Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

maxkatka
24. nov 2011

@babuci1982 no tak to se mi zdá taky dost... protože já mám povoleno do 7,2 do hodiny a půl.... co je nad je špatně...

maxkatka
24. nov 2011

@llluckaaa tak jsem našla toto...

http://diabetologiept.cz/pages/gestacni_diabete...

Do dvou hodin po jídle tady píší do 6,6...

llluckaaa
24. nov 2011

@maxkatka To by mohlo být, odpovídá to mým odhadům. Z tebe se stal už odborník 🙂

maxkatka
24. nov 2011

@llluckaaa nééééé..... je tzv. mr. Google všechno najde 😉

babuci1982
24. nov 2011

ja mám v knižke že do 9 po dvoch hodinách je to ok.

janicka88
24. nov 2011

ahojky holky tak vysledky krve v poradku a prvni kontrola me ceka 1.12.

katusskaa
24. nov 2011

ahojte, ja som z KE, uz som sem pisala, ale v poslednej dobe len citam. u nas je to rovnake ako u vas, nebojte 🙂 mam glukomer a pruzky, dietka, presne mnozstvo sacharidov na den mi sice dr nepovedala, ale ja osobne idem podla tej ceskej stranky, ktoru ste mi poradili. ogtt mi merali nalacno a po dvoch hodinach (cize podla stranky nepresne) - nalacno som mala 5,1 a po dvoch hodkach 8,7. najprv som robila profily kazdy druhy den, potom len dvakrat do tyzdna, hodnoty mam pekne kompenzovane, nad 7 som mala len zoparkrat, aj to preto, ze som testovala ako budem reagovat na nieco nove, nad 8 len raz - po pizzi 😀 cize goodbye pizza.... ale limit mam volnejsi ako vy - do dvoch hodin s amusim zmestit do 7. teraz som uz v 38.tyzdni a hodnoty su lepsie, jem rovnako. nieco na tych kritickych tyzdnoch bude. buduci tyzden mi uz dr chce naprogramovat porod, skusi to tabletou... kvoli diabetu, aj kvoli prvemu porodu, bol velmi komplikovany, a aj placentu mam uz dozretu. neviem ci ho mam este prehovarat aby to posunul, alebo sa na to dat. hm, co poviete?

maxkatka
24. nov 2011

@babuci1982 do 9 po dvou hodinách????????? 😲 To není povolené ani po OGTT!!!! Nemáš náhodou knížku od DM2???? Místo o GDM????

maxkatka
24. nov 2011

@babuci1982 tak ani u DM2 není v pohodě do 9... to už je jen "uspokojivé"... 😕

llluckaaa
24. nov 2011

@janicka88 Ahoj, super.

llluckaaa
24. nov 2011

@babuci1982 V jaké knížce? Já mámv cukrovkářském deníčky taky nějaké hodnoty, ale ty platí pro DM II, mně dia výslovně předepsala 7,2 za hodinu. A jak často jsi se dostávala přes 7?

eyael
24. nov 2011

@katusskaa - 38tt už je v pohodě, já bych do porodu v téhle době klidně šla 😉 je sice fakt, že někde nechávají i s cukrovkou (pokud nejsou jiné komplikace) těhotenství samovolně doběhnout k porodu, ale pokud už máš i placentu nachystanou, tak se možná ani k vyvolávačce nedostaneš a miminko samo vykoukne na svět 😉

gabuci81
24. nov 2011

@katusskaa Tiez som zo Slovenska a mam to nastavene tak isto, max.7 po 2 hodinach. Tiez mi nedali dietu -predpisanu davku sacharidov, ale bolo mi povedane coho sa vyvarovat. A ano doprajem sem-tam aj nieco sladke a cukor po 1,5-2 hod. vzdy okolo 5,5. Ovela viac mi skodia mucne jedla, chlieb a PIZZA, no pri tej som mala svoje maximalne namerane hodnoty 7,9! Viac som to neskusala. Dolezite je sama na sebe zistit, v nasom pripade namerat, co mozme a co uz nie. Kazdy reagujeme na tu istu potravinu inak.
Moj nazor je, ze obcas zhresit so sladkym ak viete, ze vam to hodnoty nezdvihne je ''mensie zlo'' ako uz 10-ty krat experimentovat s roznymi pecivami a chlebami, ked vieme, ze nam muka proste dobre nerobi. Tolko asi k tym vseobecnym pravidlam diety.
Ale hlavne vsetkym nam nadherne, zdrave deticky. 🙂

mmaarrkkeettkkaaaa
24. nov 2011

@babuci1982 tak sama jsi musela vědět, zda je to o.k., nebo ne...je mi jasný, že pokud by jsi měla výsledky špatné, určitě bys to doržovala 😉 jen ty hodnoty mi taky přijdou trochu vysoké, po 2hod. do 9 😅 to by mi určitě neprošlo...

mmaarrkkeettkkaaaa
24. nov 2011

@gabuci81 naprosto s tebou souhlasím 😉

janicka88
24. nov 2011

@llluckaaa taky jsme radi

babuci1982
25. nov 2011

@maxkatka ani mne sa to nezdalo ale doktorka povedala že je to ok

babuci1982
25. nov 2011

@llluckaaa ....niekedy som mala cukor aj pod 4 a to mi bolo ešte horšie ako ked bol vyšší no nikdy som nemala viac ako 7 len po tej glukozovej vode

babuci1982
25. nov 2011

@mmaarrkkeettkkaaaa ...mne bolo horšie ked som ho mala nízky ako vyšší po pôrode mám hodnoty pod 5 takže nemám strach z toho...
a hlavné je že sme obidvaja v poriadku

llluckaaa
25. nov 2011

@babuci1982 Ona je ta dieta právě důležitá v tom, aby jsi tělo pravidelně zásobovala sacharidy a nenechávala ho hladovět a udržovala stálou hladinu cukru - takže je špatně, když je to moc, ale i když je to málo. Hm, fakt divné, že ti řekla maximální hranici 9. Ale tak hlavně že to dobře dopadlo. Já s hypoglykémií problém nikdy neměla, spíš mi to skákalo víš, a ani jsem nemusela jíst sladké, stačilo sníst víc chleba nebo knedlíků s omáčkou.

katusskaa
25. nov 2011

ja mam problem s glykemiou rano nalacno, ale zaujimave ze len odkedy som na diete. pred dietou do 5,5, a potom sa mi postupne zacal zvysovat, rano mam nad 5,5 vlastne vzdy, aj and 6. dnes 6,2. a to som skusala vsetko mozne s druhou vecerou, casmi merania atd. dr sa tvari ze mam davat pozor co vecer pojem, ale nic viac na to nepovedala. zaujimave je, ze potom cez den je to OK. nastartuje sa to ked sa naranajkujem a hdnoty su krasne, nemam ani ketony. dokonca mi nerobia problem ani mliecne vyrobky na ranajky, vacsinou mam jogurt s musli a pohoda.

eyael
25. nov 2011

dobré ráno holky, právě jsem se dovolala do poradny na výsledky glykovaného hemoglobinu - výsledek je 3,5 😵 mám velkou radost, že i přes občasné excesy to vyšlo dobře. A dokonce jsem dneska snídala jogurt se lžičkou marmelády - potřebovala jsem už změnu 😔 - výsledek po hodině od jídla jen 5,0 !
jdu vás dočíst 😉

llluckaaa
25. nov 2011

@katusskaa S tou glykémkou na lačno tu zápasí i maxkatka, už si kvůli ní píchá i inzulín. Ono to není třeba ve spojitosti s dietou, ale že jsi v pokročilejším stádiu těhotenství a cukrovka se ti rozjela naplno.

llluckaaa
25. nov 2011

@eyael Jsi vzorná! Gratuluji 🙂

nejra
25. nov 2011

baby ste casto hladne? rano do dvanastej musim zjest nieco kazde dve hodiny, inak mi je zle...neviem ci je to normalne, ze som takto casto hladna

llluckaaa
25. nov 2011

@nejra Já myslím, že je to normální. Taky jsem jedla často, protože jsem si dávala menší porce.

eyael
25. nov 2011

@llluckaaa - jéé síky za pochvalu, až se červenám 😕 😵 😉

eyael
25. nov 2011

@llluckaaa - mmch, říkala jsem mudře, jaké mám běžně hodnoty a že teď měřím už jen jednou týdně a taky když si nejsem jistá jak na některé jídlo zareaguju, že ale jinak už cukr neměřím. Běžná jídla už taky nevážím, už vím kolik čeho je, jen když mám něco jinak než normálně, že to zvážím. Trošku mě sprdla, že mám být opatrná, i když mám teď vše v limitu, že jsem právě v týdnech těhu, kdy je to nejrizikovější. Nevíte, do kterého týdne to je?

llluckaaa
25. nov 2011

@eyael Tak to nevím, to mi doktorka neříkala. Někdy v téhle době jsem tam byla naposledy.

eyael
25. nov 2011

zabrousila jsem náhodou na tyhle stránky dia poradny v Havlíčkově Brodě, taky moc pěkně popsáno http://www.diabetesmellitus.cz/WebSite/Content/...
píší tam 28.-35. týden těhotenství že je nejrizikovější z hlediska těhu cukrovky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre