Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

spagatice
29. nov 2009

Olgas vždyť jsem psala, že ta moje doktorka je divná. Dost to prožívá. Nejhorší je, že ještě víc to prožívá sestra, která se do toho plete víc, než je podlě mě nutné a žádané 😖 .

olgas
30. nov 2009

tak ta moje sestra u diadr se neplete do ničeho, ani do toho kdo je a není v čekárně 😀

spagatice
30. nov 2009

Aha, takže taky extrém, ale z druhé strany 😀

misicka455
30. nov 2009

Tak já si v tomto směru na dr. nemůžu stěžovat a na setřičku už vůbec ne 😉

editah222
30. nov 2009

Spagatice - já jsem si těhu cukrovkou taky prošla a inzulinem mi bylo taky hrozeno, ale jen pokud bych překračovala doporučené hodnty často ne jen občas. I když ten termín "občas" znamená pro každého diabetologa něco jiného 😀
Já jsem měla mírně zvýšené hodnoty tak obden a narodila se mi naprosto zdravá holčička s váhou 2,7 (rodila jsem 38tt). Jen měla silnou novorozeneckou žloutenku, kterou děti těhu cukrovkářek bohužel mívají velmi často, ale to se zvládlo.
Ale tím vás rozhodně nenavádím k porušovní diety 🙂 Já ji dodržovala tak poctivě, že po porodu mám postavu jakou jsem neměla ni nepamatuju 😉

seb
30. nov 2009

ahoj holky,
tak já včera s profilováním skončila před obědem, protože se mi nějak podělal glukometr a přestal měřit 😠 , ukazuje ten proužek s kapičkou, že mám dodat krev, já jí tam dám a on neměří, ale furt ukazuje ten samej proužek s kapičkou :( Včera jsem vymývala nábytek octovou vodou, tak jsem myslela, že ten ocet na rukou to nějak mate, ale nefunguje to ani dnes. Tak jsem zkusila vyměnit ten čip a zkusím to s novým čipem a novýma proužkama, snad to pomůže
evca: mě to po haluškách to vyskočilo dokonce nad 8 , ale poctivě jsem to zapsala, no snad mi kvůli tomu nedají inzulín, jinak mám ty hodnoty všechny v normě, jinak já po obědě většinou někde sednu nebo se natáhnu, taky to nerozcházím, venku moc zima a sem líná se oblíkat, no ale kdybych to měla zvýšený víckrát, tak se asi přinutím a nebo budu jíst míň
lindo: tak tos mě docela udělala radost, s tím UTZ, že si mě objednají sami, nevíš, jestli bych si tam mohla říct o fotečku ? nebo je to blbý ? já mám poslední z 8tt ☹

seb
30. nov 2009

spagatice: tak to máš smůlu na takovou přísnou dr., žes narazila ☹

misicka455
30. nov 2009

Holky valím k dr. snad nám udělají utz abych věděla kolik princezna měří a váží 😉

evca82
30. nov 2009

Seb: tak to ho mas asi nejakej porouchanej ten glukometr...no me to nad 8 vylitlo zatim za dobu mereni jen jednou a to uplne poprvy po snidani. Vcera jsem spis udelala "dietni chybu" ja sem taky lina chodit ven, ale musim, je to dobra vec 🙂
O foto v podoli si rict muzes, ale plati se 100Kc za foto. ale podle me v tomhle tydnu uz to nema moc smysl, pac tam je jen cast mimi. ale chapu, ze jestli mas jen jednu, ze ji chtit budes🙂

Edit tak to byla holcicka i spise mensi nez vetsi vid?a v tom 38tt si zacala rodit sama nebo ti ho vyvolali?

seb
30. nov 2009

evco, tak sem vyměnila ten čip a už to funguje, mám 5,1 před obědem, tak sem si hned dala mandarinku 😀
já u svojí gyn platím za foto taky 100, tak já si zkusím říct i v Podolí, at můžu doma čumáčka taky ukázat, i když už tam nebude vidět celej, to neva, my nebyli na tom 3D, tak at mám aspon něco, snad nebudu dr. zdržovat 🤐
asi taky po obědě půjdu ven, musím něco koupit miláčkovi k výročí

evca82
30. nov 2009

Zdrzovat nebudes a oni jsou tam moc mili...akorat to rekni predem.

linda79
30. nov 2009

Seb určitě si můžeš říct o fotečku, já si o ní říkala, ale malý byl špatně natočený, takže i když se chvíli dr. snažila, aby aspoň hlaviku vyfotila, tak by to nestálo za ni, tak když ti malje bude spolupracovat, tak ti jí udělá 😉
holky chtěla jsem se zeptat, zapisujete si (nebo děláte to tak někdy) že když si dáte k jídlu něco ne úplně v pohodě měříte se jen pro kontrolu, zapíšete si to pak? Třeba včera jsme se domu dostali až večr a měla jsem děsný hlad, tak jsme se stavili v KFC (neměla jsem sílu už vařit) a před jsem se neměřila a změřila se jen pro zajímavost po, naštěstí hodnota byla 6,5, takže paráda, ale jen jestli si to mám zapsat, to je asi zbytečný co,. když nemám tu předchozí...

evca82
30. nov 2009

Linda ja jelikoz se merim docela casto navic 😀 😀 tak si to pisu mimo, ale jen pro sebe...ani k dia to neberu.
Hlavne me minule jen na ty hodnoty jukla (mela jsem tam dve zvyseny) nic nerekla, sestra me pochvalila a zase za 14 dni KO. Podle me pro ne je snad vic smerodatna ta vaha mimca.

seb
30. nov 2009

ona sestra říkala, že když se budeme měřit navíc, at si to tam taky zapíšeme i s tím jídlem, že to je pro nás informace, tak já si to tam většinou píšu, jednou mě zajímalo po obědě a taky jsem neměřila před a měla jsem dobrou hodnotu, tak jsem to tam zapsala 😀

evca82
30. nov 2009

tak ja dneska delala maly profil u obeda a dobry 🙂

pani_haf
30. nov 2009

Tak ajk to vypadá s tou Mišičkou a miminkem? 🙂 Čekáme na míry a váhu 🙂

misicka455
30. nov 2009

Ahojky holky, tak my se hlasíme taky zpět, ale nejprve jsem musela dát dělat obídek jelikož mám šilený hlad 😉

Tak kotrola proběhla v pohodě jen zase nic nevím, týjo v té porodce mám za doktora nějakého mladého a tal strašně krasného chlapa 😵 😵 😵
No, al e teď k tomu co nám řekl, udělal prohlídku hurá asi po dvou měsicích se do nás někdo kouk 😀 a máme jak psala Spagi CS taky 3 😉 Jinak vše v pohodě, tlak atd.... bohužel v ordinaci neměl utz tak nás obědnal na čtvrtek , že se tedy podiváme jak nám ta naše holka roste 😉 Takže ve čtvrtek utz a podle toho se uvidí. Když bude vše v pořádku tak kontrola 17.12, ale už na porodních sálech a když ne tak se to bude řešit ještě ten čtvrtek 😉
Holky fakt když jsme odcházela od dr, tak jsem měla pocit, že jsem někoho zajimála, ptalk se na vše od otoků až no prostě na vše 😉 Klidně by mě mohl i rodit byla sním prdel 😉

misicka455
30. nov 2009

Holky já jsem ze začátku si to zapisovala bokem teď už ne , něco si pamatuji 😉

pani_haf
30. nov 2009

Miši, tak to je super, mě jen překvapuje, že ještě jsou dr bez utz, já kam chodila, tam byl a můj mi ho dělá pokaždé. Samo, že i pohmatem, což moc nemussím. Mimo to, že když se mi něco nezdá, tak mi ho udělá sestra manžela v nemocnici a kvůli čípku i ten vnitřní. Ale za chvilku budu chodit k lékařce, se kterou budu rodit, lépe řečeno spíš přijde na čumendu 🙂. Minule jsem měla CS KP, ale maloš se otočila doufám, že i teď je normálně hlavou dole.

Jinak já se včera měřit nemohla, sežrala jsem čokoládu, nešlo to vydržet, fakt nééééé 😖

seb
30. nov 2009

pani_haf: 😀 se směju tý čokošce, no ono se to pro jednou snad nezblázní 😉 , mě teda dneska taky pěkně honí mlsná, snědla jsem gumovýho medvídka, mě tady s tím přítel dráždí , a ještě si hodlám nakrájet pomeranč a banán do bílýho jogurtu, asi si po tom budu muset taky změřit cukr, je to docela sladoučký papů, už si to dělám dva dny 😎

misicka, tak to máš štěstí , žes narazila na takovýho prímovýho dr. , nemůže odtékat plodovka, když je to CS 3 ? nebo to se takhle otevírá pomalu ten čípek už jako k porodu v týdnu jako jsi ty u každýho ? 😔

misicka455
30. nov 2009

No asi jak budu chodit na ty porodní sály tam už utz bude 😉

pani_haf
30. nov 2009

Seb-manžel ležel ve vaně, takže byla nulová pravděpodobnost, že mě nachytá, tak jsem sežrala, to se nedá nazvat snědla, 3 x 3 tabulky, ale bašta to teda byla, ještě byla trochu rozteklá.... 🙂. Ty jogurty jsou v pohodě, já to taky tak jím a nezvedá to cukr. To odtékání plodovky, to enní možné, to by Mišku dávno vzali do špitálu, mohla by dostta infekci, né?

evca82
30. nov 2009

Seb stav cipku s odtokem plodovky nema nic spolecnyho....stupnice je CS0 (to je zavreny cipek) az CS10 a to je tesne pred porodem, takze logicky cim vetsi tyden jsi tim vic se to cislo zvysuje.

misicka455
30. nov 2009

Haf taky mám takové stavy kdy to prostě nejde a já musím něco sežrat 😒

Jasan žádna plodovka ze mě neteče 😀 😀

pani_haf
30. nov 2009

Misi, tak to je dobré, zákaz všem odtok plodovky před 38tt 😀

misicka455
30. nov 2009

A v 38tt ať teče proudem 😀 😀 😀

pani_haf
30. nov 2009

Přesně tak, po 38tt každému 😀 a ještě mimina bez žloutenky!

janni.ka
30. nov 2009

Ahoj berušky,tak ste mě pobavily tou čokoškou 😀 😀 pani haf to znám taky 😉 😉 jen já se ještě neměřím zítra jdu poprvé k dia dr tak sem zvědavá co mi hezkýho poví 😀

Misicko tak to je fajn že máš tak ovýho doktora já si na svýho taky nemůžu ztěžovat a i sestřička je hodná cvičí s náma jogu pro těhulky po pracovní době 😉

Holky to CS0 teda moc nechápu,já byla na kontrole ve 25tt a měla sem CS3a vůbec se mu to nelíbilo(že sme malovali a já uklízela celý týden sem zamlčela 😀 )A ve 27tt sem měla CS4a byl spokojenej tak mi to vysvětlite teda 😕 😕

pani_haf
30. nov 2009

Jani-mrkni na net, do googlu zadej CS a ono ti to vyhodí mám dojem, že interval 0-10 a přesně najdeš co to znamená 🙂, já už si to nepamatuju.

olgas
30. nov 2009

Ahojte holky,

já jím ovoce s bílým jogurtem taky a je to v pohodě, pokud teda sním odvážené množství. Ale i když to odvážím ,tak mi to v pohodě stačí. Cukr mívám po tomto dobrý.
Zrovna jsem holky přemýšlela nad tím, jak bych to s tou dietou dělala, kdybych měla těhotenské chutě. Já teda od začátku jím tak jak před těhu, takže nějaké extra chutě nemám. Teda zákusky jsem měla ráda i před těhu 😀 Ale fakt si neumím představit držet tuto dietu a k tomu mít chutě, to snad nejde. Co myslíte?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre