Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

lio
6. júl 2010

to sou tedy zprávičky.
Nemyslím si, že vážením a měřením něco hrotíme a těžko dle jednoho případu dělat závěry, nevím, proč se to nazývá dieta, jen je to určité omezení a hlídání, aby hladina cukru nelítala, což hlavně ty výkyvy dělají mimču zle.
DIDU nechápu, co se do toho gyn cpe, od toho je těhotná v péči na diabetologii a tak se nezlob na mne vědí, co dělají, pokud se starají o těhotné a není to běžná diaporadna.vsak i my jime pestrou stravu, a nemam pocit, ze tim mimcu ublizuju. asi vetsi zahul by bylo jist jakoby se nechumelilo.Kdyz ctu v jiných tématech, kde maj holky pred porodem , jak tláskají opravdu páté pres deváté, tak udelat o samé, tak mám nejen zaludek na vode, ale i cukr tak 15.
taky nechapu, co je hodnote 4 nízké, zvlást nalačno, ale pokud je ti k tomu zle, musís to prodiskutovat na dia.
Me jednou bylo zle, roztřsená, celá jsem se chvela, zmerila cukr a 5,6, coz je normos a v noci mi nastoupila migrena.
CLACA souhlasim, ze vymyslet jidla je voprouz a na dia mi rekla at to tocim stale dokola, ze ten mesic uz to zvladnu.Lepsi, nez experimentovat a aby lital cukr.
Nemely bychom z toho delat takový drááma a taky je fakt, ze kdyz kazde z nas dr poví neco jiného, moc to neprida.

ducky
6. júl 2010

Didu 4 nalačno taky nevidím jako veliký problém, já mám tak 4,6 nebo 4,8. Ale jak psala Maki, mě se to ke konci zlepšilo, tak si opravdu klidně trochu přidej, kór když se stále měříš a víš, že jsi nepřejela 😉

A zase to bílý pečivo, to fakt nechápu, proč bych ho měla vynechávat. Aspoň vím, z čeho je, kolik obsahuje cukru a můžu si to spočítat. Naopak u tmavého jeden nikdy neví, jestli to není barvené karamelem a tak dále a tak dále. Ač normálně jím tmavé, teď jsem jedla světlé, obyč rohlík, housku, chleba a hodnoty v pohodě. 😉

Claca taky chci porodit. Už nemůžu, o spaní mi ani nemluv, navíc v těhle vedrech nechutnejch 😝 Tak snad už se brzo dočkáme. 😉

jaru30
6. júl 2010

@lio holčiny co to všechno a furt odvažujou na gramy přesně a stresujou se, když nechtěně něco přestřelí a sní omylem o několik sacharidů víc, to podle mě hrotí.
Když si zdravá těhulka pochutná na celé čokoládě, tak jí cukr vylítne do závratných výšin taky, akorát že ona to neví, protože se nesleduje.
A když tady čtu (už dříve), že některé holčiny sní denně maximálně 1 ks ovoce (chápu, že je v něm cukr) a spoustu dalších jídel jí nedovolí dieta, tak se na mě nezlob, ale to už podle mě není pestrá strava.
Dělejte si o chcete, je to vaše věc (když vás baví se v tom takhle patlat, patlejte, zřejmě si tím připadáte důležité) jen jsem vám chtěla říct, že to všechno dopadne dobře a budete mít zdravá miminka, i když to nebudete takhle do puntíku pečlivě dodržovat.
Ono většina těch problémů, kterýma vás straší, s týká hlavně těch které mají klasickou cukrovku, né jen těhotenskou.

lio
6. júl 2010

@jaru30
no chapes rozdil mezi zdravou tehulkou a tou s cukrovkou? Te zdrave vylitne cukr po coko, stejne jako te s cukrovkou, ale s tim rozdile, ze te zdrave zase v poho rychle klesne, te s cukrovkou je vysoky jeste treba za dve tri hodiny, a to uz je problem, na ktere mimco reaguje.
Souhlas, ze jist jeden kus ovo ke svace je blbost, delají to tehulky, co ne a ne nizit cukr a ji mene a mene, tem je zaporebi pomoc inzulinem.
Zadna z nas neni happy, ze ma byt tehu cukrovku, rozhodne si tim nepripadame důlezité🙂 nebo aspon ja ne.
navic u apolinare a na tom webu je spešl psáno a vysvetleno o tehu cukrovce, uprimne pote, co jsem web prostudovala, zjistila, ze můzu klidne i půl kg melounu a cukr bude v norme, me to prestalo stresovat.
bud rada, ze tobe to proslo s tim omezením, které si mela a mas zdrave mimi.
¨nepochybuju ze i my budeme mít zdravá miminka, spis to tu slouzi jako podpora tem vystraseným tehulkam, co jim rekli, ze maj cukrovku a musej to a to, nebo dokonce nekde nereknou ani to.....

navic my co uz vime co a jak jime vsechno, jen vime kolik, abychom nemely hlad a bylo to pestre, takze o pestrosti bych se prela, ale znamená to nehladovet, a jist vse.

ale dekujem ti za podporu 😎

ducky
6. júl 2010

Hm, tak nevím, proč bych si měla připadat důležitě, že mám těhu cukrovku. Naopak to představuje jistá omezení.🙄

claca
6. júl 2010

taky si nepřipadam důležitě,ale rozhodně na to nekašlu,protože mi jde o zdraví miminka a taky o jeho velikost,rodila jsem už 4 kilové dítě,teď mě to pravděpodobně čeká opět a kdybych se neomezovala,tak má ještě víc 😠

claca
6. júl 2010

@didulka85 já bych to neviděla tak zle,měla jsem hodnoty i 3,8 ráno a po jídle 4,3,pak se to zase srovnalo,ale nesmí ti být špatně,to asi něco značí 😒

didulka85
7. júl 2010

@lio ja chodim do beznej diaporadne. Diabetologicka mi sama povedala, ze ona nema pre mna ani materialy o tehotenskej cukrovke, ze si mam vsetko sama nastudovat z internetu.
@claca tiez sa bojim porodnej vahy dietata... Mne povedali, ze cez 4 kila bude mat urcite. Ked som lezala v nemocnici kvoli inzulinu, tak mi doktori tvrdili, ze moze mat aj 5 kil. Tak som fakt zvedava.

makinecka
7. júl 2010

já si teda taky nepřipadám vůbec důležitě,radši bych se bez cukrovky obešla,ale když by mi někdo nařídil dietu určitě bych si nejedla jak se mi zachce a cpala se čokoládou a předpokládala že budu mít zdravé miminko,jenom k vůli tomu že sem mlsná a nedokážu si něco odepřít.a pokud se někdo přežírá a tláská jedno do druhého,má rozhodně míň pestrou stravu než my cukrovkářky.HAWK

ducky
7. júl 2010

@claca Chichi, já taky. Ale docela to šlo naštěstí. Malej by dokonce kvůli dietě mohl mít i míň, tak by to mohlo jít ještě lépe 😀 Ale už aby. Jak se cítíš? Dneska mi naskočil 40 tt 😅 a 7 dní do porodu. Ale kdy bude malej chtít ven, to je ve hvězdách. Zítra mám poradnu, to zas bude nic, zavřeno, placenta dobrá, plodovky dost a mě z toho švihne.
V noci mě bolela už i pravá kyčel, která ještě odolávala ☹

@didulka85 Didi ono zas ty odhady musíš brát trochu s rezervou, můžou se seknout klidně o 0,5 kila. Ale jak jsi psala, manžel je hodně vysoký, takže zas pidi mimi asi taky nemůžeš čekat. Tak uvidíš, nestresuj se teď tím 😉 Stejně hodně záleží na hlavičce 😉 Když jsem rodila já malou, tak vedle dovezli paní, která teda byla druhorodička, ale dala přirozeně skoro 5ti kilovou holčičku. Manžel je tam pak viděla ležet vedle sebe a ptž na délku měly stejně, ale naše malá o 1 kilo míň, tak to prý byla fakt síla. 😀

didulka85
7. júl 2010

@makinecka uplny suhlas...
Keby som aj po porode vydrzala nejest sladkosti, kolaciky, cokoladu, bola by som zase pekna stihla. 😀

didulka85
7. júl 2010

@ducky uz ju naozaj chcem mat na svete. Sa na nu pozriet, spocitam ci ma 10 prstov na nohach, 10 na rukach, ci pekne dycha, vyzera spokojne a padne mi kamen zo srdca.

ducky
7. júl 2010

@didulka85 Jj, naprosto chápu 😀 U nás teda počítal manžel, šel s malou na porodní box jak jí vyndali a ptž mě se nechtěla odloučit placenta, tak to chvíli trvalo, než mohli za mnou. Ale hned mi hlásil, že máme všude správný počty 😀

claca
7. júl 2010

@ducky já měla poradnu dnes a jsem konečně už otevřená 🙂 🙂 🙂 🙂 ,doktor říkal,že si netroufá říct jestli přijdu ještě za týden,nebo do té doby porodim,jsem ale od pondělí úplně hotová,potřebovala bych se hýbat,ale bolí mě tak hlava už třetí den,že nemůžu vůbec nic a ležim a jsem protivná na okolí i sama sobě,už aby to bylo,docela teď už utrpení ☹ ☹
joo a manžel taky počítal,mě to přišlov tu chvíli k smíchu,ale teď to už chápu 😀 😀

makinecka
7. júl 2010

ááá konečně se to někomu přibližuje jupííí

ducky
7. júl 2010

@claca Téda, ty mě vážně předběhneš 😀 Já uvidím zítra, ale myslím, že bude vše zavřené na 100 západů. ☹

veronica1
7. júl 2010

Prepacte baby, pre vas to bude asi blba otazka ale pred 2tyzdnami mi zistili tehot.cukrovku, zajtra si mam prvy krat brat po jedle krv a nie som si ista ci to mam robit po 2hodinach alebo po nejakom inom case. Dakujem za radu, nerada by som to pokazila hned prvy krat 😉

sabua
7. júl 2010

Ahoj holky, tak jsem zpátky. Včera večer jsme všichni přijeli a jsem ráda, že jsme doma. Normální porod se nekonal, CŘ v pohodě 😒 Maruška se do odhadu váhy nevešla a měla 3750g a 53 cm - pořádná ženská 😀 den na JIP byl v tom vedru nepříjemný, ale pak naštěstí nadst. kam můžou návštěvy. Chvíli trvalo než jsem se rozhýbala. Na čokoládu jsem vůbec neměla chuť. Bohužel při přikládání mi Maruška dost rozžužlala bradavky, laktace se mi rozjela později, prsa jsem měla jako beton, tak jsem používala el.odsávačku, která ty poraněné bradavky také nezklidnila. Protože byly svátky, tak laktační liga nefungovala, tak ,i manžel sehnal Hydrogelové polštářky později. Doporučuji opatřit. Vzhledem k neschopnosti kojit se mi dostavily deprese a jeden den jsem celý probrečela ☹ . Naštěstí nás postili domů a tady je to mnohem lepší.Když se kochám nad postýlkou, tak mi mlíko odkapáva samo 😀. Mám půjčenou odsávačku, než se to zklidní a když nekrmím, nebo nespím, tak odsávám a pevně doufám, že se rozkojím.

ducky
7. júl 2010

@veronica1 Veronica nevím, jestli ti někdo jiný kromě tvého dr. dá jednoznačnou odpověď. Já třeba měřila po hodině, některé holky ale po dvou, některé i po hodině a půl. Asi bych radši brnkla do poradny 😉 Holt se vymluv na těhu demenci 😀

@sabua Sab vítej doma. Malá měla krásné míry, tak hlavně aby ted pěkně prospívala. Jinak s bradavkama jsem na tom byla stejně, do krve rozkousané. Hydrogel jsem měla taky, ale nakonec jsem ho pak moc nepoužívala, jen jsem zuřivě mazala Bepanthenem a našla si pozici, která nám lépe vyhovovala a bradavky se postupně zahojily 😅
Určitě se rozkojíš, domácí prostředí dělá divy 😉 Odsávej po kojení a uvidíš, že to půjde. Hodně pij a tak dále, to určitě znáš 😉
Držím palce, ať se brzy zžijete a malá vám dělá jen samou radost 😉

evajza
7. júl 2010

@sabua jééééééééé holky týden jsem tu nebyla a už máme miminečko.Moc gratuluji k Marušce 🙂

evajza
7. júl 2010

Jinak se cukrovka opravdu zhoršuje,už si píchám ráno,v poledne i večer 8,6,6jednotek a vypadá to,že mi dávky zvýší,nějak se stále nemohu dostat pod hodnoty 8,už jsem z toho zoufalá,teď jsem byla týden na chatě a pořád mi to lítalo.

lio
7. júl 2010

@veronica1 obecne rikaji hodku a půl po zahájení jídla, nebo hodku po ukončení jídla .-) dýl ne

janka_a
7. júl 2010

@veronica1 vecsinou sa cukor meria 2hodiny po jedle- to je optimalny cas za ktory by sa mal cukor zacat spalovat, po takomto case je "Vraj" najidealnejsie zistovat hodnotu cukru po jedle..

ducky
7. júl 2010

@evajza Ke konci se zase zlepší, neboj 😉

janka_a
7. júl 2010

@evajza a skusala si zmenit od zakladov jedalnicek? cojedavas najcastejsie? mozno tam je niekde chyba..

lio
7. júl 2010

sab moc závidím, že to máš už za sebou a přeji at se rozkojíš a je vše v poho

evajza
7. júl 2010

@janka_a jím většinou to stejné a odzkoušené a hodnoty se týden od týdne zhoršují,zkoušela jsem klasický chleba,rohlíky a bylo to ještě horší,tak už raději neměním,jakmile nastoupil 29týden,hodnoty se rapidně zhoršily,bez inzulínu jsem měla přes 9

ducky
7. júl 2010

@evajza Evi neboj, to je normální. Mě se to taky zhoršilo ale ke konci to zase šlo k lepšímu, tak se neplaš 😉

evajza
7. júl 2010

@ducky to doufám 😵 ,ale po přečtění předchozích příspěvku by to bylo fajň.

janka_a
7. júl 2010

@evajza a ked mas tak zle hodnoty nezapoziciala ti diabetolog/icka domov pristroj na meranie cukru? aby si si to sama vedela odsledovaT?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre