Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

pani_haf
21. dec 2009

Holky, já vám závidím, že jste skoro na své váze, já tu nadváhu s mimišem cítím, jsem nemotorná a to pořád lítám, cvičím a snažím se být v pohybu a jak píše Illi, to holení-nechci to tam vidět, musí to být hrůza, ale snažím se 😎

misicka455
22. dec 2009

Dobré ranko holky, tak já dneska zkouším na snídani chlebím s marmoškou tak jsme zvědavá na hodnoty 😉

pani_haf
22. dec 2009

Ahoj Misi, já dnes dva rohlíky a koláč, v kolem 11 se změřím 🙂
Ale zítra na to kašlu!

misicka455
22. dec 2009

Tak po chlebíku s marmoškou 5,3 super 😉

pani_haf
22. dec 2009

Já 7,4 😢 😢

misicka455
22. dec 2009

Haf na to kolik jsi toho snědla tak si myslím, že docela dobrý 😉

ivana2301
22. dec 2009

Ahojte,babäatko čakáme 2.1.2010.tehotenskú cukrovku my nezistili...len som strašne veľa jedla a tým som aj dosť pribrala...Chcem sa Vás opýtať,čo máte tehot.cukrovku,či viete približnú váhu svojho drbčeka..Včera som bola na sono na prietokoch(v 39tt.) a doktor vravel,že mám veľké bruško-že som musela určite veľa pribrať a maličká,že bude mať 4kg (ak nie aj cez 4kg)...Trošku sa bojím,lebo je fakt,že všetko je na tom ako sa mamička stravuje v teh.Jedla som aj veľa sladkého a teraz mám výčitky... ☹

misicka455
22. dec 2009

Naše beruška má kolem tří kil 😉

To měření bych brala z rezervu nikdy topřesně nezměří 😉

misicka455
22. dec 2009

Velký prd , že je velikost mimča zaleží na stravě v těhu. Znám tolik lidí co se cpaly sladkým k prasknutím a rodí děti kolem 2,5 kilo a pak znám lidi co jí jen zeleninu , ryby ¨, ovoce a jejich děti važí kolem 4 kil 😉 Výčitky si nedělej nějak se to mimčo porodí ne? 😉 Taky se řiká, že mimča jsou veilkánský po vitamínech když těhule bere taky tomu nevěřím jsou to jen žvásty.Prostě někdo má dispozice k většímu mimču a někdo zase k drobkovi. Jsem zvědavá až porodíš jaká tá váha doopravdy bude 😉

meinkonka
22. dec 2009

ahojte dia tehulky. tak ja uz mam porod za sebou, maly sa narodil 9.12. a napriek cukrovke nebol az taky obor. mal 3700g a 55cm. a to som nebola ani na inzuline, len na diete a aj to som ju posledny mesiac dost zanedbavala. 😀 malemu sa po porode cukor nepotvrdil a aj mne este na druhy den 3x robili odber a vsetko bolo v poriadku. tak sa tesim a teraz sa sladkostami prepchavam. gynda my tyzden pred porodom navazil maleho od 3150g do 3620g, takze sa celkom trafil 🙂

drzim palce vam ostatnym, aby ste to vydrzali a mali krasne zdrave deticky 😉

misicka455
22. dec 2009

meinkonka tak gratulace k chlapečkovi 😉

radushka
22. dec 2009

tak já jsem měla radost, že mi dopadly dobře ty naměřené výsledky a že je mimi podle tabuilek, no ale o 2 dny později mi jiný dr. na jiném vyšetření řekl, že je mimčo větší a starší (t.j. ne 30.tt a 1500g ale 32.tt a 1800g) a že si mám na tu cukrovku dát pozor.tak já fakt nevím, na čem jsem 😒 .Dietu se snažím držet, dokonce jsem třičtvrtě kila zhodila, jak se neláduju čím chcu.na kontrolu jdu až 7.1., tak uvidíme. 24.12. a 31.12. ale budu jíst všechno - dieta nedieta.Však mimčo si to nějak přebere 😉
jo jinak jsem teda na 10,5 kg a myslím, že už toho moc nenaberu, když se teď tak hlídám 😠
ili5: 😀 se úplně bavím, jak píšeš.je jasně poznat, že jsi ze severu.já pocházím z Bohumína a je to fakt super, slyšet(číst) jak někdo mluví ponašymu 😀 .Myslím ale, že holky (mimoostarvské)určitě nebudou vědět, co je to krušit a bravek.A božatko je taky super.ježíš, už se těším na svátky až tak zas budu u našich mluvit 😀

misicka455
22. dec 2009

Radushka mě moje dr. říkala že zhruba tak ten týden , že je mimčo větší ničemu nevadí a takhle brzo jak jsi ty ještě nemůžou dělat žadné závěry 😉

ivana2301
22. dec 2009

misicka455..ďakujem Ti...cítim sa trošku lepšie...Keď sa maličká narodí,ozvem, sa koľko v skutočnosti váži...a prajem šťastné a veselé vianoce 😉

olgas
22. dec 2009

meinkonka: gratuluji k chlapečkovi, je krásnej

janni.ka
22. dec 2009

ivana-já se na toto ptala dr a říkala že mimi bude mít přibližnou váhu jako měla maminka když se narodila a taky že záleží na tatínkovi,když mám velkýho manžela tak nebudu mít miminko který bude mít 2,5kila 😀 😀 tak ono těch faktorů je vícero 😉 😉

radus já to moc nepochopila 😕 ty si byla na měření miminka ve 30tt a po tomhle měření ti pak jiný dr řekl že mimi odpovídá týdnu 32?a váhu že má 1800g??

janni.ka
22. dec 2009

meinkonka-malej je krásnej a moc vám to spolu sluší 😉 😉 😉

janni.ka
22. dec 2009

pani haf-já si taky myslím,že na to kolik si toho zbaštila ten výsledek není hroznej 😉

radushka
22. dec 2009

janni:ve středu jsem byla u mojeho dr. a ten tvrdil, že mimčo je ve 30.tt s váhou 1500g, no a v pátek (ten samý týden) jsem byla na 3D UTZ a tam mi řekli, že mimčo odpovídá 32.tt a váží 1800g. A podle MS bych měla být 31.tt.Tak já fakt nevím, v kolikátem týdnu vlastně jsem 😠
misicka: jasně, že je ještě brzo, ale tak jsem si říkala, že když je mimčo tabulkové teď, tak si zhřeším častěji.Ten druhý dr. mě zase trošku vyděsil, tak se musím držet 🙄 .Fakt se mi nechce bojovat s 5kg macíkem 😀

janni.ka
22. dec 2009

radu aha tak si na tom jako já 😀 já byla na utz min středu a to sem byla 31tt a malá měla 1800g a prý je o prá dní větší 😉

teda ti dr v tom mají bordel,co si pak má chuděrka maminka myslet že 😒 mě dr říkal že je váhově v normě 😉 sem jako čekala že řekne že váží tak 1500g ale tím že sem byla ve 31tt tak prý je v normě že se nemám bát 😉

misicka455
22. dec 2009

Holky hlavně dopředu nestresovat vše bude v pořádku 😉

evca82
22. dec 2009

holky nevite nemate zkusenost s cajem od Dr. Popova -Stop cukr? me ho dala kamoska, ale je z bylinek (borůvka list, jestřabina nať, kopřiva nat , fenykl plod, krušina kůra, mařinka nat) a nevim jaky bylinky se v tehu muzou a jaky ne.

ili5
22. dec 2009

Ahoj kočky, tak já dnes v poradně, podle Olomluce jsem dnes 35+1, podle tady špitálu 34+5 a váží mimi dnes 2 844, takže za 14 dní přibral kol 800 g, to je moc, co? Prý norma. Měřil mi i boky, pipinu až k dupě 😀 a prý dobré. Alre už musím jezdit do rizikovky do Fakulktky do poradny k vůli té cukrovky a rodit tam, že tady na to nejsou vybaveni. Tak tam dr volal a mají plno, tak objednána jsem na 7.1, aspoň můžu příští úterý ještě tady jít. Zítra mám zas odběry v poradně, 2 skumavky moče mám donést a na krev n alačno a výsledky budou v pondělí a ty si pak vezu sebou do fakultky. Prý mám počít porod kol 37 tt, víc ne, 38 tt že už ne. Takže musím rychle ty věci dodělat, za 14 tedy rodit, to nudou vyvolávat, či co?
JInak vyýsledky z dia por. OK i moč. Včera jsem večer měla 10,0 a za hodinu 4,3. No a dnes jak došla z poradny, tak měla 2 hod po jídle 3,1, to je zas málo, tak mě asi picne!
Dneska jsem si dala 2 malé pivča čepované, dojel soused z Čech, tak jsem zhřešila, jsem zvědavá na cukr. 😀

evca82
22. dec 2009

ili no to mas fofr tedy za 14 dni rodit 🙂 no 800g za 14 dni je hodne podle me, ale je to zase jen odhad, ja myslim, ze norma pribirani mimi ted je 200-250g tydne. takt po novym roce supky dupky do porodky. 🙂

misicka455
22. dec 2009

Týjo Ili tak aby jsi mě ješte nepředbehla a nebo budeme rodit stejně 😉

radushka
22. dec 2009

Tak jsem si na večeři dala rybičky v tomatě, no a plus olizování polevy na perníčky jsem měla 7,6.Nic moc, ale čekala jsem i víc, tak jsem si dala 1cukroví a je 🙂 .
Holky nevíte jaik je na tom s cukrem to pomelo?Mám doma 2 od Mikuláše a mám na něho strašnou chut.Můžu si ho dát třeba i jako 2. večeři?

ivana2301
22. dec 2009

janni.ka - je pravda,že ako vážili rodičia po narodení taká bude približná váha..no lenže ja som mala okolo 2500g a manžel 3100g...Ja som dostala strach, že či to nemôže byť s toľkého cukru čo som pojedla na zač...aj počas tehu....(1 celú študen. pečať-sama a takéto podobné psie kúsky..)My ked sme boli v 37tt. na sone maličká vážila 3173+ (-463g) a v 39tt 3793g + (-554g)..Tak uvidíme.. len aby bola v poriadku maličká...

ili5
22. dec 2009

Tak před večeří 5,8, takže super a nyní po 1 hod 8,2. Nevydržím 2 hod, tak jsem to píchla po hodině, ať se můžu nacpat a žehlit u telky. Měla jsem těšstoviny zapečené s okurkou, 2 mandarinky. No teď jsem změřená, tak jsem si naložila na talířek cukrovíčko a papa dietko 😀
Před porodem by se mělo pít kontryhel 2x denně a pak 14 dní před přidat maliník k tomu, ulehčuje porod. Od zítra začnu kontryhel. Pak se má pít i po porodu, lépe se zhojí rány a na mléko. Já mám nasbíráno plno kontryhelu, jsem se připrtavila. Já ho piju často, po operacích atd.
Dobrou, jdu žehlit.

beruskaveruska
22. dec 2009

ahojky berundy jelikož nestíhám tak vás jdu jen pozdravit a popřát Vám šťastné a veselé Vánoce. Užijte si je jak jen to půjde a my si je budeme užívat. No a mezi svátkama ahoj to už bude klid na koníka.

janni.ka
23. dec 2009

beruska tobě taky krásné Vánoce 😉 já teda si je užívám už od včera,dodělala sem cukroví a zobu 😅

radu to pomelo má 100g kolem 10gsacharidů,už to nevím přesně kouknu na floru na tu kalkulačku tam ti to ukáže přesně 😉 já ho ale baštila na druhou véču a v poho 😉

holky to jako že my co máme ten cukr vyšší tak musíme rodit někde v porodce kde sou na nás jinak vybavený?????????? 😕 Jako v čem???se na to musím poptat dr ale tam jdu až 12.1

ivy neboj,mimi bude v pořádku 😉 já taky na začátku papkala hoooodně sladký a malá byla spíš menší,tak usuzuju že to na to zas tak vliv nemá,ale dr mi říkal že to dožene,že ty miminka rostou každý jinak 😉 tak se tím už nestresuj jůůů? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre