Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

ivuu
2. júl 2009

jako po 2 hodinách mě neřekli kolik byto mělo bejt..tak jsem to myslela vte první větě.

beruska.sps
3. júl 2009

ivuu - nám říká, že po 2h by to mělo být do 6,6. Já vás obdivuju, já si dám 1 kousek štrůdlu a musí mi to stačit a vy jíte i bonbony. 😲

deni26
3. júl 2009

dakujem za rady, slo to. Len som tam ten pasik vlozila. Mne doktorka povedala, ze si mam merat hodinu po jedle a musim mat do 7,8, inak si budem musiet pichat inzulin. Dostala som 50 ks pasikov a vraj mi to ma stacit do konca tehotenstva. Neviete nahodou, ci sa to da kupit v lekarni aj bez receptu?

ivuu
3. júl 2009

deni mužes si to normaně objednat přes net..ja si takykoupila..už druhé balení...

berusko...ja se držela dlouho a přísně ale když mám hodně dobrou hodnotu a jsem furt v poklusu tak jsme si dala ale jinak držím....a měřím se pak abych věděla jak to je....

samsulka
3. júl 2009

krásné ráno holky,
tu vám kopíruju co mi odpověděli z pojištovny ohledně těch ks proužků:

Dobrý den, obvyklý limit je do 400 proužků za rok. Po schválení revizním lékařem ( na základě písmného požadavku ošetřujícího lékaře- diabetologa se zdůvodněním vyšší spotřeby proužků) je limit do 1000 kusů za rok. Uvedená množství by vzhledem k 25. týdnu gravidity pravděpodobně mohla stačit.

takže 400 je dobrý,ne?

jinak já ráno 4,8 a po 1h 7,1 a to jsem celou dobu něco dělala hrůza.měla jsem jen 55g chleba máslo, salám a rajče. ty snídaně,ale jsem v limitu.

miska66
3. júl 2009

Holky ahojjj, tak ja byla vcera na diabetologii a jak jsem tam sla s dobrym pocite, ze uz nejim sladkosti a ovladam se hodne v jidle tak jsem od dr vylezla nasrana. Zase mne zdupala ze mam vysoke hodnoty a ze to tak nejde, ze budu mit velke diete s diabetem, tak jsem ji rekla ze uz fakt nevim jak to mam delat, ja mam proste hlad a ten kousek posraneho chleba mi nestaci, tak mi zmenila dietu, dala 275tku ale vuuuuuuubec nic sladke ani bebe keksy ani nic, a kdyz se ji to nebude libit tak inzulin a ze me pak necha v nemocnici. No des.

Uz mne to nebavi, ale ted zkusim tu 275tku dietu poctive dodrzovat a uvidime, prouzku mam uz jenom 25 tak uvidim jestli mi daji dalsi, ale asi musi dat zadost na nove.

Ach jo stve me to.

ivuu
3. júl 2009

miska a jaké miváš hodnoty??????

samsulka
3. júl 2009

Misko nestraš mě, ptž já k ní jdu v úterý a nerada bych měla to co ty. Já do nemocnice nejdu to ji můžu...... já se to snažím dodržovat. Sladké nejím opravdu když už tak maličko.
a jaké máš tak hodnoty po jídle?

miska66
3. júl 2009

Takze mela jsem asi nasledovni hodnoty, dlouhy cyklus:

pred snid: 5,6, po snnid 9,3, pred obedem 7,7, po obede 7,4 pred veceri 5,6 po veceri 7,4 coz je dost vysoke ale to byl den po tom jak mi to nasadili

pak dva krat jsem merila kratky cyklus:

po snidani 8,7, po obede 6,7, po veceri 7,8

po snidani 4,2, po obede 5,7, po veceri 6,3

dal jsem merila pred dalsi snidani a 4,9 a pak jsem sla k dr.

dneska pred snidani 5,1, po snidani 4,7 a dal pokracuji pred obedem ale to az v jednu.

To jsou vysoke az na inzulin??????????????????????????????

p.e.t.u.l.k.a
3. júl 2009

Holky tak mě včera nasadili inzulín měla jsme vždycky přd večeří větší hodnotu 8,8 tak mi dali inzulín, ale chtěla jsem se zeptat můžu pít malinikový čaj?

ivuu
3. júl 2009

miska ja jsem to taky nevychytavala ze začatku...až pak cojsme se furt měřila....
něí to nainzulín..

po sidani 8,7 je dost..ale určitě to bylo pečivem ne?

mě dr řekla že to je skoro v pohodě že na inzulín jsou vyšší hodnoty..a já měla:

velkej profil:

před sni-5,7 po 6,1
pře obed-5,7 po 7,8
před več-5,4 po 7,8
ve 22:40min 7,8

to bylo to první měření....

pak další dnypři malémprofilu což znameá jen po hlavních jídlech nejvyšší hodota po obědě 7,9 a po jedné večeři 7,6

všechno měřeno po hodině....

dr jsme řeka že jsm měřila furt a že ted už vím proč mi to skače..ona že je to v pohodě....
že tamm ám maminky s mohem horšíma hodnotama...

petulka:to nevím zkus zavolat do poradny....

ivuu
3. júl 2009

tak znova ten velkej profil:

před sni-5,7 po 6,1
pře obed-5,7 po 7,8
před več-5,9 po 5,4
ve 22:40min 7,8

jsme to blbě opsala...

misule82
3. júl 2009

Ahoj holky, tak já si dneska chtěla dělat měřící den, ale odvolali mě do práce, že musím pomoct s výplatam a teď jsem byla 4 hodky v nervech.... kreténii....tohle se mi na cukru pěkně podepíše.....
Jinak ze začátku mi taky hodnoty skákaly výš, než si člověk zjistí, co může a co ne...

a teď nevím, kdo se ptal, ale já měřím po hodině a limit mám do 7,8 😉

tak přeju hezký zbytek dusného dne 🙂

ivuu
3. júl 2009

misule tak to máš dobrý ja mam do 7,2 😒 😒 😒

samsulka
3. júl 2009

Misko, zpočátku sji to měla vysoký,ale to jsi musela prvně vychytat to je jasný, no ta naše dr.je ale jsem zvědavá co čeká mě v úterý.

samsulka
3. júl 2009

Dneska hřeším, dala jsem si 12g siesty

Misu, takymám limit do 7,3 snídaně a pak do 6,6

samsulka
3. júl 2009

ale řeknu vám vůbec mi nejela, sladká jak hrom blééé

ivuu
3. júl 2009

😀 😀 😀 samsulka nééééé?to byl pocit že je to zakazané ovoce 🙂 🙂 🙂

ja se těším až si to budu moct dat bez pocitu viny....

samsulka
3. júl 2009

no já ji nemám s pocitem viny 😀 😀 😀 vůbec mi nechutnala a chut jsem ukojila,ale co nedokážu ovládnout je meloun to jako manža musí brát jinak bych ho sežrala celý hihi.

Ivu, máš to za pár se máš, to si pak budeš dávat a nám ostatním budeš dělat chutě.

ivuu
3. júl 2009

samsulka..neboj to uteče jak nic..ja začinala taky na 28tt...

samsulka
3. júl 2009

no já začínala na 25tt takže už 14 dní a to ještě nejsem ani v půlce.

editah222
3. júl 2009

Ahoj holky, takže od úterý jsem oficielně taky těhotenská diabetička 😀 Dnes je to 4 den co držím dietu, není to tak strašn, protože jsem na pečivo a přílohy nebyla moc zvyklá. Teď se do těch sacharidů musím nutit 😀 Horší je, že nemím cukr - je léto a já bych furt jedla kila zmrzliny 🙂
Ale co bych pro naši malou prdelku neudělala, snad to těch pár týdnů nějak vydržím.
Do diabetologické poradny jdu v úterý na další odběry tak uvidím. Teď se měřím doma glugometrem (taťuldů) a hodnoty mam dobré, takže dieta funguje 😉

misule82
3. júl 2009

editah: tak tě mezi námi vítám a až do konce přeju samé dobré hodnoty 🙂

Holky a už jsem si vymyslela, co chci buď už rovnou do porodnice nebo až přijedu, aby to na mě čekalo doma 😀 takže buď palačinky nebo skořicové lívance od babičky 😀

mirip
3. júl 2009

ahojte dievčatá, tak ja asi s dietou končím, mám o kilo menej a gynekolog ma so zdvihnutým prstom upozornil že misím pribrať viac, lebo od začiatku mám len tri kilá hore a že to je málo a teraz bum o kilo menej, takže musím pribrať, ale neviem ako ☹

samsulka
4. júl 2009

Mirip, musíš se pak domluvi s diabetičkou,. to je těžké jeden dr. říká tak druhý nesmíš nesmíš no určitě dietu budeš muset mít,ale možná ti přidají více jídla. kdy jdeš na dia poradnu?

misule82
4. júl 2009

mirip, asi ti teda zvednou počet sacharidů na den a pokud to nebude tvůj cukr zvládat tak ten inzulín.... jaké máš vlastně teď hodnoty?

holky nepřijde vám, že když nejíte dietně máte dobré hodnoty? 🙂
Já dneska byla v Praze nakupovat kočárek a normálně jsem si tam dala nedietní oběd a hodnota 6,3. Pak jsem si ke sváče dala mandlovýho magnuma a 6,2.... to jsem fakt koukala.

ivuu
4. júl 2009

misule někdy mě to tak přijde taky.

dala jsme si na oběd normal ,těstoviny s masem a hodnoty 5,8 takjsme si dala ještě skandinavskej rybí salt s jogurtem a chleba a velkou sklenici mleka s grankem a 7,3 tedy jen o 0,1 víc..to jsem čekala teda mnohem horší....

a tys toměla dbrý určo kvuli pohybu.... 🙂

misule82
5. júl 2009

jj, pohyb dělá svoje 🙂

akorát dneska je to zase na h.... 😠 chtěla jsem dělat měřící den, ale kašlu na to
na lačno 6,5 (taky nevím, kde se tyhle hodnoty hned po ránu berou) a po snídani 8 - což jsem teda čekala víc vzhledem k tý hodnotě na lačno, dala jsem si normálně celej svůj chleba, protože jsem měla hlad, ať se ty hodnoty třeba po... 😒
a dneska děláme k obědu smažák, brambory a kečup.... ale bude procházka 😉

joa.n
5. júl 2009

ahoj holky,
prave procitam jak valcite.. ja nastesti s jidlem zatim vse dobre, je pravda, ze jsem cca 1 kg shodila (ale asi to bude i tim, v cem prijdu do poradny oblecena). Doma se vazim a drzim se opravdu + - to kilo.
Mam ted bohuzel narizeny prisny klidovy rezim, male se chce ven a je jeste brzy. Jsem zvedava jak se to moje nicnedelani projevi na hodnotach. Preci jenom dietu drzim porad stejnou a mereni si udelam v prubehu pristiho tydne. Musim ted lezet, manza me se sestrou obskakuji, vari, nosi vse az do postele... v tomle hroznem pocasi nic moc, hlavne nuda je des..
ale chybi pohyb!!! a to si myslim, ze se na hodnotach uricte ukaze ☹

misule82
5. júl 2009

joa.n, možná jo a možná ne, budu ti držet palce, aby jsi to měla v pořádku a i když by se ty hodnoty měly trochu zvýšit, tak hlavně ať se malá v bříšku ještě chvilku peče 😀
dej vědět, jak ti to jde 😉

je teda fakt, že já se k pohybu upínám, ale jen abych mohla hřešit. Dneska jsem si po smažáku udělala mini procházku a mám 6,9. S kečupem jsem na sobě fakt nešetřila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre