Tehotenská cukrovka

adetka
15. aug 2006

Dnes - v 24. tt - mi zistili gestacny diabetes, tehotensku cukrovku - hladina glukozy po dvoch hodinach od vypitia glukozy - 9,27 mmol/l. (maximalna pripustna hodnota je 7,8). 😒

Moc som mala cistu. Ketolatky negativne.

Musim zacat s dietou (znizit musim dokonca aj prijam ovocia, jedla som aj kilo nektariniek denne), a hlavne si sedem krat za den merat glukozu v krvi. Kazdych 14 dni budem chodit na kontrolu ku diabetologicke. ☹

Musim sa snazit znizit hodnoty glukozy na cca. 3,4 mmol/l. 😒 Inak hrozi: velke dieta (zatial ma normalnu velkost) rizikovy (predcasny) porod, pripadne hypoglykemia u mojho dietatka: znizene svalove napatie, drazdive alebo apaticke spravanie, novorodenecka zltacka az po nepravidelne dychanie a krce. ☹

Chcela by som sa opytat zien, ktore mali tehotensku cukrovku (pripadne ak poznate niekoho, kto mal tehotensku curovku)... ake mali problemy pocas tehotenstv, pri porode a ako su na tom ich deti. Dakujem

radushka
5. feb 2010

pani haf: není to trošku laktační psychóza 😀 😀 😀 . Hlavně, že se pes pak našel a nenechalas ho chudáčka na mraze 😀

Vrátila jsem se z kontroly a mám přijít až po šestinedělí !, že mi tu křivku (tu sladkou břečku) budou dělat znovu (fůůůj 😖 ), jestli to fakt byla jenom těhu cukrovka. Tak se už teď bojím, aby jsem tam zas neměla nějaký nález 😠 . Glukoměr jsem mu mohla i vrátit, ale ještě jsem si ho nechala, ať orientačně vím, co a jak.
A ptala jsem se jestli po porodu můžu hned sladké, tak řekl, že v pohodě.Takže super a hned manželovi přesně popíšu jaký dort mi má donést 😀 .
jo a taky jsem se ptala, jestli u druhého mimča budu muset na tu křivku dřív než ve 25.tt a říkal, že to záleží, jaký bude gynekolog.Takže to asi fakt nebude s tou cukrovkou tak divoké 😉
Jinak na té kontrole mě jenom zvážili, píchli do prstu kvůli hladině cukru po jídle a to bylo všechno.Takže kdybych tu dietu vůbec nedodržovala, tak se to dr. anio nedozví.Ale tak neděláme to pro doktory, že 😉

pani_haf
5. feb 2010

radus-doma tomu říkáme "laktát" 🙂
Já za chvíli končím šestinedělí a taky mě znova čeká zátěžový test a jestli mám cukrovku, tak mě trefí šlak!

radushka
5. feb 2010

pani haf: držím palce, aby to fakt byla jenom ta těhu. Jinak bych asi zbláznila 😖 😖 😖

evkaa25
5. feb 2010

Radushko a oni ti na dia poradně brali krev z prstu po jídle?Mně vždycky berou moč a krev z prstu na lačno.A to jim stačí.Glukometr nemám a popravdě nechápu,jak oni můžou vědět z krve na lačno,že je cukr v normě. 😖 Myslím,že tam chodím,jen aby splnili předepsané předpisy.Jednou za měsíc a nikdy se nic kloudného nedozvím.Ale dietu držím,tak snad bude vše ok. 🙂
Pani Haf,hrozně to letí.Vždyt Honzíkovi bude už měsíc. 😉

radushka
5. feb 2010

evka: sestřička mě ďobne do prstu a zeptá se mě jestli jsem na lačno nebo po jídle.Takže já jsem vždycky po jídle.Na lačno mi to taky příjde nějaké divné - to jsme přece v normě snad všechny 😕 . Jinak ta moje kontrola je taky taková o ničem.Nechápu, jak by zjistili nějaký problém, kdybych jim lhala jako když tiskne (třeba abych nedostala ten inzulín).No ale asi počítají s tím, že jsme zodpovědné budoucí matky a tím pádem nelžeme 😉

pani_haf
5. feb 2010

Evko-to máš pravdu a už tři týdny ječí díky kolice ☹

janni.ka
5. feb 2010

smarti to je teda divný všude mi říkali že se nesmí přenášet 😕

Pani haf tos mě pobavila s pejskem a vodou v koši 😀 😀 😀 😀 ale ještě nevím jaký kusy budu dělat já že 😀 😀

radu jasně držíme dietku hlavně kvůli mimi 😉 ale už aby to bylo za náma a zátěžový test sme měly všechny o.k 😉 taky se na něj těším 😖 fůůůůůůůj

konvalinka.2
5. feb 2010

Ahojky holky. Před chvilkou jsem se vrátila z kontroly z porodnice. Na monitoru jsem byla hodinu a půl (malá spala a ne a ne se hnout)...
Pak jsem šla k doktorovi a zase tam byl ten protivnej!! prohodil se mnou pár slov a že můžu jít, že je to všechno. Objednal mě zase na příští pátek na kontrolu a možná potom vyvolají porod. Ale od příštího pátku mi bude do termínu zbývat jen 5 dní. Takže nevím.
Já v porodnici byla na kontrole po druhé a vždy tam byl on. Já nevím, jestli je tak nepříjemnej jen na mě, nebo na všechny. Ale každopádně mi vždy pokazí náladu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ☹ ☹ 😒 😒
Jak probíhají vaše kontroly v porodnici?? Taky jen monitor a krátké povídání s doktorem???

pani_haf
5. feb 2010

Konavlinko-nic si z toho nedělej, já chodila k dr, který mi ani neřekl co smím a nesmím, hrozné, vůbec mi neporadil, pokud jsem se sama neptala, pak jsem si našla dr v porodnici, ke které chci chodit i po šestinedělí. Takže nezoufej, chlapi jsou divní a hlavně protivní, berou to jako na běžícím pásu, kdž nejsi jejich super známá ☹

konvalinka.2
5. feb 2010

Já se snažím, nic si z toho nedělat, ale jak ho vidím, jak se tváří, tak mě přechází smích. Přítel říkal, že tam na něj příště vletí... 🙂 . Tak jsem ho uklidňovala, ať ho nechá být...že za to nestojí. Po porodu už ho snad na dlouhou dobu neuvidím!!
By mě zajímalo, jestli se vůbec umí smát.

Co s Honzíkem? Jak to jde?

pani_haf
5. feb 2010

Rozumím ti, není nic horšího, než když tě jao těhotnou nasírá dr tím, že je mu všechno jedno a bere to jako rutinu...

Honzík večer ječí, má bolení bříška a nic nezabírá ☹

konvalinka.2
5. feb 2010

Tak to mě mrzí!! Já malé dávali na noc kapky a bylo to dobrý... A jinak vše v pořádku? Už vyrostl? 🙂

Doktor to bere jak na běžícím páse. Já se vždy těším, že se něco dozvím -jak se Veruš vede atd ale tady s tím morousem to nejde.
😠

pani_haf
5. feb 2010

Kapky dávám, ale moc to večer nepomáhá ☹. Malý váží cca 3,8....musím ho ještě přesně zvážit. Je to pažravec, byl by u toho prsu prakticky pořád 😀

pro něj je to "jen" práce, tak ho ty naše miminka nezajímají ☹ 😢

konvalinka.2
5. feb 2010

A nějaký masáže a cvičení taky na prdíky nepomáhá?? A nebo nějaký čajík. Oni na to "prý" chlapečci trpí víc než holky. Tak snad se to brzy spraví! Budu držet palce.

Já vím, že se nemůžou rozplývat nad každým miminkem. Beru to jinak než on, je to moje miminečko!!! Ale už jsem se uklidnila, takže mi to je zase do dalšího pátku jedno! Ale ráda bych už jela rodit, než na další kontrolu. 🙂 Tak snad se Verunka rozhoupe. Má na to ještě týden... 🙂
Hrozně se těším!!!!!!

barakaa
5. feb 2010

Ahojky všem,
janni.ka - ono je to opravdu všude různé, jen je pravda, že po termínu tě sledují více, protože placenta stárne u těhu diabetiček rychleji, jak jsem pochopila, tak záleží na tom kterém doktorovi, jaký zvolí postup, záleží na více směrech, množství plodové vody, ozvech mimi, tvém stavu, profilech atd..
Jen mne tak napadá, nevím, zda vás potěším, ale těhu cukrovka není zase tak něco echt nového, když jsem byla malá a sledovali mne s poruchou glukózové tolerance (to mi bylo 9 let, což už je....ježkovy oči 25 let?!), už tenkrát mé mámě strčili do ruky brožuru, kde je napsáno o těhotenské cukrovce...(mám to od té doby v knihovně).
Já jsem na kontrolách v porodnici a v porodnici vůbec spokojená (měla jsem tu čest tam být hospitalizovaná), je tedy ale pravda, že se zkrátka vždy ptám na vše, co mne zajímá, vždy mi odpoví a když mi něco není jasné - proč to nedělají či kdy to budou dělat, tak se odpověď také dozvím. Jen si ale myslím, že kdybych se neptala, tak mne tím zkrátka "nezatěžují", myslím, že mají tolik maminek, každá jsme jiná a ne každá chce vše vědět. Pro ně je to zkrátka rutina....jen pro zasmání, když mi bylo zle a frčela jsem tam akutně, tak to jelo jako na běžícím páse, až když jsem měla v ruce kanylu a infúzi, tak jsem se zmohla na zřejmě "stupidní" dotaz....a vy si mě tu necháte???, i když mi bylo zle, tak mi nikdo o hospitalizaci neřekl, ale to je asi jiná situace, lítali tam jak vývrtky, a tak nějaké informování šlo nejspíš stranou, tož jsem jim to odpustila....Na poradně mně vždy sledují moč, tlak, váhu, pak doktor sleduje mimi a jeho ozvy, polohu, prohmatá mi břicho, ptá se, jak se cítím, co je nového, pak chodívám na UZ (sledují polohu mimi, množství plodové vody, průtoky placentou, váhový odhad mimi, teď mi i měřili čípek), pak ještě chodím do diaporadny - ukážu profily, probereme je a domluvíme další termín. Také mi v diaporadně brali moč na ketolátky (ale to proto, že se při hospitalizaci ketolátky objevily, tak to jen výjimečně zkontrolovali. V běžné těhu poradně mne pak sledují i to další.....když je správný čas, tak odběry, stěry a tak, podle toho kterého týdne. Jsem 29tt. Uf, tak to jsem tedy napsala sáhodlouhý elaborát 😀 . Držím všem palečky, ať zvládáte těhulkování a těhu cukrovku, ať ta mrška po těhu zmizí, opatrujte se, B. (jo a chodím do Podolí v Praze, myslím že jako Seb, ale ty to máš už za pár, viď, držím palečky!)

ili5
5. feb 2010

Ahoj, pani haf, mám taky pažravce, včera z prsou vypil 100 a ještě jsem mu 60 udělala Nutrilon a to nechal trošku. Zítra musím koupit další krqabici, jednu už vypil. Kapky probiotické dávám odpoledne 5 kapek, zlepšení jde vidět. Večer vyhřeje bříško ve vaničce a v noci klid, 2x za noc zbudí na jídlo, to nekojím, to bych se nevyspala a dávám 100 ml Nutrilon. Spíá 6,5 hod po koupání. Včera poprvé nekoupala, měla návštěvu dlouho, a budil se přesně co 3 hodiny, zesmolený v noci, což se mi nestalo, ani počůraný není v noci. Takže už to neudělám, abych nekoupala přesně v jeho dobu v 19 hod. Opravdu pak spí od 20 hod do 1 30 hod , pak v 5 hod, takže mě se osvědčilo koupání i při dceři, ve stejný čas. KApičky jsou k nezaplacení. Kdybych měla jen kojit, to bych neudělala při něm nic, by byl jen přisátý. Přes den se snažím nepřikrmovat, tak je furt přisátý, tak chodím vařím, nebo píšu do školy věci a on přisátý jak pijavice 😀 .
Dnes jsme byli na delší procházce od 13 do 15 30 hod a ještě Patyno spí. Už ho jdu budit, nebo v noci nebude spát. Přes den ho budím co 3 hodiny, poradila dr a je to fajn, v noci trošku pospím, i když bych chtěla pospat konečně celou noc, aspoň 8 hodinek 😖

radushka
5. feb 2010

barakaa: tak to máš luxusní vyšetření, taky bych ho brala. Můj dr. mi dělal jenom UTZ - o čípku celé těhu nevěděl a teď riziková dr. zase kontroluje čípek, ale nedělá UTZ.Takže nevím ani váhu, ani kolik mám plodovky, polohu jsem dozvěděla až teď, když jsem na prst otevřená. Takže to máš fakt super.
Jo a ještě taková perlička - když vyšetří moč, tak mi tu lahvičku (plnou!) zase vrátí.Jak kdyby to nemohla do toho umyvadla vylít 😠 . To mám pak vždycky strach, že se mi to vyleje v tašce 😖 😀

evca82
5. feb 2010

ahoj holky,

tak se vam hlasim ze jsem doma z porodky.

jinak co se tyka curkovky tak u myla v pohode, glymcu mela 3,6.

me delali profil vcera a hodnotu po snidani jsem mela 8, ale dietu drzet nemam a do sesti mesicu jit znova na zatezovej test, tak mi snad vymizi....

radushka
5. feb 2010

evca: super, že jste doma 😉 . Na tu křivku deš až po půl roce? Mně řekli po šestinedělí.
barakaa: jo a ještě, jestli mamka dostala brožurku, tak myslím, že byla jedna z mála. U nás to nikdo nezná.Asi to dělali třeba vyjímečně 😉

mamina
5. feb 2010

Ili,máte nejspíš období růstového spurtu.Víc a častějc přikládej,ale na tu flašku opatrně.Děti při ní používají jné svaly než při kojení.Jde jim to snáz,takže si můžou pokazit techniku sání i se zbytečně odstavit.Musíš se znovu rozkojit jako v porodnici.Přikládej třeba každou hodinu a půl,to je jedno.Prostě pokaždé,když si mimčo řekne.Vydrž.Práce Ti neuteče.Tak do týdne to zase bude OK a pak to doženeš.Nebo zapoj manžu.. 😵
Jinak v noci stačí,když mu dáš napít večer,než půjdeš spát,třeba v 10 a pak ho budit nemusíš,to je nesmysl.Vzbudí Tě sám..Když se nevyspíš,spíš příjdeš o mlíko úplně.

radushka
5. feb 2010

Tak vám holky udělám trošku chutě jo?Právě si popíjím domácí vaječný koňáček (ještě teda z vánoc 😅 , ale výborný) jednu štamprlku snad Barborka zvládne 😀

pani_haf
5. feb 2010

Evi-ahoj doma 🙂

Illi-já jsem téhož názoru jako mamina, já se totiž té flašky bojím jako čert kříže, jinak mamuš-prsa už skoro ready!!!! nejvíc pomohl lanolín, úplně čistí a mazat po každ´ém kojení a houby špatná technika sání, malý prostě saje víc...navíc ty prsa už trochu změkly, tak tu bradavku s dvorcem tak nesosá 🙂. Já dopolende kojím co hodinu, tak yje to na palici, ale co nadělám. A v noci asi 3x, moc nespím, pravda, ale co by člověk pro to dítě neudělal 😀

Holky, byli jsme u dr na kyčlích a vedle nás leželo brutálně, ale opakuji, brutálně tlusté miminko, asi dva měsíce, i dr se pozastavoval nad tím, čím ho krmí a paní hrdě hlásila nutrilon, ten malej pil asi rovnou ten prášek, to jsem ještě neviděla 😒

janni.ka
5. feb 2010

Evi to je fajn že ste doma 😉

čekám na popis porodu 😀 😀 at se bojím když už tak už 😀 😀 😀

radu 😠 😀 taky bych si dala ale nemáme ani sem nedělala ani moc nepekla 😅 Já našla v mrazákz kousek vánočky tak sem si dala kousínek s máslem na sváču a prdím na měření 😀 pak sem šla věsit prádlo a šla sem pěcho po schodech žááádnej výtah 😀

janni.ka
5. feb 2010

Evi malá je kouzelná 😵 😵 😵 😵

janni.ka
5. feb 2010

tak a du si dát makrelu 😀

radushka
5. feb 2010

😀 my v mražáku už nemáme nic 🙄 . Sakra, honí mě mlsná, tak snad ji ošálím jogurtem 😉

evca82
5. feb 2010

radus do pul roku, takze v mezich sestinedeli az pul roku.....tak nejak za dva mesice si zavolam na objednani.

Janni porod viz. nize:

jinak k memu porodu....byl to peknej fofr ve finale. v po rano mi zavedli tabletu a rekli, ze se ten den nic dit nebude a ze od utery zacnem s dalsima tbl. no a ono se cely den nic nedelo.......az cca od jedenacti vecer neco zacinalo, ale stale jsem byla otevrena na jeden prst. v jednu rano mi nastoupili rovnou kontrakce po trech minutach, sem myslela, ze chcipnu....a stale jsem byla na prst. ve tri rano jsem myslela, ze to proste nedam, chtela jsem epidural, jenze na sal prijimaji az kdyz je clovek otevren na dva prsty.....no ale v ty tri me vysetrili a ja byla na tri cm, jsem byla fakt rada, ze jdu na sal. tak jsem dosla asi ve trictvrte na ctyri. pa mi rika, ze mi veme krev na epidural a ze na vysledky se ceka hodinu a ze behem toho udelame klystyr a tak. no a pak rika, ze me jeste radsi vysetri. kdyz me vysetrovala, tak rika, ze si dojde pro kolegyni. tak me tak zkoumali dve no a ve finale mi rekli, ze jsem otevrena na osm cm. behem patnacti minut jsem se otevrela ze tri na osm, at zije indukce....pichli vodu a byla jsem na deset.....manzel to stihnul jen tak tak. ani prezout se nestihl ale tlacila jsem docela dlouho asi hodinu myslim.....
takze porod po indukci je fakt rychlejsi ale o to intenzivnejsi.....sita jsem, ale uz se to dobre hoji, muze sedet a tak

evca82
5. feb 2010

holky a krkaji vam mimi po krmeni?me zatim vubec, nejde ji to. a u kojeni hlavne dycky usne. zatim blindila jen asi dvakrat a ne moc.

kjucukovna
5. feb 2010

Evco ahoj! moc Ti gratuluju! to je teda rychlovka to koukam. Jste s Lindou moc šikovný, že jste to zvládly!
prosimtě a když jsi šla na šestinedělí tak jsi dostávala jídlo jako ostatní???nebo Ti dávali dietu?

mamina
5. feb 2010

Evi,neděs se.To je úplně v pořádku.Miminko si potřebbuje říhnout,když se naloká vzduchu.Pokud je dobrá technika kojení a pokud miminko moc nehltá,tak si odříhnout nepotřebuje.Gratuluju!Jsi kádr-takhle dobře to zvládnout a takhle rychle! 😉 Jen tak dál... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre