Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

seb
22. nov 2009

spagatice: pěkný hodnoty ;), já měla k večeři jen párky s chlebem a rajče, před véčou 4,6 po véče 5,3, už si k pití vesele ředím pomerančový džus vodou, když mám hodnoty pak stejně takhle nízký, ještě se musím změřit než půjdu spát, měla jsem po večeři banán, ale asi ještě dám jogurt

pani_haf
22. nov 2009

Holky, já měla na večeři koleno!!! Samé mastné a nezdravé,a le dobré! Raději se neměřím 🙂)). Zítra jdu k dr, tak vám hned ráno napíšu, jak to s malým vypadá, ještě pořeším odchod na MD. Všem dobrou noc a nízké profily 🙂

beruskaveruska
23. nov 2009

ahoj a krásné ránko 🙂

Romčo na kontrolu jdu 2.12. tak jsem zvědavá. dneska profil odpadá . už snídám a zapomněla jsem testnout před nalačno 😀 tak až ve středu.

Zítra jedeme do PH na ten screening tak jsem zvědavá. pak písnu jak jsem dopadla. tak pa pa a opatrujte se.

P.S. snídám rohlík a pribinák 😎

misicka455
23. nov 2009

Ahojky holky mě čeká poradna ve středu takže zítra budu dělat velký profil 😉

Beru jak je to stou krupičnou kaší kolik mlíka aby nestoupl cukr akdy si jí daváš svačina oběd?

Holky já ještě na sváču jím ty sýry cottage a jsou i ochucený sladký a cukr mi nezvedaj 😉

misicka455
23. nov 2009

Druhou večeří jím jen když jdu spát později než v deset a to si dám kousek sýru, mléko, bylí jogurt....¨¨

Jinak na sváču jen jablko tak lezu po stěně hlady 😀

misicka455
23. nov 2009

A do porodky bych se nebála vzít ty sladké homo 😉 Já už tam mám zabelenou čokoládu a na dobití energie jí budu jíst před a při porodu 😉

A čím víc se bude blížit termín tím víc budu hřešit 😀 😀 😀

olgas
23. nov 2009

misicko, to se nedivím , že budeš hřešit, jak se blíží konec. Já už se taky strašně těším na vánoce 😉 Jinak mám takovou tabulku se sacharidama, a našla jsem tam i krupičnou kaši. Podle té tabulky má 100 g hotové krupičné kaše 19 g sacharidů. Určitě teda záleží kolik tam dáš cukru a čím si to posypeš nahoře, když dáš místo granka skořici, tak by to mohlo být v pohodě. ale nemám teda představu kolik to je 100 g krupičné kaše - nikdy jsem to nevážila. Zkusila bych to , ale ted to nebudu riskovat, protože si zítra musím brát krev, tak chci být hodná i dnes, ať mám zítra dobré výsledky. Ve ST jdu k diadr. 😀 Tak třeba ve čtvrtek nebo ve ST na večeři si ji zkusím udělat.

pani_haf
23. nov 2009

Ahoj holky, tak dnes kontrola dobrá, jen mi to TP napsal YX3, což jsem nepochopila, jen vím, že malý byl zadkem dolů ☹ a pěkně ráno kopal, až to bylo nepříjemné. K diadr jdu ve čt, tak do té doby musím zvládnout dva profily.
Olgas-já krupičku moc nemusím, ale když by mi ji někdo nachystal 🙂

misicka455
23. nov 2009

Tak tu kaši vyzkouším , ale dneska a zítra dělám profil takže to nechám na čtvrtek 😀 😀 😀

janni.ka
23. nov 2009

ahoj holky 🙂
u nás je krásně,svítí sluníčko ale na zimní bundu to teda je 😉

Haf:tak super že kontrolička se vydařila ale co znamená to YX3? 😕 to ti k tomu ani nikdo nic neřekl? 😕

Misicka:tak čokoládku jo 😀 😀 četla sem že ji hodně do porodky doporučují právě kvůli té energii 😉

janni.ka
23. nov 2009

tak ted mě teda zajímá,kolik té kaše je těch 100g abych si tím jen nepodráždila chutový bunky 😀 😀 😀

misicka455
23. nov 2009

Tak na večeři by si člověk mohl dát i 200g 😉

pani_haf
23. nov 2009

Janinka, tak jsem to zjistila od známé gyn...je to uzavřenost děložního hrdla ve vel. tři, laicky řečeno, že je čípek dobrý a celkově pohmatem v pohodě. V těch zkratkách aby se čert vyznal.
Holky, já to nezvládla, měla jsem hypoglykemku, šílený hlad, tak jsem snědla malý makový závin ☹, tak jsem teď na sebe naštvaná ☹

beruskaveruska
23. nov 2009

Mišičko kaši si dělám ze 250ml-30ml mléka a dětské krupičky dávám dle toho jak jí má kdo rád hustou. Já jí nesladím jen dám špetku soli. Ale nahoru si to zasněžím kakaem. Ono je spousta druhů kakaa a je na něm napsáno odtučněné 😉 . Jím jí bud ke snídani nebo normálně k obědu.

Já sacharidy vůbec nehlídám. Mě profily kazí hlavně smažené - cokoliv sýr, řízek atd klasika v trojobalu , pak cereální pečivo a sýr typu jadel, parenica, uzený. No a ovoce neřeším já mám na většinu alergii včetně ořechů a pod. takže to se mě netýká. Jo a nemusím ani brambůrky tak mi to nevadí.

Jinak jím víceméně vše jen v malých dávkách. A brambory jím nejvíc a problémy mi nedělají. Kuřecí maso , brambor, zelenina a frofil je suprový.

misicka455
23. nov 2009

Dík za rady odhledně té kaše už se na ní moc těším 😉

seb
23. nov 2009

ahojky,
tak já dnes před obědem 4,3 a po obědě 7,2 😒 tak to bylo o fous, měla jsem guláš s 2,5 houskovýho knedlíku a kousek hořký čokolády, tak jsem toho asi zkombinovala už moc

evca82
23. nov 2009

ahoj holky,

tak ja byla dneska v dia poradne a pochvalili me, dalsi KO za 14 dni. taky jsem byla na utz a mimi odpovida vsim i vahou (necely kilo a pul) ale mam pry o neco min plodovy vody ☹ takze za 14 dni jdu na dalsi UTZ.

Seb ale jsi jeste v norme, to je dobry 😉

pani_haf
23. nov 2009

Evco - tak to jsi šikovná, že tě pochválili. Já mám zase níž placentu a malý sedí na zadku, to si prostě nevybereš. Hlavu vzhůru, nějak to zvládneme 🙂

evca82
23. nov 2009

Haf, to jo, porad je neco. tak hlavne aby vsechno dobre dopadlo!

pani_haf
23. nov 2009

Určitě to dopadne dobře!
U všem je zajímavé, že se měří i před jídlem a to já teda nemusím, otázkou je, zda to není chyba 🙂. A ještě bych všem doporučila králíka, ten fakt cukřík nezvedá 🙂)) jako každé masíčko a k tomu rýži basmati, taková lehká jako papír.

meinkonka
23. nov 2009

ahojte, tak ja uz som 37tt a takisto ako misicka vravi, cim som blizsie k porodu, tym viac hresim 😅 a tiez si zbalim nejaku cokoladu do porodky a mamke som nakazala, nech mi hned po porode upecie kolac 🙂

sunysara
23. nov 2009

ahoj holky, potřebuju poradit, mám výsledky z curkovky a jsou tady akorát nějaký čísla a jáse v tomnevyzhám poradíte mi ??

pani_haf
23. nov 2009

sunysara-napiš nám ty intervaly.....máš tam určitě hodnotu a posleéze interval

meinkonka
23. nov 2009

sunysara, ty si tehu? a bola si na tom zatazovom teste, kde sa pil roztok glukozy? ake boli vysledky?

sunysara
23. nov 2009

ahojky no dneska na zátěžovým testu ale z těch čísel jsme blbá anikod mi nic neřekl a k dr mám jít až za 3 týdny

sunysara
23. nov 2009

jo jo tak je tam O hodin 3.8 pak interval referenční 3.1 hodnocení 5.6

2hodiny 5.O referenční interval nic a to je všechno

misicka455
23. nov 2009

Suny máš to v pořádku 😉

sunysara
23. nov 2009

jak se v tom vyznáš??? já tomu nerozumím a na obilnáku mi řekli že to neříkají a já z těch hodnot nic nevím

sunysara
23. nov 2009

jak se to pozná??? taky ti tam nic neřekli?

olgas
23. nov 2009

seb:2,5 houskovýho knedlíku a kousek hořký čokolády asi bylo už moc 😀 Ale úplně jsi mě rozesmála, můj přítel by mi na to řekl , jestli se z toho nechci po.... Nedávno jsem totiž takhle nemožně kombinovala taky něco (chleba s tlačenkou a hned k tomu plněné trubičky 1ks nebo 2ks už nevím, jak mi to vyšlo se sacharidama). No já mu na to řekla, že co mám dělat, když si ty trubičky nemůžu dát třeba až za hodinku, že holt musím jenom rovnou k večeři🙂

paní haf: závin si nevyčítej, někdy se zhřešit musí

sunysara: Jak píše misicka, máš ty hodnoty v pořádku, kdyby ne , tak to by jsi je musela mít mnohem vyšší než 5,0. Teď už nevím přesně z hlavy , ale je to nad 7,8 (myslím).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre