ked je celozrnne a neviem ake mi nerobi najlepsie....takze sa ho snazim obmedzovat aj ked..... 😉

makyna12
16. júl 2009

ahoj holky,
já jsem také byla dnes naposledy na na dia. a dobrý...dlouhodobý hem. 3.4% takže dobrý...už jsem odevzdala i glukometr a samko že dietu musím mít až do porodu..třetí den po porodu udělají OGTT znovu aby se vidělo jestli to zmizelo.....pokud ne test prý zopakujou po šestinedělí...tak uvidíme...já jdu na vyvolání v ut. nebo st. tak doufám, že po těch problémech s ketonama bude vše ok...myslím, že jsem vám už psala, že malá je o dost věší..vypadá to najednou o 4 týdny..tak budu doufat, že se spletli 😒 abych neměla obříka a šla dobře porodit...
tak dobrou a držte se.....v tomhle počasí to stojí za prd...

wewe4
17. júl 2009

Ahojte baby, mňa čaká preventívne vyšetrenie budúci utorok...tak som zvedavá...dopredu čítam, keby náhodou 😒
niekde som počula, že ak máme cukrovku v rodine je tam väčšie riziko...je to pravda? lebo môj dedo ma a prababka mala ☹

editah222
17. júl 2009

Wewe - určité genetické dispozice asi máš, ale rozhodně to neplatí u všech! Tak se nestresuj předem. Zrovna ty, žádné problémy mít nemusíš.

editah222
17. júl 2009

V ledničce mám krásné cuketky, ale už nemám žádný další nápad co s nima udělat. Nemátě některá rychlej a dietní recept který bych zvládla na dnešní letní oběd?

Dnes se měřím po 1 hodině po jídle a po snídani zatim OK, ale podle předchozích měření už vím, že snídaně mi zvedne cukr málo, oběd víc a večere hodně. Ale ještě jsem zatím vždycky byla v limitu, modlím se aby to vydrželo až do porodu 😉

samsulka
17. júl 2009

Wewe, vůbec ji mít nemusíš tak bud v klidu, právě jak budeš v nervách cukr ti můžou stoupnout hodně a pak by jsi mohla mít třeba pozitivní cukr. raději v klidu.

Edi, já ještě cukety neměla letos nějak to nemusím,ale už nám rostou na zahradě,ale mám je ráda jenom jako řízek obalený.
Já dnes měřím po 2h a taky zatím ok, to je nejlepší hihi.
Mě to zvedne ráno nejvíce, a pak už fakt málo pro mě rána jsou nejhorší.

julia30
17. júl 2009

editah no ja to mam presne naopak ako ty ze ranajky mi dvihnu vela obed normalne a vecera malo. Takze mam v podstate upraveny jedalny listok, ze na ranajky uhorka, na obed normalny obed ako keby nebola cukrovka (samozrejme ze bez sladkych jedal ;) no a na veceru zeleninovy salat s nejakym celozrnnym chlebikom (btw. najlepsie hodnoty mam po klasickych grahamovych rozkoch ziadne cerealne neviem preco)

no a u doktorky sme dopadli skvelo skvelo 🙂 tesime sa z toho lebo na lacno 4.48 a po uhorke asi 30g 4.8 takze som to vymakla a este ma aj pochvalila ;) takze sa tesime a rovno som aj zhresila a dala som si dnes musli tycinku 🙂 ale kedze dnes budem mat veeeeeeeeeeeelku zataz idem na pohodu (trencin, festivval aj ked som v 29 tt 🙂 tak sa tesim a bude to fyzicky asi narocne ale nevadi hlavne ze si to uzijem to sa tesim. pan mangel da na mna pozor ;)

krasny den prajem.

editah222
17. júl 2009

Smaženou cuketu mám docela ráda, ale je mi líto těch maličkých, dobroučkých cuketek, které se hodí na gril nebo tak něco. Tak si je zase jen opeču na grilovací pánvičce - stejně to tak mam nejraději.

Julia - kdybych snidala okurek tak asi umřu hladem. Navíc když jsem jedla jen původně předepsanýc 225g sacharidů za den tak jsem měla ketony moči, jakože jsem hladověla 🙂 Teď jím 250g sacharidů a cukr je OK a ketony negativní. Festival si užij, já bych taky někam zašla, ale v tom vedru bych tam potřebovala bazén 😉

samsulka
17. júl 2009

Edi taky bazén a pořádné osvěžení,ale už aby to trochu polevilo.
Já taky měla 225g S, ale měla jsem hlad odpo tak mi dr. přidala na 250g S a už dobrý ketony jsem nikdy neměla.

Juli, užij si festival,ale já bych nešla já chodím tak 3x do sprchy at je mi líp.

julia30
17. júl 2009

no mne to uplne staci 🙂 niekedy ani tych 225 nezjem lebo ja to prehanam so zeleninou a kuracim maskom sa dotlacim 🙂 xixi. ketony osm ani nikdy nemala takze pohodicka.

editah a bazen mam 3x tyzdenne na mestskej plavarni 🙂 dam 3x tyzdenne 500m a idem domov dost mi to pomaha na chrbicu a tak 🙂 tak sa strasidelne tesime ze to este zvladame, dufam ze aj tento mesiac to este vydrzim v deviatom mesiaci uz sa na to asi vykaslem uvidime ake bude pocasie ;) lebo pre mna je jednoduchsie si odplavat ako odchodit v tom teple 🙂

editah222
17. júl 2009

Já jsem taky chodila plavat, ale přes léto jsou z nás zavřené lázně a do Olomouce už se sama autem neodvážím, takže až v září, teda jestli tam s tím břichem doju 😀

Já jsem právě nikdy dřív nesnědla ani těch 225g sacharidu, spíš někde kolem 200g S a pak jsm měla ty ketony a navíc jsem začala hubnout. Takže teď se cpu 😀 Ale taky se živím hlavně zeleninou, rybama a kuřecím masem.

misule82
17. júl 2009

Ahoj holky, tak já byla dnes na ko. Moč, tlak ok a váha už je 8 týdnů stejná... Byla jsem na prvních natáčkách a ok, utz dopadl taky dobře, celkově jsme jen o jeden den starší a orientační hmotnost je 2880 g, prý norma. Jsem otevřená na jeden prst a hlavička nalehá na vchod.... ještě mi do zápisu napsal PFX 3 prsty, MS, VB zach..... tak teda vůbec nevím, co to znamená. Je tu někdo chytřejší, kdo by mi to vysvětlil? 😀

jinak jsem si dnes kupovala nové proužky do glukometru a jako dárek jsem dostala nový glukometr (ten samý)... to jsem docela koukala. Tak jsme to hned s manželem prubli a vyzkoušeli, stejná kapka krve a v každém glukometru jsme měli jiný testovací proužek (měly i jiné kódy) a můj glukometr naměřil 6,1 a ten nový 7. Tak to schválně zkusíme ještě tak, dát stejné proužky se stejnými kódy do obou a zase ze stejné kapky krve, tak jsem na to zvědavá.
Jo a ta naměřená hodnota byla po nanuk Míša plus ještě pár lžic Míšana z vaničky 😀 úplná lahoda 😀

maky: ty už nemusíš držet dietu po porodu? Mně doktor řekl, že mám držet ještě dietu po dobu šestinedělí, tak jsem mu řekla, že takovou dietu, co držím teď, nebudu držet ani náhodou.... chci kojit, celé noci nebudu určitě spát a z tak malého přísunu kalorií bych se složila.... prostě budu normálně jíst 😒

samsulka
17. júl 2009

misu, podle mě PFX Psychoprofylaxe = předporodní příprava jinak jsem nic nenašla. Ostatní jsem nenašla tak nevím. Tak už bude pomalu rodit?

joa.n
17. júl 2009

misule: to je divny s tou tvoji dietou. Me diaDr. rikala, ze muzu normalne jist, abych byla schopna zvladat kojeni a starost o mimi. Takze se jejich instrukci budu drzet, je jasne ze po skoro 3 mesicich diety se nebudu prejidat sladkym a zakazanym, ale budu jist uplne normalne, tzn. kdykoli budu mit hlad a cokoli 😀

misule82
17. júl 2009

samsul: myslím, že ještě ne 🙂 ale prý už to může být kdykoliv, ale určitě se i s tímhle dá přenášet 🙂 pořád si nějak nemůžu uvědomit, že bude malá za necelé 4 týdny na světě...

joa.n: mně moje dia řekla, že dietu v šestinedělí držet, ale už ne tak přísnou a gynekolog řekl, že dietu držet.... ale já na ně dlabu. Občas se změřím a uvidím 😀 a přesně jak píšeš, taky se nebudu ládovat sladkým a dělat to co kdysi, jako že jsem se naobědvala a pak se dorazila sladkým, ale ráno si dám normálně klasika krajíc chleba s medem atd. 😀 žádný vážení jídla, žádný pidi porce, jenom se možná budu snažit dodražovat ty rozestupy mezi jídlem, jestli prcek dovolí 🙂

ivuu: jsi ještě celá? 😉

samsulka
18. júl 2009

Misu, no nevím jinak jsem nic nenašla tak asi nebudeš vědět 😀 😀 😀
JInak mi taky dr. říkala držet dietu po porodu,ale já ji kašlu, nechci se složit.

evena
18. júl 2009

tak mě dodržovat dietu po porodu nikdo nedonutí, už nebudu ohrožovat mimčo takže nezájem ...
večer dem na bečku a už se mooooc těším jak se přežeru makrelama 😀
shodila sem za tu dobu 1,5 kg co držím dietu a zdá se že mě to jde zase nahorů tak sem ráda 🙂

editah222
18. júl 2009

Já budu mírnou dietu dodržovat i po porodu, ale budu jíst mnohem víc mléčných výrobků, abych měla mlíčko 😀

Dnes jsem měla oběd u McDonalda - dala jsem si McChicken a malý salát (sacharidově jsem se vešla) a byla jsem spokojená jak želva 😉 . I hodnoty jsem si naměřila dobré, ale chvilku jsem si říkala, že se měřit snad ani nebudu.
Nejhorší bylo dívat se na všehny lidi okoli, kterí si dávaj moji milovanou zmrzlinku z karamelem, to je fakt teror 😀

ivuu
18. júl 2009

ahojky,jsme ještě celá..byla jsem na chatě 🙂

ja ted hřeším víc ale měřím se..občas...

všechno mě hrozzně bolí..iž si přeju at je konec..žaha mě srtrašně palí--je to k zblaznění--po porodu mam držet racio stravu ale abych kojila tak budu jest normalně...nejsem blazen...

tak ted mi brutalnmě ztvrdlo břicho..kež by se to rozjelo...mam dost ☹

samsulka
19. júl 2009

Ivu, tak třeba další týden už to bude což by mělo být,ne?
kámošce to vyvovávají ted od pátku zatím se neozvala tak čekám,že už to má za sebou. A je 38tt tak tě nechaj trápit??? chudáku,ale neboj máš to za pár.

misule82
19. júl 2009

ivuu: už máš jen pár dní před sebou, za chvíli ti to utrpení skončí a budeš mít maličkou u sebe 😉 kdy tě budou vyvolávat, pokud neporodíš spontánně?

holky, měl jste někdo pizzu? já na ní mám šílenou chuť a asi to nevydržím a zajedeme si s manžou do pizzerky. Normálně bych si dala sama celou (kraje nejím) a nechala bych si jí namíchat jen se šunkou, sýrem a zeleninou. Bude to moc velký zhřešení? Vůbec nemám představu, kolik sacharidů tím do sebe nacpu. Každopádně to zapiju citronovou vodou a potom se půjde na procházku 😀

misule82
19. júl 2009

jo a k té dietě po porodu jsem na stránce porodnice.cz, jak má dr. Moravcová poradnu, četla dotaz od jedné maminy právě na dietu po porodu a prý se držet nemusí, ale neznamená to, sníst celý dort na posezení 😀

joa.n
19. júl 2009

ahojk holky, tak jsem myslela, ze vcera rodime 😲 byl to mazec, desne me cely dopoledne tvrdlo bricho, odpoledne se pridal podbrisek a krizove bolesti. Rozdychavala jsem to a chodila po baraku, pravidelne to fakt nebylo. Manza byl na jizni morave, takze 4 hodiny cesty od nas. Rikala jsem si, ze to musim vydrzet, ze do porodky fakt sama nepojedu. A za 4,5 hodky co to zacalo jsem se nalozila do horke vany a ono to prestalo... 😅 uleva jak blazen. Byly to poslici, ale ti tedy byly!!! 😖 Jestli skutecne kontrakce budou bolet vic a budou se stupnovat, tak se z toho asi zblaznim. Manza prijel, nasel me ubrecenou ve vane a absolutne nechapal... od te doby desne bulim, fakt se toho porodu zacinam bat!! 😖 Nehlede na to, ze ma mala jeste alespon 14 dni cas...
Misule: to informaci o diete jsi me potesila, takze jak rikala moje dr. normalne papkat, ale zadne prejidani, proste jist zdrave 😀

julia30
19. júl 2009

misule mne to podla tych hodnot na mrazenych pizzach vychadza ze sa na obed zmestim s celou pizzou cca 400g a na veceru s 1/2 pizze takze myslim, ze by si mohla byt oki, lebo jenoduhco ta mrazena ma v sebe isto kecup coz su cukry takze cerstva pizza v pizzerii je uplne vp ohodicke podla mna.

joa.n ja placem hocikedy od zaciatku tehotenstva. a manzel ma od siedmeho mesiaca zakazane sluzobky 🙂 ktore su dalej ako 2 hodiny cesty tak to povedal aj svojmu sefovi aj napriek tomu, ze firma je v kirize. predsa len je to nase prve babatko, takze to sef na stastie pochopil.

a co sa tyka toho placu najftipnejsie to bolo ked niekde na vychode dostali novy rengen (bolo to v spravach) a povedali, ze bude ovela menej ozarovat pacientov ako ten stary tak som sa rozplakala ake super a bola som z toho stastna, takze tak. a inak placem pri barcom aj ked niekto rozprava o kojeni alebo hocicom. Takze to ze si sa pri poslickoch rozplakala je uplne normalne. Aj ked vobec neviem o com hovoris lebo som nikdy nerodila, hovorim si, ze to vydrzali uz kolke miliony zien musime aj my 🙂

misule82
19. júl 2009

julia30: tak já si tu pizzu dám, ale až ve středu po odběru glyk. hemoglobinu 😀

joa.n: já měla teď o víkendu taky manžu pryč. Byl u tchyně v JČ, já jsem už odmítla jet takovou dálavu... taky jsem se docela bála, aby se něco nestalo. Musela jsem se jak našim, tak manžovi, pořád ozývat telefonem 🙂
ty poslíčci jsou teda pěkně hnusný.... no já se porodu taky začínám hrozně bát.... nedávno porodila moje kamarádka, prý jí tchýně říkala, říkej si, že ty bolesti skončí, má to svůj konec.... no a ona jí po porodu říká, že jí zapomněla říct, že u toho nejdřív chcípne, než to skončí 🙂 bude to mazec, ale my to zvládneme 😉

misule82
19. júl 2009

jo a ptala jsem se doktora, jak by na tom byla malá, když bych teď porodila.... a že ok, nemám se čeho bát a prý od 37+0 tt už se děti považují za donošené 😉

samsulka
19. júl 2009

tak jsem zhřešila, pekla jsem bábovku v nové formě a musela jsem si vzít jeden kousek mnam,ale sladká no pro mě hodně, manža říká,že je normální,ale co je u něho normální když si do kávy dává 4 lžičky cukru

samsulka
19. júl 2009

MIsu, tak třeba už budeš brzo mít malou u sebe 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre